SPIN

Lipińska: „To był dla nas pracowity rok”

Aneta Borkowska środa, 18 grudnia 2013, 14:05 Kultura

Wczoraj Formacja Taneczna MP Dance podsumowała kończący się właśnie rok. W sali „Podlasie” odbył się koncert, podczas którego zaprezentowano choreografie opierające się na tańcu nowoczesnym i stylizowanym, w których stosowane są rozmaite taneczne techniki rozpoczynając od podstaw klasyki, poprzez jazz po hip-hop i funky.

mp dance– To był dla nas pracowity rok. W kwietniu zespół obchodził swoje pięciolecie i wtedy też dawaliśmy duży koncert – mówi Agnieszka Lipińska, instruktor, choreograf i kierownik FT MP Dance.

Większość układów dzieci poznały już w zeszłym roku szkolnym, ale wczoraj był też debiut.
– Wystąpiły najmłodsze dzieciaczki, które dopiero od września tego roku zaczęły uczęszczać na zajęcia – tłumaczy choreograf. – I widzę, że te maluszki zdobyły sobie już serca widzów, bo za samo wejście na scenę dostały ogromne brawa. A to jest dla nich na pewno bardzo ważne – dodaje.

W skład zespołu wchodzi około 90 dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 14 lat. Tancerze ćwiczą w trzech grupach wiekowych. Jak mówi Lipińska praca z tak dużą liczbą osób wymaga  poświęcenia i cierpliwości.

mp dance– Co roku pod koniec wakacji mam mocne postanowienie, że tym razem grupy będą mniej liczne, ale nie ma serca aby odmówić takim maluszkom, które chcą tańczyć – mówi kierownik zespołu. – Na początku nie jest łatwo zdyscyplinować tak dużą  grupę, zwłaszcza dzieci, które jak wiadomo są różne. Łatwiej jest ze starszymi dziewczynami –  dodaje.

W przyszłym roku oprócz udziału w turniejach i zawodach tanecznych Formacja MP Dance szykuje dla widzów niespodziankę.
– Mam w planach by zrobić spektakl, więc czeka nas bardzo dużo pracy. Pierwsze choreografie są już zrobione – mówi Lipińska. – Zdradzę tylko, że będzie to spektakl na podstawie powieści, a reszta niech będzie niespodzianką – dodaje.

ZDJĘCIA Z KONCERTU

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?