SPIN

Tak będzie wyglądał przystanek przy Galerii

Aneta Borkowska poniedziałek, 24 lutego 2014, 16:18 Siedlce

Przed dwoma godzinami nasza redakcja dostała maila od Przedsiębiorstwa Budowlanego Konstanty Strus w związku ze zniknięciem wiaty przystankowej na ulicy Piłsudskiego i dużym sprzeciwem mieszkańców wobec tego faktu.

Jak można przeczytać w piśmie, które do nas wpłynęło wiata zniknęła tylko po to by 20 marca powstała w tym miejscu nowa, pasująca architekturą do prawie ukończonej Galerii Siedlce. Koszt wszystkich działań związanych z zagospodarowaniem terenu wokół Galerii ponosi Przedsiębiorstwo.

Prezentujemy także wizualizację nowego przystanku, a poniżej całość pisma:

Pismo w sprawie przystanku

47 komentarzy

 1. i super dodano 10 lat temu

  no i super, bardzo ciekawa forma wiaty, podoba mi się

 2. patrzący z boku dodano 10 lat temu

  no i gitara gra, teraz proponuję UM wymienić stare wiaty w centrum (te które nie zostały wymienione w ramach dofinasowania UE) a są równolatkami z tą którą zdemontowano dla ułatwienia podam Piłsudskiego (odcinek centralny) + na AK przy Domino. Po za tym ta wiata ze zdj. przypomina mi wiaty na Nowym Świecie (rzecz jasna w stolicy, choć i u nas doczekamy kiedyś autobusów MPK na tej ulicy).

  Pytam tylko, czy nie można było tak od razu, ja wiem nie od razu karków zbudowano i GS to tak naprawdę pierwsze tak duże przedsięwzięcie tego przedsiębiorstwa w branży handlowej (Milenium i "stara" GS swoimi gabarytami nie przekraczała 6 tys. m2), nie mniej starą wiatę można było zostawić na zimę a zdemontować kiedy montowana by była nowa wiata. Inaczej mówiąc pasażerowi MPK nie mieli by "dachu nad głową" max. 2tyg. a nie 4 miesiące (gdyż starą wiatę zdemontowano w listopadzie). Panie Strus muczmy się na błędach bo warszawskie ZTM czy białostocki ZDM na pewno na taki "myk" Panu nie pozwoli, ba takie "wałki" ja są u nas robione to by Gronkiwicz-Waldz czy p. Truskolaski już dawno byłby z urzędu na taczkach wywieziony. Skoro chce Pan od nas pieniędzy (pośrednio) gdyż z czegoś ci najemcy muszą zapłacić czynsz to traktuj nas Pan z szacunkiem a nie jak ludziom drugiej kategorii tylko dla tego że Siedlce liczą 77 tys. a nie 300 tys. czy 1 mln 700 tys. mieszkańców. Wszak fortuna kołem się toczy i wielu tych co zmokło czekając na autobus może być Pana klientami w kupnie mieszkania np. dla swoich dzieci np. w Warszawie, a tak Pan ich zraził do siebie. Ja wiem, że PR w naszym mieście dopiero raczkuje, nie mniej lepiej późno niż w cale. A w branży handlowej pozytywny PR to bardzo ważny element. A tak już na wejściu strzelił Pan sobie (wizerunkowo) w stopę. Nie wszyscy rzucą się na GS jak "baba z Radomia" na Zbyszko na wigilii miejskiej, choć zapewne w dniu otwarcia będą się tłumy tratować przed wejściem (oby się nic nikomu nie stało). Nie mniej cieszę się, że w końcu Siedlce się ucywilizują bo trochę wstyd by w dużo mniejszym Mińsku Maz. Białej czy Sochaczewie były duże centra handlowe na u nas nie. Ale to wina raczej radnych poprzednich kadencji i poprzedniego prezydenta Symanowicza. Jak pan słusznie zauważył w wywiadzie radiowym w cale nie większym Płocku są 3 duże galerie handlowe.

  dziękuje za uwagę 🙂

 3. Poirytowany dodano 10 lat temu

  Śliczna 🙂

  • a dodano 10 lat temu

   piszesz to chyba z przekąsem,bo moim zdaniem wcale nie pasuje do tej marmurowo-drewnianej stodoły z małymi okienkami.
   Miejskie wiaty powinny być jednakowe bez względu na to gdzie sie znajdują bo co byłoby gdyby własciciel dziąłki na którj stoi cerkiew zażyczył sobie wiatę ze złotymi kopułami.

   • XXX dodano 10 lat temu

    "moim zdaniem wcale nie pasuje do tej marmurowo-drewnianej stodoły z małymi okienkami."

    A widziałeś gdzieś galerię handlową z oknami? Jeśli nawet są (domy centrum w W.) to efekt adaptacji budynku. Generalnie w galeriach handlowych nie ma okien. dlaczego? Poczytaj w materiałach branżowych.

    • a dodano 10 lat temu

     pisząc okienka miałem właśnie na myśli małe przeszklaenia od strony ulicy piłsudskiego.Węcej powierzchni handlowej kosztem wyglądu całego obiektu ot co.

  • juznienaiwny dodano 10 lat temu

   .. no są ale na obrzeżach miast, boję się tego paraliżu komunikacyjnego, po uruchomieniu galerii zapewne wszyscy będziemy płakać…

 4. Ujednolicenie dodano 10 lat temu

  Dofinansowanie unijne, ostatnie, było też na ujednolicenie przystanków MPK. Wymieniano je, stawiano dodatkowe. Przy więzieniu i starym PKS (teraz Strus) wymieniono je po kilku miesiącach mimo że poprzednie były nowe.
  Czy nie można było zrobić tak by wcześniej zdecydować się na takie jak na zdjęciu?

 5. wiem.. dodano 10 lat temu

  To co mówi Strus to KŁAMSWO. Wiata nie zniknęła po to by była nowa. To wymusili mieszkańcy. Panie Strus…. odwagi a nie łganie w żywe oczy. On myśli że lud to kupi??????

 6. mieszkanka dodano 10 lat temu

  To może i kontener na kiosk trzeba zafundowac ,a nie wyrzucać kobietę i pozbawiać pracy.Piękne słówka w tym piśmie pana Strusa,dożo chwalenia się ,ale ani jednym słowem nie wspomina dlaczego przyszło mu do głowy likwidować wiatę w listopadzie,ani jednego słowa ubolewania ,że tak się stało i ani jednego słowa przeprosin dla mieszkańców .Dopiero jak zrobił sie szum to się ocknęli ,ale wyrażnie zaznacza ,że stało się to za wiedzą UM.i wszystko gra.Buta tego pana przewyższa wszystko.Wstyd ,naprawde wstyd ,ale czego się tu spodziewać.
  A tak swoja drogą wydaje się ,że wszystkie miejskie wiaty powinny być takie same -to chyba o wizerunek miasta tu chodzi ,a nie o wygląd galerii i jej otoczenia z powodu fanaberii jej właściciela.To może niech każdy właściciel posesji przy której znajduje się przystanek przebuduje wiatę według własnego widzimisię ,dopiero by się działo ….Bezmyślnośc decydentów bije rekordy.

 7. juznienaiwny dodano 10 lat temu

  … to jeszcze poproszę o wizualizację nowego kiosku ruchu, bo że jest on tam potrzebny to chyba nie należy nikogo przekonywać, zawsze to dodatkowe miejsca PRACY panie prezydencie.

 8. Oskar dodano 10 lat temu

  No i Iganie wygrały. Będą mieli nową wiate, którą i tak szybko zniszczą.

 9. i będzie dodano 10 lat temu

  a nie mówiłem, przystanek pojawi się zanim skończycie hejtować 😉

 10. Zorro dodano 10 lat temu

  Szanowny panie patrzący z boku proponuje okulary i jeszcze coś, Kudelski był przewodniczącym rady miasta i nic nie robił wstyd za te cztery lata powinien zwrócić kasę jakby miał hon…..r.

 11. TIK-TAKRR dodano 10 lat temu

  Radni bez radni proszę opodatkować p .S . w przypadku gdy przystanek będzie miał w nazwie ,, galeria''

 12. AD. Wiaty MPK dodano 10 lat temu

  No i co pismaki od 7 boleści, efastery i inne zatkało kakao?:)….

  • efaster dodano 10 lat temu

   a proszę przeczytać wpis "patrzący z boku" wszystko w nim wyjaśniłem 🙂

   PS.
   nic mi nie zatkało

   a p. Jacku nie robi tego za darmo (te mieszkania, galerie, hotele) przecież to nie filantropia dostaje za to pieniądze, traktujmy to normalnie bez zbytniej ekscytacji jedni wieszają psy inni gloryfikują ja traktuje Go jak zwykłego dewelopera (jakich setki na rynku) a że w Siedlcach deweloperów można policzyć na palcach jednej dłoni to nie moja wina.

 13. jacek dodano 10 lat temu

  Ludzie, opamietajcie sie! Pan S. jest dobrym człowiekiem. inwestuje u nas, buduje, upieksza i tworzy nowa historie Siedlec. Co wy chcecie od Tego człowieka? zmeiencie sie bo przykrosc mu wyrzadacie piszac takie komentarze. tyle dobra co On dał miastu, takie osiedla, drogi, galerie i wiele innych. bedzie budował hotel koło parku wodnego. dajcie mu juz spokój.

  • mieszkaniec dodano 10 lat temu

   Jakim jest człowiekiem zapytaj jego pracowników ,kontrahentów współpracujących z nim,ludzi kupujacych u niego mieszkania czy wreszcie wynajmujacych u niego lokale.Będziesz miał wtedy poglad na sytuację i będziesz mógł się wypowiadać.
   Widać było co to za zacny człowiek na festynie na stadionie kiedy się u….. jak ……..i wukrzykiwał do mieszkańców.
   Tyle ile dostał pan Strus w postaci sprzyjajacych jego działalnosci decyzji UM nie dostał żaden przedsębiorca.
   A tak przy okazji wypadałoby powiedzieć słowo przepraszam mieszkancom moknącym od listopada na przystanku ,a nie wychwalać swoją bynajmniej nie charytatywna działalnośc.

   • ws dodano 10 lat temu

    Mentalność wschodu – prywaciarz to na pewno jakieś ukryte interesy, podejrzany biznes, prywatne to złe, trzeba inwestować, budować, sprzyjać tylko państwowemu biznesowi, inwestycjom, pomysłom.

 14. jacku dodano 10 lat temu

  jak to "dał"? To miasto dało mozliwośc panu Strusowi prowadzenia działąlności, która przynosi mu kolosalne zyski.

 15. to się wytnie dodano 10 lat temu

  Wszystko cacy, tylko w ten sposób okazało się, że prezydent ustami swojego rzecznika kłamał, twierdząc, że wiata zniknęła, bo nie przewiduje jej miejscowy plan zagospodarowania. To w końcu jak jest? Przewiduje, czy nie?

 16. Marek dodano 10 lat temu

  Strusa, pomimo, że to lokalny przedsiębiorca wszyscy by ukamienowali. Ale kiosku należącego do amerykańskiej korporacji wszyscy bronią jak majdanu. Gratuluję, to się nazywa lokalny patriotyzm.

 17. mania dodano 10 lat temu

  w imieniu rady rodziców szkoły podstawowej nr 7 proszę o zgodę na zmianę wiaty przystankowej przy szkole na taką ,która będzie podobała się dzieciom i służyła do urozmaicenia im czasu oczekiwania na autobus.Projekt opracujemy na własny koszt i wiatę wg.projektu ustawimy sami.

 18. . dodano 10 lat temu

  Do Marka
  Jaki lokali przedsiębiorca?, chyba Warszawski.

  • greeek dodano 10 lat temu

   Lokalny, tu płaci podatki. Siedlce to jednak mentalna dziura, skoro wszyscy tak naskakują na ludzi, którzy coś w tym mieście robią.

   • mania dodano 10 lat temu

    Podatki płaci sie tam gdzie zarejestrowana firma

    • Marek dodano 10 lat temu

     Dokładnie. Płaci w Polsce, w województwie mazowieckim maniu!

     • . dodano 10 lat temu

      Dokładnie to płaci do kasy Warszawy a nie urzędu mazowieckiego, więc nie ma żadnego interesu aby go wspierać w Siedlcach. Nic szczególnego nie robi dla miasta czy mieszkańców, po prostu dba o swoją kieszeń jak każdy inny deweloper. Buduje dużo i bez kłopotów bo ma dobre układy w UM i nadzorze budowlanym. Cała wielka tajemnica.

     • ws dodano 10 lat temu

      http://www.podlasie24.pl/wiadomosci/siedlce/w-siedlcach-bedzie-empik.-znamy-termin-otwarcia-galerii-s-110f7.html

      Tutaj K. Strus mówi, gdzie płaci podatki. Przestańcie wpierać komuś coś, czego nie robi. FRUSTRACI!

 19. Morejko dodano 10 lat temu

  Moim zdaniem przystanki MPK obsługuje firma MPK, która ma swoje barwy firmowe. Zaznacza to kolorystyką autobusów i kolorystyką przystanków, które powinny być jednakowe. A tutaj, pan uległy prezydent (i jego urzędnicy) godzi się nagle na zbudowanie całkiem odmiennego przystanku i to w barwach narzuconych przez prywatnego inwestora. Dziwna postawa i wiele mówiąca o niezależności władz.
  Kiedy jestem np. w Warszawie i jadę autobusem, to wypatruję właściwego przystanku. Mam to ułatwione, bo we wszystkich normalnych miastach na świecie wszystkie przystanki są jednakowe i łatwo rzucają się w oczy. W tym wypadku pisowcy zrobili wyjątek dla inwestora a nieznanych mi powodów. Postanowili go wyróżnić. Przystanek nie jest podobny do zwykłych przystanków, ani kształtem, ani kolorem.
  Dlatego proponuje Kudelskiemu i reszcie, aby pozwolili także innym inwestorom na dowolne przemalowanie tych przystanków, które stoją przy ich sklepach, zakładach itp. Niech dowolnie zmieniają ich kształty i przemalowują na dowolne kolory. Wolność to wolność. Jeżeli przystanek stoi przy barze, można na niem wymalować kufel piwa, albo pieroga. Jeśli przy banku – portfel, albo pieniądz. Jeśli przy szkole – zeszyty i książki, jeśli przy lecznicy wet – piska i kotka. Ponadto inwestorzy powinni dowolnie zmieniać budowę wiat: nakładać na daszki słomiane wiechy, kłaść na nie blachę trapezową, umieszczać bocianie gniazda, dobudowywać kominy, albo całkiem rozbierać wedle swego widzimisię. Czyli robić to, co niejaki pan Strus. Wolność, ważna rzecz, prawda?

  • Paweł dodano 10 lat temu

   Co za ludzie? Wielka afera o wiatę przystankową jakby tu chodziło o zburzenie miasta. Według przepisów elementem określającym przystanek nie jest wiata, tylko znak D-15. Sama wiata bez znaku jest zwykłą ławką z zadaszeniem. W Warszawie jest jeszcze więcej rodzajów wiat niż w Siedlcach (najstarsze szare, nowsze czerwone z półokrągłymi dachami-np. Centrum, nowe czerwone-np. przystanek Cybernetyki, nowe szare-Stare Miasto, zielone np. Hoża, wielki dach na przystanku Ratusz Arsenał.
   O ile wiem, to wiata przystankowa powinna współgrać z pierzeją ulicy i tak się dzieje z tą. Inną sprawą jest fakt, że po wojnie nastał w Polsce chaos architektoniczny. Każdy dom ma inną architekturę, poza tym na porządku dziennym stawiane są i były wielkie bloki obok małych domków, ogromne biurowce przy niskich czasem kamienicach…

 20. x dodano 10 lat temu

  Tak płaci, że mi kaktus na ręce wyrasta. Siedzibę ma w wawie i tam musi płacić. O mentalnej dziurze to świadczy usługiwanie jemu przez władze miasta.

  • Marek dodano 10 lat temu

   Odpowiedz mi proszę na kilka prostych pytań. Gdzie płacą podatki korporacje, w których został wyprodukowany twój telefon komórkowy, samochód, dżinsy, telewizor, komputer, zegarek, przeglądarka internetowa, markety i setki innych przedmiotów, które kupujesz każdego dnia? W Siedlcach?

   • . dodano 10 lat temu

    A znasz jakąś siedlecką firmę produkującą komórki, TV, samochody itp. ??? Żywność owszem kupuję tą wyprodukowaną w Siedlcach choć jej za wiele nie ma. Pan Strus "uciekł" z siedzibą do wawy, jego prawo, ale o lokalnym patriotyzmie to nie świadczy.

    • Marek dodano 10 lat temu

     A gdyby ktoś taki jak Strus produkował to, o czym piszesz to kupiłbyś? Ludzie piszący te wszystkie komentarze kupiliby?…. No właśnie 🙂 Odnośnie "ucieczki" – ty również masz prawo zarejestrować własną firmę w Warszawie, powiem więcej, nawet w Paryżu. Szerokiej drogi 🙂

     • . dodano 10 lat temu

      Zabłysłeś mądrością. A mieszkanie od niego mam kupić bo przeniósł siedzibę do wawy, bardzo logiczne.

 21. Bolesław dodano 10 lat temu

  Czy to prawda, że radny Jacek z PO został bossem od promocji u pana S? Jeżeli to prawda, to może wszyscy radni powinni się tam zatrudnić, wtedy będzie łatwiej ustalić lokalizację wiaty przystankowej.

  • jj dodano 10 lat temu

   Prawda, nieprawda, "boss" to słowo za duże, może pracownik ds. promocji?. Ciepła posadka, bo tego reklamować nie trzeba, przez najbliższe kilka lat ma to zapewnione multum klientów z całego regionu. To nie Warszawa, tu wszyscy wiedzą o Galerii i czekają na jej otwarcie.

  • prawda dodano 10 lat temu

   prawda, prawda!!!

  • :) dodano 10 lat temu

   Jak będzie tak reklamował, jak robił kampanię …. się będzie działo…
   Mam nawet propozycję hasła reklamowego.
   Lubisz stać w korkach? Jedź do Galerii…

  • Iza dodano 10 lat temu

   Podobno pracuje.
   Teraz możemy się spodziewać ataku na ARMS bo przecież to cały Jacuś. Przed zatrudnienimn tam ciągle się czepiał, a potem nagle umilkł.
   Wstydu nie ma ten człowiek, sprzeda się za każdą złotówkę i stanowisko. Że też Strus się nie boi, że jak już ktoś inny go kupi to będzie wszystkim gadał sekrety pana S.
   I najgorsze, że jednocześnie uważa się za wierzącego. Wstyd, naprawdę wstyd, że nie boi się po śmierci stanąć przed Bogiem. Jak on może sobie patrzeć w lustro. Brzydzę się takimi ludźmi. Fuj.

 22. Marek dodano 10 lat temu

  Do „kropki”. Dokładnie to czytaj uważnie. Napisałem, że w Polsce, w woj. mazowieckim. Nie pisałem nic o urzędzie mazowieckim. Ja osobiście wolę Strusa budującego Galerię niż Skanską budującą Park Wodny, wolę robić zakupy w Topazie zamiast w Biedronce i uważam, że jednak jest w tam interes każdego Polaka. Strus dba oczywiście o własną kieszeń, tak samo jak każdy z nas chodząc do pracy, co w tym dziwnego? Znasz przedsiębiorcę pracującego charytatywnie? Ty pracujesz za darmo? Buduje dużo, bo ma dużą firmę i wygrywa duże przetargi. Inne firmy również mogły uczestniczyć w przetargach.

 23. oj coś tu śmierdzi dodano 10 lat temu

  Niech jeszcze tylko wielki Pan napisze kiedy na ten pomysł wpadł i kiedy o tym miasto poinformował, bo z jego otoczenia się wymsknęło, że dopiero niedawno.
  A tak wszyscy mieli w d…e, że mieszkańcy mokną.

 24. TIK-TAKRR dodano 10 lat temu

  Znam tego inwestora ,wiem też że nic nie zrobił poprawnie to znaczy że prawo,przepisy to on ma w nosie……..słoma z butów………………..już nie chce pisać .

 25. leming dodano 10 lat temu

  to jest wiata na miarę naszych możliwości

 26. dziwne dodano 10 lat temu

  w piśmie jest napisane "dodatkowe przejścia dla pieszych" ja się pytam gdzie? bo przeniesienie przejścia kilka metrów dalej tonie jest dodatkowe przejście

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?