SPIN

Uczniowie z Gminy Mordy będą jeździć bez zniżek

Aneta Borkowska piątek, 29 listopada 2013, 14:06 Siedlce

Siedleccy radni zdecydowali dzisiaj podczas sesji, że uczniowie z gminy Mordy jeżdżący autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego nie będą mieć 50-procentowej zniżki na przejazdy. W związku z tym zostanie utworzona IV strefa.

– Marszałek zaprzestał dotować ulgi i mieliśmy dwa rozwiązania. Albo kursować bez nich, albo podjąć rozmowy z władzami gmin i podpisać umowy o dopłatach – tłumaczy Krzysztof Dębiński, prezes MPK.

Zdecydowana większość gmin umowy podpisała, nie zrobiła tego tylko właśnie ta jedna. Jak mówi prezes to i tak duży sukces, który służyć będzie tylko mieszkańcom tych gmin.
– Młodzież, która dojeżdża do szkół będzie miała tańszy bilet o połowę, a to naprawdę dużo – mówi Dębiński. – W Mordach uczniowie będę musieli zapłacić za miesięczny 160 złotych, a za jednorazowy 4,8. A my dodatkowo wprowadziliśmy w tych siedmiu gminach bilet jednorazowy ulgowy czego wcześniej nie było – dodaje.

Radni przyznali ulgi dla młodzieży szkolnej w II i III strefie biletowej. Nie podpisanie porozumienia przez Gminę Mordy spowodowało potrzebę utworzenia nowej IV strefy, by jak mówi prezes po prostu ją oddzielić od tych z ulgami. Jak podkreśla dla mieszkańców miasta nic się nie zmieni i to nie będzie miało żadnego wpływu na stan obecny.

2 komentarze

  1. z Siedlec dodano 8 lat temu

    Prosta kalkulacja – nie dopłacacie, wasi mieszkańcy jeżdżą bez ulg. Czas na podziękowanie władzom gminy Mordy – wybory samorządowe!

  2. juznienaiwny dodano 8 lat temu

    …albo marszałkowi

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?