SPIN

Oszuści sprzedają pensówki jako złote

Aneta Borkowska czwartek, 16 stycznia 2014, 13:13 Aktualnie, Kronika Policyjna

Do KMP w Siedlcach dotarła informacja o kolejnych oszustach wyłudzających pieniądze. Jak wynika z ustaleń, przestępcy działają zazwyczaj we dwóch. Jeden z nich potencjalnej ofierze oferuje do sprzedaży po atrakcyjnej cenie monety, które mają być złote – a w rzeczywistości są to zwykłe miedziane angielskie 1 pensówki.

Drugi ze sprawców włącza się do oszustwa, gdy zauważa, że pokrzywdzony waha się przed podjęciem decyzji o zakupie monet. W przypadku zgłoszonym do siedleckiej komendy sprawcami byli dwaj mężczyźni z wyraźnym rosyjskojęzycznym akcentem.

Wczoraj (15 stycznia) w ten sposób oszukali mieszkańca pow. siedleckiego, sprzedając mu 16 monet za kilkanaście tysięcy złotych. W związku z powyższym wszystkie osoby, które zetknęły się z tego typu przestępstwem proszone są o kontakt z tutejszą jednostką pod nr tel 25-643-23-60 lub 997.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach / opr. ab

Komentarze (1)

  1. Radek dodano 8 lat temu

    kto kupuje od domokrążców?? Od tego jest net i mennica państwowa. A jeśli coś ładnie wygląda i jak na swój widok jest za tanie, to normalne, że nie może być oryginalne. Wpuścić ich do domu, wyjść i zamknąć drzwi i zadzwonić po policję.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?