SPIN

„Oddaj pan przystanek zadaszony!” Siedlczanie piszą

Beata Głozak czwartek, 20 lutego 2014, 23:41 Siedlce

Mokną, walczą z wiatrem, śniegiem i mają dosyć. W końcu ktoś nie wytrzymuje i wyraża swoje zdanie na temat nieobecnej wiaty przystankowej przy ul. Piłsudskiego – Wojskowa: „Panie STRUS ODDAJ PAN PRZYSTANEK zadaszony! Mokniemy i ZIMNO” – pisze na tablicy z rozkładem jazdy.

Nietypowa notatka skierowana do dewelopera to stanowisko pasażerów MPK, którym nie bardzo pasuje fakt, że od kilku miesięcy czekając na autobus nie mogą schronić się pod wiatę przystankową. Wiata była, ale jej nie ma. Jest ławeczka.

– Co ławeczka mi da? Posiedzieć sobie? A jak deszcz pada? Zimno, chlapa. Napis bardzo dobry – mówi jedna z pasażerek MPK Siedlce. – Myślę, że pasażer jest na pierwszym miejscu a galeria potem – dodaje inna. – Wiata powinna być. Codziennie korzystam z autobusów. Jak pada czy wieje to każdy chował się za kioskiem. Napis czytałam. Śmieszne, ale też trochę rozsądne – kwituje młoda kobieta.

Pasażerowie MPK Siedlce o wiacie przystankowej (posłuchaj)

Pasażerowie o wiacie i kiosku

Temat wiaty po raz pierwszy został poruszony podczas listopadowej sesji. Naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Tomasz Lipiński pytany o to czy przystanek wróci na miejsce odpowiedział, że raczej nie.

Wiata, która tam była nie wróci w to miejsce, ponieważ to była wiata zużyta i także z uwagi na to, że wizualizacja tej części miasta w zasadzie koliduje już z tym, żeby tam był zlokalizowany tak duży obiekt jak przystanek. Szczególnie podczas robót budowlanych i otwarcia galerii wiaty tam nie przewidujemy.

Nieco innej odpowiedzi miesiąc później udzieliła wiceprezydent Anna Sochacka.

Wydział gospodarki komunalnej w zamówieniu uzupełniającym w ramach przetargu nieograniczonego na zakup wiat przystankowych w 2013 roku zabezpieczył środki na zakup wiaty przystankowej na ulicy Piłsudskiego – Wojskowa. Wiata zostanie zakupiona i zamontowana na początku nowego roku w zależności od pogody i warunków ustalonych przez wykonawcę.

wiata napisZ okolic Galerii S z dniem 1 marca zniknie też kiosk. Rzecznik siedleckiego ratusza Paweł Mazurkiewicz pytany przez nas jeszcze w tamtym roku dlaczego tak się stanie stwierdził, że jest to kwestia planu zagospodarowania.

– Miasto wypowiedziało umowę na dzierżawę pod kiosk Ruchu. Związane jest to z realizacją planu zagospodarowania przestrzennego. Ten kiosk akurat stał w takim miejscu, w którym kolidował z układem komunikacyjnym – tłumaczył Mazurkiewicz. – Realizując plan zagospodarowania trzeba było poszerzyć zatokę przystankową i akurat tak się złożyło, że w tym miejscu stał kiosk – dodał.

Dzisiaj nie udało nam się skontaktować z naczelnikiem wydziału gospodarki komunalnej UM Siedlce.

73 komentarze

 1. efaster dodano 10 lat temu

  najwyraźniej kiosk Ruchu by konkurencją dla saloników prasowych w galerii (Inmedio czy Empik) wszak klient zechcą kupić bilet zajrzy do innych sklepów, tak samo miało być z wiatą (ludzie by schronić się przed deszczem/śniegiem) wejdą do galerii (takie sztuczne naganianie klientów, wiem, wiem wydaje się głupie, ale w tym szaleństwie jest metoda). Dziwne to trochę gdyż np. na naszym dworcu PKP obok siebie przez tyle lat funkcjonują Ruch i Relay (ten drugi jest własnością tego samego właściciela co Inmedio tj. HDS Polska sp. z o.o.) i jakoś nie słychać by któraś z firm narzekała.

  Ale co najśmieszniejsze ta (zdemontowana) wiata jest (a właściwie była) równolatką z tymi na Piłsudskiego (np. przy Jacku, starym kościele czy starostwie albo Panamie albo Domino na AK) i jakoś te wiaty nie budzą zastrzeżeń i nie są, tu cyt. "zużyte" mimo iż np. wiata przy pl. Sikorskiego była tak skorodowana, że wiszący na rynnie znak "przystanek" mógł się lada chwila urwać i spaść komuś na głowę (teraz zostało to naprawione doraźnie).

  A przystanek czy kiosk zasłaniał "bunkier" czyli GS gdyż wygląda jak betonowy klocek obłożony kamieniem (piaskowcem) i drewnem co nie zmienia faktu, że jest niska i "klockowata", fakt nie wszystko wina dewelopera czy projektanta (Marka Bulaka) gdyż nasi radni "bez radni" w zespół z UM i projektantami tak określi wysokość w PZP i od Piłsudskiego max. wysokość nie może być wyższa niż skrzydła b. NBP czyli max. 18 m. wys. dalej owszem wyżej ale tu gdzie stoi kiosk i była wiata jest niziutko.

  A p. Mazurkiewicz to ja nie wiem robi z nas idiotów czy z siebie ?? co ma wydłużenie zatoczki do kiosku ?? Ona została wydłużona w stronę skrzyżowania z Wojskową/AK jej szerokość się nie zmieniła (szerokość jednego pasa ruchu tak by autobus mógł bezpiecznie się zatrzymać i wysadzić pasażerów nie utrudniając przy tym ruchu na ulicy). Zatoczka mimo iż dłuższa ma taką samą szerokość jak jej poprzedniczka w tym samym miejscu. Kiosk ani milimetr nie drgnął ani w lewo, ani w prawo, stoi w tym samym miejscu.

  A Ty pasażerze płac 30 gr dodatkowo u kierowcy za bilet, co władzę obchodzi, że w pobliżu nie ma żadnego kiosku (nawet ten na Wojskowej zlikwidowany) a o biletomaty nie pytaj, nie proś co z tego, że takowe np. w Suwałkach, Zamościu, Łomży czy Białej Podl. to standard, u nas to nie osiągalna nowość (jak klimatyzacja dla pasażerów, tzw. ciepłe przyciski czy jeden kasownik z dwiema funkcjami na kasowanie biletów papierowych i logowanie kart miejskich, mimo iż producent obecnie używanych przez MPK kasowników ma takowe w sowim asortymencie) to nie ważne prezes MPK p. Dębiński ma legitymację partyjną pis i można go pocałować tu i ówdzie …

  Tylko niech później władza nie płacze, że do komunikacji musi co roku więcej dopłacać bo autobusy zamiast pasażerów wożą coraz częściej powietrze i to wcale nie wina, że dużo osób ma w rodzinie samochód, tylko drogich biletów i jakości obsługi i podejścia do klienta.

  Ale ludzie pokrytykują, pogadają a za miesiąc zapomną i tłumnie razem z towarzyszem meliorantem ruszą do galerii na otwarcie, ale nie przejmujcie się najpierw VIP później plebs, jeszcze byście w ścisku garnitur zabrudzili.

 2. Jan dodano 10 lat temu

  To już nie Siedlce tylko bezprawny Strusoland z słomą w butach ,i moherowy beret tyle nam zostało po rządach pana Kudelskiego.

 3. to się wytnie dodano 10 lat temu

  Strus ponad wszystko. jak coś koliduje z galerią to won. Tak każe pan Strus.

 4. Referendum dodano 10 lat temu

  Przestańcie ciągle narzekać.
  Był czas , było referendum przeciwko temu molochowi – tylko Was nie było. Macie to co chcieliście mieć.
  Kapie na głowę, czy to aż takie istotne?
  Znowu myślicie tylko o sobie , a może tak byście pomyśleli o tych którzy przez ten wybudowany moloch stracą pracę bo będą musieli zwinąć swój mały sklepik . A takich w Siedlcach jest wielu.
  Dziękuję tym ,którzy wzięli udział w referendum.

  • wdr dodano 10 lat temu

   Szkoda wielka, żeby Siedlce nie posiadały własnej Galerii Handlowej z prawdziwego zdarzenia. Im większa konkurencja, tym lepiej dla konsumenta- pomyśl też o nas wszystkich.

   • obiektywny dodano 10 lat temu

    on nie myśli tylko karmi Nas tanim badziewiem w wysokich cenach. Idź teraz sklepikarzu na sprzedawcę do galerii za najniższą krajową to zobaczysz jak żyli przez tyle lat Twoi pracownicy zarabiając taką kwotę na śmieciówce lub tez bez niej.

    • WDR dodano 10 lat temu

     10/10 🙂

 5. Berdyczowska dodano 10 lat temu

  Rozdwojenie, Anonim i efaster to ta sama osoba? W tym samym tańcu i rytmie pląsają.
  Kioski Ruchu likwiduje się powoli i skutecznie a ja popieram ich likwidację. Nowoczesna, wymarzona przez niektórych galeria, cudo architektury i dobrego smaku, nie zostawia miejsca na budę z gazetami i blaszaną wiatę. Projektant się pochyli i zbudują wiatę XXI wieku z ciągami do drzwi galerii. Przy dużej mała architektura powstanie. Gdzieś już ktoś napisał, że przy galerii przystanek nie jest potrzebny.

  • efaster dodano 10 lat temu

   tak baranku wysłałem dwa razy, pierwszy raz się nie podpisałem i wysłałem ale nie poszło więc myślałem, że się nie wysłało, Drogie Panie możecie mój pierwszy wpis (Anonim) wykasować to ja pisałem 🙂

 6. mieszkanka dodano 10 lat temu

  Siedlczanie zróbmy akcję przywrócenia przystanku- wiaty przy Galerii S. Ten przystanek jest przesiadkowym miejscem, Tak jak inne przystanki wokół skrzyżowania Piłsudskiego, Armii Krajowej i Wojskowej. Na tym skrzyżowaniu zbiegają się drogi autobusow z różnych kierunków. Zwykle jest na nich najwięcej ludzi, często starszych i niedołężnych. Dlaczego w oczekiwaniu na przesiadkę do innego autobusu ludzie Ci muszą moknąć. Wydaje mi się, że przy odrobinie bobrej woli można pogodzić dwie strony: pasażerów oraz Pana Strusa.

  • on dodano 10 lat temu

   Jakim przesiadkowym miejscem, centrum przesiadkowe dopiero jest w planach i marzeniach władzy

   • ws dodano 10 lat temu

    To samo mówiono o innych rzeczach, które te władza w ostatnich latach zrealizowała i pokazała, że marzenia stają się po latach faktem. Tak będzie i z centrum przesiadkowym. Trzymam kciuki.

 7. . dodano 10 lat temu

  Na jednym z głównych przystanków wiata musi być. Brak kiosku to też na pewno nie jest ułatwienie dla pasażerów. Będę leciał do galerii żeby kupić bilet?? o ile takowy tam będzie.

  • ad dodano 10 lat temu

   Będą biletomaty, spokojnie.

  • Wiata ? dodano 10 lat temu

   a może stodoła albo szałas..nie widzicie ,że to się gryzie z całością.? może pokarzecie mi przy Akdii .Wawie taki blaszak ??? już najwyższy czas te kioski ruchu z czasów komuny ,blaszane przystanki zlikwidować .już nie jesteśmy wiochą ….jak Łosice …ale tylko jeszcze takim efaserom pod czaszką musi się też zmienić wizerunek stodoły w środku miasta …

 8. Mark dodano 10 lat temu

  Co za brednie wypisujecie! Przecież wyraźnie jest napisane w artykule, że o kiosku i wiacie decyduje miasto, a nie Strus! Kiosk konkurencją dla Galerii? Śmieszne. To tak jakby muchę porównywać do słonia 🙂

  • wdr dodano 10 lat temu

   A co Ty się dopiero do Siedlec wprowadziłeś, czy płacą Ci za bronienie naszych urzędasów? Przecież wiadomo, że Pan Bob Budowniczy ma siłę przebicia u prezydenta i robi co chce. Także, można powiedzieć, że decydentem jest Pan S, a nie miasto.

 9. Jacek dodano 10 lat temu

  Panie Mazurkiewicz to tak się gospodaruje że małym przedsiębiorcom się niszczy biznes? To obok się nie mogło znaleźć miejsca na kiosk? Niech Pan nie ściemnia tylko powie że nie pasowało to Galerii S. Kwitując Pańską wypowiedź nasuwa się wniosek że zagospodarowanie miast nie uwzględnia małych firm to się nie dziwcie że bezrobocie wzrośnie.

 10. Panu sie nie podoba dodano 10 lat temu

  Panu Strusowi wadzi wiata przed jego sklepem. A USŁUŻNE Miasto ją usuwa. Pasażerów, Siedlecka Praworządna i Sprawiedliwa władza ma w d…..Wiaty służą pasażerom i są we wszystkich miastach i to nie tylko naprzeciwko takich bunkrów jak Strusowy. Opowiadających bzdury Mazurkiewicza i Lipińskiego, którzy interes pasażerów maja w poważaniu – należy natychmiast wyrzucić z urzędu. To rzecznicy prasowi Strusa, a nie pasażerów.

 11. adam dodano 10 lat temu

  Mam pytanie do pana rzecznika
  Czy pełna kwota za działkę na której stoi galeria wpłynęła do kasy miasta?
  Dlaczego pan Strus mówi o 750 miejscach parkingowych,a w projekcie było chyba 850-czy to nie za mało w stosunku do tego co mówią przepisy?
  Dlaczego nie wymieniamy innych wiat w mieście skoro wiekszośc jest tak samo zużyta?
  Na czyj koszt zostanie postawiona nowa wiata zgodna z wymysłami dewelopera /skoro pani Sochacka mówi ,że zostały na nią zapezpieczone pieniądze/?
  Dlaczego tak bardzo pan prezydent sprzyja swoimi decyzjami panu Strusowi ,a nie mógł wykazac się przychylnością dla pani z kiosku.?

  Szkoda ,że czasu nie da się cofnąć ,teraz kiedy okazało się ,że aqapark wcale nie został zbudowany za pieniądze ze sprzedaży stadionu /słowa pana Kudelskiego/tylko na kredyt,kiedy widzimy jak traktuje się mieszkańców bo panu deweloperowi wiata przeszkadzała właśnie przed zimą,to myślę ,że wielu żałuje że nie poszło na referendum
  Boże daj żeby na prezydenta w naszym mieście kandydował ktoś mądry zainteresowany losem miasta,młody ,z wizją ,bo na to towarzystwo wzajemnej adoracji na pewno już nie zagłosuje nikt rozsądny.
  WSTYD MI ZA NASZE WŁADZE -TO POWINNI POKAZAĆ W TELEWIZJI JAK NISZCZY SIĘ MAŁE FIRMY W IMIE INTERESÓW "wielkiego dewelopera" "

  • asd dodano 10 lat temu

   Nie pier. głupot bo wiaty w mieście były wymieniane na jesieni.

  • notariusz dodano 10 lat temu

   Wszystkie mieszkania sprzedawane przez Strusia przechodzą przez biuro notarialne żony prezydenta Kudelskiego więc musi w du…pe włazić i spełniać wszystkie zachcianki Strusia

   • ws dodano 10 lat temu

    Jeśli kłamiesz to musisz się liczyć z odpowiedzialnością cywilną za pomówienie.

    • Tu trzeba postawić inne pytanie: dodano 10 lat temu

     Ile pieniędzy wpłynęło do domowej kasy Państwa Kudelskich dzięki temu, że Pani Kudelska obsługiwała notarialnie transakcje mieszkaniowe w zasobach Pana Strusa?

     Może w tym tkwi źródło wielu działań w mieście?

 12. adam dodano 10 lat temu

  A samochody parkujace na chodniku przed galerią ,utrudniające pieszym przejście panu Strusowi i panu przezydentowi nie przeszkadzają?????Dziwne!

 13. magda dodano 10 lat temu

  Może niech ktoś zorganizuje jakąś akcją w obronie tego kiosku,tak dla zasady,żeby władza zaczęła szanować głos obywateli.Przecież kiosk jest nowy ,w miare estetyczny ,przez ileś lat podatki z jego działalności wpływały do siedleckego urzędu skarbowego i kasy miasta w przeciwieństwie do pana dewelopera ,który chyba płaci podatki w Warszawie i firm będących w galerii , z których znakomita wiekszość zarejestrowana jest wszędzie tylko nie w Siedlcach.
  Piszą tu czasem jacys panowie Wyrzykowski,Michowiecki /przepraszam jeśli przekręciłam/,panowie radni z PO -zadziałąjcie panowie kobiecie dzieje się krzywda ,czas pokazać ,że los pojedyńczego mieszkańca jest ważny to z jej podatków urzednicy brali pensje przez 25 lat.

  • Wiata ? dodano 10 lat temu

   a co tu bronić ? jakąś komórkę jak za czasów Gierka ???? wiadomo ,że się wielu do tych czasów przywiązało i komuna chociaż w budownictwie przypomina im stare "dobre " czasy ale już dość . Mamy XXI wiek trochę nowoczesności w kontraście dla więzienie się przyda

   • Ilona dodano 10 lat temu

    Walory estetyczne nie powinny decydować czy kogoś wywala się na zbity pysk czy nie. Ludzie.. trzeba nauczyć się współżyć ze sobą, a nie jeden większy (Strus) może skinieniem palca zmieść mniejszego (kiosk), równowaga jakaś być powinna. Ktoś nie chce kupować w kiosku to tego niech nie robi ale pozwoli korzystać innym.

  • Ilona dodano 10 lat temu

   do Magda: dziewczyno, pięknie piszesz, zgadzam się z tym, ale jedno wzbudziło moj śmiech… a mianowicie pierwsze zdanie. "Niech ktos zorganizuje" – jeśli każdy będzie miał takie podejście, to – druga część zdania " żeby władza zaczęła szanować głos obywateli" – nigdy się nie spełni! a panowie Wyrzykowski i Michowiecki nie mogą sami walczyć o los jednostki w naszym mieście…

 14. Jan dodano 10 lat temu

  Pan Kudelski sprzyja panu Strusolandowi bo on sprzyja kurii siedleckiej i to jest proste proszę sobie policzyć.

 15. Czy radni też będą sprzyjać????? dodano 10 lat temu

  Czy radni tez będą zginać się przed Panem Strusem????? Zobaczymy na najbliższej sesji rady Miasta. Jest bowiem projekt uchwały by na wniosek Strusa dokonać zmiany nazwy przystanku ..na ..Galeria Siedlce. Prawie wszystkie przystanki są określane ulicami. Jaki interes ma Miasto by tak promować sklep prywatnego przedsiębiorcy??? Czy rzeczywiście Strus wszystko w Siedlcach może????

  • ad dodano 10 lat temu

   Z jednej strony psioczycie, że potrzeba nowych inwestorów, a z drugiej nie szanujecie tych, którzy tu inwestują. HIPOKRYZJA. Z takim podejściem komentujących tu frustratów żaden inwestor nie zawita do tego miasta, gdzie część mieszkańców udaje takich światowców, a przy tak banalnej sprawie z punktu widzenia inwestycji wychodzi im słoma z butów.

  • z Siedlec dodano 10 lat temu

   tak, Strus może wszystko w Siedlcach

 16. siedlczanin dodano 10 lat temu

  HEHEHE, dobrze usunąć wiatę i przystanek, po co to holersto tam, był miejski szalet i nikt o nim nawet nie pamięta i nic nie pisze, a jednak to jest bardziej użyteczne pomieszczenie niż kiosk, wiata. Galeria S to cud nad muchawką. Dziękujmy Strusiom i Kundlom za wkład w rozwój Siedlec, mamy wszystko czego sobie mieszkańcy życzyli aKWApark, galerię, obwodnice, dziury w ulicach, krzywe chodniki, strefę ekonomiczną, gdzie biznessy kwitną jak pomarańcze w Norwegii, NoVe Kino, odremontowane skrzydło szpitala miejskiego, tanie bilety i dodatkową 4 strefę w MPK, co automatycznie powiększyło zasięg Siedleckiej metropolii, skatepark, katolickie zabawy letnie na amfiteatrze i w jego okolicach czego wam jeszcze potrzeba do szczęścia w tym mieście? Przecież macie parasolki, kurtki i inne potrzebne rzeczy do osłony ciała przed warunkami atmosferycznymi,a w Polsce pogoda jest taka od dawnych czasów, także te wszystkie wasze płacze są bezsensowne i niezrozumiałe dla osoby myślącej. Co mnie to obchodzi że kapie ci na głowę, twój problem że nie masz parasolki czy kurtki przeciwdeszczowej.
  KOCHAM TO ROZWINIĘTE MIASTO i POlecam zmienić postawę w stosunku do najjaśniejszej władzy w tym mieście. Już tylko kilka ha zostało do sprzedania dla P strusa i będziecie mieli raj na ziemi.

 17. Maro dodano 10 lat temu

  Tandem STRUSOKUDEL może wszystko!!! Nie liczą się z mieszkańcami,miastem i zabytkami…….warto przypomnieć,że przez tę GS zostały zniszczone ostatnie fragmenty Wałów Miejskich-no ale po co komuś zabytkowe wały,skoro nie przynosiły dochodów?…….

 18. Pablos dodano 10 lat temu

  …jest napisane ma tablicy..

  • Magda dodano 10 lat temu

   Oj chyba nie zrozumiałeś zdania Pablos.

   "W końcu ktoś nie wytrzymuje i wyraża swoje zdanie(…) – pisze na tablicy z rozkładem jazdy."

   Kto pisze, a nie że ogólnie jest napisane. 🙂

 19. jacek dodano 10 lat temu

  Jak nie wstyd upominac sie o jakąs tam wiate?! Nie widzicie ze macie galerie? ludzie opamietajcie sie! zadzrosc was kole w serce ze to nie wy wybudowaliscie centrum handlowe? Panu S. nalezy sie wdziecznosc ze zainwestował tu w Siedlcach w taki obiekt. JA MAM WIELKI SZACUNEK DLA BUDOWNICZEGO NASZEGO MIASTA.

  • adam dodano 10 lat temu

   A ty znowu swoje?Zmień dilera.Do czego to mogą posunąc się ludzie opłacani z naszych podatków???
   Czy naprawdę za tych kilka srebrników warto robić z siebie takiego idiotę???

  • ma dodano 10 lat temu

   Galerię ma Strus, ludzie chcą "SWOJĄ" wiatę.
   Wola mieszkańców jest ważniejsza niż układy Strus UM.

  • siedlce dodano 10 lat temu

   Jacek!!! Nie lej tyle wazeliny, bo idąc od Ciebie z podwórka do galerii wywalę się.

 20. ormo dodano 10 lat temu

  Ja rozumiem obawy przyjaciół i znajomych pana Strusa, że kiosk uszczupli przychody galerii, ale o co chodzi z tym przystankiem?

 21. f...kStrus dodano 10 lat temu

  Strus pędziwiatr !

 22. Jan dodano 10 lat temu

  Jacek ty nie jednemu liz….ś to jest twoje gardło, ale zrozum jedno Galeria powinna powstać w Gminie Siedlce,zrozum to .

 23. ? PL SDY dodano 10 lat temu

  robią pod Strusa co chcą, czy to jest uczciwa konkurencja?

 24. zw dodano 10 lat temu

  A TO PODŁY STRUSOWYCZ!

 25. To problem radnego garbaczewskiego dodano 10 lat temu

  Radny Garbaczewski tak zaciekle swego czasu dopytywał o tenże przystanek. Ciekawe, czy będzie kontynuował dopytywanie po tym, jak zacznie pracować w galerii na zacnym stanowisku…

  • ? dodano 10 lat temu

   w galerii? jeśli to prawda to wiadomo, że nawet się nie zająknie

   • i będzie dodano 10 lat temu

    przystanek będzie niedługo, zanim przestaniecie hejtować 🙂

 26. jacek dodano 10 lat temu

  Kiosk jest brzydki i dobrze ze zniknie z chodnika. Po co ma szpecic otoczenie Galerii?

 27. jacek dodano 10 lat temu

  A to, że Pan Prezydent jest religijny moze przeszkadzac tylko złym ludziom. Dobrze, ze chodzi na Msze sw. Zacznijcie i wy krzykacze uczęszczać do koscioła. Pojednajcie sie z Bogiem i bliżnim. Siedlce są katolickie i wiekszosć dobrze to odbiera, ze Prezydent sie modli.

  • mieszkanka dodano 10 lat temu

   stare powiedzenie mówi "modli się pod figurą ,a diabła ma za skórą"

  • katolik dodano 10 lat temu

   Jestem katolikiem też chodzę do kościoła na msze św. ale wkurza mnie jak jacek tak publicznie do znudzenia przypomina religijność niektórych panów z władzy. Co mnie to obchodzi?Ja chcę mieć dobrego prezydenta a nie religijnego emeryta. Nie zawsze gorliwa religijność oznacza,że ktoś jet dobrym człowiekiem.Wiem co mówię.I jeszcze jedno pan Strus nie wybudował nam Galerii za darmo, to tylko biznes na którym jego firma zarabia.jak jacek jest tak bardzo wdzięczny Panu Prezydentowi i Panu Strusowi to niech im wybuduje pomnik.i tam hołdy skłąda. Ja nie mam za co bić czołem z czapką do ziemi.

 28. Obserwator dodano 10 lat temu

  A jakie to zacne stanowisko drugi po cieciu on tam długo nie zagrzeje pupy.

 29. Obserwator dodano 10 lat temu

  Wszystkie JACKI to wazeliniarze nie tylko ten co całe życie nic nie robi tylko głupa pali i w kościelnym chórze śpiewa.

  • siedlce dodano 10 lat temu

   A ten Jacek to Jurek

   • po co dodano 10 lat temu

    po co to wstawiać?

 30. jacek dodano 10 lat temu

  Będe sie modlił za wszystkich "anty jacków" by Bóg ich serca przemienił. Skąd w was tyle nienawisci do ludzi?

  • mieszkanka dodano 10 lat temu

   a módl się módl ,szczególnie za naszego prezydenta,aby jego decyzje miały przede wszystkim na celu dobro mieszkańców ,a nie zaprzyjaźnionych przedsiębiorców.Czyż nie rola bogobojnego prezydenta powinna byś decyzja zakazująca zabrania wiaty "maluczkim" aby nie mokli w sezonie zimowym?Czyz to nie pobożny pan prezydent powinien walczyć o miejsce pracy dla mieszkanki Siedlec ,płacącej 25 lat podatki w Siedlcach,a nie być przychylnym tylko dla właściciela galerii????Takich przykładów jest wiele i powiem szczerze w/g mnie przeczą one zasadom chrześcijaństwa ,

 31. Co tam robi..... dodano 10 lat temu

  Wiara, modlitwa etc.- to pokora, skromność, cisza, dobroć – a nie ciągłe podkreślanie publiczne tego i trzymanie się kurczowo "sutanny" To robienie sobie lansu i poklasku wśród głęboko wierzących starszych ludzi. To hipokryzja najwyższych rozmiarów.

 32. Do radnego Jacka G dodano 10 lat temu

  Panie radny Jacek G, walcz pan o przystanek, jeśliś mężczyzną!!!!!

  • greeek dodano 10 lat temu

   zapyta to Strus mu pokaŻe figę z makiem, i słusznie

 33. Sullivan dodano 10 lat temu

  Tylu czytających, a nikomu nie przeszkadza ten dyndający w tytule cudzysłów? Przypominam: jeśli jest na początku cytowanego tekstu, powinien być też na jego końcu.

  • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

   Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd. Poprawiony

 34. Obserwator dodano 10 lat temu

  TAKĄ STODOŁĘ POSTAWIĆ TO NIE WIELKIE HALO , NIE JEDNA SIEĆ ZAPŁACIŁA BY DWA RAZY TYLE ŻEBY MIEĆ TEN GRUNT POD TAKĄ INWESTYCJE,TYLKO TA WŁADZA NIGDY NIE DBAŁA O DOCHODY MIASTA TYLKO DBA O KOŚCIÓŁEK .

 35. stały kibic dodano 10 lat temu

  Ludzie zastanówcie się co piszecie!
  Co wam przeszkadza że Pan Strus wybudował nową galerie, to miejce będzie wizytówką Siedlec.
  30 metrów dalej jest drugi kiosk a ta obskurna wiata, jak ona wygląda na tle galerii.Jeżeli ktoś czeka na autobus to tak ciężko schować się przed deszczem pod zadaszeniem galerii 5 metrów dalej. Pan Kudelski i PIS to nie moja bajka i nigdy na nich nie głosowałem i nie będę głosował ale to nie upoważnia mnie do ich opluwania.Zamiast ich opluwać ruszcie d..y wybory tuż,tuż a nie tylko narzekacie.

  • Anonim dodano 10 lat temu

   galeria to w dalszym ciągu plac budowy i osoby postronne nie powinny tam przebywać (za to grozi wysoka kara od Powiatowego Inspektora Budowlanego przepisy BHP i HP)

  • Oskar dodano 10 lat temu

   Na stadion był przetarg i nikt się nie rwał.

   • . dodano 10 lat temu

    Było zainteresowanie i to duże, media o tym pisały ale ustalono odpowiednio wysoką cenę wyjściową aby zgłosił się jedyny słuszny.

 36. kom dodano 10 lat temu

  A może szanowne redaktorki zainteresowałyby się wynikiem sprawy sądowej z Zambetem (budowniczym parku wodnego) bo rozprawa była w tamtym tygodniu i Agencja przegrała

 37. TIK TAK r dodano 10 lat temu

  Stały -Kibic dupki ta galeria to dobro dla miasta ale w gminie siedlce……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

 38. Zorro dodano 10 lat temu

  Ten przetarg był i tak jak by nie był,przeczytaj dokładnie ofertę i sprawdzi czy wielkie galerie otrzymały ofertę a wtedy nie będziesz anonimem.

 39. Apolityczny dodano 10 lat temu

  Jednym nic nie wolno w tym mieście innym wszystko-no może prawie wszystko.Ludzie zadzieracie z bossem siedleckim.Ten człowiek jest bezwzględny i uparty bardziej niż muł nr.8 ze znanego filmu.Przed laty wolał z córki-zrobić " chorą " niż zapłacić mandat za jej bazgroły na ścianach ,zwane graffiti.Ja już się boje

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?