SPIN

PEC: Następne awarie nie będą tak uciążliwe

Aneta Borkowska czwartek, 2 stycznia 2014, 23:03 Aktualnie

17 grudnia w mieście doszło do jednej z największych awarii sieci ciepłowniczej jaka miała miejsce w ostatnim czasie. W wyniku rozszczelnienia się rury w kanale pod ulicą Floriańską mieszkańcy Siedlec przez kilkanaście godzin nie mieli w domach ogrzewania i ciepłej wody. 

– Do awarii doszło w wyniku długotrwałego procesu korozyjnego. Wody opadowe wraz z solą dostawały się do tego kanału, co uszkodziło rurę – tłumaczył podczas sesji miejskiej Krzysztof Figat, prezes PEC. – Dodatkowo rura obciążona była wadą materiałową – dodał.

Prezes zapewnił, że awarii nie można było uniknąć. Spółka robi co prawda okresowe „odkrywki”, ale nie jest to możliwe pod ruchliwymi ulicami.

– Ten odcinek będzie naprawiany kompleksowo, ale już poza sezonem ciepłowniczym. Awarię usunęliśmy i myślimy, że do końca sezonu wszystko wytrzyma – wyjaśnił Figat. – Jesteśmy przygotowani i w razie innych awarii nie będzie już takich uciążliwości dla mieszkańców, bo ewentualne wstrzymanie ciepła będzie krótkotrwałe – dodał.

 

2 komentarze

  1. tere fere dodano 8 lat temu

    Prezes: awarii nie można przewidzieć, energii nie można produkować bo Rząd nie pozwala – filozofia Kalego. To po cholerę jest Prezesem!!!! skoro nie można tego czy owego przewidzieć czy czemuś zapobiec.

  2. siedlce dodano 8 lat temu

    To on jeszcze jest prezesem… ???!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?