SPIN

Miasto czeka na rozwój sytuacji ws. stawów

Beata Głozak wtorek, 18 lutego 2014, 17:15 Siedlce

– Nikt nam stawów siedleckich na plecy nie zabierze i nie zawinie – mówi prezydent Siedlec Wojciech Kudelski pytany przez nas czy władze miasta staną do kolejnego przetargu ogłoszonego przez Agencję Nieruchomości Rolnych.

Spółce znowu nie udało się sprzedać ponad dwustuhektarowej nieruchomości położonej w gminie Siedlce. Cena wywoławcza „stawów” wyniosła 3,6 mln zł. Zgodnie z przepisami teraz musi być już pomniejszona o 10 lub 20 proc.

– Póki co, to nie palę się do tego zakupu, bo mamy inne obciążenia i zobowiązania. Ale obserwuję pilnie sytuację i przyglądam się temu kto przystąpi do przetargu – tłumaczy prezydent.

Wojciech Kudelski przypomina, że temat tzw. siedleckich stawów przedstawił radnym, ale do tej pory ten nie został przez nich podjęty. Magistrat jednak nadal liczy, że Agencja obszaru stawowego „Topórek” nie sprzeda, a wtedy najlepszym rozwiązaniem byłoby przekazanie go  Siedlcom z bonifikatą.

– To byłoby idealnym rozwiązaniem. Wiem, że pieniądze na tego typu inwestycje są. Rozmawiałem z ludźmi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i wiem, że można dostać środki na rekultywację stawów. Łatwe to nie będzie, ale możliwe – dodaje prezydent.

8 komentarzy

 1. jkfoo dodano 8 lat temu

  Podziękujcie\-kujmy chłopu który wybawił was\-nas,od kupna stawów na pierwszym przetargu=13milionów psu w dupe plus kolejne do utopienia na rekultywacje.

 2. juznienaiwny dodano 8 lat temu

  …."Nikt nam stawów siedleckich na plecy nie zabierze i nie zawinie"…a może tak bardziej po polsku bo nie rozumiem?????

  • ta wypowiedź jak i wiele jeszcze innych dodano 8 lat temu

   naszego ukochanego prezydenta dobitnie swiadczy o jednym: PIS ma racje co wieku emerytalnego. Gość w wieku 60 i + – to emeryt.
   Tyle, ze w szeregach PIS zdecydowna większośc ten wiek osiągnela z prezesem na czele.

 3. juznienaiwny dodano 8 lat temu

  … tak mi sie wydaje,że nikt tych słów nie rozumie, łacznie z panem prezydentem miasta siedlce….

 4. Zorro dodano 8 lat temu

  Kudelski to się na niczym nie zna ,on tylko pali g……pa zawsze, jak dobrze to on jak nie to radni ma komunistyczne podejście do wszystkiego .

 5. lubiącyKazia dodano 8 lat temu

  Panie Skarbniku kiedy w końcu powie Pan, że cysarz nagi groszem nie śmierdzi? Tak na poważnie – już czas. Lepiej już było. Gośka odeszła, kasy z podatków coraz mniej a mostostal trupem jedzie… weź Pan się postaw bo ze zgryzoty emerytury nie doczekasz… a ten prezydencik i tak nigdy Pana nie szanował, więc nie ma mu co czterech liter dalej bronić… Życzliwy

 6. Obserwator dodano 8 lat temu

  Kaziu czy to prawda że ty się już zabezpieczasz rozpisałeś majątek ,nie masz nawet chałupy co się dzieje, nie rozumiem .

  • Realista dodano 8 lat temu

   Tak wynika z deklaracji Kazia w BIP. Nie ma nic. Goły i wesoły. Rozdzielność majątkowa, Honda na kredyt.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?