SPIN

Na szczęście buduje się galeria…

Beata Głozak czwartek, 6 lutego 2014, 23:41 Siedlce

Stopa bezrobocia na koniec ubiegłego roku w Siedlcach była niższa niż w całej Polsce, ale wyższa niż w województwie mazowieckim. W grudniu 2013 roku w siedleckim pośredniaku na bezrobotnych czekało 470 miejsc pracy. 

Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach podsumował statystyki z minionego roku. Stopa bezrobocia w mieście w końcu grudnia wyniosła 11,6 proc. W województwie mazowieckim było to 11,0 proc., a w kraju 13,4 proc.

– Stopy bezrobocia w mieście delikatnie rosną, ale są one stabilne – mówi Violetta Jakimiuk, zastępczyni dyrektorki PUP Siedlce. – Można zauważyć natomiast napływ ofert pracy. W grudniu 2012 było ich 301, a rok później już 470. Daje się zauważyć, że pojawiły się dosyć duże rekrutacje w związku z zatrudnianiem w galeriach, chodzi o galerię siedlecką. Pojawiło się 4 pracodawców, którzy zgłosili łącznie 132 ofert pracy. W minionym roku pracę podjęło o 800 osób więcej niż rok wcześniej – dodaje.

W roku 2013 PUP w Siedlcach miał środki na objęcie wsparciem finansowym niemal co czwartego bezrobotnego. Jak będzie teraz? Nie wiadomo.

– Na staże w minionym roku skierowano ponad 550 osób, pomoc finansową na podjęcie działalności gospodarczej przyznano 164 osobom, a wyposażeniem lub doposażeniem stanowisk pracy objęto 151 osób – wylicza Jakimiuk. – W ramach środków projektowych urząd planuje udzielić w tym roku 400 staży, 75 szkoleń, 150 dotacji oraz 30 doposażeń – dodaje.

29 komentarzy

 1. Zorro dodano 10 lat temu

  W perspektywie PANI GALERIA zniszczy dobije te miasteczko, czasu trochę ale pani już nie będzie pracowała.

 2. Alicja dodano 10 lat temu

  "zastępczyni dyrektorki" ???

  • bankier dodano 10 lat temu

   to taka lokalna odmiana słowa "ministra"…

   • Belzebubiusz dodano 10 lat temu

    Dyrektor to przeważnie stołek polityczny. Od roboty jest wice-pomagier.

 3. Anonim dodano 10 lat temu

  No tak, najważniejsze że się galeria buduje….. Jeśli zastępca dyrektora PUP uważa że to rodzaj "zbawienia" dla bezrobocia w Siedlcach to się grubo myli. Ale czas zweryfikuje jej opinię. Pożyjemy, zobaczymy……

 4. Mamba dodano 10 lat temu

  Najprościej bylo powiedziec tak : na koniec roku 2013 zarejestrowanych osob w Urzędzie Pracy bylo np.3000 osob a znalazło pracę np.30 osob z tego 25 osob juz nie pracuje
  W urzedzie pracy jest np.5 Dyrektorow,10 -ciu Zastepcow,30 kierownikow i 1 pracownik. Pracujemy krócej i to sie sprawdziło. Urząd funkcjonuje i ma sie dobrze. O j d o b r z e. Nie redukujemy etatów a nawet przyjmujemy

  • ~~hi hi dodano 10 lat temu

   wcale się nie dziwię, jeżeli nadal tam kieruje tym urzędem ten taki wyżelowany PO-wiec. On pierwszy powinien byc do odstrzału .

   • bankier dodano 10 lat temu

    Żelisław kieruje WUP filia Siedlce – bo może nie wiesz ale w Siedlcach jest tyle "pracy" że są potrzebne do jej obsługi aż dwa urzędy – z 3 dyrektorami 😉 tu masz podgląd kogo jeszcze utrzymujesz – http://wup.mazowsze.pl/new/?phtml=61044477

 5. pogus dodano 10 lat temu

  Galeria "jest budowana", a nie "się buduje".

 6. do Alicji dodano 10 lat temu

  Nie. Pani dyrektorka.

 7. BRAK ROZSĄDKU dodano 10 lat temu

  Rozwijanie tylko sieci handlowych i galeri w niekontrolowalny sposób w 80 tys. Siedlcach to przykład krótkowzroczności Prezydenta Kudelskiego i lokalnej władzy, bez przemyślanej polityki spójności, skończy się to upadkiem resztek lokalnej przedsiębiorczości polskiej w Siedlcach ,totalnym bezrobociem i bryndzą

  • oni dodano 10 lat temu

   A nie wiesz kogo to obchodzi? Władza pracę ma i będzie miała, a galeria?, przy takiej polityce władzy, w dużej części najpóźniej po dwóch latach funkcjonowania opustoszeje i będzie schroniskiem dla biednych i bezdomnych. – oby nie.

   • Belzebubiusz dodano 10 lat temu

    O tak geriatria przyszłościa miasta.

 8. Onufry dodano 10 lat temu

  Czy w Galerii będzie sklep z odzieżą używaną? Bo zauważyłem że w Siedlcach inną to trudno sprzedać.

 9. ~~ALLES dodano 10 lat temu

  SZYBCIEJ PADNIE NIŻ SIĘ ROZKRĘCI!!! przecież w tych zapyziałych Siedlcach ludzie kasy nie mają ….

 10. Navi dodano 10 lat temu

  Taka mała rada dla włodarzy:
  Obniżcie podatki (są przykłady w Polsce m.in. gmina Michałowo na Podlasiu-7 tyś mieszkańców), tak jak zrobiliście to dla transportowców. Firmy zaczną się rozwijać i przenosić do Siedlec z okolicy. Taki proces się krzywą Leffera nazywa, o dziwo komunista, obecnie socjalista L. Miller takie pojęcie znał i zastosował- skutecznie! Zła wiadomość jest taka że członków "rodzinki" administracyjnej będzie trzeba się pozbyć…a to przecież często rodzina, głosy no i wpływy…więc koło się zamknęło.
  Co do galerii, K. Strus kasę ma to by się z prezydentem (z jakiej partii by on nie był) dogadał i galerię tak czy siak by zbudował, chyba że byłby to prezydent daleko przewidujący, ale to musiałby być taki "mąż stanu", takich niestety już nie ma…

  • siedlczanka dodano 10 lat temu

   ALLES, rozumiem, że jesteś mieszkańcem tego miasta, więc zamiast krytykować, zrób coś, żeby nie były "zapyziałe". Podobno przysłowia są mądrością narodu, więc przemyśl to: "Zły to ptak, co własne gniazdo kala".

   • ~~ALLES dodano 10 lat temu

    poważnie ? ależ mamy madrych Siedlczan? a Siedlce i tak są i beda zapyziale, nawet jak wybuduja kilka galeri handlowych. nic tu nie pomoze.

    • Belzebubiusz dodano 10 lat temu

     Galerianki za to będą.

 11. do ALLES dodano 10 lat temu

  Masz rację, Siadlce to miasto, gdzie kariery robia mali ludzie z nałogami.

  • siedlczanka dodano 10 lat temu

   Istotnie, nic tu nie pomoże, jak najwięcej do powiedzenia mają niedouczeni krytykanci, którzy nawet nie starają się zachować pozorów (błędy ortograficzne, interpunkcyjne…). A swoją drogą ciekawa jestem, w czym przejawia się ta "zapyziałość"?

   • ~~ALLES dodano 10 lat temu

    we wszystkim zapyziała Siedlczanko od interpunkcji.

 12. Krzysztof dodano 10 lat temu

  Urzędy pracy nie spelniają swojej roli .Prowadzą działania zachowawcze czyli pozorowane,Pracownicy tych urzędow powinni byc wynagradzani za rzeczywiste umożliwuienie ludziom zatrudnienia przez wyszukanie pracodawcy.

 13. Kibic dodano 10 lat temu

  Krótkowzroczność pani V-ce Dyrektor.
  Aby od siebie i sprawa załatwiona , bo kilka osób dostanie pracę- jakąś tam , a że inni stracą to już ich problem.
  Szkoda słów.

 14. Zorro dodano 10 lat temu

  Sekretarz miasta Marchel żona jego jest dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy siedlczanie to sitwy rodzinne jakie stworzył KUDELSKI, TCHURZEWSKI, KIERNIKOWSKI, prawi i sprawiedliwi i święci.

 15. TIK-TAK dodano 10 lat temu

  Zorro chłopie ty się obudziłeś te miasto to kliki polityczne i rodzinne, jak najszybciej garno do siebie a ludzi mają głęboko w D…..e .

 16. jacek dodano 10 lat temu

  Panie Konstanty! Wielki ukłon i szacunek. Jako mieszkaniec dziekuje panu za Galerie S, ktorą pan zbudował.

 17. Jan dodano 10 lat temu

  Nie kupie nigdy nic w tej stodole u pana Strusa .Niech pan Kudelski Tchurzewski,Kiernikowski, Sochacka robią tam zakupy w niedziele.

 18. Politolog dodano 10 lat temu

  Żeby radni i Kudelski dbali o miasto to galeria powinna powstać ale w gminie Siedlce zabrakło rozumu rozsądku a może k…..sa kto wie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?