SPIN

Park Wodny Siedlce oficjalnie otwarty aktualizacja

Beata Głozak czwartek, 9 stycznia 2014, 18:25 Aktualnie, Siedlce

Kosztował ponad 39 milionów i budował się w bólach przez ponad 2 lata. Teraz przyszedł czas na świętowanie. Dzisiaj nieco po godz. 18 Park Wodny Siedlce został oficjalnie otwarty, choć korzystać z niego można już od 27 grudnia.

Już w latach dziewięćdziesiątych podjęliśmy decyzję, że w naszym mieście mają być obiekty sportowe. Rokiem przełomowym był rok 1999 kiedy to w naszym mieście był nasz ukochany papież Jan Paweł II. To tutaj, na tych Błoniach on nas pobłogosławił, odprawił mszę i tutaj powiedział, że przyszło was tu tyle, jakby was było milion. I my chcemy, aby na tych Błoniach z tych obiektów jakie tutaj są korzystał cały region i tyle osób. Miasto, które chce być liderem w regionie musi się rozwijać – powiedział podczas przemówienia Wojciech Kudelski.

park wodny wojciech kudelskiW uroczystym otwarciu obiektu wzięło udział ponad 150 osób od miejskich radnych zaczynając na przedstawicielach władz centralnych kończąc. W programie otwarcia obiektu znalazła się między innymi „artystyczna prezentacja hali basenowej i kręgielni” podczas, której przed zebranymi wystąpili tancerze formacji Caro Dance i LUZ. Po przecięciu wstęgi pływalnię poświęcono. Goście zobaczyli pokaz pływania synchronicznego oraz poznali zwycięzców konkursu na nazwę obiektu, którym wręczono nagrody.

Ponad 10 tysięcy osób skorzystało

Do tej pory z atrakcji jakie oferuje Park Wodny Siedlce skorzystało ponad 10 tysięcy osób. Najwięcej, bo 1790 było w miniony poniedziałek. Mariusz Gruda, prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce przyznaje, że nie obyło się bez lekkich problemów.

– Średnio dziennie jest trochę ponad tysiąc osób i myślę, że to są na chwilę obecną możliwości tego obiektu – tłumaczy. – Trochę było problemów z kolejkami do kasy, ale w ciągu miesiąca będzie kolejna, więc mam nadzieję, że te problemy rozwiążemy. Niektórzy narzekają, że woda jest za zimna, ale jednocześnie inni w tym czasie mówią, że jest za ciepła – dodaje.

park wodnyCennik obiektu Gruda tłumaczy krótko, że nigdy wszyscy nie będą zadowoleni, ale ten, który są raczej się przyjął.

– Mamy tanie poniedziałki i wtedy są tłumy, mamy tanie poranki, które zaskoczyły mnie ilością osób, więc myślę, że jest dobrze – mówi.

Nie ma obaw o dochód

– Były problemy, ale wszystko co ważne rodzi się w bólach. Co prawda pływalni nie udało się wybudować z pieniędzy unijnych, ale myślę, że środki unijne zostały i tak dobrze wykorzystane – podkreśla w rozmowie z nami prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. – Nie martwię się, że będzie to obiekt niedochodowy, bo kiedy widzę co się dzieje z lodowiskiem, kinem, teatrem to myślę, że i aquapark będzie na siebie zarabiał. Ja co prawda jeszcze nie pływałem, bo nie miałem czasu, ale popływam.

ZDJĘCIA Z OTWARCIA PARKU WODNEGO SIEDLCE

46 komentarzy

 1. Parszywe geby na zdjeciach. dodano 10 lat temu

  Polityczne prostytutki, ktore w moim mniemaniu zrobia praktycznie wszystko dla stolkow i pieniedzy.

  • lekarz dodano 10 lat temu

   to jakaś chora dyskusja ? wszystko dobrze wyglądało . Normalnie jak wszędzie a świecie Park wodny jest super ,Otwarcie imponujące i rewelacja ,że w Siedlcach jest coś takiego ale oczywiście jakąś prywatę albo wojenkę POlityczną muszą dorośli ( Tylko czy na pewno już dorośli umysłowo) uprawiać ? Jesteście żałośni

   • on dodano 10 lat temu

    panie "lekarz" ludziom dają na razie tylko igrzyska i ten lud to kupuje. A ja pytam gdzie inwestycje miastotwórcze dające miejsca pracy w długiej perspektywie czasowej? ….a długi rosną

    • lekarz dodano 10 lat temu

     wszystkiego na raz się nie zbuduje.dobrze,ze choć ten park wodny jest A przed takimi jak Pan,pani -też jest zadanie .BO jeżeli wiesz co zrobić aby zbudować tu fabrykę,przyciągnąć inwestorów to buduj..wszyscy cie BĘDĄ BŁOGOSŁAWIĆ.I JEDNO DRUGIEMU Nic PRZESZKADZA A takie jałowe pisanie jest ….szkoda gadać…wylewaniem swojej żółci przy byle okazji…tak robią nieudacznicy .tylko narzekają ,narzekają…a sami nic nie robią ,żeby zmienić to co ich zdaniem jest złe…

   • fredek dodano 10 lat temu

    o co chodzi ? komu ten Aquapark przeszkadza ? wszędzie wszystko otwierają oficjalnie ,z władzami i to ma być powód ,żeby zniechęcać do budowania nowych inwestycji ? chyba komuś się jakoś w głowie miesza gdzie co i jak .najważniejsze że ci co lubią mają się gdzie kapać

    • Wyrzykowski dodano 10 lat temu

     Cieszymy się z basenu, ale wielu nie zdaje sobie sprawy, o ile więcej (i lepszych) tego typu atrakcji byłoby, gdybyśmy stworzyli najpierw ekonomiczne podstawy do rozwoju zamiast budowania piramidy od góry. Jeśli niedochodowe inwestycje finansuje się na kredyt, a budżet ratuje się karami nakładanymi na przedsiębiorców, to mamy tu nieprzyjemną korelację. Aquapark nikomu nie przeszkadza, ale przeszkadza bezrobocie powodowane złym gospodarowaniem. Władza – szczególnie w obecnej sytuacji ekonomicznej i demograficznej – powinna mieć inne priorytety. Prezydent mówi "Nie martwię się, że będzie to obiekt niedochodowy" – nie martwi się, bo długi z odsetkami za niego, za urzędników i za Radę Miasta, spłacą mieszkańcy.

    • Wyrzykowski dodano 10 lat temu

     "Istotą demokracji jest obywatelska świadomość, że każdy grosz z podatków należy do nas wszystkich, a nie tylko do polityków."
     Autor: Steven Kelman, wykładowca Harvard Kennedy School of Government

  • kalipso dodano 10 lat temu

   z tą "parszywością" to powiem tak -każdysadzi według siebie .Komu źle z oczu patrzy posądza innych ,że źle spoglądają na otoczenie. A takich odkrywców ," że to trzeba ,tamto trzeba ..to społeczeństwo ma gdzieś, bo gadanie beż efektów w postaci rzeczowej jest gadaniem w próżnie .Ci co są na tych zdjęciach przynajmniej coś zrobili ,żeby taki basen był a inni co tu wypisują bzdury nic nie zrobili do tej pory tylko gadają, politykują na pusto -wstyd -tylko tyle w tym temacie .Pokażcie coś realnego w swojej pracy a nie w gębie to będzie społeczeństwo brało was pod uwagę a tak tylko się za Was śmieją wszyscy

   • Wyrzykowski dodano 10 lat temu

    Radzę zapoznać się z założeniami demokracji przedstawicielskiej i odkryć, że taki system panuje w naszym kraju i mieście. Łatwo robić coś za pieniądze publiczne, tutaj akurat łaski nie robią jeśli pracują – tylko, co gorsza, pracują źle, nieefektywnie, a ich strategia jest szkodliwa dla miasta, priorytetem jest promocja osób a nie miasta oraz inne korzyści dla władzy zamiast dla mieszkańców. I co, ci mieszkańcy mają tam wejść i zrobić "po swojemu"? Czyżbyś namawiał do jakiejś junty albo rewolucji? Mogę tylko powiedzieć: "Wodzu, prowadź!", wtedy ludzie przestaną "gadać w próżnię" (bo władza ich zdanie olewa), zaczną robić "coś realnego", a wy, mieniący się "wszystkimi" (bo reszta się nie liczy) przestaniecie się z nich śmiać, a zaczniecie z płaczem przepraszać.

 2. siedlce dodano 10 lat temu

  Jak ja uwielbiam te otwarcia, przecinanie wstęg wstąg ??, to taka piękna lekcja pokory, oddania i uniżenia przed wyborcą, i najważniejsze żeby było dużo reflektorów i błyskotek .

 3. kruk dodano 10 lat temu

  Gruda (…)zmodyfikowany odejdz z arm po co ty tam jestes jak na niczym się nie znasz???

 4. Świetnie było dodano 10 lat temu

  ŚWIETNIE BYŁO NA OTWARCIU A nawet bardzo interesująco. i artystycznie i organizacyjne Prowadzenie doskonałe. Sprawnie i bajecznie kolorowo przebiegała impreza.Tancerze ekstra ,tancerki nieziemsko piękne i zgrabne Świetne choreografie .A pływanie synchroniczne bardzo interesująco bo nowe w Siedlcach .Jedno z lepszych otwarć Aquaparków jakie widziałam.A widziałam kilka . Nic wasze złośliwe komentarze nie znaczą dla tych dzieci ,które dzięki byciu,pływaniu na tym obiekcie będą miały zdrowsze kręgosłupy. Nawet pływackie zawody szkół siedleckich pokazały ,że jak w szkole nr 8 jest basen to ta młodzież najlepiej pływa .Bo miała gdzie ćwiczyć .A teraz mają możliwości i inne dzieci z Siedlec uczyć się pływania..
  SUPER INWESTYCJA…A piszą tu złosliwe komentarze tacy heyterzy ,którzy najczęściej zakompleksieni siedzą w domu przed komputerami nic sami nie sprawdza na sobie…

  • Wariat dodano 10 lat temu

   Co u Izy?

  • zajefajnie było ale sie skończyło dodano 10 lat temu

   tak zawody świetne nauczyciele mieli problem z zebraniem 1 sztafety ze szkoły- wiele szkół wogóle nie było – a oficiele woleli chlać i obżerać się na górze niż spojrzeć co się dzieje na basenie ………..naprawdę świetne otwarcie

  • gaba dodano 10 lat temu

   święta racja ,najlepiej się nie przejmować takimi zgnuśniałymi starcami umysłowymi ,co im nic w życiu nie pasuje. sami sobie pewnie tez nie pasują i siebie nie lubią..szkoda na nich słów. Basen super i z pewnością siedlczanom się przyda

 5. do siedlce dodano 10 lat temu

  to pozostałość po PRL-u , pan Kudelski większość swojego życia spędził właśnie w tym okresie , ta mentalność pozostała. To się nazywa Homo-sovieticus, nic już tego komunistycznego nastawienia nie zmieni, nawet orszaki i kruchta.

 6. niech nie miesza dodano 10 lat temu

  Niech Kudelski nie miesza sacrum z profanum i bł. Jana Pawła II niech zostawi w spokoju.

 7. sdfasdf2 dodano 10 lat temu

  a jak dla mnie wszystko jest ok
  i kijem gonic tych niezadowolonych bo tym to wszystko się nie podoba… ze jest zimno, czy jest cieplo ze deszcz pada albo slonce swieci… najlepiej na księżyc ich wyslac!

 8. To jest to. dodano 10 lat temu

  Mamy obiekt, którego nie trzeba się wstydzić.
  Na zdjęciach nie widzę radnego M. Dobijańskiego, który pierwszy zgłaszał projekt sprzedaży stadionu i zbudowanie nowego basenu.

  • jk dodano 10 lat temu

   On nigdzie nie chodzi, a tylko nadaje. Nie wiem czy to merytoryczna postawa? Na czym on opiera te swoje opinie, skoro zdecydowaną większość czasu w ciągu tygodnia nie ma go w Siedlcach? To wszystko POlityka, mości Panie. POlityka powiadam.

  • zażenowany dodano 10 lat temu

   a był tylko siedział na widowni, przy wstędze było i tak wystarczająco tłoczno

   PS.
   Czy na sali basenowej można przebywać w butach wierzchnich ??

   bo co widzę to wszyscy VIP-y + media nie w klapkach tylko w butach co na to sanepid ??

   Zwykły kowalski jakby wszedł w butach to by go zaraz ochrona zgarnęła, na ale co wolno wojewodzie, to nie tobie smorodzie

   • j dodano 10 lat temu

    Jest i na zdjęciu obok księdza i radnego Poducha

  • Wariat dodano 10 lat temu

   Był! Nawet sie kąpał!

 9. antyŚWIETNIE dodano 10 lat temu

  Żenująca polityczna hucpa! Dzieci zostaw w spokoju i nie próbuj wplątać w politykę.

 10. Andrzej dodano 10 lat temu

  Mariusz Dobijański na otwarciu był. ale sie nie lansował. To zrobi na sesji Rady Miasta i wtedy gdy będzie ktoś ze SPINu, żeby o tym napisać.

 11. siedlce dodano 10 lat temu

  Czy się utrzyma wątpie obiekt mnóstwo pieniędzy kosztował. Pec też miał być rewelacyjną inwestycją chyba były wstęgi itp"a wyszło jak zawsze" tak przy okazji ruszyły te turbiny, może ktoś wie???

 12. antysiedlce dodano 10 lat temu

  hańba i wstyd, pchają się na piedestały, prą na ekrany i uwielbiają fotki do brukowców, …więcej gęb nie zmieściło się przy wstędze i nożyczkach? …nie na takich głosowałem celebrytów gminnych. jestem zniesmaczony.

 13. Marcin Ch dodano 10 lat temu

  Jaka hańba? O czym Wy mówicie? Mamy w SDLC super obiekt a tu słyszę samo krytykanctwo. Pamietam Siedlce lat dziewięćdziesiątych i była to dziura. Dziś jest to fajne miejsce do życia.
  Co do utrzymania parku wodnego to dzienny koszt energii (grzanie, oświetlenie) to ok. 2000 zł. Skoro gości jest +/- 1000 dziennie to przy obowiązujących cenach jest dużo na plusie i starczy na pensje itp. Dochodzą przychody z kregielni itp. Nie ma szans na dokładkę.

 14. rex dodano 10 lat temu

  Na tych z Sts nie moge patrzec , wice i przewodniczacy wnuki nianczyc a nie pchac sie dp polityki

 15. Magda dodano 10 lat temu

  Jasne, dzieci z 8 najlepiej pływają, bo mają basen-Akurat. Chodziłam do 8 i mieliśmy 45min basen w tygodniu z 2 klasą i to na połowie bo na drugiej bywały opłacone godziny, a o nauce pływania to nawet nie wspomnę, może 2h przez całe 3 lata -porażka.
  Może jak teraz jest nowe miejsce to dzieciaki będą mieli więcej czasu żeby z tego basenu w 8 korzystać.
  Ale boje się, że nic się nie zmieni bo ceny w Aquaparku raczej takie średnie, więc nic się pewnie nie zmieni

 16. siedlczanka dodano 10 lat temu

  janina orzełowska wszędzie pcha się na piedestał czy doczekam tych czasów gdy psl nie wygra wyborów a ona jej brat wawrzyniec borkowski obudzą się z ręką w nocniku

  • Ferdek Kiepski dodano 10 lat temu

   ja się oto modlę Amen

  • PSL dodano 10 lat temu

   poprawka, brat Ireneusz ale dyrektor z namaszczenia

 17. byłem widziałem szybko nie wrócę dodano 10 lat temu

  Na kasie powinni jeszcze rozwiesić plakaty że pływa się prawa strona toru a nie środkiem zygzakiem czy komu jak się podoba i jeśli już ktoś wchodzi na basen pływacki to nie zawraca się w połowie toru – jak ktoś nie umie pływać niech siedzi w jacuzzi czy pluska się w rekreacyjnym

 18. mateline dodano 10 lat temu

  super.wszyscy naj…tam byli!piękne otwarcie,bynajmniej niektórym się tak wydaje.zdjęcia bardzo ładne -bo obiekt ładny…TYLE!!!!!!!!!!

 19. dvd dodano 10 lat temu

  Cyt. z regulaminu: "Do sauny wchodzi się w stroju kąpielowym"
  Wielką krzywdę wielowiekowej kulturze zdrowego saunowania uczynił ten, który taki zapis w regulaminie popełnił. Eeech, smutne to…

  • mr dodano 10 lat temu

   Niestety taka nasza wiejska Polska. Jeszcze z jedno pokolenie musi minąć, żeby się takich rzeczy nauczyć!
   A w takich Siedlcach to co najmniej ze 2!

   Gdziekolwiek zagranica kultura saunowania jest normalna, prawidlowa noooo chyba ze trafisz na polaka. W parujacych smierdzacych plastikiem poliamidowych gaciach!

  • dvd dodano 10 lat temu

   Szkopuł tym, że to nie jest ludzi wina, że nikt ich nie nauczył kultury, nikt nie pokazał, jak prawidłowo saunować. Najgorsze jest to, że jakiś nieuk napisał ten regulamin, a inny dziadyga go zatwierdził. Ludzie!!! Kto nami rządzi?

 20. Quassimodo dodano 10 lat temu

  Wygrana gimnazjum 4 zrozumiała poniekąd, ale pośród szkołami podstawowymi bezkonkurencyjna była SP 12, choć tam tylko jednak klasa ma rozszerzony zakres WF (pływanie). Tym bardziej cenny pomysł dyrektorstwa SP 12 – zaryzykowali i mają efekty/.Ale wystarczy, że w każdej szkole podstawowej w mieście, co roku, powstanie taka klasa i problem po 3 latach z głowy. To wcale niewiele więcej kosztuje podatnika – a dzieciaki zdrowsze i będą pływały jak ich rówieśnicy w Sokołowie, Mińsku czy nawet Warszawie.

  • obiektywna dodano 10 lat temu

   Nie jest prawdą , że wygrana PG4 to zasługa basenu przu szkole, bo te dzieci nie nauczyły się tak pływać w gimnazjum tylko uczęszczając na sekcję Pana Powałki i tu chwała mu , że podjął się prowadzenia takiej sekcji. A wytrwali rodzice i dzielne dzieci wstawały o piątej rano aby Cwiczyć pływanie codziennie. Zadna klasa sportowa o profilu pływacki nie podniesie umiejętności w pływaniu młodzieży. Tak apropos to ile osób biorących udział w sztafecie chodzi do klasy sportowej o profilu pływanie w PG4 , 2 – czy sie mylę? Każdy sport wymaga poswiecenia i wytrwałości oraz podstawowego ogniwa – trenera z pasją. Może władze miasta otrząsną sie w końcu i przestaną ograniczać fundusze dla takich pasjonatów.

   • monopool dodano 10 lat temu

    A jednak klasa sportowa o profilu pływackim w SP 12 podniosła umiejętności dzieci w pływaniu, co było widać na otwarciu. Żadna szkoła podstawowa nie miała tak bezkonkurencyjnej sztafety. Za to również chwała Panu Powałce i Folwarskiemu.

   • Do (nie) obiektywna dodano 10 lat temu

    Cytat z Pani wypowiedzi: "Zadna klasa sportowa o profilu pływacki nie podniesie umiejętności w pływaniu młodzieży."
    Czyli według Pani klasy sportowe nie mają wpływu, lub wręcz obniżają umiejętności pływackie młodzieży. Ciekawe.
    PG4 od wielu lat zajmuje pierwsze miejsce w zawodach pływackich w Siedlcach. Myśli Pani, że to kwestia przypadku?
    PS Dużo literówek w Pani wpisie.

 21. fajola dodano 10 lat temu

  Byłam pierwszy raz na tym obiekcie i to podczas otwarcia.Wszystko super: Caro-Dance, Luz no i oczywiscie mistrzynie w pływaniu synchronicznym.Ale wystąpienia i ta fota z przecięcia wstęgi (rozchechłane mordy) to porażka, zepsuły całą oprawę

 22. siedlce dodano 10 lat temu

  Myśle, że więcej skromności pokory przydało by się włodażom.. Mariusza Grudy tam nie było choć powinien być jako pierwszy/drugi – on jest okk..Co oni sobą reprezentują..

  • Synalek dodano 10 lat temu

   Ten Gruda wydaje sie być spoko gościem. Obserwowałem go podczas otwarcia. Bez parcia na szkło a robi swoje.

 23. robson dodano 10 lat temu

  Ja po prostu jestem zadowolony, że nie muszę na basen do Mińska jeździć. Jakoś te dzieciaki na weekend na 7 rano zaholuję i w miarę tanio uda mi się zapewnić im rozrywkę. Obiekt jest super, a większość malkontentów pewnie dobrze pływać nie umie, o ile w ogóle umie:D

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?