SPIN

Złota Perła za wyróżniający się projekt

Aneta Borkowska piątek, 29 listopada 2013, 15:19 Aktualnie

Niedawno SPIN pisał o zajęciu pierwszego miejsca przez Szpital Miejski w Siedlcach w Ogólnopolskim Konkursie „Perły Medycyny”. Dzisiaj podczas sesji Mirosław Leśkowicz, dyrektor placówki pochwalił się statuetką i odebrał gratulacje od władz miejskich.

– Obowiązkiem beneficjenta środków unijnych jest informowanie i promocja projektów, które są realizowane lub współfinansowane z tych pieniędzy – tłumaczy dyrektor. – Nasz budynek starego szpitala został wyremontowany właśnie dzięki takiemu wsparciu co często podkreślaliśmy zarówno w mediach jak i utworzyliśmy tablicę z taką informacją – dodaje.

Szpital zgłosił ten projekt do konkursu, a kapituła uznała że jest on na tyle wyróżniający się, iż zasługuje na złotą perłę.

Przypominamy, że projekt przebudowy i modernizacji „Starego Szpitala” objął m.in. roboty rozbiórkowe, wymianę i wzmocnienie konstrukcji budynku, stolarkę okienną i drzwiową, naprawę elewacji budynku. Obiekt został wyposażony w nowe instalacje m.in. elektryczne, sanitarne i centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody, wentylacji, sieci informatycznej i telefonicznej. Na korytarzach zamontowano kamery monitoringu. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Wokół niego powstały parkingi, drogi wewnętrzne i chodniki.

  • całkowita wartość projektu z wyposażeniem: 9 848 125,72 zł
  • roboty budowlane: 8 595 238,83 zł
  • wyposażenie: 856 949,13 zł
  • dofinansowanie unijne: 5 694 021,93 zł
  • kwota z budżetu miejskiego: 4 154 103,79 zł 

O remoncie SPIN pisał: Metamorfoza starego szpitala. Zobacz go od środka

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?