SPIN

POLICJA: Zatrzymani dwaj pseudownuczkowie

Aneta Borkowska poniedziałek, 25 listopada 2013, 12:11 Aktualnie

W ciągu minionych miesięcy siedlecka komenda odnotowała 12 oszustw dokonanych tzw. „metodą na wnuczka”, z czego w 5 przypadkach sprawcom udało się wyłudzić pieniądze. Z tej liczby w ostatnich dniach października w ciągu 3 dni do tutejszej jednostki wpłynęło 10 zgłoszeń takich przypadków i niestety w 4 z nich sprawcom udało się popełnić przestępstwo.

Policjanci pionu kryminalnego siedleckiej komendy od wpłynięcia pierwszego zawiadomienia rozpoczęli żmudny proces ustalania sprawców. Skrupulatnej analizie poddawany był każdy ślad i poszlaka, która mogła doprowadzić do przestępców.

W minionym tygodniu (20 listopada) w ręce funkcjonariuszy, podczas próby popełnienia kolejnego przestępstwa, wpadło dwóch mężczyzn w wieku 35 i 26 lat, którzy są mieszkańcami Warszawy. Zatrzymano ich w rejonie dworca PKP, gdy próbowali wyjechać z miasta po nieudanej próbie przestępstwa. Jak wynika z ustaleń pracujących przy tej sprawie funkcjonariuszy, Siedlce nie były jedynym miastem, w którym dokonywali tego typu przestępstw, a zasięg ich działania obejmował cały kraj.

W chwili obecnej przebywają oni w policyjnym areszcie, a o dalszym losie „pseudownuczków” w najbliższym czasie zdecyduje sąd. Za popełnione czyny grozić im może do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają też rolę jaką każdy z nich odgrywał w popełnianiu tych przestępstw. Sprawa ma charakter rozwojowy i prowadzący ją funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

autor : nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?