SPIN

Noworoczna Gala Tańca

Aneta Borkowska czwartek, 9 stycznia 2014, 08:31 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

luz

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 17 stycznia o godz. 18. i 19 stycznia o godz. 15. i 18. do sali Widowiskowej „Podlasie” na Noworoczną Gala Tańca – Debiuty oraz Pokazy Mistrzów.

Podczas piątkowej odsłony koncertu (17 stycznia) wystąpią najmłodsi tancerze Formacji Tańca Nowoczesnego LUZ i Akademii Tańca LUZ-ART – Mistrzowie Polski, Europy i Świata 2012 (Frankfurt), ubiegłoroczni Mistrzowie Europy (Biella/Włochy) oraz sześciokrotni Wicemistrzowie Świata (Mikołajki) zaprezentują nagrodzone choreografie. Dwa dni później (19 stycznia) najmłodsi zaprezentują się o godz. 15. a o godz. 18. wystąpią grupy starsze oraz Mistrzowie 2012-2013.

Bilety na Debiuty w cenie 12 zł oraz na Pokazy Mistrzów w cenie 15 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ (1991), to wielokrotni mistrzowie Polski, Europy i świata w tańcu jazz dance, modern dance, show dance International Dance Organization (IDO). Promując Polskę koncertowali na 3 kontynentach, w takich państwach jak: Japonia, Francja, Norwegia, Niemcy, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Rosja, Austria, Węgry, Słowenia, USA, Kanada i Gibraltar. Są laureatami wielu festiwali, stypendystami Prezydenta Miasta Siedlce, finalistami programu telewizyjnego You Can Dance /Bartek Woszczyński, Igor Leonik/ i konkursów nie tylko tanecznych /Żaneta Płudowska vicemiss Polonia 2012.

LUZ to także Alternatywny Teatr Tańca (1999). Tworzą go utalentowani tancerze, dla których taniec jest prawdziwą życiową pasją. Poprzez teatr tańca mogą pełniej wyrazić siebie i swoje emocje, pozwalając odbiorcy wejść w głębię przekazywanych treści. ATT LUZ zadebiutował w 2000 roku spektaklem Katharsis. W następnych latach powstał cykl autorskich przedstawień pod wspólnym tytułem Lekcja historii: Jesteśmy wolni (2006) z piosenkami polskiego podziemia, Dziwny jest ten świat (2007), Ale w koło jest wesoło, czyli nasza klasa w PRL-u (2009), a następnie: The nature of dance (2013) oraz Szkło (2013). W 2012 roku tancerze ATT LUZ wystąpili w widowisku Kolory nadziei obok gwiazd polskiej estrady, którego ogólnopolska premiera odbyła się 4 października w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

źródło: MOK / opr. ab (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?