SPIN

Sesja miejska: Radni pytają o Park Wodny, śmieci oraz MPK

Aneta Borkowska piątek, 29 listopada 2013, 13:10 Aktualnie

Trwa właśnie sesja miejska. Radni zgłosili już swoje interpelacje. Dzisiaj pytają między innymi o śmieci, MPK, parking przed szpitalem, cmentarz czy Park Wodny Siedlce.

Radny Adam Bobryk zapytał czy w związku z tym, że przed szpitalem wojewódzkim jest płatny parking miasto może przeznaczyć któryś ze swoich terenów obok i udostępnić pacjentom.

Radny Mariusz Dobijański pyta o skutki jakie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji i ewentualnie mieszkańcy poniosą w wyniku decyzji o zwrocie 2,5 mln złotych oraz kto jest winny tej sytuacji. Radny prosi także o sprawdzenie czy na osiedlu Nowy Świat prowadzone są nocami prace budowlane, gdyż mieszkańcy skarżą się na mocne zakłócanie ciszy nocnej.

Radny Jacek Garbaczewski prosi o to by mieszkańcy raz w roku mogli w ramach opłaty śmieciowej wyrzucić gruz oraz odpady budowlane. Uważa, że w ten sposób zmniejszy to nielegalne wysypiska.

Radny Lech Poduch pyta o możliwość utworzenia planu naszych cmentarzy, w których będą alejki oraz numery, by każdy bez problemu mógł znaleźć leżących tam bliskich.

Radny Adam Tomczuk pyta o Park Wodny Siedlce i ceny jakie mieszkańcy będą ponosić za korzystanie z kręgielni, sauny czy innych atrakcji.

8 komentarzy

 1. nauczyciel dodano 8 lat temu

  Radny Dobijański niech lepiej załatwi więcej kasy na szkoły, a nie tylko zadaje "trudne" pytania.

 2. Stanisław dodano 8 lat temu

  Więcej kasy na szkoły czyli co bardziej obrabować podatników pracujących w sektorze prywatnym?? Oni już i tak nie wyrabiają na wysokie stanowiska i premie w MEN i związkowe dodatki w ZNP.

 3. juznienaiwny dodano 8 lat temu

  ,,, a gdzie odpowiedzi na pytania???

  • siedlczanin *** dodano 8 lat temu

   Jak to gdzie??? Władza ma je w d….

 4. Rodzic dodano 8 lat temu

  Dobijanski to przeżytek jak sie go słucha to bierze na wymioty.

 5. Bulgot dodano 8 lat temu

  Panie Radny Dobijański niech Pana informatorzy zadzwonią do Straży Miejskiej albo na Policję jak ktoś zakłóca ciszę nocną a nie zawracasz Pan "gitarę " bzdurami na sesji.Zabierz się człowieku do poważnej pracy na rzecz mieszkańców miasta.

 6. siedlczanin *** dodano 8 lat temu

  Czy to prawda że dyrekcja Parku Wodnego ma problem z zatrudnieniem ratowników? Dając słabe warunki pracy i płacy nie ma chętnych białych murzynów?

 7. Bartek dodano 8 lat temu

  Garbaczewski "prosi" ? to doczekaliśmy się radnego , który służy urzędnikom i Prezydentowi.Gdzie ten "dociekliwy" radny ? zniknął przy okazji zatrudnienia w spółce miasta? Panie Jacku żeby pomagać zwykłym ludziom trzeba mieć kręgosłup a nie plastelinę .

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?