SPIN

Na szczęście buduje się galeria…

Beata Głozak czwartek, 6 lutego 2014, 23:41 Siedlce

Stopa bezrobocia na koniec ubiegłego roku w Siedlcach była niższa niż w całej Polsce, ale wyższa niż w województwie mazowieckim. W grudniu 2013 roku w siedleckim pośredniaku na bezrobotnych czekało 470 miejsc pracy. 

Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach podsumował statystyki z minionego roku. Stopa bezrobocia w mieście w końcu grudnia wyniosła 11,6 proc. W województwie mazowieckim było to 11,0 proc., a w kraju 13,4 proc.

– Stopy bezrobocia w mieście delikatnie rosną, ale są one stabilne – mówi Violetta Jakimiuk, zastępczyni dyrektorki PUP Siedlce. – Można zauważyć natomiast napływ ofert pracy. W grudniu 2012 było ich 301, a rok później już 470. Daje się zauważyć, że pojawiły się dosyć duże rekrutacje w związku z zatrudnianiem w galeriach, chodzi o galerię siedlecką. Pojawiło się 4 pracodawców, którzy zgłosili łącznie 132 ofert pracy. W minionym roku pracę podjęło o 800 osób więcej niż rok wcześniej – dodaje.

W roku 2013 PUP w Siedlcach miał środki na objęcie wsparciem finansowym niemal co czwartego bezrobotnego. Jak będzie teraz? Nie wiadomo.

– Na staże w minionym roku skierowano ponad 550 osób, pomoc finansową na podjęcie działalności gospodarczej przyznano 164 osobom, a wyposażeniem lub doposażeniem stanowisk pracy objęto 151 osób – wylicza Jakimiuk. – W ramach środków projektowych urząd planuje udzielić w tym roku 400 staży, 75 szkoleń, 150 dotacji oraz 30 doposażeń – dodaje.

29 komentarzy

 1. Zorro dodano 9 lat temu

  W perspektywie PANI GALERIA zniszczy dobije te miasteczko, czasu trochę ale pani już nie będzie pracowała.

 2. Alicja dodano 9 lat temu

  "zastępczyni dyrektorki" ???

  • bankier dodano 9 lat temu

   to taka lokalna odmiana słowa "ministra"…

   • Belzebubiusz dodano 9 lat temu

    Dyrektor to przeważnie stołek polityczny. Od roboty jest wice-pomagier.

 3. Anonim dodano 9 lat temu

  No tak, najważniejsze że się galeria buduje….. Jeśli zastępca dyrektora PUP uważa że to rodzaj "zbawienia" dla bezrobocia w Siedlcach to się grubo myli. Ale czas zweryfikuje jej opinię. Pożyjemy, zobaczymy……

 4. Mamba dodano 9 lat temu

  Najprościej bylo powiedziec tak : na koniec roku 2013 zarejestrowanych osob w Urzędzie Pracy bylo np.3000 osob a znalazło pracę np.30 osob z tego 25 osob juz nie pracuje
  W urzedzie pracy jest np.5 Dyrektorow,10 -ciu Zastepcow,30 kierownikow i 1 pracownik. Pracujemy krócej i to sie sprawdziło. Urząd funkcjonuje i ma sie dobrze. O j d o b r z e. Nie redukujemy etatów a nawet przyjmujemy

  • ~~hi hi dodano 9 lat temu

   wcale się nie dziwię, jeżeli nadal tam kieruje tym urzędem ten taki wyżelowany PO-wiec. On pierwszy powinien byc do odstrzału .

   • bankier dodano 9 lat temu

    Żelisław kieruje WUP filia Siedlce – bo może nie wiesz ale w Siedlcach jest tyle "pracy" że są potrzebne do jej obsługi aż dwa urzędy – z 3 dyrektorami 😉 tu masz podgląd kogo jeszcze utrzymujesz – http://wup.mazowsze.pl/new/?phtml=61044477

 5. pogus dodano 9 lat temu

  Galeria "jest budowana", a nie "się buduje".

 6. do Alicji dodano 9 lat temu

  Nie. Pani dyrektorka.

 7. BRAK ROZSĄDKU dodano 9 lat temu

  Rozwijanie tylko sieci handlowych i galeri w niekontrolowalny sposób w 80 tys. Siedlcach to przykład krótkowzroczności Prezydenta Kudelskiego i lokalnej władzy, bez przemyślanej polityki spójności, skończy się to upadkiem resztek lokalnej przedsiębiorczości polskiej w Siedlcach ,totalnym bezrobociem i bryndzą

  • oni dodano 9 lat temu

   A nie wiesz kogo to obchodzi? Władza pracę ma i będzie miała, a galeria?, przy takiej polityce władzy, w dużej części najpóźniej po dwóch latach funkcjonowania opustoszeje i będzie schroniskiem dla biednych i bezdomnych. – oby nie.

   • Belzebubiusz dodano 9 lat temu

    O tak geriatria przyszłościa miasta.

 8. Onufry dodano 9 lat temu

  Czy w Galerii będzie sklep z odzieżą używaną? Bo zauważyłem że w Siedlcach inną to trudno sprzedać.

 9. ~~ALLES dodano 9 lat temu

  SZYBCIEJ PADNIE NIŻ SIĘ ROZKRĘCI!!! przecież w tych zapyziałych Siedlcach ludzie kasy nie mają ….

 10. Navi dodano 9 lat temu

  Taka mała rada dla włodarzy:
  Obniżcie podatki (są przykłady w Polsce m.in. gmina Michałowo na Podlasiu-7 tyś mieszkańców), tak jak zrobiliście to dla transportowców. Firmy zaczną się rozwijać i przenosić do Siedlec z okolicy. Taki proces się krzywą Leffera nazywa, o dziwo komunista, obecnie socjalista L. Miller takie pojęcie znał i zastosował- skutecznie! Zła wiadomość jest taka że członków "rodzinki" administracyjnej będzie trzeba się pozbyć…a to przecież często rodzina, głosy no i wpływy…więc koło się zamknęło.
  Co do galerii, K. Strus kasę ma to by się z prezydentem (z jakiej partii by on nie był) dogadał i galerię tak czy siak by zbudował, chyba że byłby to prezydent daleko przewidujący, ale to musiałby być taki "mąż stanu", takich niestety już nie ma…

  • siedlczanka dodano 9 lat temu

   ALLES, rozumiem, że jesteś mieszkańcem tego miasta, więc zamiast krytykować, zrób coś, żeby nie były "zapyziałe". Podobno przysłowia są mądrością narodu, więc przemyśl to: "Zły to ptak, co własne gniazdo kala".

   • ~~ALLES dodano 9 lat temu

    poważnie ? ależ mamy madrych Siedlczan? a Siedlce i tak są i beda zapyziale, nawet jak wybuduja kilka galeri handlowych. nic tu nie pomoze.

    • Belzebubiusz dodano 9 lat temu

     Galerianki za to będą.

 11. do ALLES dodano 9 lat temu

  Masz rację, Siadlce to miasto, gdzie kariery robia mali ludzie z nałogami.

  • siedlczanka dodano 9 lat temu

   Istotnie, nic tu nie pomoże, jak najwięcej do powiedzenia mają niedouczeni krytykanci, którzy nawet nie starają się zachować pozorów (błędy ortograficzne, interpunkcyjne…). A swoją drogą ciekawa jestem, w czym przejawia się ta "zapyziałość"?

   • ~~ALLES dodano 9 lat temu

    we wszystkim zapyziała Siedlczanko od interpunkcji.

 12. Krzysztof dodano 9 lat temu

  Urzędy pracy nie spelniają swojej roli .Prowadzą działania zachowawcze czyli pozorowane,Pracownicy tych urzędow powinni byc wynagradzani za rzeczywiste umożliwuienie ludziom zatrudnienia przez wyszukanie pracodawcy.

 13. Kibic dodano 9 lat temu

  Krótkowzroczność pani V-ce Dyrektor.
  Aby od siebie i sprawa załatwiona , bo kilka osób dostanie pracę- jakąś tam , a że inni stracą to już ich problem.
  Szkoda słów.

 14. Zorro dodano 9 lat temu

  Sekretarz miasta Marchel żona jego jest dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy siedlczanie to sitwy rodzinne jakie stworzył KUDELSKI, TCHURZEWSKI, KIERNIKOWSKI, prawi i sprawiedliwi i święci.

 15. TIK-TAK dodano 9 lat temu

  Zorro chłopie ty się obudziłeś te miasto to kliki polityczne i rodzinne, jak najszybciej garno do siebie a ludzi mają głęboko w D…..e .

 16. jacek dodano 9 lat temu

  Panie Konstanty! Wielki ukłon i szacunek. Jako mieszkaniec dziekuje panu za Galerie S, ktorą pan zbudował.

 17. Jan dodano 9 lat temu

  Nie kupie nigdy nic w tej stodole u pana Strusa .Niech pan Kudelski Tchurzewski,Kiernikowski, Sochacka robią tam zakupy w niedziele.

 18. Politolog dodano 9 lat temu

  Żeby radni i Kudelski dbali o miasto to galeria powinna powstać ale w gminie Siedlce zabrakło rozumu rozsądku a może k…..sa kto wie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?