SPIN

Sorry, taki mamy aquapark …

Aneta Borkowska sobota, 1 lutego 2014, 17:51 Siedlce

Z powodu niskich temperatur zamknięto dwie zjeżdżalnie w Parku Wodnym Siedlce. – To skandal. Jak to możliwe, że nikt nie pomyślał, że zimą w Siedlcach jest zimno? – pyta radny Adam Tomczuk. – Ten obiekt kosztował podatników prawie 40 milionów – dodaje.

Od kilku dni w siedleckim aquaparku nie można skorzystać ze wszystkich jego atrakcji. W związku z niskimi temperaturami wyłączono z użytkowania dwie zjeżdżalnie. Dodatkowa izolacja kolorowych rur to dodatkowy koszt.

mariusz gruda arms– Zjeżdżalnie mogą być eksploatowane nawet przy temperaturze minus 15 stopni, ale podjąłem decyzję o ich zamknięciu z powodów ekonomicznych i żeby korzystanie z nich było komfortowe – tłumaczy prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Mariusz Gruda. – Mogę podać kilkanaście lub kilkadziesiąt obiektów, które podobnie jak my przy niskich temperaturach wyłączają z użytku zjeżdżalnie. Poza tym regulamin obiektu przewiduje czasowe wyłączanie niektórych atrakcji z użytkowania – dodaje.

– Dla mnie to skandal, że w projekcie pływalni nie uwzględniono faktu, że zimie w Siedlcach jest zimno. Obiekt został wybudowany za prawie 40 milionów złotych a ma taką wadę – mówi radny Adam Tomczuk. – Mińsk Mazowiecki, Garwolin i wiele innych miejscowości nie ma takich problemów.

adam tomczukAdam Tomczuk o aquaparku (posłuchaj)

Adam Tomczuk o aquaparku

Spokojnie do tematu podchodzi z kolei prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. Nie wyklucza, że kiedy w budżecie pojawią się dodatkowe pieniądze „rury się ociepli”.

Sorry, taki mamy klimat

– Jest tak jak jest. Jeśli chce się pan w tych warunkach po tej rurze poślizgać, otworzymy ją dla pana. Nic panu nie zmienię. Tak zostało to zaprojektowane i nikt nie podnosił, że to miało funkcjonować przy minus piętnastu stopniach – twierdzi Kudelski. – Jeśli będzie taka wola radnych i przekona ich pan żebyśmy wydali pieniądze w przyszłorocznym budżecie na ocieplenie tej rury, ja to wykonam. Jeśli pan uważa się za fachowca miał pan dostęp do dokumentacji na etapie projektowania i gdyby pan taką uwagę wniósł pewnie byśmy ją uwzględnili – tłumaczy.

Od red. Warto przypomnieć w tym miejscu, że umowę na opracowanie dokumentacji technicznej aquaparku podpisano w maju 2010 roku. Firma „Pro-Arch-2” miała na to 6 miesięcy. Adam Tomczuk został zaprzysiężony na radnego 30 listopada.

glowacki gruda aquapark– Żaden obiekt w naszej strefie klimatycznej nie może być zaprojektowany na ekstremalne warunki – podkreśla wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki. – W naszym klimacie przyjmuje się, że około 10 dni są silne mrozy. Moim zdaniem jeśli są ekstremalnie niskie temperatury to kolejne odłączania rur świadczą o tym, że to jest dobry projekt.

A bilety nie są tańsze

Zamknięte zjeżdżalnie to nie jedyny problem w Parku Wodnym Siedlce. Innym jest cennik. Ponieważ klienci aquaparku nie mogą skorzystać ze wszystkich jego atrakcji według Adama Tomczuka bilety powinny być tańsze. Według prezydenta nie.

– Ten obiekt musi na siebie zarabiać. Oszczędza pan na tym, że nie jedzie pan do Mińska. Nie będę zmniejszał cen biletów tylko dlatego, że rura jest nieczynna, bo koszty utrzymania obiektu są cały czas takie same – wyjaśnia Wojciech Kudelski. – Prosiłbym prezesa żeby pan zbadał tę sprawę czy ta cena ma być zmniejszana czy nie. Jeśli nie, to może dobrze jakby pana ktoś do sądu podał, bo bilet to nic innego jak umowa.

Powodu do obniżki cen nie widzi także prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce. Zdaniem Mariusza Grudy klienci pływalni są poinformowani o zamkniętych zjeżdżalniach.

– Osoba, która przychodzi do Parku Wodnego Siedlce ma wybór, bo może nie korzystać w ogóle z oferty. Poza tym regulamin Parku mówi, że niektóre urządzenia mogą być czasowo wyłączone z eksploatacji – przypomina.

64 komentarze

 1. siedlce dodano 10 lat temu

  Panie Głowacki, a daj Pan spokój takie banialuki opowiadać.

 2. prezydent na wieki??? dodano 10 lat temu

  prezydent już się wybrał na kolejną kadencję: "Jeśli będzie taka wola radnych i przekona ich pan żebyśmy wydali pieniądze w PRZYSZŁOROCZNYM budżecie na ocieplenie tej rury, ja to wykonam".

  • Co za arogant! dodano 10 lat temu

   .

 3. survival dodano 10 lat temu

  Ja bym swojego dziecka nie puścił na takie zjeżdżalnie poza budynkiem, nawet jakby miały "Bóg wie jakie" ocieplenie. Wróciłby chory, to pewne, a ja łoiłbym na leki dla niego. Za tydzień temperatura będzie powyżej 0*C i problem się skończy, a wieczne malkontenctwo w tym mieście mnie przeraża (mieszkam tutaj 4,5 roku).

  • Anonim dodano 10 lat temu

   To jak mieszkasz 4,5 roku to się nie odzywaj 😉

  • WDR dodano 10 lat temu

   Pewnie Cię partyjniaki ściągnęli do miasta?! Ile dostajesz za chwalebne posty w obronie swojej ukochanej partii?

 4. . dodano 10 lat temu

  A kiedy to silne mrozy w tym roku były? Przy -40 to chyba zamknęliby być cały aquapark. A może przykręcić trochę ogrzewanie w gabinetach Urzędu Miasta, trzeba zacząć od siebie oszczędności.

 5. Panowie... dodano 10 lat temu

  Panie Kudelski i Głowacki – pokory. Sodówka wam odbija.

 6. 3323 dodano 10 lat temu

  Tomczuk weź se chłopie lewatywę strzel i nie podniecaj się z powodu rury!!! chcesz przed wyborami się polansowac?? ciekawe co będzie jak zima minie i rura będzie dzialac jakiego wtedy tematu będziesz się czepiac??? może wczesnej wiosny ??

  • obserwator dodano 10 lat temu

   To może aquapark zamknąć na okres zimy wtedy nie będzie w ogóle problemu.

 7. Myślenie ma przyszłość dodano 10 lat temu

  Myslenie i wobraźnia to podstawa dobrego projektowania i urządzania Miasta Siedlce, ale o te umiejętnosci w pewnym wieku juz trochę trudno,dziwie się tylko,że wcześniej na ten aspekt projektowy nie zwróciło uwagi TYLU RADNYCH fachowców w-f wistów?

 8. SPOSTRZEŻENIE dodano 10 lat temu

  MĘDRZEC Głowacki to wszystko wytłumaczy, ten to ma talent MANIĆ,czy on ćwiczy przed LUSTREM?

 9. *** dodano 10 lat temu

  Panie Głowacki , wyraz pana twarzy na powyższej fotce, wyraża wszystko !

 10. Ja dodano 10 lat temu

  Byłam w aquaparku jakieś dwa tygodnie temu i jedna ze zjeżdżalni była zamknięta (mała). Nikt mnie o tym nie poinformował. I uważam, że bilety powinny być tańsze. Klient ma wybór albo korzystać z wybrakowanej oferty za te same pieniądze albo nie korzystać??? Wybieram NIE KORZYSTAĆ.

  • klawis dodano 10 lat temu

   Ten Pan kiedyś chciał spółdzielnię mieszkaniową zakładać, aż wstyd powiedzieć co On wiedział na ten temat. A teraz rządzi miastem. Wstyd.

 11. ziomek dodano 10 lat temu

  takie rzeczy żeby się działy to nie do pomyślenia co tu się wyrabia po prostu cyrk na kółkach

 12. x dodano 10 lat temu

  Dobrze wiedzieć że nie działa to nie będę chodził w tym okresie.

 13. obserwator dodano 10 lat temu

  Zwróćcie proszę uwagę na powyższe komentarze i ich sposób pisania, np. CAPS LOCK w pojedynczych wyrazach wypowiedzi. No cóż – jedna osoba, frustrat, sam taki zawzięty czy coś jeszcze nim motywuje?

  Święte słowa survival.

 14. Pablo dodano 10 lat temu

  Siedlce to nie miasto, Siedlce to stan umysłu…

 15. siedlce dodano 10 lat temu

  Jak to – to tam jest zwykła nie ocieplona rura i się …. szoruje po niej???

 16. Panie dodano 10 lat temu

  panie Głowacki – niech pana nie fotografują, a pan niech nic nie mówi. WSTYDU BĘDZIE MNIEJ.

 17. letadlo dodano 10 lat temu

  SKANDAL W WYKONANIU KOMITYWY GRUDA KUDELSKI GLOWACKI, KARZĄ NAM KORZYSTAĆ Z WYBRAKOWANEJ OFERTY ALBO SIĘ WYPCHAĆ I NIE PRZYCHODZIĆ, A CO TO ICH PRYWATA, CZY ICH OBIEKT, ZBUDOWANY ZA NASZE PODATKI, PODATKI OD MIESZKAŃCÓW, SKANDAL.

 18. letadlo primn dodano 10 lat temu

  Słowa rajców że oszczędza się na dojazdach do Mińska to po prostu skandal, ja odbieram to jako "…stulta mordy, płaćta i cicho siedzta", to tak jakby powiedzieć jedź Pan do Terespola bo do Warszawy zamarzły tory, albo zrób sobie Pan kartę wędkarską bo prawo jazdy nie zdasz.

  SSS KKK AAA NNN DDD AAA LLL !

 19. echo dodano 10 lat temu

  Nie byłoby problemu z rurą ogrzewając wodę z paneli słonecznych.Dlaczego wzorem innych basenów tego rozwiązania tu nie zastosowano? Mając niedochodowy obiekt miasto będzie dopłacało do biletów mieszkańcom całej okolicy płacącym podatki gdzie indziej.

 20. kibic dodano 10 lat temu

  Figat da gazu nowymi turbinami i będzie ok.

 21. Janek dodano 10 lat temu

  To sługusy Tchurzewskiego niszczą miasto a kler im pomaga.

 22. da.02 dodano 10 lat temu

  Panie T jeżeli to dla pana ważna sprawa (zjeżdżalnie czynne w mróz),to idż chłopie do psychiatry,Bo jest dużo spraw w mieście do zrobienia ,a ty chłopie jesteś ślepy na ważne sprawy zajmujesz się pierdołami.Myślę że wyborcy takim ludziom jak ty powiedzą doś (…)zmodyfikowany i wybiorą mądrych ludzi.Spodkamy się ma spodkaniach wyborczych to sobiepogadamy

 23. TIK -TAK dodano 10 lat temu

  Dwóch radnych TOMCZUK i CZYŻYK a inni to sprzedawczyki.

  • on dodano 10 lat temu

   Dziwię się, że STS to wszystko firmuje siedząc cicho, ale wiadomo o co chodzi, o wiceprezydenturę. Nie wiem czy to się opłaci?

   • on się dziwi? dodano 10 lat temu

    STS cicho siedzi od ogłoszenia wyników wyborów w 2010 roku. Zwyczajnie się sprzedali!!!! Symanowicz dziś chodzi tak, jak mu Kudelski zagra. Sochacka zresztą tak samo. A pamiętacie kampanię 4 lata temu? Jak to Sochacka wytykała Kudelskiemu błędy i zaniedbania a Symanowicz zadłużenie? Dziś już problemu nie ma – dziś te problemy załatwiły stołki, które po usuniętych PO-wcach zapełniają STS-owcy. NOWE WRACA.

    • on dodano 10 lat temu

     Podobno STS chce iść do wyborów samorządowych w koalicji z PSL, a dlaczego nie w imię zgody i rozwoju z PiSem?

     • Andrzej dodano 10 lat temu

      Jedna sitwa!! Mam nadzieję że w końcu młodzi wejdą do rady. Życzę tyn z Nowej Prawicy żeby się dostali ewidentnie potrzeba nowych ludzi i do tego młodych.

 24. ww dodano 10 lat temu

  Tym Panom już podziękujemy

 25. rodzic dodano 10 lat temu

  Wy tu o rurze, a kto się wreszcie zajmie zimnem w szkole mojej córki? Panie Niedziółka SP12 to chyba pana teren. W niektórych salach rano temperatura nie przekracza 15 stopni. Pani dyrektor udaje, że tematu nie widzi. Dziecko mi nie chce chodzić do szkoły bo mówi, że jej ciągle zimno. Siedzenie w szkole w kurtce to już chyba lekka przesada!!!!

  • Lesio dodano 10 lat temu

   Jak ktoś z zewnątrz czyta ten artykuł,to sobie pomyśli ,że Siedlce to jakiś raj ,jeżeli na sesji RM zajmują się zimną rurą na pływalni i nie mają innych problemów. Tragikomiczne.

 26. Siedlczanin dodano 10 lat temu

  Proszę mi przypomnieć. Rekor zimna w Polsce padł gdzie?
  Zima 1940r. temp -40 C. To u nas?
  No, ok. Błonia może wtedy nie były w miescie. Może tam bywa cieplej.

 27. TIK -TAK dodano 10 lat temu

  Niedziółka to największy pływak i polityczny manipulant , Symanowiczowi pluł w ucho ,a teraz Kudelskiemu ,to wiejski polityk.Zapytajcie co jego żona robi przez tyle lat w tej szkole .

 28. Dzisiejszy dodano 10 lat temu

  Słuchajcie dzisiaj byłem z rodziną w parku wodnym było w porządku obiekt jest dobry ale to moje osobiste zdanie i jakby tego było mało to jedna z dwóch zjeżdzalni została od dnia dzisiejszego uruchomiona.

 29. Wierny dodano 10 lat temu

  Co wy tam małe żuczki brzęczycie za szafą? Obecny prezydent jest najlepszym rozgrywającym w historii Siedlec.

  Po raz kolejny udowadnia jak można Was wszystkich rozprowadzić i jednocześnie wciąż wypływać na wierzch jako jedyny lider.

  Było potrzebne w 2006 PO? Dał im co chcieli i ich kupił.

  Był potrzebny STS w 2010? Też ich sobie kupił.

  W 2014 nikt mu nie jest potrzebny, bo te wybory wygra w cuglach! A mimo to wszyscy już się zastanawiają jak się sprzedać po wyborach.

  • on dodano 10 lat temu

   Wierny napisał: "Było potrzebne PO w 2006 dał im co chcieli i ich kupił" nie dodałeś "i ich zniszczył". Dalej "był potrzebny STS w 2010? Też ich sobie kupił" i nie dopisałeś … a w 2014 wszystkich będzie miał w d…e. A może reaktywuje ZSL?

  • obserwator dodano 10 lat temu

   Niech wyjdzie na jaw, że ponownie zaciągnięto pożyczkę w wysokości 40 -stu milionów aby mieć na bieżące zobowiązania miasta.Prezydent chciał kupić stawy za 15 milionów, a teraz zastanawia się czy 3.6 miliona to nie za dużo – a może teraz stawy to chińska podróba

  • Andrzej dodano 10 lat temu

   Może i prezydentem Kudelski zostanie ,ale PiS będzie miał mniej radnych niż teraz.

 30. podatki dla wa-wy dodano 10 lat temu

  -15 stopni to normalna temperatura co roku w zimie na terenie Siedlec a nie jakieś ekstremalne warunki tym a UM i ARMS chyba się w łepetynach poprzewracało i pierdoły ludziom pragną wcisnąć jako rzeczowe tłumaczenie SYF KIŁA I MOGIŁA trzeba przestać dojeżdzać do wawy tylko tam kawalerkę wykupić i mieć spokój

 31. Pancerny dodano 10 lat temu

  Szkoda tylko, że te zakupy ten najlepszy rozgrywający robi za nie swoje pieniądze. Nam pozostaną po nim długi.

 32. TIK -TAK dodano 10 lat temu

  Sory takiego mamy dzięcioła spod SOKOŁOWA.

 33. Marceli Nowotko dodano 10 lat temu

  Złodzieje górą, to taka metafora do rzymsko katolickich włodarzy miasta, okradać dzieci i ich rodziców w imię zimy, jak dziwić się, później że dochodzi do przestępstw w szkole na tle wymuszeń pieniędzy. A tak naprawdę to czy naprawdę trzeba jeździć do tych sadzawek w Siedlcach, Mińsku, czy innych wiosek. podam przykład "warszawianki" jednym się podoba innym nie ale prawdą jest że basen ma 50 m dł. i gł. 2,5 do 4 m, potężny aquaparkk, super zjeżdżalnie i sauny. tam wszystko działa wiec jest kilka razy większy i dwa razy tańszy niż sadzawka w Siedlcach

 34. Ludowiec dodano 10 lat temu

  Taaa… już…. za raz…., jakbyśmy mieli iść do wyborów z estesem to już lepiej nam iść z PiSEM, co to jest dzisiaj estes? Oprócz kilku takich, co to się stołków kurczowo trzymają i sami się identyfikują jako PiS bis – to nic więcej. Mają też silną wewnętrzną opozycję. Sam słyszałem, jak któryś z ich towarzystwa stwierdził, że byłemu prezydentowi (oplutemu przez PiS) za kilkaset złotych za zasiadanie w radzie nadzorczej sprzedać się nie wypada, oj nie wypada.

  A tak na koniec – to kto z kim? Jeśli już, to zapraszamy do nas Partia Ludowa zawsze otwarta na nowych członków.

  • Chris dodano 10 lat temu

   Ale te "arbuzy" pewne siebie. Wynik Ewy Orzełowskiej pokazał, co macie do powiedzenia w Siedlcach.

 35. kibic dodano 10 lat temu

  nie zapominajcie, że Figat wybuduje baseny koło zalewu. Za darmo!!!!!!!

 36. do TIK-TAK dodano 10 lat temu

  nic dodać nic ująć, trafiłeś w sedno. dopuścić meliorantan do żłoba.

 37. JOTAMASTIC dodano 10 lat temu

  Zdaje się że Gruda był zatrudniony na etapie budowy Parku Wodnego. Można takich rzeczy dopatrzyć skoro się za to pobiera wynagrodzenie. A druga sprawa chyba są jakieś gwarancje? Można chyba zażądać od inwestora usunięcia problemu. Jest coś takiego jak gwarancja. Co do cen biletów – niech udostępnią sauny za free i będzie po sprawie.

  • Karol dodano 10 lat temu

   O co Ci chodzi człowieku? Przeczytaj jeszcze raz swoje wypociny i pomyśl. Zapewniam Cię, że to nie boli. Sprawdź, co to jest "gwarancja" i dopiero o niej pisz. I zapytaj kogoś kumatego, kto tu jest "inwestorem". Od kogo chcesz żądać usunięcia problemu?

  • Set dodano 10 lat temu

   Inwestor daje gwarancje na obiekt?? Co Gruda mial dopilnowywac, chyba tylko tego zeby obiekt zostal wybudowany zgodnie z planami, z tutaj peszek, tak musialo byc skoro budynek zostal odebrany

 38. ciemnoludek dodano 10 lat temu

  "(…) podjąłem decyzję o ich zamknięciu z powodów ekonomicznych"

  Czyli zamknięcie powoduje niższy koszt eksploatacji. Czyli koszty nie są stałe. Bilet powinien być tańszy. Czy to jasne?

 39. TIK -TAK dodano 10 lat temu

  Siedlczanie pakujcie walizki , następna koalicja to PSL ,PiS i STS to tylko strzelić sobie.

 40. kasaja dodano 10 lat temu

  Myślę, że chodziło im o zaoszczędzenie na wykorzystaniu ciepłej wody w tych rurach. W czasie mrozów zbytnio się chłodziła i trzeba było ją podgrzewać, a to dodatkowy koszt. Dlatego zamknęli rury, bo inaczej dzieciaki mogłyby się poprzeziębiać. To wydaje się normalne, ale dlaczego tego nie powiedzieli? W zamian za to gadali zawstydzające głupoty, a wasz prezydecik pozwolił sobie na pogardę (komu nie pasuje, niech jedzie do Mińska). Za tą właśnie wypowiedź powinien beknąć, bo pokazał nią swoje chamstwo, lekceważenie wyborców, pogardę i próżność. Panie Prezydencie, czy Pan udajesz dobrego katolika modląc się intensywnie i publicznie? Na to wyszło.

 41. Hala Łukowa dodano 10 lat temu

  Za KRP:
  "Zaczniemy (przyp. dot. budowy hali łukowej przy SP 10) wcześniej, jeśli zdobędziemy rządowe (dodam dla rozjaśnienie – czyli tego paskudnego Tuskowego Rządu PO + PSL, do którego się prezydent Siedlec już nie przyznaje, bo przecież nigdy niczego wielkiego od nich nie dostał) pieniądze na inny projekt – tak o budowie łukowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 10 wypowiadają się władze Siedlec. (…) Wiceprezydent Jarosław Głowacki mówi, że zapisano go w planach finansowych na rok 2015 (przyp. to po wyborach). Można go będzie przyspieszyć, ale pod pewnym warunkiem: – Ministerstwo Sportu ogłosiło w tym roku program rozwoju inwestycji sportowych. Jest w nim specyficzny warunek, mówiący że przy danym obiekcie powinien co najmniej przez trzy lata funkcjonować klub sportowych. Przejrzeliśmy to, co mamy w mieście i takim obiektem jest sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 6 przy ulicy Sienkiewicza (…).
  AB Podlasie24.pl"

  Do Radnego Tomczuka: żeby Panu to przetłumaczyć z "ichniego" na "wasze" piszę: nie ma kasy na Pańską halę i co nam zrobisz? Zadowoliłeś się papierkiem od cukierka, w którym nigdy cukierka nie było. W tym roku nikt "niezależnej Waszmości" nie wpisze na listy wyborcze, więc to Pana ostatnia kadencja, a w budżecie na 2015 Halę się elegancko wytnie bo Pan już radnym nie będziesz. Na koniec tłumaczenia napiszę krótko: ha ha ha.

 42. q dodano 10 lat temu

  Kiepsko to wróży skoro praktycznie zaraz po otwarciu przy dużej frekwencji już ich nie stać na ponoszenie kosztów eksploatacji. Co będzie dalej???

 43. pisior bezpruderyjny dodano 10 lat temu

  "komu nie pasuje, niech jedzie do Mińska" … wszyscy mieszkańcy Siedlec to kmioty … i (…)zmodyfikowany

  władza uderzyła do głowy , a na tacę ciągle zbierają ?

 44. hhh dodano 10 lat temu

  " Oszczędza pan na tym, że nie jedzie pan do Mińska." – chyba tylko czas oszczedza bo jadac w 4 osoby do wawy na basen na 2 godziny już jest taniej niż u nas

 45. do Karol dodano 10 lat temu

  Niegdyś .aby miec awans w Siedlcach modne było powiedzenie "zamienie wyższe wykształcenie na Łosickie pochodzenie",dzisiaj zmieniło się" zamienię wyższe wykształcenie na Rodzinne pochodzenie" i dlatego mamy takich fachowców i takie efekty ich pracy

 46. obserwator II. dodano 10 lat temu

  Mój apel do Prezydenta Miasta i rady Miasta aby te dwie zjeżdżalnie owinąć papierem toaletowym bo jak wiadomo g…o też da się podetrzeć i przynosi to pożądany efekt a szczególnie w przypadku fuszerki i pospiesznego politycznego otwarcia i pokropienia niedoróbek budowlanych za takie pieniądze.Miało być tak pięknie a skończyło się jak zwykle.Pytanie do władz aguaparku.Czy ratownik pan Kzdobył już uprawnienia do pracy na basenie czy dalej wystarczą znajomości?To nie jest pisanie dyrdymałów czy jakiś tam nędznych wierszyków to praca odpowiedzialna.

 47. SARA dodano 10 lat temu

  Z rolbą czy bez rolby i tak się cieszę, że basen jest. Na twarzach dzieci widzę radość, a po obolałych osobach ze schorzeniami ruchu- ulgę w cierpieniu, kiedy korzystają z masaży na basenie. Fajnie, że basen jest i już. Żałuję tylko, że nie wszyscy potrafią to dostrzec, czepiając się rzeczy mało istotnych dla sprawy. Ale przecież to nasza siedlecka specjalność – rozbijać g……no na atomy. Pozdrawiam wszystkich przedmówców.

 48. Zorro dodano 10 lat temu

  Saro przepraszam czy pani pochodzi z Rozbitego Kamienai z tej miejscowości co Wojciech Kudelski, tak myślałem.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?