SPIN

Spektakl „Iwona, Księżniczka Burgunda” po raz ostatni w tym roku

Aneta Borkowska wtorek, 3 grudnia 2013, 10:12 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

W piątek (13 grudnia) o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce wystawiony zostanie spektakl „Iwona, Księżniczka Burgunda” na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza. Będzie to ostatnia okazja aby zobaczyć tę sztukę w tym roku, a którą od czasu premiery obejrzało już blisko 5 tysięcy widzów.

Spektakl jest w reżyserii Macieja Czapskiego, a w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza oraz aktorów scen warszawskich, m.in. Joanny Jabłczyńskiej, Waldemara Obłozy czy Miriam Aleksandrowicz.

Akcja czteroaktowej sztuki rozgrywa się w fantastycznej krainie – na królewskim dworze. Świat stworzony przez Gombrowicza jest groteskowy, śmieszny i zarazem tragiczny. To satyryczny obraz społeczeństwa, które krępuje i obezwładnia jednostkę. Bohaterowie sztuki są ludźmi zupełnie normalnymi, tylko znajdującymi się w anormalnej sytuacji.
Tylko, że gorszość budzi demony – sumienie, brak pewności siebie. Na fasadzie lepszości powstają rysy, wkrada się chaos. Groźba utraty czegoś, co nie twarzą a maską, czy też gębą się okazuje, popycha ludzi ku rozwiązaniom drastycznym, ale czy ostatecznym?

obsada: Waldemar Obłoza, Joanna Jabłczyńska, Dorota Zielińska, Bartłomiej Magdziarz, Miriam Aleksandrowicz, Krzysztof Żabka, Maciej Czapski, Kamil Jóźwik, Grzegorz Kosiński, Anna Karbowiak, Maja Gaciong, Anna Harke, Dominika Dadasiewicz, Dominika Wróbel, Wioletta Wójcicka,
reżyseria: Maciej Czapski,
choreografia: Iwona Maria Orzełowska,
scenografia: Tomasz Janeczko, Maciej Czapski,
wizualizacje: Maciej Gruda,
kierownictwo produkcji: Anna Harke,
dźwięk: Tomasz Salach,
produkcja: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce,

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, ul. Bpa I. Świrskiego 31, tel. 25 794 31 89

źródło: CKiS (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?