SPIN

OCZAMI KOBIET: Wypełnić pustkę

Aneta Borkowska środa, 20 listopada 2013, 10:44 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Debiut Ramy Burshtein to kino ciche, skromne, delikatne. A jednak nie sposób przejść obok niego obojętnie. W sposób niezwykle ujmujący opowiada o ludzkich tragediach, smutkach i radościach, a przede wszystkim o uczuciach. Czyni to w sposób egzotyczny dla zachodniego widza, wychodzi bowiem z zupełnie innego punktu widzenia. (Marcin Pietrzyk/filmweb)

W środę (27 listopada) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat  „Wypełnić pustkę”.

Chasydzi fascynują trudną do zrozumienia umiejętnością pogodzenia ortodoksyjnej tradycji z wymogami życia w nowoczesnym społeczeństwie izraelskim. „Wypełnić pustkę” zabiera widza w najintymniejszą przestrzeń chasydzkiej rodziny. Osiemnastoletnia Shira po śmierci starszej siostry musi od nowa szukać swojego miejsca w społeczności. Jej osobiste szczęście zależy całkowicie od umiejętności odnalezienia się w relacjach z najbliższymi, które tylko pozornie są ściśle sformalizowane przez religię i tradycję.

Wypełnić pustkę
reżyseria: Rama Burshtein,
scenariusz: Rama Burshtein,
aktorzy: Yiftach Klein, Renana Raz, Ido Samuel,
gatunek: dramat,
kraj produkcji: Izrael,
rok produkcji: 2012,
czas trwania: 90 minut,
dodatkowe informacje: Filmweb, IMDb, zwiastun

źródło: NoveKino Siedlce, filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?