SPIN

Prace na ulicy Piaskowej zakończone

Aneta Borkowska wtorek, 3 grudnia 2013, 09:33 Aktualnie

Od niedzieli ulica Piaskowa jest już przejezdna na całej swojej długości (od ronda ks. Hoffmana do ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej). Roboty budowlane już się zakończyły, a obecnie jeszcze tylko wykonywane są drobne prace jak malowanie pasów.

Termin zakończenia ustalony jest w umowie na 20 grudnia, jednak wszystko na to wskazuje, że wykonawca zgłosi odbiór wcześniej.

Przypomnijmy, że przebudowa 1,1 km ul. Piaskowej kosztowała 5 193 tys. zł. Dzięki niej kierowcy korzystając z nowo wybudowanych ulic: Kruszcowej, Prądzyńskiego, Kaczorowskiego mogą praktycznie ominąć centrum miasta.

 źródło: UM Siedlce / opr. ab

9 komentarzy

 1. Marek dodano 8 lat temu

  Jadąc ostatnio tą ulicą myślałem, że będzie tam jeszcze jedna warstwa asfaltu…

  Jest oczywiście o niebo lepiej, niż było, ale skor już coś się robi od nowa, to warto byłoby to zrobić tak, jak należy…

  Nawierzchnie nierówna i jak zwykle trzeba robić slalom, żeby omijać studzienki, które są co kilka metrów, ale to już taka nasza rzeczywistość.

  • mr2 dodano 8 lat temu

   Marku, chyba jechales jak nie bylo ostatniej warstwy.
   Ale milo, ze piszesz, ze zignorowales znaki zakazu ruchu, popelniles wykroczenie i masz to gdzieś. Bo przecież Ty lepiej wiesz. Okropnie zaluje ze nie wjechala w ciebie jakas kopara i nie musiales na dodatek oprócz mandatu zaplacic za uszkodzenia sprzętu. SZKODA! Moze chociaz jeden by sie nauczyl?

   • Marek dodano 8 lat temu

    Jechałem wczoraj (poniedziałek). żadnych znaków zakazu już nie było…

 2. Z Piaskową prezydent zrobił to samo co z Piaskami dodano 8 lat temu

  To są wąskie ulice i absolutnie nie nadaja sie na 'obwodnice". Budynki usytuowane sa blisko jezdni. Mieszkańcy Piaskowej bardzo szybko przekonają sie jakim "dobrodziejstwem" dla nich będzie ta wybudowana ulica.
  Prawda, że do tej pory był tam IX wiek, jeżeli chodzi o nawierzchnię, ale mieszkańcy bardzo szybko przestana sie z niej cieszyć.
  A juz szczytem wszystkiego jest reklamowanie przez UM mozliwości ominięcia centrum osiedlowa ulicą – bo niestety Piaskowa taką jest.

  • czytelnik dodano 8 lat temu

   Pelna zgoda. Na tej ulicy powinny byc polozone spowalniacze lub jakies inne rozwiazania zmuszajace do zwolnienia. No i ograniczenie do 40kmh. Nigdzie w cywilizowanym swiecie nie puszcza sie ruch samochodow majacego ominac centrum ludziom pod oknami. Polecam streetview googla i zobaczenie jak zwalnia sie ruch samochodow na podobnych ulicach w calej zachodniej Europie.

   • z sensem dodano 8 lat temu

    Pewnie kiedyś u nas tez będzie można zastosować rozwiązania z Europy Zachodniej. Jednak najpierw, tak jak w Europie Zachodniej, trzeba zbudować system obwodnic itd. Wtedy można szaleć z przewężeniami, szykanami, wyniesionymi przejściami albo nawet całymi skrzyżowaniami. Jesteśmy 30. lat za "murzynami". I nikt nam tych lat, ukradzionych przez komune, nie zwróci! Cieszmy się tym co mamy.

 3. rickyMartin dodano 8 lat temu

  dziś jechałem i jest super. nie czepiam się asfaltu itp. dojezdzam codziennie do uph na popieluszki znad zalewu. przewaznie rano zajmuje mi to nawet ponad 20 min, teraz liczę, ze będzie to 7. dzięki!

 4. jechałam wczoraj Piaskową dodano 8 lat temu

  i tez mam pytanie: czy połozono juz ostatnia warstwę asfaltu na tej ulicy? Chyba tak, bo jest juz wykonana część oznakowań poziomych.
  Tam sa po prostu wyboje. Samochod podskakuje jak na bruku. I to ma byc "nowa" nawierzchnia?
  Moze Kudelski zanim zacznie sie chwalic inwestycją powinien przejechac sie ta ulicą.
  A mieszkańcy Piaskowej lada dzień dostaną decyzje o opłącie adiacenckiej. Jak przeczytaja o ile wzrosłą wartość ich nieruchomości dzięki wybudowaniu tej ulicy – to nie będzie im do śmiechu.

  • z sensem dodano 8 lat temu

   No ale przecież rzeczywiście wzrośnie wartość ich nieruchomości więc o co chodzi?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?