SPIN

22. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy AKTUALIZACJA

Aneta Borkowska środa, 1 stycznia 2014, 22:35 Aktualnie, Kultura, Zapowiedzi kulturalne

wosp

W niedzielę (12 stycznia) po raz 22 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na ulicę ponownie wyjdzie tysiące wolontariuszy, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki seniorów.

Filip Mettler Fot. Mateusz Walicki

Filip Mettler Fot. Mateusz Walicki

Siedlce tradycyjnie przyłączą się do akcji. Miejski Ośrodek Kultury zadbał już o nabór wolontariuszy, których zobaczymy na siedleckich ulicach już od godziny 8 rano. Od godz. 10. na Placu gen. Sikorskiego moc Orkiestrowych atrakcji. Między innymi jazda supertraktorem, skoki na skokochron, pokazy komandosów przygotowane przez SJS Strzelec, pokaz jazdy na quadach, prezentacja zabytkowych samochodów, motocykli crossowych, przejażdżki bryczką – karetą oraz strzelnica paintballowa. Ponadto gry i zabawy dla najmłodszych, nauka udzielania pierwszej pomocy przygotowana przez ZHP, pokazy walki przygotowane przez Bractwo Rycerskie.

Wieczorem na Placu gen. Sikorskiego – koncert finałowy. Od godz. 16.30 – licytacje gadżetów oraz muzyka. Na Orkiestrowej scenie na Placu Sikorskiego zagrają m.in.: Midway, Piotrek Franczuk Blues Band, Filip Mettler – uczestnik programu X Factor oraz Gwiazda siedleckiego finału WOŚP – zespół Papa D – polska grupa popowa, której liderem i wokalistą jest Paweł Stasiak. Już tradycyjnie, o godz. 20. „Światełko  do nieba” – niesamowity pokaz sztucznych ogni.

Program

10 stycznia (piątek)
godz. 19. – Występ Kabaretu Koń Polski. Sala Widowiskowa „Podlasie”, ul. Sienkiewicza 63,

11 stycznia (sobota)
– godz. 18. – mecz KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS z Krispol Września,

12 stycznia (niedziela)
– godz. 8–16. – kwesta uliczna,
– godz. 16.30–20. – koncert finałowy na Placu gen. Sikorskiego (program koncertu: godz. 16.30 – Midway, 17.30 – Piotrek Franczuk Blues Band, 18.35 – Filip Mettler (X Factor), 19. – Papa D.

PapaD Fot. fotograf dla firm pl

PapaD Fot. fotograf dla firm pl

Kontakt ze Sztabem: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach  ul. Pułaskiego 6, tel. 25 794 3101, kom. 602 377 388 w godz. 8- 17.

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zamierza kupić m.in.: wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, RTG z ramieniem C i monitorem, radiologiczne stacje diagnostyczne, aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler. W związku z coraz większym zainteresowaniem społeczeństwa i potrzebą otwierania kolejnych oddziałów geriatrycznych, a także deklaracji środowisk medycznych o ich tworzeniu, Fundacja zamierza również przeznaczyć część pieniędzy, które zostaną zebrane podczas 22. Finału WOŚP na doposażenie nowo otwieranych oddziałów geriatrii.

źródło: MOK

Komentarze (1)

  1. robert z dodano 8 lat temu

    Pokazy komandosów przygotowane przez SJS Strzelec..to ogólnie pokaz komandosów czy młodzieży z karabinami?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?