SPIN

POLICJA: Naprawdę „Trzeźwy poranek”

Aneta Borkowska poniedziałek, 16 grudnia 2013, 15:37 Aktualnie

Dzisiaj (16 grudnia) policjanci z siedleckiej komendy przeprowadzili działania „Trzeźwy Poranek”, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego.

W ramach akcji skontrolowano kilkuset kierujących pojazdami. W każdym z przypadków kierowcy sprawdzani byli pod kątem trzeźwości i zażywania środków odurzających. Podsumowanie wyników tych działań wskazuje, że był to naprawdę trzeźwy poniedziałek, ponieważ wśród kilkuset skontrolowanych kierowców nie ujawniono nikogo, kto wsiadłby za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Jednak nie wszyscy kierowcy w sposób zdyscyplinowany stosowali się do obowiązujących przepisów. Zatrzymano dwie takie osoby – jedna kierowała samochodem bez wymaganych uprawnień, a drugiego z kierowców obowiązuje aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W każdym z dwóch przypadków osoby te muszą liczyć się w najbliższym czasie z poniesieniem konsekwencji prawnych swego nieodpowiedzialnego zachowania.

Należy również stwierdzić, że wielu kierowców oraz pasażerów bardzo często nie pamięta o podstawowych zasadach bezpieczeństwa czyli o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa, które są jednym z elementów bezpiecznej jazdy.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?