SPIN

Mecz Polska – Mołdawia w rugby na siedleckim stadionie

Aneta Borkowska czwartek, 6 lutego 2014, 09:45 Sport

Wczoraj (5 lutego) w sali konferencyjnej Parku Wodnego Siedlce odbyło się wstępne spotkanie związane z organizacją w naszym mieście meczu reprezentacji Polski w rugby, który ma się odbyć w kwietniu.

– Celem naszego spotkania jest przedstawienie wydarzenia, które mam nadzieję będzie wydarzeniem sportowym roku w Siedlcach – mówi Robert Małolepszy, menadżer PR w reprezentacji Polski. – Nie ma jeszcze podpisanej umowy, ale jesteśmy już po słowie i w trakcie ustalania szczegółów. Ale już chyba na 100 procent mogę powiedzieć, że mecz reprezentacji Polski z Mołdawią odbędzie się 5 kwietnia – dodaje.

Siedlecki obiekt jak mówi obecny menadżer reprezentacji Maciej Brażuk jest imponujący i przebił oferty z Gdyni, Gdańska czy Łodzi. Dodatkowo nie można pominąć faktu, iż w reprezentacji naszego kraju gra 5 zawodników grających w naszym klubie Pogoni.
– Mam nadzieję, że publiczność dopisze i będą chcieli wesprzeć nie tylko całą drużynę, ale właśnie swoich graczy – mówi menadżer. – Szukaliśmy miejsca przez 2 miesiące i zdecydowaliśmy się na Siedlce gdyż nie tylko są tutaj obiekty na europejskim poziomie, ale jest tutaj także bardzo dobry klimat – dodaje.

Mecz Polska – Mołdawia jest meczem eliminacyjnym do Pucharu Świata Anglia 2015. Polacy niestety nie będą faworytami tego meczu, ale przy wsparciu kibiców jak mówi Robert Małolepszy wszystko jest możliwe.
– Pełny stadion i gorąca atmosfera to bardzo ważna rzecz dla zawodników. Mecz będzie transmitowany w telewizji i fajnie jakby Siedlce pokazały, że potrafią stworzyć świetną atmosferę i doping. A dzięki temu wypromować się – dodaje.

Organizatorem międzypaństwowego meczu w Siedlcach jest Polski Związek Rugby. Wydarzenie to będzie nie tylko promocją samego miasta, ale także uświetnieniem tegorocznych obchodów 70-lecia istnienia MKS i 35-lecia sekcji rugby.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?