SPIN

Ponad półtora tysiąca „lajków” w 24 godziny

redakcja poniedziałek, 9 grudnia 2013, 21:48 Siedlce

Najprawdopodobniej żadna siedlecka akcja zorganizowana na portalu społecznościowym nie spotkała się z takim odzewem jak ta. Profil strony „Usunąć Śmieciową „choinkę” Z Siedlec” założony dobę temu polubiło już ponad półtora tysiąca osób. Na co zwróciła uwagę choinka, która miała zwrócić uwagę na problem segregacji odpadów?

Instalację przygotowaną przez Zakład Utylizacji Odpadów można oglądać od 6 grudnia na rondzie Marii Skłodowskiej – Curie. Choinka powstała ze sprasowanych, posegregowanych odpadów głównie plastikowych butelek a jej wierzchołek zdobi betlejemska gwiazda i napis „Do Betlejem via Siedlce”.

„tak samo jak wielu z was, jestem z Siedlec i jestem dumnym mieszkańcem tego miasta… ale jak widzę takie g*** szpecące ulice naszej małej aglomeracji to mówiąc delikatnie aż mnie krew zalewa.. może warto się zorganizować i uświadomić władzom nago miasta że to nie był najlepszy pomysł a wręcz katastrofa Prowa?!?!?!?!” – pisze twórca profilu „Usunąć Śmieciową „choinkę” Z Siedlec”.

„Nie powala”, „przewrócił się TIR”

Odpowiedź, co prawda na razie wirtualna była szybka. W ciągu doby znalazło się ponad półtora tysiąca osób, które mają podobne zdanie.

„moje dziecko przejeżdżając, a zaznaczam że ma 4 latka i wie jak wygląda drzewko bożonarodzeniowe zapytało co to jest??????” – pisze jeden z użytkowników portalu.

„może i ktoś chciał błysnąć intelektem….. ale ten zlepek śmieci …..to nie powala” – dodaje inny.

„pozwolę sobie zadać pytanie do wszystkich zwolenników „ósmego cudu świata”… czy postawilibyście coś takiego u siebie na podwórku ? nie zapominajcie że Siedlce to tak na prawdę nasze wspólne podwórko… a to jak sami siebie kreujemy ma znaczący wpływ na to jak postrzegają nas ludzie z innych miast i regionów…” – pyta założyciel profilu.

„Kiedy to zobaczyłem, myślałem, że się jakiś TIR przewrócił i ładunek trzeba było uprzątnąć z jezdni…. Nie do uwierzenia, że ktoś to wymyślił” – dodaje inny użytkownik portalu.

„Wg mnie nie przypomina choinki a górę śmieci i w tym cały problem. Sam pomysł recyklingu jest fajny, ale wykonanie fatalne” – pisze komentujący.

„Sztuka nowoczesna”

Nie wszystkim jednak instalacja przeszkadza. Co kilka wypowiedzi zdarzają się też głosy broniące inicjatywy.

„No więc postrzegają nas, że jesteśmy na tyle inteligentnymi ludźmi, że nawet ze śmieci potrafimy zrobić coś fajnego! Choinka nie jest ani brzydka, ani śmierdząca więc nie rozumiem w czym problem….”

„Uważam, że choinka jest bardzo estetyczna, prezentuje wręcz nurt zwany „sztuką nowoczesną”. Siedlce stają się postępowe. Brawo dla autora tego dzieła!”

Profil na portalu społecznościowym to nie koniec zabiegów siedlczan o usunięcie ekologicznej choinki. Na siedleckim forum „Gazety” powstał w tym celu specjalny wątek w formie listu do św. Mikołaja, którego adresatem jest prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

„Jako Siedlczanka, bardzo pięknie Pana proszę o usunięcie śmierdzącej karykatury symbolu Świąt Bożego Narodzenia z ulic Siedlec” – pisze autorka wątku. „Kiedy w zeszłym tygodniu przejeżdżałam obok ronda i domyśliłam się, że powstaje tam choinka, to bardzo się ucieszyliśmy z moją rodziną. Kilka dni później widząc kupę śmieci na wjeździe do Siedlec pomyślałam, że to może jakiś stelaż na choinkę, dziś już wiem, że to produkt finalny.”

Jak podaje jeden z lokalnych portali internetowych powołując się na wypowiedź prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Andrzeja Grundlanda całkowity koszt choinki może wynieść ok. 20 tys. zł.

Do sprawy wrócimy jutro.

115 komentarzy

 1. Własne zdanie dodano 9 lat temu

  Odnoszę wrażenie , że to zbiorowisko śmieci odzwierciedla poziom zadłużenia naszego miasta.

  • Stanisław dodano 9 lat temu

   Ta choinka to mi wygląda na symbol bezczelności naszej władzy mi ona mówi "narobiliśmy w Siedlcach syfu więc patrzcie i podziwiajcie " oto nasz MIŚ na miarę czasów naszej włazy 😀

 2. Mirek dodano 9 lat temu

  Tak na poważnie – to dobrze, że pojawił się ten "MIŚ" na nasze możliwości – bo ten "MIŚ" powinien wszystkim otworzyć oczy na pierdzielnik i rozpustę spółek miejskich.
  Oni sobie uważają, że oni mają "własne spółkowe pieniądze" – nic bardziej mylnego Panie i Panowie – to są takie same pieniądze jak każde inne pieniądze podatkowe! Proponuję przyjrzeć się tym wszystkim specyficznym wydatkom spółkowym – tym dziwnym sponsoringom, rozdawnictwom, dotacjom itd.
  Za chwilę będzie dyskusja o budżecie miasta i co? Będzie płacz, że nie ma kasy, nie ma na nic kompletnie – bo zły rząd i źli Ci co na górze… A co robią Ci na dole – w tych spółeczkach? Ilu tam zatrudnionych politruków – specjalistów od spraw zbędnych? Takie darmozjady i gryzipiórki ni to myszy ni to tchórze. W godzinach pracy się lansują po mieście – a jakie są ich pensje? Dziennikarze powinni zadać im pytanie – ile pieniędzy idzie na zbytki? Na sprawy zupełnie nie związane z działalnością spółki. Od kiedy to, jakiś tam pan prezes co to zarabia z 10 000 zł "na rękę" ma prawo być mecenasem i decydować o rozdawnictwie naszych pieniędzy?
  A tak w ogóle to na jakiego grzyba spółki się w ogóle reklamują? A czy ja mam wybór kto mi ciepło do mieszkania dostarcza?
  Albo dlaczego ZUO przetarg przegrało? Czy mogę swoje ścieki oddawać komuś innemu niż PEWiK? Czy tysiąc oczekujących na mieszkanie z TBS'u, ma alternatywę jakąś? Proszę przyjrzyjcie się tej patologii funkcjonowania tych pasożytów – bo ręce opadają, a "śmiecioinki" powstają!

  • Ricko dodano 9 lat temu

   Brawo!!!!

 3. kibic dodano 9 lat temu

  są spółki które mądrzej udekorowały ronda. Warto o tym pamiętać.

  • :D dodano 9 lat temu

   tak a turbiny stoją

 4. Oj tam dodano 9 lat temu

  A to są przeciez prezenty na kredyt. Nasz kredyt !

 5. efaster dodano 9 lat temu

  dokładnie tak jak pisze Mirek, takie pieniądze jakie wyciekają z miejskich spółek to aż głowa boli, jak ma sens reklamowanie np. PEC-u na koszulkach sportowców ? Ktoś z Suwałk czy Poznania czy Piły się może podłączyć do ich sieci i się ogrzewać ?? A takie miasto które daje największe pieniądze na wszystkie dyscypliny próżno szukać jego logo na koszulkach (no może mały herb po prawej stronie). A taki Pruszków, Puławy, Poznań, Warszawa, itp. wiedzą jak się reklamować na koszulkach swoich sportowców ….

  A choinka, toż to sprasowane śmieci (butelki pet), jeszcze ktoś po pijaku to w cholerę podpali (tęcze na pl. Zbawiciela podpalili) to butelki plastikowe też nie problem i dopiero będą jaja … takie wielkie ognisko na środku ronda. I co przyjadą z kamerą z tej czy innej stacji telewizyjnej, pośmieją się jak z krowy w gumo filcach, taki element satyryczny na koniec wydania dla rozluźnienia widza, Łosice miały rondo im. Bohaterów "Basenu" (stadionu) Narodowego za sprawą swoich krajan, którzy przyjechali z emigracji na zmywaku z UK i pech trafił, że była ulewa, dachu na czas nie zamknięto, a drenażu płyty prawie nie było bo taniej wyszło rozłożenie murawy. Tak teraz my "zabłyśniemy" choinką ze śmieci, no ale jest EKO …

  nie wiem czy Redakcja puści (bo ostatnio nie chce puszczać nawet linków do yt) ale jest na profilu ww. akcji jak wygląda prawdziwa EKO choinka w Poznaniu http://www.codziennypoznan.pl/w-sobote-rusza-betlejem-poznanskie,9364,2,akt.html

  No i koszty 20 tys. za zwiezienie i później rozebranie bel sprasowanych butelek pet to trochę dużo patrząc na dziurę w budżecie miasta czy braku pieniędzy na remont historycznego gmachu IV LO przy jedoczesnym płaceniu nie małych pieniędzy (ok. 20 tys. m-c) za wynajem pomieszczeń od prywatnej uczelni na Sokołowskiej (no ale studentów coraz mniej więc wpływy mniejsze, a tak to UM płaci co miesiąc).

  Kończąc tylko zapytam czy p.Grundland w stołecznych wodociągach też na takie "zbawienne" pomysły wpadał ? Bo chyba nie bez powodu HGW go z MPWiK-u zwolniła ?

  • noico dodano 9 lat temu

   no właśnie, nasz światowy Pan Dyrektor z ZUO może miał i szczytny cel, ale nie skonsultował swojego pomysłu ze specjalistami od kompozycji wizualnej, kreacji obrazu czy też kompozycji przestrzennej, tylko zrobił taką kupę na odwal na środku ronda.
   Poznańska choinka pokazuje, że można przemyśleć pewne kwestie estetyczne i skoncentrować się na produkcie finalnym, a nie szczycić się samą ideą!

   • Hieronim dodano 9 lat temu

    Widzisz kolego, nie zwolniła ale czysciła stołki i nie HGW ale koledzy z POst – komuny czyli układu warszawskiego i nie mecercedesa ale rower w Neapolu…

 6. Marcin dodano 9 lat temu

  A wy ludzie macie problemy. Co komu przeszkadza ta choinka. Czy ona śmierdzi? czy ona pogarsza widoczność? czy ona robi coś złego? Wg. mnie to coś nowego, co pokazuje, że ze śmieci można coś zrobić…. ehhhh typowe zachowanie polaczka, który zamiast wziąć się do pracy, chodzi i wyszukuje sobie problemów i zmartwień…

  • Ricko dodano 9 lat temu

   To postaw sobie taka na podwórku i sie zachwycaj!!!!

  • Wyrzykowski dodano 9 lat temu

   Zanim wyzwiesz ludzi od "polaczków" zastanów się, ile obiadów dla dzieci w szkołach można by sfinansować z tych 20 tysięcy. Miło finansuje się fanaberie władz najbardziej zadłużonego miasta npp?

   • marta dodano 9 lat temu

    jejku jak pana nie cierpię panie wyrzykowski, przepraszam, ale tak jest. drażni mnie ta pana wszechwiedza prawda jest taka, że jakby ludziom przeszkadzał sposób sprawowania władzy to by coś zrobili a nie robią nic. jakoś w akcji stop acta mogli się zebrać, w sprawie śmieci też więc dajcie spokój z tym nadętymi hasłami.

    • Wyrzykowski dodano 9 lat temu

     Co mają zrobić w tej chwili? Wywieźć ich na taczkach? Każdy wie, że nie jest dobrze, ale nie każdy ma odwagę do działania. Na szczęście jest wielu młodych ludzi i osób chcących mieć tu jakieś perspektywy rozwoju i oni stopniowo do nas dołączają. Zadziałali w anty-ACTA, w protestach paliwowych, w sprawie śmieci (w tych wszystkich akcjach mam nadzieję, że moja rzekoma wszechwiedza Pani nie drażni), zadziałają też w odpowiednim czasie kiedy przyjdzie chwila weryfikacji działań obecnej władzy. Nie odpowiadam za tę część społeczeństwa, która chce mieć dziś kosztem jutra, albo z lenistwa nie chce zainteresować się polityką – pozostaje tylko dalsze uświadamianie o konsekwencjach takiego podejścia. Proszę popatrzeć na sytuację w perspektywy przyszłych pokoleń to zrozumie Pani, że nie są to nadęte hasła, a tak naprawdę walka o przyszłość, do której dołożymy wszelkich starań.

  • NieDlaŚmieciNaRondzie dodano 9 lat temu

   właśnie śmierdzi

 7. dekoracje... dodano 9 lat temu

  Dekoracje rond to nie pomysł i rozrzutność spółek miejskich. O inicjatora pytajcie Ratusz!!!

  • prezydenta dodano 9 lat temu

   to była propozycja prezydenta

 8. to się wytnie dodano 9 lat temu

  Jaki prezydent tacy prezesi. Jaki prezes, taka choinka.

 9. Andy dodano 9 lat temu

  W piątek przejeżdżałem koło 9 to, na samym początku pomyślałem, że TIR ze śmieciami się przewrócił i nasi włodarze go oprzątnęli, Pozdrawiam ha,ha,ha głosujcie ciemnogrodzianie na nich, to będzie jeszcze więcej tego towaru

 10. RAdek dodano 9 lat temu

  Wczoraj z wrażenia niemal nie wjechałem w to wysypisko. Ale wiem jak moje śmieci są prasowane przynajmniej:D Czyżby ratusz zafundował nam nowe wysypisko??? Rozumiem, że Siedlce stoja na skraju bankructwa. Ale bez przesady. Wjeżdżający do Siedlec od strony Wawy co zobaczą??? Górę sprasowanych śmieci. Czyżby ZUO strajkowało i nie miało gdzie wywozić odpadów???

 11. zróbcie coś z tym... dodano 9 lat temu

  kpiny z tradycji i zero szacunku dla kultury chrześcijańskiej. Tyle mam do powiedzenia w temacie choinki ze śmieci. Jak można sobie z ludzi takie jaja robić ?!

  • Anka dodano 9 lat temu

   No taki z Ciebie chrześcijan, że nie masz pojęcie skąd się wywodzi choinka. Jaja robisz z siebie takimi wpisami. Smutne, że ludzie którzy najgłośniej krzyczą mają tak mało do powiedzenia.

   • kamerzysta dodano 9 lat temu

    Nie trzeba być "chrześcijanem", aby wiedzieć, że na kulturę chrześcijańską (w tym i katolicką i protestancką etc.) składa się wiele składników kulturowych, w tym tych zaadoptowanych ze wcześniejszych kultur w czasie ich chrystianizacji.

    • Anka dodano 9 lat temu

     To, że coś zostało przejęte to jedno. Ale nie powstało to dla/z tej kultury. Więc oburzenie, że to brak szacunku to ośmieszanie siebie.
     Brak szacunku dla tej kultury widać w codziennym życiu tych co się za wierzących podają. I to nie przeszkadza nikomu, bo swojego się nie widzi. A skąd tyle papierków na ulicy, skąd tyle nienawiści w ludziach? A chrześcijanie nie powinni być dobrymi ludźmi? I to nie jest brakiem szacunku ich wiary? A choinka ze śmieci jest? No wielka wiara/ Szacun

 12. obSerwator dodano 9 lat temu

  Jakie miasto taka choinka…

  • robson dodano 9 lat temu

   świadomość społeczna, kultura i estetyka jednak jest na takim etapie, jakim jest. Wracanie i sięganie pamięcią do zamierzchłej przeszłości niczego nie da. Kilka słów do ludzi, którzy tak ochoczo wkładają togę Boga – kim jesteście, skoro nie ma w was współczucia tylko gniew i pycha ? Jeśli widzicie, że inni źle postępuje dajcie im godny przykład.

 13. obSerwator dodano 9 lat temu

  Czar świąt… w wydaniu siedleckim…
  Mam pytanie: czy swoje śmieci można tam podrzucać? W ramach uzupełnienia instalacji artystycznej oczywiście 🙂

 14. Ryś miś... dodano 9 lat temu

  Jak już ktoś napisał:
  Za rok w planach oczyszczalnia ścieków planujepostawic choinkę zrobioną z odchodów. Sztuka wielkomiejska!!!!!

 15. zozole dodano 9 lat temu

  Ile będzie kosztować demontaż "choinki"????

  • obSerwator dodano 9 lat temu

   Może nic. Jakaś raca może się w Nowy Rok zaplątać w tej kupie plastikowych śmieci i spłonie jak warszawska tęcza. Tylko okolicznych mieszkańców trzeba będzie ewakułować z domów, bo toksyczna chmura dymu bedzie zagrażała ludziom i środowisku.

   • :/ dodano 9 lat temu

    żal mi takich ludzi jak ty – sam się zaplącz w racę, mam nadzieje, że jak jakiś idiota faktycznie to zrobi to Ci policja na chatę wjedzie

    • NieDlaŚmieciNaRondzie dodano 9 lat temu

     żal mi takich ludzi jak Ty. Nie rozumiesz co napisałem. Troskę wyraziłem.

 16. Anonim dodano 9 lat temu

  a bardzo dobrze! chodziło o to żebyście zwrócili uwagę na problem, i co? czy to ładne czy nie, dyskusja nie ma sensu,zwróciliście , podobno cel uświęca środki

  • noico dodano 9 lat temu

   Jedź pod Grunwald Anonimie!

 17. borq dodano 9 lat temu

  Mnie się choinka bardzo podoba. Cieszę się, że postawiono ją na tym rondzie. Mieszkam niedaleko i codziennie koło niej przejeżdżam.
  Bardzo mi przykro z tego powodu, że tak wielu ludziom się nie podoba.
  Oczywiście wszystko to sprawa gustu, a uczucia ludzi należy szanować.

  Pozdrawiam zwolenników i przeciwników!

  • zal_d_sciska dodano 9 lat temu

   widze urzędnicy w defensywie. extra!

   • borq dodano 9 lat temu

    to źle widzisz

   • zal_g_sciska dodano 9 lat temu

    w Siedlcach jest około 70 tys. mieszkańców na jest 2,5 tysia chcesz mi wmówić, że np. 50 tysięcy to urzędasy?

  • obSerwator dodano 9 lat temu

   Podpisz się: lojalny urzednik UM Siedlce 🙂

 18. ag prezes zuo dodano 9 lat temu

  Witam i pytam czy to nie z waszych "śmieci" ta "góra"?…
  Czy woleli byście świecącą ledem plastykową atrapę?
  A tak macie co pisać, i ja się z tego cieszę.
  Cel zostaje spełniony. Ktoś powiedział, ze nie ma postępu bez dyskusji… Ktoś inny patrząc na to "śmieciowe" drzewko zobaczył nie śmieci a efekt ich segregacji…
  Ktoś inny przypomniał sobie, że ten którego oczekujemy "Witaj w radosnym oczekiwaniu" narodził się w stajni a nie w blichtrze świateł supermarketu…

  Pozdrawiam ag

  • przeciwnikśmieciowegog... dodano 9 lat temu

   Postaw sobie takie g… u siebie w domu. Pewnie będzie Ci przyjemnie?

  • Wyrzykowski dodano 9 lat temu

   Wolelibyśmy, aby nasze pieniądze nie były marnotrawione. Inne miasta robią to 10x taniej, jak np. Częstochowa, która ustawiła 12-metrową, licznie ozdobioną, ŻYWĄ choinkę za 3tys. zł. Nie rozumiem, skąd te porównanie do – nomen omen – plastikowej atrapy, pewnie z tego samego miejsca co stwierdzenie na konsultacjach społ., że w Siedlcach są dozorcy na osiedlach. Zajmijcie się tym, do czego zostaliście powołani, bo już nawet śmieci ze wstydu wyłażą z kontenerów!

   Świetne spełnienie celu – mamy teraz motywację do segregowania śmieci, żebyście mieli dzięki temu więcej kasy na "arcydzieła".

  • NieDlaŚmieciNaRondzie dodano 9 lat temu

   Człowieku, ty nadal nic nie rozumiesz… 🙁

 19. niunka dodano 9 lat temu

  Drogę wjazdowa do Siedlec od strony stoku lackiego tu gdzie boboland nie znam nazwy ulicy by lepiej zrobili a nie wody po kolana stoi, studzienki to niedługo metr nad POW. Asfaltu będą , lata na lacie. a nie choinki. Ogarnijcie sie wladza. A nue najlepiej kawka, ciasteczko i co miesiąc 5 tyś za siedzenie na tylkach. Dziękuję. I życzę śmierdzących świat 😛

 20. Jejmość dodano 9 lat temu

  A mnie się marzy, żeby teraz swoją choinkę umieściła na rondzie oczyszczalnia. Można ją zrobić z zamarzniętych ścieków. Byłoby jeszcze fajniej.

 21. styk dodano 9 lat temu

  Dzieciaki ogarnijcie się trochę. O to właśnie chodzi w całym tym PR. Wszyscy o tym mówią, czyli cel został spełniony! Pewnie wszyscy "esteci" uważają, że lepiej w lesie wyciąć 20 metrowe drzewko i wsadzić w ziemię, pierdyknąć parę lampek i jest pięknie! Trzeba myśleć. Kolega, który pracuje w poważnej warszawskiej firmie, dzwonił i gratulował. Oni tam zajmują się takimi projektami i według jego pobieżnej wyceny trzeba by było wybecalować za coś takiego ok 200 tys. zł. Oczywiście wykonanie tej choinki nie jest porażające, mogło i powinno być dużo lepiej i estetyczniej, ale pomysł rewelka.

 22. dobij dodano 9 lat temu

  Oj tam od razu polubiło. Ludzie włażą, aby podyskutować. Nie każdy kto lubi stronę jest za usunięciem choinki. To trochę przegięcie i nadinterpretacja.

 23. Buziak dodano 9 lat temu

  Służby miejskie w defensywie! Nie mogą sie nachwalić tego g.

 24. Ania dodano 9 lat temu

  Bardzo dobry pomysł na taką choinkę i nie rozumiem oburzonych, pewnie żaden z was nie kupuje napojów w plastikach i dlatego tak was w oczy kole!!!!!Taaaa pewnie lepiej jest wycinać piękne drzewa z lasu żeby oczy cieszyły?!?!?!? tylko jakoś nikt nie wspomina ile czasu zajmuje aby urosło takie 5 metrowe drzewo.

 25. Olo dodano 9 lat temu

  Bardzo fajny pomysł na ta choinkę

  • przeciwnikśmieciowegog... dodano 9 lat temu

   Podaj adres. Darmo Ci taką instalacje do domu dostarczę. Fajny pomysł bedziesz miał u sebie w pokoju.

 26. Janek dodano 9 lat temu

  Popieram mnie tez się podoba i robi dobre wrazenie na przejednych

 27. mieszkaniec dodano 9 lat temu

  Proponuje teraz super choinkę udekorować bombkami. Każdy przyniesie z domu worek ze śmieciami i powiesi na "drzewku" będzie super 🙂
  Jeszcze wczoraj wieczorem telewizja była.
  Wstyd mi i tyle:(

  • typowe dodano 9 lat temu

   a ja uważam, że powinieneś się wstydzić tego, że tylko kilka procent siedlczan segreguje odpady

 28. TaZmAN dodano 9 lat temu

  Ludzie… jak każdy z nas postanowi od tego momentu zużywać mniej torebek foliowych, mniej butelek plastikowych zacznie segregować śmieci to choinka w przyszłym roku może być mniejsza. Choinka pokazuje właśnie to jakim jesteśmy bezmyślnymi brudasami. Choinka daje możliwość zastanowienia nad tym co jest naszym otoczeniem i co zostawiamy naszym pokoleniom…. tony śmieci!!!!!!!! Bardzo dobry pomysł……….

  • Wyrzykowski dodano 9 lat temu

   Tylko co ważniejsze dla przyszłych pokoleń – nie zostawić ton śmieci (ciekawe jak?) czy nie zostawić milionów długów do spłaty wraz z odsetkami? Miasto z takimi długami tak nie postępuje…

 29. TaZmAN dodano 9 lat temu

  Święta dają możliwość i to jest dobry czas do refleksji..właśnie w tym czasie….

 30. Monika dodano 9 lat temu

  Czy pomysłodawca jakoś poczuwa się do odpowiedzialności za tą choinkę? Czy w związku z tym, że choinka budzi tyle kontrowersji i nie podoba się mieszkańcom, zostaną poczynione jakieś konkretne kroki do jej usunięcia? Co z kosztami? Czy pomysłodawca pokryje to z własnej kieszeni? Powinien…

 31. gwiazda dodano 9 lat temu

  Poprostu gwiazda betlejemska na kupie smieci. W Siedlcach jak zwykle. Na sztuce i kulturze znają się tylko urzędnicy i prezesi. Tak jakby nie było naszych artystów, bo lepiej zapłacić 20 tysięcy spółce niż w tym 2 tysiące dla artysty.Tak się szanuje artystów plastyków w Siedlcach.Poza tym pomysł ściągnięty z Poznania tylko tam projekt zrobił człowiek co się naprawdę zna na sztuce.I jeszcze urzednicy co naszymi pieniędzmi za to płacą nazywają to instalacją , dobrze, że nie artystyczną. Rzeczywiście tak jak mówi Mirek, "MIś" na skalę naszych mozliwości.Czyżby to gust Pana Prezydenta?

 32. ono dodano 9 lat temu

  Jaki Zakład Utylizacji Odpadów? Co i gdzie on utylizuje?. Proponuję nazwę ZUO zmienić na ZSŚ czyli Zakład Składowania Śmieci. To moim zdaniem adekwatna nazwa do tego co ta firma robi.

 33. Anonim dodano 9 lat temu

  Ludzie, ona nie ma się podobać! Ma dać ludziom do myślenia. I Pani z dzieckiem i młodemu przystojniakowi i każdemu innemu mieszkańcowi naszego miasta. A dziecku odpowiedziałabym to samo – ma ludziom przypominać, co należy robić ze śmieciami! Oburzamy się śmieciami na rondzie, ale mało kto z nas zwróci uwagę na kupę śmieci przewracającą sie na chodnikach, trawnikach, nie zwróci uwagi komuś, kto demoluje miasto, zaśmieca je. Mało tego – większość z nas robi to sama. Papierek wyrzucony przez okno z auta? Nie ma problemu – można. Pet komuś przed nos na ulicy? Żaden problem! Segregacja śmieci? Po co – to przecież tyle roboty, kilka worków! Straszne! Takie rzeczy mamy w nosie, a coś co prowokuje do myślenia a nikogo nie obraża wzbudza w nas oburzenie! Siedlczanie! Ludzie! Pomyślcie trochę!

  • Kinga dodano 9 lat temu

   Niestety jak widać mało kto tutaj myśli. Liczy się tylko kicz, im bardziej błyszcząca i piękna tym lepiej. Pusty człowiek widzi tylko jak się coś świeci i on nigdy czegoś głębszego nie zobaczy.
   Sama w sobie choinka ładna nie jest to fakt, ale to jest akurat najmniej istotne. Dobrze, że chociaż parę osób to widzi.

 34. Ryś miś... dodano 9 lat temu

  Urzędnicy skonczcie już spamowac!

 35. siedlczanka dodano 9 lat temu

  Panie ag prezes zuo, to zaproś pan całą swoją rodzinę do stajni na święta i postaw sobie pan tam takie drzewko i pomyśl o segragacji, i o tym wszystkim o czym tam pan piszesz. A ideologii do tej sterty śmieci już teraz nie dorabiaj. Wesołych świąt!

 36. siedlczanka dodano 9 lat temu

  zuo daliście plamę i teraz czas się do tego przyznać a nie dorabiać ideologię. Mam nadzieję że w następnym roku bardziej się postaracie!

 37. Navi dodano 9 lat temu

  Jakby to były śmieci zebrane z lasu, to rozumiem sens takiej inicjatywy, by ruszyć myślenie ludzi. A tak pozostaje niesmak i dużo niewiadomych. A po co to, a za czyje itd.

 38. Choinka powinna byc choinką dodano 9 lat temu

  a śmietnik śmietnikiem.
  Nie nazywajcie tej 'instalacji" choinka, bo to nie ma nic wspólnego z pieknie udekorowanym drzewkiem – nawet plastikowym.

 39. mg dodano 9 lat temu

  Oj tam, oj tam. Jest fajna, zwłaszcza oświetlona. Spełniła już swoje zadanie. Wszyscy o nie mówią i o to chodziło. Brawo ZUO.

  • Wyrzykowski dodano 9 lat temu

   Chodziło o przewalenie 20 tysięcy. Niech się prezes z prezydentem przeturlają po odpadach, też "wszyscy o tym będą mówić" i też "da do myślenia", a będzie i taniej i śmieszniej.

   • a ile "przewalił" Sobolewski dodano 9 lat temu

    za podpisy na listach poparcia budowy pewnego pomnika?

    • Michowiecki dodano 9 lat temu

     Nie wiemy ile i czy przewalił za podpisy tych urzędników ze spółek miejskich to pytanie proszę skierować do Pana S.B. Urzęduje na Brzeskiej.

 40. NieDlaŚmieciNaRondzie dodano 9 lat temu

  Pan prezes ZUO Andrzej Grundland puścił "bąka" w Siedlcach. Bąka choinkowego. Bąka za nasze pieniądze. Udekorował Siedlce śmieciami, które mają być nowym? symbolem ważnych dla Polaków świąt. Nietakt, głupota, bezsensowne szastanie naszymi pieniędzmi. Czuję niemak. (…) on jakiś czy nieświadom elementarnych zasad kultury? Może fachowiec w swojej branży ale smaku, taktu i szacunku dla tak ważnych świąt to nie ma za grosz, Miłościwie nam panujący, rozrzutny prezydent Kudelski niech wyciągnie z tej sytuacji jakieś wnioski, 1,5 tysiąca negatywnych głosów powinno sie liczyć. Choć można i tak jak PO z głosami w sprawie sześciolatków – na smietnik.

 41. NieDlaŚmieciNaRondzie dodano 9 lat temu

  ODEZWA.
  Wzywam wszystkich mieszkańców Siedlec do obywatelskiego czynu! Jest wiele rond w naszym mieście, na których nie ma jeszcze choinki. Jedno z nich to rondo na ulicy Prusa. Też duże i niestety jeszcze bez choinki. Wzorując się na działaniu ZUO i władz naszego miasta (bo śmieciowa choinka nie mogła przecież powstać bez ich wiedzy i zgody), wzywam mieszkańców Siedlec do udekorowania śmieciową (ale zdecywowanie bardziej ekologiczną) choinką ronda na ulicy Prusa. Niech każdy, kto ma "potrzebę" kucnie na środku tego ronda i zrobi to co każdy człowiek robi jak ma pełne koszki. ten sposób może powstać druga siedlecka awangardowa ekologiczna choinka, będąca tak jak ta na ul.Warszawskiej, w zamyśle władz, symbolem świąt i działań proekologicznych. W ramach zachowania porządku i dbałości o właściwy kształ , naszej nowej, g..nej choinki uprasza się aby twórcy ustawili sie w kolejce od najniższego do najwyższego. W ten sposób, składając w kucki swój wkład w tworzenie choinki, zachowane zostaną właściwe proporcje. Najwyższy twórca na jej szczycie bedzie mógł posadzić gwiazdę.
  P.S. – Jakie miasto, takie choinki.

  • Magda dodano 9 lat temu

   Tym wpisem to już pokazałeś taką klasę, że jesteś kulturą niżej niż wymyślona przez Ciebie choinka. I taki szacunek dla świąt bije z tego komentarza, że aż życzę Ci takich właśnie świąt. Oby były jak najbardziej g……
   I jakby się tacy ludzie jak Ty z tego miasta wyprowadzili to byłoby tu naprawdę miło.

 42. bezdomny śmieciaż dodano 9 lat temu

  Siedlczanie proszę was zróbmy niespodziankę gwiazdkową dla ZUO. i przynieśmy prezenty pod choinkę w pięknych kolorowych workach ( żółtych, zielonych, czarnych, niebieskich ……….. . ) . A najlepiej wrzóćmy ag .prezesowi zuo. przez komin

  Śmieciowych świąt

  • smutne dodano 9 lat temu

   siedlecka kultura w ostatniach komentarzach dała o sobie znać. takich jak wy nigdy nic nie zastanowi i nic się nie spodoba. smutne.
   A jak kiedyś siedleccy "artyści" zrobili instalacje na PKSie to wszyscy sikali po nogach że to takie za****e że sztuka a jak artyści z Tirami wjechali na plac i płachty porozkładali to pewnie razem z prezydentami byliście i udawaliście, że rozumiecie sztukę wspólczesną.
   Żałosne. Dla mnie choinka spełniła swoje zadanie.

   • Obi dodano 9 lat temu

    Smutny to jest fakt, ze prezio ZUO siedzi na forum i próbuje udawać, ze są niby zwolennicy tego śmietnika w Siedlcach. Na 4 portalach aż wrze od niezadowolenia opinii publicznej a ten dalej odbija piłeczkę drwiąc z nas mieszkańców!
    Panie Prezydencie! Nie zapomnimy o tej kupie śmieci i o ośmieszeniu nas Siedlczan!

    • marta dodano 9 lat temu

     siedlczanie sami się ośmieszając zakładając profil na portalu i domagając się usunięcia instalacji. normalni ludzie mają wazniejsze sprawy na głowie

     • Powiadasz... dodano 9 lat temu

      na przykład pisanie na forach jak to inni głupi są i nienormalni…

 43. Kinga dodano 9 lat temu

  Tak krzyczycie o wydane pieniądze, ale nas***** na połowie miasta światełka na drzewach, aniołki, choina to rozumiem za darmo świeci? Jak już tak dbacie o budżet miasta to może policzcie też ile to nas wszystkich kosztuje.

 44. artór dodano 9 lat temu

  Ponoć Przedsiębiorstwo Kanalizacji i Ścieków planuje postawić konkurencyjną choinkę z pojemników wypełnionych naszym siedleckim g….

 45. KrzysiekM dodano 9 lat temu

  A ja mam taką myśl, że za tą całą stroną to stoi były prezes z kumplami. Zawsze uważałem, że gość jest niemiły i niekulturalny i z tych postów założyciela to widać. Oj widać.
  I tak naprawdę wszyscy tam komentują ze swoich profili oprócz wielkiego twórczy, który się tchórzliwie się schował i nie ma odwagi jako jedyny powiedzieć że mu się coś nie podoba ze swojego profilu. A czemu? Bo może liczy jeszcze na jakiś stołek, lub jako kumpel byłego prezesa z niego by spadł?

  • Obi dodano 9 lat temu

   Tak!!! Poprosił 2000 osób o wsparcie! O grunlandzie obys wylądował w (…)zmoderowane!

 46. ciekawe.... dodano 9 lat temu

  Ciekawe co by powiedział, milczący w sprawie tej KUPY na rondzie, Prezydent Siedlec – gdyby taką "choinkę" postawiła firma kierowana przez np. członka SLD?????? czy PO???? czy Palikota????

 47. odpad dodano 9 lat temu

  http://teleexpress.tvp.pl/13280826/choinka-z-odpadow

 48. SIEDLCZANIN22 dodano 9 lat temu

  Z daleka dojeżdzając do ronda wygląda jak choinka, z bliska widać z czego jest zbudowana i tu na myśl przychodzi od razu segregacja śmieci, zanieczyszczone lasy, walka o ekologię.
  Podoba się i daje do myślenia.popieram:)

  • Obi dodano 9 lat temu

   Daj spokój Grunland! Segreguj i sortuj a nie na forach siedzisz!

 49. odpad dodano 9 lat temu

  TO jest kampania ale raczej nie ekologiczna tylko polityczna samorządowa w kiepskim stylu ot tyle. Pomysł PiS na odwrócenie uwagi od prawdziwych problemów jak długu miasta Siedlce zwalnianie nauczycieli od próby sprzedaży Spółek Miasta tj. PEC czy ZUO .Pracownicy na bruk ceny w górę !!! a na święta zamiast Wigili i tradycyjnej choinki …. to coś !!! mieszkańcy Siedlec to nie śmieci !!!Proszę zadać pytanie czy Miasto zapłaciło ZUO te 20 tyś za choinkę NIE ! bo nie ma kasy koszty poniosła zapewne Spółka ZUO zamiast pracownikom wypłacić za to sortowanie /// ale jak widać miejscem mieszkańców Siedlec według władz miasta jeszcze kosz na śmieci !!! WSTYD PANIE KUDELSKI i GRUNLAND WSTYD !!! bo Ludzie to nie śmieci

 50. jura dodano 9 lat temu

  a co Wy chcecie ??
  jest wesoło i śmieciowo 🙂 happening Pana Prezesa
  gdy by to był dyrektor Lasów Państwowych było by drzewo… a ze ZUO to odpady wiec jest to co jest… szkoda tylko że tyle kasy za te śmieci poszło…

  • mw dodano 9 lat temu

   a gdyby ktoś od wywożenia szamba miał taki pomysł to usypał górę gówna w kształcie choinki

 51. kku dodano 9 lat temu

  Jeśli ktoś nazywa tą pseudo choinkę sztuką, to radzę żeby zamilknął w temacie sztuki raz na zawsze. Nie udzielaj się w temacie o którym nie masz pojęcia.

 52. aziziza dodano 9 lat temu

  KUPA BY NIE RZEC (…)zmodyfikowany MALKONTENTÓW DO POTĘGI ENTEJ
  CO WAM TO DO CHOLERY PRZESZKADZA?

 53. Mięta dodano 9 lat temu

  Jak jedziemy od Warszawy, "zdobi" Siedlce kupa śmieci.
  Nad tą kupą, nie wiem, czemu, betlejemska gwiazda świeci.?
  – Może by tak przed świętami, usunąć z ronda "Nieszczęście"?
  – To nie sztuka nowoczesna! – Śmiech na całą Polskę będzie!
  Zszokowani są dorośli, zszokowane są też dzieci.
  – "Tato, mamusiu, .." – pytają – "co robi tu kupa śmieci?"
  Apeluję do sponsorów, których wiszą "tam" reklamy:
  DAJCIE SPOKÓJ TYM PIENIĄDZOM, RAZ DO ROKU ŚWIĘTA MAMY!

 54. Marek W dodano 9 lat temu

  Trzeba być ostatnim (…)zmodyfikowany, żeby złamać prawo usypując górę śmieci na środku ronda i się pod tym podpisać.
  Podziękowanie Noblistce za osiągnięcia naukowe od władz miasta Siedlce to dla mnie szok !!!!
  W lasach śmiecicie przyjeżdżacie do miasta i też śmiecicie. Straż Miejska do roboty usunąć to g…no z mojego miasta

 55. Kuba dodano 9 lat temu

  A mi tam nie przeszkadza. Gorsze rzeczy stoją u nas w mieście i już na stałe i gorsze powstaną.
  Ale aby mówić, że komuś ta choinka zniszczyła atmosferę? Nie przesadzajmy, nikt nam w domu tego nie postawi.

  • Rudolf dodano 9 lat temu

   Siedlce to mój dom!

 56. odpad dodano 9 lat temu

  Proponuję wysyłać meile do Urzedu Miasta i zbierać podpisy pod petycją do Prezydenta Kudelskiego, GŁowackiego i Sochackiej dotyczącą rozebrania budowli choinki śmieciowej a Grundlada odwołć ze stanowiska razem z jego doradcami dyr Kalickim ,

 57. choinka dodano 9 lat temu

  Niech prezes ZUO nie psuje nam chrześcijańskich świąt, moje dzieci chcą pięknej choinki z bąbkami. Jaka choinka takie władze. Smutne. A czy ta budowla ma pozwolenie ? A koszty?? Pieniądze ze śmieciowej choinki było dać dla dzieci z miejskich przedszkoli lub bezdomnym. Oni wiedzą jak wygląda normalna choinka.

  • Majka dodano 9 lat temu

   Info pewne: nie usuną choiny :/

 58. choinka dodano 9 lat temu

  Śmieją się z nas już w ogólnopolskiej telewizji z powodu arcydzieła choinkowego. Ciekawe jakie "zaszczytne" następne miejsce zdobędzie miasto ? A ma szanse.

 59. Prawnikczek dodano 9 lat temu

  Czy procedura zmiany nazwy miasta jest skomplikowana? Proponuję na: Śmiećldce.

 60. :-( dodano 9 lat temu

  http://wiadomosci.tvp.pl/13329633/zielono-nam O Śmiećleckiej choince.

 61. 14ddf dodano 9 lat temu

  pier…. popatrzcie na inne ronda… tam to dopiero są jakieś śmieci…
  ta śmieciowa choinka choć uważam ze choinka to nie jest to i tak najlepiej wygląda w porównaniu to innych rond jakie są w mieście…

 62. czesiek dodano 9 lat temu

  No nie wiem, pod Warszawą są takie dwie choinki tylko dużo większe, na Bemowie i Baniosze.

 63. ag prezes zuo dodano 9 lat temu

  Szanowny Panie Prezesie,
  Jesteśmy czasopismem, które porusza tematykę gospodarki odpadami i szeroko pojętej ochrony środowiska. Do styczniowego numeru czasopisma Logistyka Odzysku chciałbym Pana prosić o wywiad w sprawie choinki z odpadów, która ustawiona jest na rondzie w Siedlcach. W związku z okresem świątecznym jestem już na końcowym etapie składu czasopisma, co wiążę się z krótkimi terminami. Czasopismo musi być gotowe do 20 grudnia. Poniżej przesyłam krótki wstęp do wywiadu i pytania. Do wywiadu potrzebuję także Pana fotografii w dobrej jakości (300 dpi JPG/TIFF). Po opracowaniu materiału prześlę wersję PDF do akceptacji. Termin nadesłania odpowiedzi do 18 grudnia. Proszę o informację zwrotną w tej sprawie.

  W Siedlcach w okresie świątecznym można było podziwiać nietypową choinkę. Wśród mieszkańców miasta wywołała nie małe kontrowersje, a nawet żądano jej usunięcia. Jak jest jej historia?
  Rozmowa z Andrzejem Grundlandem, prezesem Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach, pomysłodawcą świątecznej dekoracji.
  LO: Skąd pomysł na choinkę z odpadów?
  Segregacja odpadów wymaga czasu i edukacji lokalnej społeczności. Gdy prezydent zwrócił się w połowie listopada br. do spółek komunalnych o udekorowanie rond, wiedzieliśmy, że nasza choinka ZUO winna nawiązać do bliskiej nam tematyki.
  Sprasowane bele odzyskanych surowców wtórnych, składa się w wysokie na 4-6 m bloki lub piramidy. Stąd już bardzo blisko było do wyobrażenia sobie choinki.
  LO: Jak wyglądał proces realizacji przedsięwzięcia i jakie były jego koszty?
  Podałem pomysł na radzie pracowniczej rysując szkic. Jestem inżynierem więc i szkic był w miarę czytelny. Resztę wykonali moi pracownicy. Dyrektor techniczny pani Anna Goś Pszczółkowska i Kierownik zakładu Michał Paraura uzgodnili
  z wykonawcą konstrukcję jw. Wykonaliśmy choinkę na zakładzie i przedłożyliśmy do akceptacji władzom miasta. Wtedy nie wyglądała tak efektownie ale w ogólnym odbiorze pomysł został przez panią prezydent Annę Sochacką przyjęty.
  Przed wykonaniem uzyskaliśmy zgodę właściciela Siedleckiego Wydziału Dróg, wykonaliśmy projekt organizacji ruchu i zleciliśmy podłączenie energii elektrycznej.
  Samo wykonanie przy użyciu dźwigu przebiegało w skrajnie trudnych warunkach pogodowych przy opadach i „Ksawerym”. Przez trzy noce od 22.00 do ok 3.00 rano montowaliśmy konstrukcję i układaliśmy bloki tzw. „bele” surowców wtórnych. Brygady, z którą razem pracowaliśmy nie powstydził by się żaden kierownik budowy a funkcję taką niejednokrotnie pełniłem stąd mam dobra ocenę. To był wspólny wysiłek pracowników ZUO.
  Koszty to 11 tys. zł rozbieralna – skręcana na śruby konstrukcja (którą wykorzystamy ponownie w innej konfiguracji i na zakładzie do składowania „bel”, 700 zł projekt organizacji ruchu ok. 1200 wynajęcie dźwigu, 1800 zł „dniówki” i premie pracowników. Warto podkreślić, że po rozebraniu wszystkie ok. 80 bel sprzedamy jako surowiec wtórny po min. 1100 zł za szt. …
  Oferty alternatywne : podświetlane plastykowe atrapy choinek z ledami to koszt 18.800, zł + montaż 1350 + gwiazda (cieniem podobna do betlejemskiej) 3.250, zł + warkocz 2.500 zł – w sumie 25.900, zł…
  LO: Co chcieli Państwo osiągnąć przez ustawienie choinki z odpadów?
  Tak jak pisałem celem było włączenie się w akcję edukacyjną na rzecz zwiększenia segregacji odpadów u źródła tam gdzie one powstają. Hasło u podstawy choinki „Segreguj z nami” zachęca do przemyślenia…
  Dzięki mediom nasza choinka przekroczyła ze swym przesłaniem granice naszego regionu.
  To dobrze, że powstała dyskusja głosy za i przeciw… Dyskusja jest motorem postępu, a ten musi nastąpić w dziedzinie odzysku surowców z odpadów z czym jest u nas dobrze tylko w sferze nakazowej. Mamy nasycone przykazaniami rozporządzenia wyrażające bardziej chciejstwo władz niż realny postęp. Ten zależy od nas samych i od przyzwolenia społecznego na kolejne zmiany czy wręcz wyrzeczenia. Mamy 5 lat czasu na to co inne narody wykonywały przez 50.
  I jak zwykle spóźnieni zaczynamy od „stawiania wozu przed koniem”… Stąd cieszę się bardzo, że nasza siedlecka choinka idzie w świat i zadaje ludziom temat.
  LO: Jak w Siedlcach wygląda gospodarka odpadami komunalnymi? Jaki jest poziom odzysku surowców wtórnych?
  Nie mogę pisać o stanie gminy gdyż ta ma przykazane uzyskać 12% (Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29.05.2012 r. w sprawie poziomu recyklingu Dz.U. z 2012r. poz. 645). Z dostarczanych Zakładowi Utylizacji Odpadów w Siedlcach jako lokalnemu RIPOK Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych ilości odpadów segregowanych o kodzie 15 (papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale) wynika poziom 4,6%. Należy przy tym zauważyć, że część surowców nie trafia na RIPOK gdyż jest wcześniej wybierana i sprzedawana stąd ostateczne szacunki należy przyjąć na poziomie 6%. To zdecydowanie za mało. Jeśli każdy by segregował swoje śmieci to poziom ten byłby ok. 15%-20% ogólnej masy odpadów.
  LO: Dekoracja spotkała się z wieloma krytycznymi uwagami, rażąc w dobry smak i uczucia religijne niektórych mieszkańców Siedlec. Jak Pan to ocenia?
  Choinka nie obraża uczuć ludzi, którzy Boga mają w sercu… Świecąca od zmroku gwiazda betlejemska – wierna kopia gwiazdy z Kaplicy Pasterzy w Betleyem, napisy od wschodu „Do Betleyem via Siedlce” od zachodu „Witaj w radosnym oczekiwaniu” podkreślają jej prawdziwie świąteczny wymiar. Znam wpisy w internecie i nie dziwi mnie, że jak ktoś wpisze w akcji hasło „brońcie jeża jak niepodległości” to znajdzie popleczników. Z tą akcją niezadowolonych na „F” jest tak trochę różnie i nie jednoznacznie na „nie”. Słowem ktoś mi personalnie nie przychylny próbuje za wszelką cenę zohydzić pomysł , który może się nie podobać ludziom ale tak do końca nie jest…
  Już jak nocą walczyliśmy z ustawieniem choinki i „Ksawerym” przejeżdżająca z dyskotek młodzież, trąbiła i wychylając się z aut krzyczała z uznaniem ale „czad” , jaki „odlot”. Oni pierwsi wyrazili najlepszą dla nas opinię – bo szczerą.
  LO: Dziękujemy za rozmowę i gratulujemy pomysłu.

  Dziękuję w imieniu swoich pracowników.

  ag

  Z poważaniem,

  Dominik Kępa
  Redaktor Prowadzący czasopisma Logistyka Odzysku

 64. To Sochacka???? dodano 9 lat temu

  Jeżeli Sochacka to (…)zmodyfikowany zatwierdziła to niech czym prędzej szykuje się do bawienia wnuków. Dość celebrytki.

 65. młody z małego miasta dodano 9 lat temu

  no i macie poziom infatylizmu

 66. młodzi ludzie dodano 9 lat temu

  Ohyda. Zabrać śmieciową choinkę. śmieją się z nas.

 67. Prawnikczekkk dodano 9 lat temu

  "Przed wykonaniem uzyskaliśmy zgodę właściciela Siedleckiego Wydziału Dróg, wykonaliśmy projekt organizacji ruchu i zleciliśmy podłączenie energii elektrycznej." A GDZIE ZGODA ODPOWIEDZICH WŁADZ NA UTWORZENIE SKŁADOWISKA ODPADÓW NA RONDZIE?

 68. jkfoo dodano 9 lat temu

  Pomysł jak widać ,wzbudził wiele kontrowersji .Ale chyba właśnie o to chodziło pomysłodawcy . Czasami potrzebne są inicjatywy takie jak ta: niebagatelne , awangardowe,inne wreszcie kontrowersyjne.Nigdy dotąd temat odzyskiwania surowców wtórnych nie był tak szeroko komentowany -w naszym mieście . Przy tej okazji myślę że, motyw choinki mógłby być wykorzystany przez inne organizacje , stowarzyszenia, fundacje etc, do promowania szczytnych idei.I tak OBRONCY ZWIERZĄT mogliby usypać stos z martwych zwierząt w kształcie choinki a obok umieścić hasło ''w tę wigilię milczymy'',ZWOLENNICY ANTYKONCEPCJI ubrać tradycyjnego świerka w kondomy . I t.d. i t.d. (kwestia wyobrażni) Napewno (ostatnio modny i głośny temat) dużą kontrowersją byłaby inicjatywa jakiejś organizacji walczącej z pedofilią ,która zdecydowałaby się na postawienie gdzieś … na przykład przed kościołem… w środku lata ,małej choinki z hasłem ''nawet nie od święta i ja mogę być zerżnięta''Nie liczy się jak ,ważne -osiągnąć cel.

 69. Babcia dodano 9 lat temu

  Czy już wywieżli siedleckiego stracha z ronda? Mój wnuczek ma inne wobrażenie o świątecznej choince. Pragniemy normalności. A tego stracha niech Pan ustawi przed swoim domem jak taki piękny. Przesadził Pan.

  • ag prezes zuo dodano 9 lat temu

   Babciu a czy twojemu wnuczkowi nie przeszkadza smród palonych w piecach śmieci. Całe osiedle spowite dymem z palonych plastyków… Ci co palą nie myślą ani o wnukach sąsiadów ani o dzieciach ani o własnym zdrowiu. Dioksyny nas zabijają, dzieci chorują na alergie i przewlekły kaszel, którego nie leczą żadne antybiotyki…. To po to jest choinka. Śmieci trzeba segregować, poddawać max. odzyskowi a nie palić i truć nasz dom..

 70. rodzina dodano 9 lat temu

  A Pan dalej nic nie rozumie. Nikt z nas nie jest przeciw ekologii, chodzi nam o normalną na święta choinkę zgodną z naszymi uczuciami i tradycjami regionalnymi. Pan nie jest stąd i nie pojmuje prostych rzeczy.

 71. Leon dodano 9 lat temu

  Wreszcie zrozumiał, że nic tu po nim. Powrót do stolicy?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?