SPIN

OCZAMI KOBIET: Sierpień w hrabstwie Osage

Aneta Borkowska wtorek, 28 stycznia 2014, 09:29 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Przepis jest stary jak świat – a przynajmniej stary jak reguły dramaturgii. Jedno miejsce, dużo postaci, jeszcze więcej sprzecznych motywacji. Każda ma ze sobą własny bagaż: a to prawie-były lub prawie-przyszły mąż, a to jakiś żal czy inny resentyment. Rodzinny sos robi się coraz gęstszy, gorący klimat tytułowego hrabstwa podgrzewa atmosferę do czerwoności; karty rozdano. (Jakub Popielecki/filmweb)

W środę (5 lutego) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat i komedia w jednym „Sierpień w hrabstwie Osage”.

Poeta Beverly (Sam Shepard) decyduje się zatrudnić opiekunkę dla swojej chorej na raka żony (Meryl Streep). Zaraz potem znika. Do rodzinnego domu przybywają córki, a skłócona rodzina jednoczy się w poszukiwaniach. „August: Osage County” to pokoleniowa historia kobiet, których ścieżki życiowe rozeszły się lata wcześniej. Czy kryzys, który przeżywają wspólnie stanie się początkiem rozwiązania konfliktów z przeszłości?

reżyseria: John Wells,
scenariusz: Tracy Letts,
aktorzy: Meryl Streep, Ewan McGregor, Julia Roberts,
gatunek: dramat/komedia,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 130 minut,
dodatkowe informacje: Filmweb, IMDb, zwiastun

źródło: NoveKino Siedlce, filmweb / opr, ab

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?