SPIN

Program PiS a realia siedleckie

Beata Głozak środa, 19 lutego 2014, 22:15 Siedlce

– My byśmy chcieli, żeby prezydent Kudelski trzeci raz porządził Siedlcami, bo uważamy, że udanie sobie z tym radzi, ale on nam się tutaj opiera – powiedział poseł PiS Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji prasowej.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Tchórzewski oraz senator PiS Waldemar Kraska zaprezentowali lokalnym mediom program swojej partii na rok 2014. Jak zaznaczyli W 160-stronnicowym dokumencie Prawo i Sprawiedliwość postuluje między innymi, aby kadencję wójtów, burmistrzów i prezydentów ograniczyć do dwóch. Po tym czasie miałaby następować przerwa i dopiero po niej kolejna, trzecia kadencja. Jak ten punkt programu ma się do sytuacji obecnego prezydenta Siedlec Wojciecha Kudelskiego, którego partia widziałaby na tym stanowisku trzecią kadencję z rzędu?

– Jest to faktycznie kierunek, który jest postulowany – przyznał poseł Krzysztof Tchórzewski. – Natomiast patrząc dzisiaj i przy obowiązujących rozwiązaniach prawnych uważamy, że dla pana prezydenta i tak byłaby to ostatnia kadencja, więc dla niego danie oddechu jednej przerwy nie daje nam żadnej szansy skorzystania z jego umiejętności z punktu widzenia wieku. My byśmy chcieli, żeby trzeci raz porządził Siedlcami, bo uważamy, że udanie sobie z tym radzi, ale on nam się tutaj opiera – dodał.

Innym postulatem przedstawionym w programie PiS jest tworzenie dostępnych i bezpłatnych przedszkoli. Według prezydenta Siedlec nasze miasto poradziło sobie w tej kwestii bardzo dobrze.

– Cały czas mamy wolne miejsca – przypomniał Kudelski. – Pamiętajmy, że żyjemy w ustroju kapitalistycznym i cóż to prywaciarz? Prywaciarz to coś złego? – zapytał kiedy zwróciłyśmy mu uwagę na fakt, że są to miejsca w przedszkolach prywatnych. – To jest takie wypełnienie luki, z którego ludzie są zadowoleni – dodał. Jeśli sytuacja będzie wymagała wsparcia matek, które muszą iść do pracy, żeby zapewnić opiekę dziecku to będziemy w tym kierunku szli – dodał.

 

81 komentarzy

 1. Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

  "W 160-stronnicowym dokumencie Prawo i Sprawiedliwość postuluje między innymi, aby kadencję wójtów, burmistrzów i prezydentów ograniczyć do dwóch".

  Ciekawych czasów doczekaliśmy, kiedy to PiS sięga po pomysły Ruchu Palikota 😉 A przecież prezes nie wymówi tego nazwiska…

  Tak czy owak postulat jest dobry i potrzebny. Pozostanie jednak niesmak, kiedy projekt ten ominie Prezydenta Kudelskiego.

  • PiS: tylko 2 kadencje dla prezydentów dodano 10 lat temu

   Ledwie ogłosili program a już próbują robić od niego wyjątki.
   To jest właśnie cały PiS!!!!!
   A Wojciech będzie się teraz pieścił, jak panienka na wydaniu – bo Oni go chcą, a on się waha.
   Śmiech na sali!

   I tak Kudelski, który z przyzwoitego prezydenta (dobra pierwsza kadencja) przeistoczył się w posłusznego funkcjonariusza partii, będzie teraz pierwszym, który zaprzeczy zapisom jej własnego programu. Piękne przemiany zachodzą w Kudelskim. Chciałoby się rzec: z larwy w… motyla. Tylko odwrotnie.

  • Piotr dodano 10 lat temu

   Słuchając Premiera Prezesa Jarka prezentującego program PIS brakowało mi tylko zapewnień że pogoda już zawsze bedzie dobra a prognozy sprawdzalne w 100%, czy naprawdę ktoś te wynurzenia traktuje poważnie, proponuje podrzucić Prezesowi jeszcze parę fajnych haseł np. że śnieg bedzie padał tylko nad polami a drogi pozostaną czyste itp…………

 2. Zorro dodano 10 lat temu

  Panie Tchurzewski jak pan taki bohater to wystartuj pan to zobaczymy jaki PiS jest mocny, ten pana kolega niech odpocznie, bo on już bredzi.

  • xyz dodano 10 lat temu

   Naucz się człowieku poprawnie pisać to nazwisko albo umiejętnie czytać tekst artykułu ze zrozumieniem, a potem równie umiejętnie zrobić ctrl+c i ctrl+v przy nazwisku twojego "wroga" nr 1. Daj swoje nazwisko na warsztat, pośmiejemy się. A może nie możesz, bo to nazwisko publiczne?

   • umber dodano 10 lat temu

    chyba jeden z braci zareagował!

  • Anonim dodano 10 lat temu

   A czy synkowie pana o…a to w PECu i PEWiKU nie pracują przez przypadek?

 3. efaster dodano 10 lat temu

  prywaciarz no tak duch ZSL-u w narodzie (w Kudelskim) nie gnie, nie ma to jak dobre, stare przygotowanie partyjne rodem z PRL-u, gdzie "prywaciarz" był elementem reakcyjnym i był tępiony i dyskredytowany przez władze PRL (a ZSL był ludowym odpowiednikiem PZPR). Ba znając nasze władze jakby Papież piardną podczas pielgrzymi w Siedlcach to by chcieli przekuć to sukces, ba sprzedawali by w butelkach "uświęcone" powietrze z Błoni z dopiskiem tylko tu Papież był łaskaw puścić "uświęconego bąka" a idąc w Jego ślady zrobił to samo Jego ekscelencja tj. bs. Kiernikowski.

  A tak na serio, to, że przedszkoli i żłobków brakuje władze doskonale wiedzą, ale ni ma pieniędzy na pobudowanie ani jednego ani drugiego, ale jest "prywaciarz" który ratuje d..ę władzy. W Płocku czy stolicy władze budują przedszkola czy żłobki z modułów które można dowolnie łączyć i dobudowywać, dlaczego władze nasze nie mogą pójść tą drogą ??

  PS.
  Drogie Panie proponuje też napisać o zniknięciu wiaty MPK na Piłsudskiego przy GS, tuż przed samym grudniem gdy szły największe mrozy i śnieg, ba UM wypowiedział umowę najmu Ruch S.A. bo ich kiosk "psuł koncepcję" (a nie oficjalnie był konkurencją dla saloników prasowych w galerii).

  pozdrawiam gorąco

  • xyz dodano 10 lat temu

   Nie manipuluj ludźmi. Udowodnij mi, że w Płocku czy w Warszawie jest tyyyle przedszkoli i żłobków, które są w stanie przyjąć wszystkie dzieci do swoich oddziałów. Kolejna bujda z twojej strony. Niestety mylisz się lub specjalnie naciągasz fakty. Ich sytuacja w tym względzie wygląda bardzo podobnie, ba, w ostatnich latach HGW zamknęła kilkadziesiąt szkół jak również oddziałów przedszkolnych. Kudelski nie zamknął ani jednej szkoły, nie mówiąc o przedszkolach.

   Twoje nawiązywanie do bpa Kiernikowskiego, gdzie nie ma o nim mowy w najmniejszym słowie artykułu, też jest już niesmaczne. Antyklerykalizm jest teraz modny, tak? A ty musisz się wpisać w mainstream, nie? Współczuję, bo miałkość takich poglądów jest zatrważająca.

   Poza tym nie ośmieszaj się człowieku znajomością PRL skoro nie przyszło ci w tych czasach w ogóle żyć. Gdzieś zasłyszane, 3po3, to nie jest wiedza w pełni wartościowa.

   • xyz... DUPA dodano 10 lat temu

    Naucz się człowieku poprawnie pisać to nazwisko HGW twojego "wroga" nr 1. Daj swoje nazwisko na warsztat, pośmiejemy się. A może nie możesz, bo to nazwisko publiczne?

   • on dodano 10 lat temu

    Poczekaj a zobaczysz, po wyborach ile zamknie. Kto dziś denerwował by swój elektorat?. A z tymi kadencjami to wyłazi cały PiS. Chcemy wprowadzić m.in. dla prezydentów max dwie kadencje, ale jak jest NASZ to może być i trzy. :):):)

   • efaster dodano 10 lat temu

    ja nie mówię o zamykaniu szkół do i tych jest za dużo w S. (a szczególnie nauczycieli, jakby pracowali 40 h tyg. jak reszta społeczeństwa była by zupełnie inna gadka, a tak sami sobie szkodzą bo pracują tam osoby z musu (nie miał gdzie pracować poszedł na nauczyciela, ew. do seminarium lub klasztoru więc wybrał nauczanie). A w Płocku a o wsze się buduje np. żłobek na Podolszycach Południe (właśnie z gotowych segmentów) podobnie stolica np. Ursus czy Białołęka. Wystarczy obejrzeć np. Kurier Warszawski czy Kurier Mazowiecki pokazywali te inwestycje. A przedszkola były w Siedlcach likwidowane np. teren obok pogotowia (vis a vis CKiS tam kiedyś było przedszkole a teraz jest parking na dziko).

    a komuna proszę bardzo:
    Zjednoczone Stronnictwo Ludowe – chłopska partia polityczna w Polsce, powstała 27 listopada 1949 z połączenia prokomunistycznego "lubelskiego" Stronnictwa Ludowego z resztkami rozbitego przez komunistów PSL "mikołajczykowskiego". ZSL jako partia satelicka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej realizowała jej politykę wobec wsi.

    A do ZSL należał nasz "miłościwie panujący" prezydent z Robitego Kamienia.

    A mój antyklerykalizm, ja nie jestem antyklerykalny zawsze miałem (od małego) poglądy liberalne z domieszką sprzeciwu wobec hierarchii kościelnej, a pedofilia w kościele jest faktem i tego nie da się już zamieść pod dywan, o zachłanności na władzę i dobra doczesne hierarchów kościelnych nie będę już wspominał, bo to każdy widzi. Jak Kudelski chce być ministrantem i trzymać za sutannę Kiernikowskiego jego sprawa, ja się tym brzydzę.

    • amber dodano 10 lat temu

     na świrskiego to nie było przedszkole a jakiś ośrodek dla bezdomnych

     • Siedlczanin * dodano 10 lat temu

      przez wiele lat było przedszkole nr 5

 4. Bart dodano 10 lat temu

  'Porządziłby Siedlcami'…
  Ot cały PiS.

 5. Oskar Lange dodano 10 lat temu

  Ograniczenie funkcji do dwóch kadencji nie przejdzie w sejmie bo PO i PSL zablokują ten punkt. Wiek? Miałbym 110 lat i jeszcze mógłbym porządzić.

 6. alex dodano 10 lat temu

  Miasto podczas rządów pana Kudelskiego cały czas się zmienia, szkoda, że nie wszyscy to widzą. Krytykować najłatwiej jest tym, którzy sami nic nie robią.

  • Michał dodano 10 lat temu

   Zmiany w pensjach widzą w swoich pensjach na wyższe ci co pracują w urzędach oraz ci co działają w układzie z władzą żyjąc miedzy innymi z publicznych przetargów itp.

   • xyz dodano 10 lat temu

    Kolejna populistyczna bujda. Budżetówka w takim mieście jak Siedlce stanowi połowę ludzi, którzy w tym mieście mają pracę (nauczyciele, urzędnicy, pracownicy jednostek samorządowych, pracownicy spółek miejskich i tak dalej). W budżetówce, owszem, płace wzrosły w stosunku do 2006 roku. I na to wpływ mają lokalne władze. Natomiast jaki wpływ na wzrost pensji u podmiotów prywatnych ma Prezydent Kudelski poza stanowieniem podatków lokalnych oraz zwolnieniami podatkowymi dla nowych przedsiębiorców? Prawie żadnych. Podatki lokalne za Kudelskiego nie wzrosły od dawien dawna, są na relatywnie niskim poziomie. Na to, że rząd ładuje w nas co raz wyższymi obciążeniami prezydent takiego miasta jak Siedlce nie ma wpływu.

    • ono dodano 10 lat temu

     do xyz. No i tu trafiłeś w 10! pisząc " w takim mieście jak Siedlce…. itd.". Nie zapominaj, że są to płace średnio najwyższe w mieście i to właśnie ta połowa jest zadowolona z rządów obecnej władzy i ci ludzie nie wiem co by ta władza musiała zrobić złego (a robi) to oni nie będą tego widzieć, bo im jest dobrze. -A co! władza i elektorat się wyżywi, a reszta niech się sama martwi. Podejrzewam, że ty też do tych zadowolonych należysz.

    • Zszokowany dodano 10 lat temu

     Połowa to urzędasy??!!! To co się dziwić że miasto się zadłuża to są ogromne koszta….

     • wersal dodano 10 lat temu

      Czytaj ze zrozumieniem. Urzędnik to nie to samo, co pracownik budżetówki. Nauczyciel jest urzędnikiem? Nie kpij z ludzi.

  • do alexa dodano 10 lat temu

   " Krytykować najłatwiej jest tym, którzy sami nic nie robią." Robią, robią, zarabiają na pensje prezydentów i urzędników.I dlatego mają prawo krytykowac.

 7. Michał dodano 10 lat temu

  Nie ma czegoś takiego jak bezpłatne przedszkola!!! Bo niby co tam będą pracować ludzie za darmo?? Ktoś za nie zapłaci i to podatnik więc wszyscy na korzyść jednej grupy ,a po drodze najedzą sie ludzie z układu władzy miejskiej.

  • gochaa dodano 10 lat temu

   taaaak, wszędzie spiski, układy, przedszkola, złobki, wszyscy umoczeni, cała budżetówka. Ot korwinowskie myślenie że skoro nie mam dziecka to nie zamierzam płacić podatków, z których jakaś niewielka część idzie na przedszkola. Czytam to i załamuję ręcę. dyskusja kończy się tam, gdzie jeden czy drugi frustrat forsuje tego typu "argumenty".

   • Michał dodano 10 lat temu

    Jak chcę mieć auto to też mi się "gochaa" dorzuci że je użytkuję? Jak będę płacił na czyjeś dzieci to na starość mi szklanki nie podadzą pomyśl co piszesz babo.

    • amber dodano 10 lat temu

     przyjdzie i na ciebie czas, a wtedy z idealisty staniesz sie realistą

 8. Morejko dodano 10 lat temu

  Myślę, że ludzie widzą zmiany, ale oczekują innych – nowych zakładów pracy i nowych możliwości pracy. Tego nie ma, a odświeżone elewacje i dziecięce zespoły taneczne czy kościelny chór to nie wszystko.
  Obecne władze miasta nic nie robią, żeby zapobiec ucieczce młodzieży z Siedlec.
  Poza tym w mieście zapanował nepotyzm – tylko ludzie związani z władzą mogą załatwić swoim pracę.
  Jeżeli od tego odejmiemy wpływ funduszy unijnych, które zdobywa każde miasto, i nie poczytamy ich za szczególna zasługę, to można śmiało powiedzieć, że obecna władza jest zła. I tak myśli wielu ludzi.
  Oczywiście nie myślą tak ci, którzy jej cokolwiek zawdzięczają. Tacy liżą jej tyłki udając, że wszystko gra. Otóż wcale nie gra, ale śmierdzi.
  Dziwię się, że ludzie, którzy rzekomo potępiają komunę, sami przyjęli jej metody działania, czyli popieranie wyłącznie swoich. Kudelskiego i podobnych nie stać na współrządzenie z innymi opcjami, nie ten horyzont myślowy.

  • kk dodano 10 lat temu

   Przed 7lat niemal wszyscy w radzie miasta mieli wpływ na rządzenie, koalicja PiS-PO-STS, więc pisanie o niemożliwości współrządzenia z innymi jest chybiona. Przez 7 lat ponad 900mln poszło na inwestycje różnego typu, a ty piszesz o zespołach tanecznych. Kościelny chór jest chórem kościelnym, każda parafia takowy ma i to jej /każdej z osobna/ sprawa i działalność. Tekst pod publiczkę. Nikt nie twierdzi, że jest świetnie w mieście, wiele aspektów jest do poprawy, w tym wspomniane przez ciebie pozyskiwanie nowych inwestorów, którzy zagwarantują miejsca pracy. Piszesz, że jest wielu niezadowolonych. Owszem, zawsze tacy będą. Teraz jednak pomyśl ile jest tych, którzy są zadowoleni, a którzy nie koniecznie są tak silnie związani z władzą jak próbujesz to wszystkim wmówić. Ja twierdzę, że dużo.

   • ono dodano 10 lat temu

    kk. nie rób jaj pisząc "że w mieście jest świetnie"

 9. Kudelski.... dodano 10 lat temu

  Kudelski na 3 kadencję???? Zadłużył Miasto już chyba ponad niedozwolone granice. To się nadaje????? Tchórzewski NIC nie wie zatem na temat finansów samorządu siedleckiego. Opowiada dyrdymały na konferencji. Rządzi Miastem z tylnego siedzenia – stan finansów Miasta to jego "też" zasługa

  • kk dodano 10 lat temu

   Dług w rok-dwa ostro stopnieje, a inwestycje, które za nie zostały zrealizowane pozostaną. Czy jest ktoś z nas kto w swoim życiu nie brał nic na kredyt czy w ratach? POPULIZM.

   • Fu dodano 10 lat temu

    Już chyba szybciej lód na Arktyce stopnieje, niż dług Miasta "w rok-dwa ostro stopnieje". Co z tego, że inwestycje zrealizowane pozostaną?! A kto spłaci i z czego zaciągnięte zobowiązania? Wydatki są większe niż wpływy do budżetu Miasta i Ty piszesz, że szybko zostaną spłacone. Trzeba znać się na realiach, a nie być zaślepionym PiSowcem. Te długi będą spłacane przez długie lata. Kudelski zadłużył ciężko miasto, zaraz powie nam "pa pa" oraz zostawi dług do spłacenia następcy i mieszkańcom. Zeby inwestować, to trzeba to robić z głową, a nie na pokaz "jaki to ja jestem cudowny". A znaleźć jakichś inwestorów to też się nie chciało, bo tłuste zadki ciężko ruszyć, kiedy się jest już przyklejonym do stołka.

    • kk dodano 10 lat temu

     Był (i chyba jeszcze jest) kryzys, rzadko które budżety w polskich miastach przynosiły więcej zysków niż wydatków. Powoli z kryzysu wychodzimy, czas na spłatę zobowiązań. Zobaczymy. Ja wieszczę rok-dwa, żeby wrócić do poziomu około 25-30% zadłużenia. Z tego artykułu wynika też, że prezydent nie zamierza powiedzieć "pa pa" i zamierza dokończyć to, co zaczął, a więc m.in. spłacić zaciągnięte pożyczki. Można też nic nie robić to wtedy i długów by nie było.

     • Marek dodano 10 lat temu

      Skarbnik co roku mówi że dług stopniej do 40 % jak kasa z UE przeleją i tak gada od 2 lat ,a kasy nie widać 😀 Inwestycje zostaną ale nierentowne więc z nimi i straty jak i kredyty. Miejsc pracy coraz mniej więc i wpływy do kasy miasta będą coraz mniejsze więc nie gadaj "kk" głupot że dług stopnieje on dopiero się wyleje i wy PiSiorki na urzędach też 😀

 10. Leszek Myśliński dodano 10 lat temu

  Dwóch panów….i nieśmiertelne paluszki… 😉

 11. Narodowiec dodano 10 lat temu

  Weryfikacja Ubecka działa na portalu. widzę ze dużo komentarzy zostało usuniętych wczoraj jeszcze było 76 a dzisiaj 16. Gdzie się podziały nie zależne media ?

  • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

   Drogi czytelniku zanim następnym razem rzucisz oskarżenia pod naszym adresem o usuwanie komentarzy to spójrz dokładnie jeszcze raz na stronę główną.
   Piszesz o zupełnie innym tekście pod którym jest już dzisiaj 80 komentarzy.

   Pozdrawiam

   • ztejsamejstrony dodano 10 lat temu

    Proszę się nie przejmować, o weryfikacji ubeckiej najbardziej lubią pisać ci co się na tym znają czyli dawni esbecy i ich "resortowe dzieci". Nic ich nie zmieni.

    • zdrugiejstrony dodano 10 lat temu

     A myślisz że w PISIE nie ma nikogo z "resortowych dzieci"?

     • ztrzeciejstrony dodano 10 lat temu

      pewnie , że są , ale to jednostki, a nie tak jak gdzieniegdzie całe rzędy, tabuny

    • Najbardziej chyba znanym resortowym dzieckiem dodano 10 lat temu

     jest jego eminencja, prezes Jarosław.
     To jego rodzina czerpała pełnymi garściami z dobrobytu PRL, dostepnego tylko wybranym. To jego mamusia jeździła po "kurteczki" dla synów na Zachód w czasach, gdy jego rówieśnicy obywac się musieli byle czym (sam opowiadał o tym). To on i jego brat studiowali bez przeszkód, a pisząc prace doktorskie – co ciekawe, ponoć obronili je nie znając żadnego obcego języka, co jest wymagane, a co może świadczyc tylko o jednym: że nie chcieli się przyznać do znajomości jężyka rosyjskiego, który przecież był wtedy obowiązkowy od podstawówki i że mieli dobre uklądy, aby nie znając żadnego języka obcego jednak doktorat obronić – a więc pisząc te doktoraty za wzór brali sobie Lenina.
     To ich ojciec – akowiec – był pupilkiem władz PRL, które przecież takich jak on mordowały w katowniach. To ich matka pracowała jako cenzorka. W koncu to oni sami otrzymali role w PRL – owskim filmie.
     Pokaż mi drugi taki przypadek w Polsce.

  • Narodowiec dodano 10 lat temu

   Przepraszam radekcje i czytelnikow portalu. zdjecie mnie zmylilo
   Przyznaje sie do bledu i zwracam honor nie zalexmym mediom. Pozdrawiam redakcje.

  • on dodano 10 lat temu

   narodowiec.jak zwykle źle widzisz i czytasz, czyli tak jak ci pasuje.

 12. Morejko dodano 10 lat temu

  Do kk – obrońcy z urzędu PiS-u i pana Kudelskiego:
  Piszesz Waść:
  "Przed 7lat niemal wszyscy w radzie miasta mieli wpływ na rządzenie, koalicja PiS-PO-STS, więc pisanie o niemożliwości współrządzenia z innymi jest chybiona."

  A teraz jak jest? Też wszyscy współpracują?

  Piszesz Waść: "Przez 7 lat ponad 900mln poszło na inwestycje różnego typu, a ty piszesz o zespołach tanecznych. "

  Czy wśród tych "inwestycji różnego typu" były takie, które zapewniły nowe miejsca pracy? Ile ich było – tych tworzących nowe miejsca pracy inwestycji? Ile nowych miejsc pracy zapewniły? Proszę o szczegóły, a nie o pisanie pod publiczkę.

  Gratuluje dobrego samopoczucia i przekonania, że w tym mieście jest doskonale, a że niektórzy narzekają? Zawsze – jak Waść twierdzisz – tacy będą.
  Ale ja nie narzekam. Ja twierdzę, że obecna władza nieudolnie dba o miasto i skupia sie tylko na picowaniu. A co do chóru, to myślałem, że aluzja jest zrozumiała. Jeśli nie, wyjaśnię – nie chodziło o chór parafialny.

  Czy Waszmości płacą za propagandę sukcesu obecnej ekipy rządzącej miastem?
  Czy wynika to raczej z lojalności partyjnej?
  Ale co ja piszę, nie, to przecież szczera obrona, wprost z serca, prawda?

  • kk dodano 10 lat temu

   Czy każdy mający inne zdanie niż ty jest przez ciebie odpowiednio przyporządkowany do jakiejś grupy społecznej? Ja nie zgadzając się z twoją argumentacją automatycznie stałem się "obrońcą z urzędu PiS-u i pana Kudelskiego". Czy ja nazwałem ciebie, z takimi poglądami, chociażby lemingiem? Nie. Zachowaj więc pewien poziom dyskusji.

   Co do meritum się już nie wypowiadam, bo z meritum przeszliśmy na ad personam, a w takich dyskusjach uczestniczyć nie będę.

   Co do ostatnie akapitu. Równie dobrze o to zapytać mogę ja… Co powoduje, że z taką zajadłością atakujesz mnie (dla ułatwienia: obrońcę PiS-u z urzędu), moje zdanie, broniąc jednocześnie przedobrej, wspaniałej, pękającej w superlatywach opozycji ze wskazaniem na jedno ugrupowanie?

   Kończąc uważam, że w Siedlcach przez lata zrobiono wiele, zdania nie zmienię choćby sugerowano mi tu zaślepienie, subiektywizm i inne takie. Oczywiście, zawsze można lepiej, ale to już wnioski na przyszłość dla tej czy innej ekipy rządzącej.

 13. z oczyszczalni dodano 10 lat temu

  Koniecznie niech zostanie i posprząta ten bałagan po sobie.

  • Berdyczowska dodano 10 lat temu

   Ulica Berdyczowska do zakładu portugalskiej firmy zatrudniającej 70 osób i ulica Targowa do Stadlera a tam pracuje w zależności od zamówień dużo ludzi.
   Dobrze, że Morejko pyta szczerze i bez politycznego zadęcia.

   • Marek dodano 10 lat temu

    a w mostostalu zwalniają ile 800 osób -1500. Przez te lata powinno być takich mostostalów przynajmniej 3 w takim mieście o sztadlerach nie wspomnę tak jest w zachodnich krajach

    • wars dodano 10 lat temu

     Równie dobrze mógłbyś napisać, że nie zagłosujesz na Kudelskiego, bo nie wybudował lotniska w Siedlcach i wywalczył dostępu Siedlec do morza. Myślmy realnie, klawiatura wszystko przyjmie.

     Na miejscu inwestorów nie chciałbym tutaj czegokolwiek robić. Dlaczego? Przykład Strusa. Gdyby nie jego inwestycje to miasto wyglądałoby o wiele inaczej, nie mówiąc nic o miejscach pracy (tylko teraz przy budowie galerii pracuje 800 osób). I ten Strus właśnie wyzywany jest tutaj od krętaczy, węszy się spisek, układ z władzą, no bo jak to tak, że wszystko on kupuje? To jest chore. Jak nie ma inwestorów, przedsiębiorców o znaczącej pozycji w regionie to źle. Jak są to też źle.

     • efaster dodano 10 lat temu

      że tak wtrącę gdzie ci inwestorzy mają się tu osiedlić ?? Jak nie ma terenów inwestycyjnych ?? Pod fabrykę (obojętnie jakiej branży) potrzebny jest duży, w miarę tani teren, w pobliżu wszystkie media (prąd, woda, gaz, telefon, internet) niskie podatki i w miarę tania i wykfalifikowana siła robocza, przydałby się też dobry dojazd i komunikacja (by mogli dojechać pracownicy) przyjechać towar (pół produkt) i wyjechać gotowy produkt danej fabryki, owszem autostrada by to znacznie ułatwiła, ale obecną DK nr 2 też da się dojechać/wyjechać.

      Po za terenem po Stalchemaku (w rękach komornika) praktycznie nie ma gdzie inwestować, owszem są jakieś tereny na końcu Brzeskiej czy Sokołowskiej, ale to za mało miejsca na postawienie fabryki.

      A Strus, deweloper jak każdy inny inna para kaloszy jak coś się załatwia w urzędzie po znajomości (a obecny i były prezydent znają się z deweloperami na rynku siedleckim jak łyse konie, ba nie jedna flasza była obalona na imieninach/urodzinach czy innych okazjach).

      A przypomnę tylko, że P.B. Konstanty Strus ma adres zarejestrowania firmy (w KRS) Wa-Wa Ursynów al. KEN 84 i podatki płaci w Urzędzie Skarbowym Wa-Wa Ursynów ul. Wynalazek 3 a nie SDL u. Piłsudskiego 68 więc nie wiem czemu nasza władza tak mu kadzi i szczególnie pomaga ?? Rozumiem burmistrz Guział, ba nawet sama Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waldz (wszak każdy dochód jest dobry) ale Kudelski ?? czy wcześniej Symanowicz ?? inna para kaloszy, że STS później wywinęło figla z referendum apropo Wojskowej 5 by za chwilę zapomnieć bo weszło się do koalicji, swoją drogą ciekawe czy Sochacka będzie przecinać wstęgę na otwarciu GS ?? wszak władza lubi przecinanie i pokropek, ale pamiętajmy, że była główną twarzą referendum zaraz pod inicjatorach z ramienia PSS Społem i lokalnych kupców.

 14. Frasyniuk ma racje! dodano 10 lat temu

  "Jestes zyciowa niedorajda, masz 2 lewe rece, nie radzisz sobie w gospodarce rynkowej, jestes nieudacznikiem. To zostan politykiem!" Tak mi sie przypomnialy jego slowa gdy sie spojrzalem na te 2 geby ze zdjecia!

 15. oda do młodych dodano 10 lat temu

  Kłania się tu rozpad, już siedleckiej słynnej na kraj "Zgody". Rządzić wespół z opozycją to dopiero sztuka i wyzwanie. Po co było niweczyć zgodę – to myślenie starych ludzi. Dajcie wreszcie młodym szansę.

 16. TIK-TAK dodano 10 lat temu

  Wazeliniarze Kudelskiego przypominam wam i to sobie zakodujcie że ten wasz bohater był przewodniczącym rady miasta i wtedy dłubał w nosie i nic nie robił a zwalił winę bezczelnie na innych.

  • Anonim dodano 10 lat temu

   A konkretnie na obecnego koalicjanta czyli STS z Symanowiczem na czele. Bilobil na luki w pamięci emerytom polecam….

 17. Politolog dodano 10 lat temu

  Przewodniczący i rada miasta obecna to zakładnicy polityczni i ekonomiczni bronią swoich portfeli .

 18. Janek dodano 10 lat temu

  Pani Berdyczowska a co ma obecna mini władza do tego co pani napisała.-nic kompletnie nic pan Tchórzewski próbuje się jak zwykle się podłączyć pod nieswoje.

 19. Najlepszy dodano 10 lat temu

  Najlepszymi kandydatami na prezydenta Siedlec są:

  1 .Kudelski Wojciech
  2 Kudelski Wojciech
  3. Kudelski Wojciech

  Amen

  • Berdyczowska dodano 10 lat temu

   Wskazałam tylko, że ul. Berdyczowską wybudowano do nowego zakładu pracy w odpowiedzi na wpis Morejko.

 20. jan dodano 10 lat temu

  Może najwyższy czas zakończyć kariery partyjnych miernot? Wszystko w rękach wyborców…

  • kandydaci dodano 10 lat temu

   Popracujcie trochę z innymi partiami niech dadzą konkretnych ludzi na kandydatów niech obecny Prez ma z kim wygrać.Z tych co chca kandydować to żaden się nie nadaje do pojedynku.

   • ha ha! ha dodano 10 lat temu

    Twoja miłość jest doprawdy ślepa. Sądzisz, że temu starszemu, zmęczonemu i znerwicowanemu panu starczy pary? Ja wątpię.

 21. do kandydaci dodano 10 lat temu

  Proponuję trochę pokory i słowa piosenki "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść" żeby nie było wstydu.

 22. Politolog dodano 10 lat temu

  Władze w Siedlcach mają dawni udziałowcy Banku Podlaskiego i pierwsi handlujący ziemniakami i zbożem z ZSRR.Ci którzy pierwszy milion za…li a dzisiaj z klerem si ę układają i udają świętych .

 23. Obserwator dodano 10 lat temu

  Pani notariusz niech pani zadba o dziadziusia to może raz na dwa tygodnie…………… będzie wtedy uśmiechnięty spokojny jak baranek, naprawdę forsa jest nie najważniejsza .

  • ws dodano 10 lat temu

   Poziom tej dyskusji już dawno zszedł na psy. Przykładem powyższy komentarz.

 24. Obserwator dodano 10 lat temu

  WS-jaki poziom ci faceci zrobili kabaret z miasta i mieszkańców na co ty liczysz .

 25. Prado dodano 10 lat temu

  Panie posle Tchorzewski ani Pan , ani Pan Kudelski nie zrobiliscie nic dobrego dla Siedlec . Dbanie o napelnienie wlasnych kieszeni nazywa Pan , ze dobrym sobie radzeniem. Korupcja ma sie dobrze w Polsce wszyscy kradna na potege. Nowobogaccy bogaca sie w zastraszajacym tempie a bieda poglebia sie coraz bardziej. PiS bierze w tym czynny udzial gdyz wladze miasta naleza do PiS-u. Wiec mowienie aby Prezydent rzadzil jeszcze 3 kadencje mija sie z celem, dalsze zadluzanie sie miasta prowadzi do rzadow komisarycznych. Siedlce tona w dlugach nie widzi tego Pan Prezydent, jest juz w wieku emerytalnym i powinien odejsc nie kandydowac w kolejnych wyborach. Mysle ze Pan Prezydent przemysli moja opinie. Panie Prezydencie Siedlce potrzebuja nowej krwi, nowych pomyslow, nowego madrego menagera. Niech Pan o tym pomysli a nie tylko o wlasnym i PiS-u interesie.

  • on dodano 10 lat temu

   Kudelski nie powie nie bo on wyżej ceni honorarium od honoru. Przecież miał być tylko jedną kadencję. Gdyby miał honor na pierwszym miejscu a nie wspomniane już honorarium to już od trzech lat by go nie było

 26. Obserwator dodano 10 lat temu

  Prado – wielki szacun ZORRO I INNI.

 27. TIK TAK r dodano 10 lat temu

  PRADO- TY JESTEŚ GOŚĆ .

  • ws dodano 10 lat temu

   po co mnożyć komentarze?

 28. komentarze dodano 10 lat temu

  Niektóre komentarze są poniżej poziomu.zwłaszcza te dotykające prywatności osób publicznych.
  Z drugiej strony w niekyórych głosach jest trochę prawdy.Bo faktem jest że jest kilku radnych już po raz czwarty piąty czy szósty i są tacy już w wieku naprawdę leciwym. A wiadomo że starsi ludzie nie mają już tyle energii, nie mają teżnowego spojrzenia.Wykonują od lat te same rzeczy i zawsze tak samo.A czasy wymagają trochę innego spojrzenia na problemy miasta.Jest jescze inny aspekt.Jest duże bezrobocie, pracy brakuje nie tylko dla młodych, a tu kilku emerytów ma cłkiem nie małe dochody pewnie tyle co pensja w Biedrze.Tylko przez jedną kadencję to dochód około 80 tys.-100 tys zł. Może ci emeryci dali by trochę zarobic innym?Bycie radnym nie powinno być nagroda za staż w partii.Może nowi ludzie wniosą coś nowego? To samo dotyczy radnych na stanowiskach w spółkach miejskich no to to już jest pazerność w najczystrzej postaci.

 29. JA dodano 10 lat temu

  KTO DO CHOLERY SPONSOROWAŁ PALUSZKI??????????????????/

  • Leszek Myśliński dodano 10 lat temu

   Don Carlos 😉

   • raczej nie dodano 10 lat temu

    bo sądząc ze zdjęcia z innego artykułu, musiałby za plecami tych panow wisieć portrety braci K.

 30. ADAM dodano 10 lat temu

  Od 15-tu lat co roku moja firma płaciła do siedleckiego US ok.25 tys podatku wynikajacego z PIT + składki i podatki od 3-ech pracowników.+czynsz dla właściciela lokalu /również siedlczanita/.W wyniku otwarcia galerii w centrum miasta moja firma niestety nie ma racji bytu.Działamy do końca kwietnia i przenosze się do pracy na etacie do Warszawy.Ile jest jeszcze takich firm w Siedlcach czas pokaże-moich 25 000 już siedlecki urząd nie zobaczy ,bo pit z pracy w stolicy zapłacę tam -tak dla pokazania jak bardzo dziękuję naszej władzy za jej "mądre" decyzje..

 31. Zorro dodano 10 lat temu

  Panie Adamie ci nie ludzie zniszczyli miasto ludzi i pokazali kim są,taka stodoła powinna powstać w gminie .

 32. Apolityczny dodano 10 lat temu

  Poraża mnie ten bełkot.Ludzie z Pis przedstawili swoja wizje na sprawy……Macie lepszą , lub rozwiniętą i pogłębioną własną , podajcie- to jest myślenie twórcze i pouczające ,a wyszły " najgorsze cechy siedlczan"- jak wdeptać bliźniego w glebe.Opamietajcie się-SIEDLCZANIE

 33. polityczny dodano 10 lat temu

  Apolityczny wcale nie jest apolityczny.Posłowie i prezydenci nie pracują charytatywnie i sa osobami publicznymi dlatego można bełkotać na nich jak kto chce.Apolityczny niech się opamięta i jak chce niech cenzuruje.

 34. Panie Prezydencie już dziekujęmy Panu !! dodano 10 lat temu

  Wreszczie mieszkańcy Siedlec powinni zrozumieć, że pora i czas na zmiany. Miasto niespotykanie zadłużone, w roku 2013 zajęło 2 miejsce w Polsce wśród miast na prawach powiatu. Trzeba było opracowywać programy naprawcze, a po wyborach podjąć drastyczne działania oszczędnościowe. Ci ludzie nie są w stanie wyprowadzić miasta z długów. Kto te długi będzie spłacał? Chciało by się spytać, czy Pan Prezydent prywatnie też się zadłużył na wiele milionów. Dlaczego prywatnie umie się gospodarować i oszczędzać grosz, zaś nie szanuje się groza publicznego? Proponowany kandydat na Prezydenta niech lepiej odpoczywa na emeryturze, bo juz nic dobrego dla miasta niez robi, chyba tylko dla grupy swoich ludzi.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?