SPIN

W Sylwestra było spokojnie

Aneta Borkowska czwartek, 2 stycznia 2014, 09:58 Aktualnie, Kronika Policyjna

Podsumowując noc sylwestrową pod względem bezpieczeństwa na terenie powiatu siedleckiego należy stwierdzić, że przebiegła ona spokojnie. W tym czasie nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. Pełniący służbę funkcjonariusze podejmowali w tym czasie 98 różnego rodzaju interwencji, które dotyczyły głównie zakłócenia ciszy nocnej i odpalania petard.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, to w tym czasie doszło do 10 kolizji oraz pomimo przeprowadzenia wielu sprawdzeń stanu trzeźwości nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierowcy. Na drogach naszego powiatu na szczęście nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

31 grudnia Policjanci z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego podczas legitymowania 26 – letniego mężczyzny po sprawdzeniu jego danych w policyjnych bazach informatycznych ustalili, że jest poszukiwany przez sąd listem gończym do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. W związku z powyższym osadzono go w policyjnym areszcie, skąd  przewieziony zostanie do Zakładu Karnego.

W noc sylwestrową w policyjnym areszcie zatrzymano 22 – letnią mieszkankę naszego miasta. Kobieta, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu, podczas interwencji naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariuszy oraz znieważyła ich wulgarnymi słowami. Dodatkowo podczas osadzania jej w areszcie uszkodziła w budynku komendy drzwiczki od szybu wentylacyjnego. Za popełnione przestępstwa grozić jej obecnie może do 5 lat pozbawienia wolności.

Natomiast mieszkaniec gm. Paprotnia zgłosił w tutejszej komendzie fakt kradzieży metalowej furtki na posesję, której dokonała grupa znanych mu sprawców. Funkcjonariusze pracujący przy tej sprawie wyjaśniają obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach / opr. ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?