SPIN

Marszałek zdecydował. Kolegium nie dla miasta i uczelni

Aneta Borkowska piątek, 6 grudnia 2013, 10:25 Siedlce

Nie ma szans, by liceum „Żółkiewskiego” zostało przeniesione do budynku Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych, o co zabiegał prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Marszałek województwa mazowieckiego skierował do magistratu pismo, w którym poinformował o decyzji w sprawie dalszych losów NKJO.

Po dokonaniu analiz prawnych i ekonomicznych zarząd województwa mazowieckiego postanowił przeznaczyć nieruchomości na potrzeby Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Biblioteki Pedagogicznej. W przyszłości znajdzie się tam również Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

„Dzięki temu jednostki, które dotychczas znajdowały się w wynajmowanych powierzchniach, będą zlokalizowane w jednym obiekcie, który został wybudowany m.in. na potrzeby doskonalenia nauczycieli.

Podejmując taką decyzję, zarząd brał pod uwagę m.in. zobowiązania województwa zawarte w umowie o dofinansowaniu ze środków unijnych remontu i rozbudowy budynku przy ul. Konarskiego, perspektywę utworzenia w Siedlcach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a także konieczność rozszerzenia zakresu działań Wydziału Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach.” – czytamy w informacji prasowej marszałka.

Wkrótce zaczną się przygotowania zmierzające do zmiany lokalizacji Biblioteki Pedagogicznej oraz Wydziału MSCDN mieszczących się obecnie przy ul. Oskara Langego 6 w Siedlcach.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego / opr.ab

24 komentarze

 1. i... dodano 10 lat temu

  I marzenia Kudelskiego by w budynku Żółkiewskiego buło muzeum diecezjalne —- prysły jak bańka. Czas wreszcie skończyć z finansowaniem 2 ośrodków kultury /rodzinnych/ – zrobić jeden, a oszczędności przeznaczyć na REMONT ŻÓŁKIEWSKIEGO!!!!!!! Ta szkoła na to zasługuje.

  • o widzisz go . ha,ha, dodano 10 lat temu

   ten co nigdzie nie chodzi na żadne wydarzenia kulturalne nie wystepuje ,nic na scenach siedleckich nie ogląda ,chyba ,że małe rozebrane dzieci w garderobach …(nie widzi nic na scenie bo go nie ma ani w ckis ani w moku) Ten jegomość chce ocenić poziom kultury w Siedlcach ? A sam dokonuje oceny ze zdjęć swoich kolegów po fachu, lepszych i młodszych fotografów ? niestety…. i dlatego taka piana ? tak, ten znawca dziur w siedleckich drogach wie najlepiej co z ośrodkami kultury ??? ha,ha,ha…boli pseudo-fotografa -(…) ,że inni ,młodsi fotografowie kulturę umieją zdokumentować na europejskim poziomie ? super zdjęciami podkreślają jej wartość ? warośc pracy setek ludzi na scenach Moku i CKIS ,wartośc tej kultury a sam (…)-pseudofotgraf w każdym wątku gdzie chce dokuczyć Kudelskiemu (teraz w w wątku Żółkiewskiego) jako kontrargument wyciąga kulturę ?? A dlaczego nie np. sale gimnastyczną w budowlance z 5 milionów zł . ???. tyle trzeba było na renowację Żółkiewskiego ? tylko po co kolejna szkoła ,jeżeli coraz większy niż demograficzny ???

   • niestety pudło dodano 10 lat temu

    niestety, panie … strzał i wielkie pudło.
    Niżej tajne służby doniosły co i jak.
    Mnie nic nie boli.
    Co wiem to wiem.
    Chodzi, chodzi ale tam gdzie chce.
    Do CKiS nie chodzi bo nie ma akredytacji i nie będzie reklamował europejskiej i światowej kultury za darmo. Ponadto na zebraniach PIS postanowiono mnie nie wpuszczać do ośrodków kultury. Więc trzeba teraz zapraszać i ………..

   • inwigilacja dodano 10 lat temu

    W Siedlcach jest 77 000 ludzi + ludzie z powiatu, którzy tu zaglądają.
    A służby ………… wybrały mnie na kozła ofiarnego za innych. Ale nie ma nic takiego co nie zostanie nagrodzone. Ten obraźliwy wpis też zostanie "nagrodzony", jestem pewny i mam taką nadzieję

    • ad vocem dodano 10 lat temu

     Obraźliwe to są nie raz, nie dwa twoje wpisy. Nagradzanie zacznij od siebie, potem popatrz na innych. Nie pochwalam "cukrzenia", ale "kąsanie jadem" na lewo i prawo jest po prostu podłe. Tyle. Spokojnego weekendu.

   • Anonim dodano 10 lat temu

    Ale pomysł wyprofilowania 2 ośrodków kultury nie wyszedł od fotografa.I chyba nikt nie zaprzeczy że byłaby tam jakaś oszczędność.I po co ma chodzic na wydarzenia kulturalne i sceny siedleckie ogladać skoro może obejrzeć super zdjęcia młodszych super kolegów po fachu dokumentujących na europejskim poziomie super podkreślającymi super wartość kultury siedleckij? warośc pracy setek super ludzi na scenach Moku. super

 2. (...) znow nie dotrzymal obietnicy! dodano 10 lat temu

  kundelski partacz znowu nas oszukal zapewnieniami, ze zolkiewski bedzie w budynku kolegium. Przytocze cytat jego kolegi z PIS brudzinskiego: "Pies Cie j#@ał"!

 3. rozgadanie dodano 10 lat temu

  I kto miał rację? Komisja trójstronna chyba nie spotkała się. Po co było to gadanie i mydlenie. Tylko po to by w końcu powiedzieć, że stary budynek LO chce się przekazać kurii (nie ważne na jakich warunkach).

  Przypominam sobie sprawę, na 95% załatwioną (dotacje unijne na rewitalizację parku). Pracownik poniósł konsekwencje za "gadanie".
  Czy rozgadana osoba w tym wypadku, konferencja prasowa, wywiady w RP i na podlasie24, poniesie zasłużoną ……………
  Chyba nie!!!!!!

  • sub dodano 10 lat temu

   Idź rób zdjęcia.

   • ???? dodano 10 lat temu

    Taki tajny kod by poinformować odpowiednie służby?

    • sub dodano 10 lat temu

     Nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale te teksty ze służbami to już nie śmieszą.

     • te też dodano 10 lat temu

      "Idź rób zdjęcia." Po co więc to służbo?

 4. noico dodano 10 lat temu

  I po co było tak gadać Panie Wojtku? Pycha przychodzi przed upadkiem! Dobrze przeczuwałem, że będzie kompromitacja.

 5. robson dodano 10 lat temu

  tyle grup artystycznych, które tam znajdują się dla dzieci i młodzieży i wszystko out, bo Kim Ir Sen forów siedleckich raczył tak orzec w łaskawości swej niezmiernej i jednym tym gestem dokonał oceny, analizy i zawyrokował o przyszłości i kierunkach rozwoju kultury w Siedlcach.
  BO TAK CHCIAŁ…

 6. franek łowca bramek dodano 10 lat temu

  Kolejowka bye bye – jedyne sensowne rozwiązanie.

 7. kibic dodano 10 lat temu

  pokarała bozia za bałwochwalstwo, oj pokarała.

 8. StefanJ dodano 10 lat temu

  Jak sięgam pamięcią to jak Marszałek zaczynał remont tych budynków, to miasto nie chciało dać im zezwolenia. Teraz śmie wyciągać ponie łapy. Wstyd… redakcjo popraw nie mam polskich znaków

 9. Lobbing Marcina Pienkowskiego z PO u papieza Franciszka? dodano 10 lat temu

  Slyszalem, ze Marcin Pienkowski z PO lobbowal u papieza Franciszka o ta sprawe. Jednak wynika z tego ze Struzik pozostal nieugiety i nie poddal sie naciskom papieza. Jesli to prawda o tym lobbingu. Ale cos takiego mi sie obilo o uszy 😉

 10. Autor dodano 10 lat temu

  A co z budynkiem na Langego 6, z którego "wyniesie się" MSCDN i Biblioteka?

 11. atojakaśgrypsera dodano 10 lat temu

  ,,, sorki ale to co tutaj czytam to jakaś grypsera jest, ja tego nie rozumiem i zapewne inni również

 12. Janko Muzykant dodano 10 lat temu

  do franek łowca bramek
  Dlaczego Kolejówka? to wydaje ci się sensownym rozwiązaniem? nie widziałeś naboru na kierunki techniczne? jedyne w naszym mieście!!!!!chyba zamieniłeś się z ch…. na łeb!!!!

 13. Radek dodano 10 lat temu

  Nabór do kolejówki?? Ehhh…gdybym nie pracował przy naborach to bym uwierzył. O ile mnie pamięć nie myli…1 osoba z pierwszego wyboru na 15 miejsc?? Mogę się mylić…pamięć ulotną jest…ale już dawno kolejówka nie ma pełno chętnych. Nie bez powodu chciano ją zlikwidować. No ale każdy chwali swoje miejsce pracy:D To normalka

 14. Janko Muzykant dodano 10 lat temu

  Nie pracuję w Kolejówce!!!!!! Do Radka – pamięć Cię myli – jeśli chodzi o nabór pisałem o kierunkach technicznych np. geodezja jedyny kierunek techniczny w Siedlcach ponad 30 osób w klasie, tak samo z kier. transport kolejowy !!!! Nie wiem co ty tam robiłeś w trakcie tych naborów chyba wyglądałeś zza płotu….u siebie na wiosce dlatego nie widziałeś i i wiesz ale głos zabierasz bo coś trzeba napisać, cwaniakować no i zabłysnąć, ale czym?, niech to ocenią czytający!!!

 15. obserwator II. dodano 10 lat temu

  Ludzie czy musicie się tak nie na widzieć i krytykować i oczerniać.Pamiętajcie nie jesteście umoczeni w brudnej polskiej polityce ale ta nasza polityka nie różni się niczym od prostytucji i tylko ważne kto jest alfonsem i jak zarabia.W województwie są dwie opcje polityczne i dlatego jest takie szambo polityczne,w którym nie patrzy się na nic tylko korzyści partyjniackie oraz korzyści partyjnych aparatczyków obojętnie z jakiej partii.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?