SPIN

Paluszkiewicz dla SPIN: Będę bronił swojego dobrego imienia

Beata Głozak sobota, 18 stycznia 2014, 19:36 Siedlce

– Moje nazwisko często pojawia się w publicznych wypowiedziach i nie dlatego, że zaniedbywałem swoje obowiązki. Czarę goryczy przelało to, że całe zamieszanie zaczyna dotykać moją rodzinę – mówi były prezes ZUO.

Jacek Paluszkiewicz odwołany w październiku z funkcji prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów po kilku miesiącach niewypowiadania się na swój temat przerywa milczenie. W rozmowie z nami przyznaje, że złożył dwa pozwy do sądu. Jeden dotyczy wypowiedzenia przez ZUO warunków umowy o pracę w trakcie urlopu macierzyńskiego, a drugi bezzasadnego żądania zwrotu ponad 8 tysięcy złotych.

Były prezes ZUO Jacek Paluszkiewicz w rozmowie ze SPIN (posłuchaj)

Jacek Paluszkiewicz o badaniach

Jak tłumaczy były prezes do rozmowy z nami skłoniła go wycelowana w niego medialna nagonka i informacje jakie pod jego adresem kierują m.in. władze miasta i obecny prezes ZUO. Chodzi o słowa, że Paluszkiewicz za pieniądze spółki wykonał badania w celach prywatnych do swojej pracy doktorskiej.

– Trzeba sprawdzić fakty, kto kiedy rozpoczął te badania, czy najpierw ja zacząłem doktorat, czy spółka zaczęła badania – mówi nam Paluszkiewcz. – Jeśli otrzymałem zgodę Rady Nadzorczej na wykorzystanie takich badań, które i tak prowadziliśmy to nie wiem czego tutaj szukać – dodaje.

20 komentarzy

 1. Paluszkiewicz skoncz bredzic rzes bezpartyjny dodano 10 lat temu

  Bo dzieki czlonkostwu w PO i Ambroziewiczowi dostales ten stolek. Fakty sa takie ze wczesniej byles kasjerem w PKO ze srednim wyksztalceniem. Za te brednie powinienes poleciec z PO. Ale znajac zycie to sprawa ucichnie i winnych nie bedzie- tak jak po zawalonej kampanii Dobijanskiego. Prawda Garbaczewski? Prawda Trojanowski?

  • basia dodano 10 lat temu

   masz kolego problemy z czytaniem ze zrozumieniem powiedział, że nie jest politykiem a nie że jest bezpartyjny ! a co do wykształcenia to można doktorat robić ze średnim wykształceniem ???? a kasjerem nie był nigdy i nie pracował nawet w banku wiem bo pracuję w PEKAO OD POCZĄTKU !!!

   • Chris dodano 10 lat temu

    Nie tylko w PEKAO zatrudniają kasjerów.

   • Uchod dodano 10 lat temu

    Były dwa banki zwane Pekao. Jeden to Pekao SA drugi PKO BP SA. W obu pracowałaś pracusiu? I jako bankowiec od lat nie wiesz, że jeden jest zwany żubrem (od logo).

 2. nowy dodano 10 lat temu

  oj boli Panowie i Panie z STS i PiS bez PO i kasy jaką załatwili i sam Kudelski to mówi ! leśne dziadki czas na zmiany wnuki bawić a nie zadłużać miasto . Emeryci rządzący miastem a efekty widać i czuć !! Matka Boska w klapie a na ustach piana z wściekłości ! opamiętania KTO MIECZEM WALCZY OD MIECZA ZGINIE AMEN

 3. obserwator dodano 10 lat temu

  dla mnie Paluszkiewicz na prezydenta !!! jak da radę w sądzie z gadami z PiS i StS którzy rządzą tym miastem od początku w różnych konfiguracjach , jak wylądowałm w Siedlcach w 1996 roku to prohibicja nawet była ciemnogród taki że hej a teraz co wracamy do tego pomniki i ratusze będziemy budować sprzedawać co sie da bo trzeba na pensje dla takich koniec tego zmina władzy jest potrzebna i juz a wtedy zabaczymy co za wałki panowie z PiS i STS tam robili nie wszystko da się do zniszczrek jak za Symanowicza .

 4. obiettynie.. dodano 10 lat temu

  Obiektywnie patrząc na sprawę z prawnego i właścicielskiego punktu widzenia – jeżeli to co mówi Grunland i Miasto jest prawdą – to oprócz Paluszkiewicza powinni być natychmiast odwołani ze stołków członkowie Zarządu Guda i Kaalicki oraz cała Rada Nadzorcza. Bo wychodzi na to że członkowie Zarządu i Rada Nadzorcza wiedzieli albo powinni o tym wiedzieć, a to tolerowali.TYlko czy właściciela stac na takie decyzje skoro o pełnieniu funkcji w zarządzie decyduje przynależność partyjna???

 5. Zorro dodano 10 lat temu

  W tym chorym mieście katoli i zabobonów żadna partia, ba a nawet ludzie bezpartyjni doświadczeni, mądrzy, mający coś do powiedzenia szans nie mają. Tu o zgodę pytać chodzą do biskupa. Żadne kampanie nawet najlepsze nic nikomu nie pomogą. A o ile mi wiadomo, to p. Paluszkiewicz jest sympatykiem PO. Wykształcenie ma wyższe II stopnia i skończył na UW podyplomówkę. Cenię go sobie, bo miałem z nim okazję współpracować w kwestiach edukacji proekologicznej itd.

 6. Realista dodano 10 lat temu

  To co mówi Paluszkiewicz nie ma tu istotnego zanaczenia: "Trzeba sprawdzić fakty, kto kiedy rozpoczął te badania, czy najpierw ja zacząłem doktorat, czy spółka zaczęła badania – mówi nam Paluszkiewcz"

  Z tego co udostępniono publicznie wiemy tylko tyle, że badania były wykonywane i (domyślam się) faktury za nie były wystawione przez UPH na ZUO. Umowa pomiędzy byłym prezesem, a ZUO nic na ten tema nie mówi, faktury podpisywały osoby do tego właściwe, a nie były prezes osobiście. Czyli te osoby są winne zaniedbania i dokonania nienależnej zdaniem komisji p. Symanowicza zapłaty. I w tym gronie należy szukać winnych, których można obciążyć ich kosztem. A czy można mówić o ich dodatkowym ukaraniu za zaniedbania, to inna kwestia.

  • obserwator dodano 10 lat temu

   Zorro, Jacek od zarania Platformy jest jej członkiem.

 7. obserwator II. dodano 10 lat temu

  Panie Prezydencie może pan zwolni również ratownika z parku wodnego przyjętego po znajomości a mający zdobyć uprawnienia do czerwca tego roku.Nie będę podawał nazwiska ponieważ jest ono powiązane z UM Siedlce i może zadam panu pytanie.Czy prawdą jest,że lista osób tam zatrudnionych przyszła już gotowa z UM.Siedlce jeśli ten ratownik pan K.nie posiada uprawnień to bezpieczeństwo osób tam przebywających pod jego opieką może być zagrożone nie jest ważne ,że stoi on w brodziku dla małych dzieci,ale i tam może dojść do tragedii i co wówczas kto będzie winny?

 8. czemu stoi za nim Po dodano 10 lat temu

  Skoro on tak twietdzi ze jest bezpartyjny, a oczywiscie ze jest, a teraz wypina sie na PO , dzieki ktorej siedzial tyle na stolku , Powinni zglosic to do Tuska ze walil kase bedac bez studiow z doswiadczeniem kasjera, a teraz taki biedny i wypina sie na Po, majac honor powinnien zawiesic swoje czlonkostwo w PO

 9. eva dodano 10 lat temu

  Pan Jacek ma prawo bronić siebie i swojej rodziny. Tak Mu dopomóż Bóg.

 10. Własne zdanie dodano 10 lat temu

  Do PLATFORMY OBYWATELSKIEJ

  Nie czyń blizniemu swemu co tobie nie miłe!

 11. ekologia dodano 10 lat temu

  Pan Jacek to świetny fachowiec, Jeszcze wypłynie.

 12. Andrzej dodano 10 lat temu

  Znam Pana Jacka Paluszkiewicza osobiście, pracował , w biurze maklerskim Banku Pekao SA w Siedlcach, Region Lublin, razem z Martą Sosnowską, ich przełożoną była Pani Basia Sz….. Jacku jesteś bez ambicji, zero klasy, przypomnij sobie jak zachowywałeś się do swojej przełożonej, Ty wtedy nie mając wyższego wykształcenia chciałeś zarządzać Biurem robiłeś wiele nie przyzwoitych zachowań, aby tylko zdobyć stołek kierownika biura, po wyborach w 2007 roku, kiedy to zawiązała się koalicja PO – Pis to ty tak naciskałeś swoje władze PO aby tylko dostać stołek prezesa spółki i jako jeden z pierwszych otrzymałeś ten stołek prezesa ZUO nie mając wyższego wykształcenia. Ja jestem w szoku, strasznym szoku, że ty robisz doktorat, przecież ty niedawno ukończyłeś administracje na byle jakiej prywatnej uczelni, o Boże doktorat robi!!!, ot, to właśnie nasza wykształcona kadra. Ty z ledwościa ukończyłeś administrację i wykładałeś i chyba wykładasz prawo administracyjne w Collegium Mazowia, o to i kadra naukowa. jesteś w radzie nadzorczej PKS w Białej Podlaskiej a Twój rodzony brat w radzie nadzorczej MPK. Ot to jest przykład człowieka nie karierowicza, bardzo pokrzywdzonego. ha, ha, ha,

  • Andy dodano 10 lat temu

   To były prezes ZUO jest dzieckiem uczelni z z Sokołowskiej tzw. kuźni kadr siedleckich urzędów ?

  • ROBERCIK bo tak Ci na imie ?! dodano 10 lat temu

   Robercik przestań pić tą gołdę bo Ci mózg wypali do końca ale to przykre, że się tak stoczyłeś to smutne …………Pan Paluszkiewicz był we władzach ZUO od 2003 roku już za Prezydenta Symanowicza a potem naturalnie awansował to prawda i jest absolwentem WYDZIAŁU PRAWA I ADMINISTRACJI UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO ORAZ AKADEMII KOŹMIŃSKIEGO oraz doktorantem na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym i to jest człowiek bez ambicji ??? mniej pij więcej bzykaj i będzie ok !

 13. Siedlczanka dodano 10 lat temu

  Jeszcze trochę dodam do poprzedniego komentarza. Otóż jak pan Jacek został powołany na prezesa ZUO, to załatwił sobie odpowiedni skład RN. To się nazywa"siedleckie piekiełko"

 14. obserwatorka 5 dodano 10 lat temu

  W sumie Pan Jacek to fajny, młody facet. Wie czego chce, ale mu tzw. koleżanki i koledzy zazdroszczą, stąd te ujadanie. Oj wstyd.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?