SPIN

„Klimakterium II, czyli menopauzy szał”

Aneta Borkowska piątek, 27 grudnia 2013, 11:06 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Centrum Kultury i Sztuki zaprasza 18 i 19 stycznia w godz. 17. i 20.30 na spektakl „Klimakterium II, czyli menopauzy szał” w reżyserii Elżbiety Jodłowskiej.

„Klimakterium 2 czyli Menopauzy Szał” powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek – już nie młodych, ale jakże młodych. Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała przybyć, ale… tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą, Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa!

Ponad 1800 przedstawień „Klimakterium…i już” w ciągu 6 lat od premiery wyraźnie pokazuje, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Bohaterki ,,wyklęte wstały z poniżenia” i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części: udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia. Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficzne układy i ta niepowtarzalna energia, którą występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Część z nich widz spotkał w „Klimakterium…i już!”. Teraz do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego. Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem – kojąca i skuteczna – pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo „Menopauzy szał” ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają.

Autor: Elżbieta Jodłowska,
Reżyser: Elżbieta Jodłowska i Krzysztof Jaślar,
Producent: Tomasz Heller,
Obsada (występują zamiennie): Pamela: Elżbieta Jodłowska/Małgorzata Duda/Maria Winiarska, Malina: Anna Korcz/Ewa Cichocka/Joanna Jeżewska/Elżbieta Jarosik/Katarzyna Kozak, Zosia: Elżbieta Okupska/Grażyna Zielińska/Elżbieta Panas/Ludmiła Warzecha/Marzena Kipiel–Sztuka, Angela: Małgorzata Gadecka/Renata Zarębska/Anna Wojton/Ewa Złotowska,

Bilety w cenie 80 zł do nabycia w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel: 25/794-31-89 od poniedziałku do piątku w godz. 11–19. oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem artystycznym. Rezerwacje grupowe 24h/d codziennie tel. 668-156-31.

tekst: CKiS (reklama)

 

 

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?