SPIN

ARMS przegrała w sądzie

Aneta Borkowska wtorek, 25 lutego 2014, 12:25 Siedlce

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce przegrała z firmą InterRisk w sądzie w sprawie dotyczącej wypłaty kary umownej za odstąpienie przez firmę Zambet z Pułtuska od budowy Parku Wodnego Siedlce.  

Przypomnijmy, że dwa lata temu Zambet odstąpił od umowy i zszedł z budowy siedleckiego aquaparku. ARMS zażądała 3-milionowej kary umownej, jednak Zambet twierdził, że winę ponosi Agencja i zapłacić nie zamierzał. ARMS zażądała w takim razie wypłaty połowy kary od ubezpieczyciela wykonawcy czyli firmy InterRisk. Ta również odmówiła i sprawa trafiła do sądu.

– Sąd podzielił nasze zdanie, że żądanie zapłaty było niezgodne z celem udzielonej gwarancji, która zabezpieczała należyte wykonanie kontraktu. Nasz klient odstąpił od realizacji projektu, ponieważ inwestor nie dotrzymał warunków umowy – tłumaczy Rafał Wierzbicki z InterRisk.

Wyrok nie jest prawomocny.

O komentarz w najbliższym czasie poprosimy także prezesa ARMS Mariusza Grudę,  gdyż obecnie przebywa on na urlopie.

 

44 komentarze

 1. bankier dodano 10 lat temu

  dawać tego wąsatego co uciekł do Krakowa – niech teraz płaci za niedopatrzenia

  • Anonim dodano 10 lat temu

   Wszyscy wiemy, że wykonywał tylko dyspozycje prezydenta Kudelskiego. Panie Prezesie Gruda wracaj z tego safari w Kenii bo niedługo nie będzie do czego. Tak się bawi rodzina PIS za pieniądze siedlczan

   • bankier dodano 10 lat temu

    pewnie tak, ale skoro sąd uznał że ARMS czegoś jednak nie dopilnował (a tak wynika z tekstu) to to obciąża już tylko osobiście byłego prezesa MP

   • wars dodano 10 lat temu

    Ale jadem i populizmem wali z poprzedniego postu. Jest na urlopie, bo ma święte do tego prawo, jak każdy inny pracownik niezależnie od miejsca swojego zatrudnienia.

   • FaniMariusza dodano 10 lat temu

    safari w Kenii? Jaki hotel? pewnie Baobab albo Kole Kole. Pewnie z 8k / os. – zazdroszcze. Diani Beach i Safari jest przepiekne. Czekam na zdjecia na fb bo te przebiegniete kilometry juz sie nam nudza

    • Należy się urlop każdemu ,jemu też dodano 10 lat temu

     i ma do tego prawo ,swoimi płaci a wszyscy zawistni niech sie do roboty wezmą zamiast ciągle pisać bzdury w internecie na innych to może tez gdzięs w życiu wyjadą i zobaczą coś więcej niż swoje komórki ,piwnice zapyziałe

  • Obieżyświat dodano 10 lat temu

   To jest problem? Pocztajcie o tym co się dzieje w kraju, np. w Słupsku.

   Radni Słupska nie zgodzili się na przeznaczenie dodatkowych pieniędzy w kwocie 17,4 mln zł na dokończenie budowy aquaparku. Sprawa na sesji stanęła po raz szósty. Prezydent miasta Maciej Kobyliński (SLD) zabiega o to od 18 grudnia ub.r.

   W środowym głosowaniu przeciw przeznaczeniu dodatkowych pieniędzy opowiedziało się 14 radnych PO, PiS i klubu Nowy Słupsk. Za głosowało 6 radnych SLD. Wynik był podobny do wszystkich dotychczasowych głosowań w tej sprawie.

   Budowa aquaparku rozpoczęła się w maju 2011 r. Obiekt miał kosztować 57,7 mln zł i powstać do czerwca 2012 r. Na jego budowę Słupsk otrzymał 19,2 mln zł unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

   W styczniu 2013 r. budowę wstrzymano. Ratusz zerwał wówczas umowę z wykonawcą z powodu opóźnień. Budowlańcom naliczono kary umowne w wysokości 31,2 mln zł, z czego dotychczas wyegzekwowano 6,4 mln zł.

   Pozostałą część kwoty, tj. 24,8 mln zł, miasto chce odzyskać od wykonawcy w postępowaniu przed Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej. Wykonawca odpowiedział na to kontrpozwem, domagając się 24,6 mln zł za dodatkowe roboty. Sprawa jest w toku.

   Na dokończenie aquaparku ogłoszono w ub.r dwa przetargi. Jeden unieważniono z powodu zbyt wysokiej ceny proponowanej przez firmę ubiegająca się o zamówienie. Drugi nie został dotychczas rozstrzygnięty, gdyż miastu do przyjęcia opiewającej na 33,9 mln zł najtańszej oferty brakuje 17,4 mln zł. O te pieniądze prezydent Słupska bezskutecznie zabiega w radzie od grudnia 2013 r.

   Rzecznik słupskiego ratusza Dawid Zielkowski powiedział PAP, że nie można wykluczyć, iż prezydent ponownie przedłoży radzie projekt uchwały dotyczący takich zmian w tegorocznym budżecie miasta, które pozwolą na uzyskanie kwoty niezbędnej do zakończenia aquaparku.

   Obiekt, jak informowali kilka razy włodarze Słupska, został wykonany w 70 proc. Według władz miasta, gdyby rada zgodziła się na wydanie brakującej kwoty, budowa zostałaby zakończona w ciągu 8 miesięcy, a całkowity koszt inwestycji zamknąłby się kwotą 76,6 mln zł.

   Firma, która złożyła najtańszą ofertę – jak informowano podczas środowej sesji – jest gotowa poczekać na rozstrzygnięcie przetargu do 22 marca br. (PAP)

 2. efaster dodano 10 lat temu

  czyżby grunt palił się pod nogami Kudelskiemu ?? A wybory już w listopadzie, niechciany pomnik L.K. problemy z rurami, teraz przegrana w sądzie oj, oj źle się dzieje Panie Wojtku, czyżby utracił Pan kontrolę nad tym co się dzieje w mieście ??

  A kto zabierze dźwig, leży sobie (w częściach) za basenem pod płotem Domu nad stawami i zarasta trawą, nie można go na złom sprzedać ?? Tak zawsze parę groszy zarobi agencja.

  No nic, żeby nie dokapitalizowanie spółki z UM już dawno ARM ogłosiła by upadłość (co roku przynosi straty)

 3. v dodano 10 lat temu

  Niedługo w Siedlcach będzie chyba potrzebny drugi majdan aby przegnać tą władzę.

  • Leszek Myśliński dodano 10 lat temu

   Drugi Majdan nie jest potrzebny, w listopadzie mamy wybory samorządowe 😉

 4. Morejko dodano 10 lat temu

  Panu Kudelskiemu wiatr w czy…

 5. Andy dodano 10 lat temu

  Ha,ha,ha i co teraz z UM – pokłamie w stronę Ciemnogrodu wyborczego ha,ha,ha ale mnie to rozbawiło, ciekaw jestem co wymyśli lub będzie miał Wizję wizjoner

  • wars dodano 10 lat temu

   Ale o co chodzi? Agencja nic nikomu nie musi płacić. Chciała – jak się okazuje bezpodstawnie – pieniędzy od innych. Tych pieniędzy nie dostanie i tyle w temacie.

   • Tylko pytanie dodano 10 lat temu

    o ile więcej kosztowała nas budowa tego obiektu przez niechlujstwo agencji w dopilnowaniu szczegółów?
    Czy tam nie ma prawników?? Przecież wpis od takiej sprawy w sądzie to gruba kasa. Jak pzregrali – to zapłacą, czyli zapłącimy wszyscy.

 6. ws dodano 10 lat temu

  A tutaj jak zwykle frustraci, wiecznie niezadowoleni i tak dalej. Smutne to.

  • a dodano 10 lat temu

   a z czego mają być zadowoleni, z tego, że PIS topi społeczne pieniądze i nie potrafi odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej wydębić?

   • ws dodano 10 lat temu

    a ty potrafisz?

    • a dodano 10 lat temu

     jestem tylko, jak wielu, tu wypowiadających się, potrzebny i kochany tuż i w czasie wyborów. Więc skąd to pytanie, to nie moje zadanie.

 7. To było oczywiste... dodano 10 lat temu

  Dla znających problem było oczywistym iż nie ma żadnych szans na wygranie przez ARMS. Pawłowski nie dopełnił obowiązków i stąd problem. Właściciel wiedział o tym i też nie zmusił Pawłowskiego do niedopuszczenia do sytuacji pozwalającej malutkiemu Zambetowi zadrwić z ARMS i Miasta Siedlce. Co robiła tam Rada Nadzorcza???? Najgorsze że Pawłowski winą za to obarczył niewinną osobę!!!!!! To kompromitacja siedleckiej władzy.

  • efaster dodano 10 lat temu

   że tak wtrące ARM jest biedna jak "święty turecki" Oni żeby nie dokapitalizowanie z miasta dawno byli by bankrutem (spółka przynosi co roku straty), zresztą miasto nie wie bogatsze (długi, kredyty, obligacje) jak widać Pułtusk mądrzejszy od Siedlec :)) Jakoś w NDW burmistrz i tamtejszt NOSiR mógł dopilnować Zambet by ukończył budowę ich basenu, to samo burmistrz dzielnicy Ursus (basen działa pięknie widziałem na własne oczy), od czego są kary umowne ?? Ale u nas b. rzadko się je stosuje (patrz opóźnienia perzy budowie wew. obwodnicy) a jak już to firmom z zewnątrz, ale w tym wypadku Zambet był sprytniejszy od naszych "speców" z legitymacją partyjną w ręku. Wychodzi na wierzch zatrudnianie wg, partyjnego klucza lub po znajomości, jak widać oliwa sprawiedliwa na wierzch wypływa.

   A dźwig dalej leży …

 8. 115 dodano 10 lat temu

  spoko spoko… Michowiecki zaraz cos napisze i rozwiąże sytuacje a Wyrzykowski mu przyklepie bo to fachowcy na krajowa skale 🙂 ciekaw jestem kiedy ich wpisy się tutaj pojawia 😀

  • sami prezesi dodano 10 lat temu

   😀 teologia i bezrobocie do pary

   • Wyrzykowski dodano 10 lat temu

    Do jakiej pary? My nie od Palikota, proszę nie mierzyć swoją miarą (domniemanie spowodowane wyśmiewaniem teologii). Cieszycie się państwo z "fachowców" siedleckich, a ja nie stawiam się w roli "fachowca od wszystkiego", tylko prezentuję lepsze rozwiązania, które zostały wdrożone już przez innych i okazały się słuszne. Jak zwykle, zero argumentów i zero wiedzy o osobach, które się obsmarowuje.

    • siedlczanin_racjonalista dodano 10 lat temu

     Wyrzykowski, jestes takim samym f… jak JKM! Tylko SLD moze uratowac te miasto! Tylko lewica podwyzszy wszystkim emerytury, zeby zyli godnie! Legalne konopie czekaja na nasz wspanialy kraj! Az mi sie zachcialo zapalic marysi… Wyrzykowski, stul p…k!

  • uprzedziłes mnie dodano 10 lat temu

   Własnie sprawdzałam, czy juz wyrazili swoja opinię.
   Ale nic straconego.

 9. wrocławianin dodano 10 lat temu

  i tak peło w Siedlcach nie wygro:)

 10. to się wytnie dodano 10 lat temu

  Tak, tak, panie Pawłowski. A taki był pan ładny, amerykanski. Już teraz wiecie dlaczego PKP leży – tan pan był tam dyr. finansowym …

 11. juznienaiwny dodano 10 lat temu

  … tak wygląda, że to dopiero początek porażek finansowych samorządu siedleckiego, wszystko przed nami niestety:(((

 12. ?? dodano 10 lat temu

  Pan Pawłoski próbował powalczyć, wiec wzioł firmę która była skłonna zrobić tanio szkoda że wyszło jak "zawsze". Potem przyszła firma, któa sobie policzyła konkretnie i to już żaden spryt. Powinni się odwołać i wygrają.W pierwszej instancji zawsze się przegrywa.

 13. z nadania.. dodano 10 lat temu

  Zarząd ARMs /czytaj Pawłowski/ z politycznego nadania PIS – nie dopełnił obowiązków umożliwiając Zambecikowi zerwać umowę, czym naraził spółkę /czytaj Miasto/ na starty. Rada Nadzorcza z politycznego nadania – nic tez nie zrobiła. Właściciel spółki – bierna postawa. Wszystko to kosztem podatników. Ciekawe czy Pawłowski otrzymał za swoje urzędowanie absolutorium????? i nagrodę roczną???? Jeżeli tak, to należy zmienić w pierwszej kolejności wykonującego obowiązki właściciela pana Kudelskiego.

 14. TIK-TAKRR dodano 10 lat temu

  Pan Pawłoski to znajomy posła Tchórzewskiego ,to wszystko jasne ale co najgorsze Gruda to też . Panie radny Czyżyk proszę zapytać Grudę za ile wynajął kręgielnie i bar .Panie radny Tomczuk a pan za ile sprzedano Hale Targową i Dworek w Suchożebrach ,bo na was można tylko liczyć.

 15. Kundlizm dodano 10 lat temu

  Marian coś napisz bo komentarze tracą rozpęd.
  "kundlizm" Wańkowicz wymyślił na cechę narodową.

  • prawda dodano 10 lat temu

   Czasy wcześniejsze i pisałem już o tym!
   Wygrany przetarg na remoncik w jednej z siedleckich szkół.
   Rachunek (przykładowo) za prace wystawiony na 10tyś. Wypłacają 8 tyś. Jedynym wyjaśnieniem było: tak się robi!

 16. penia dodano 10 lat temu

  Potrzebna druga Ukraina żeby towarzystwo pogonić ze stołków. Póki władzy nie przejmą młodzi nieskażeni tym syfem politycznym ludzie to nic się w tym grajdole siedleckim nie zmieni i niedługo pójdziemy na zieloną trawkę albo do końca życia będziemy dorabiać warszawkę. Kończ Waść wstydu oszczędz!

 17. Jurek dodano 10 lat temu

  tak najlepiej by było gdyby wszczscy oni usiedli by sobie, walnęli po kielichu, potem wciągnęli cos w nos i zapalili zioło… na pewno by wymyślili wspólną drogę działania na rzecz miasta

 18. melik dodano 10 lat temu

  A może władze się teraz za mało modlą i Pan im nie sprzyja?

 19. do penia dodano 10 lat temu

  Jeszcze rodziny z PiS i powiązane z nimi z PO oraz poskomuna dobrze trzymają pakiety kontrolne władzy

 20. SPORT Z SIEDLEC dodano 10 lat temu

  na miejscu Pana Grudy już podałbym się do dymisji, honorowo i bez krzyku. coś nie wyszło, i to nie wyszło grubo, to trzeba ponieść konsekwencję, takie uroki tego stanowiska, bo nikt inny na tym nie traci jak samo miasto a właściwie jego mieszkańcy, może zaraz agencja zechce szukać pieniędzy i podwyższy ceny wynajmu obiektów, ceny biletów itd.

  a z innej beczki, nieźle ten prezesik musi ciułać mamonę, skoro stać go na wczasy w Kenii, widocznie nieźle są opłacane stołki polityczne w Siedlcach.

  • bankier dodano 10 lat temu

   nie przesadzaj, Kenię dla 2 osób można kupić już za 8 tys.

 21. efaster dodano 10 lat temu

  mało tego prezes Gruda zatrudnia po znajomości żonę/kobietę trenera KPS-u Sławka Gerymskiego w parku wodnym, a jest w tym klubie w radzie nadzorczej, to taki dodatek do pensji trenera ?? Ja nic do "kobieciny" nie mam, ale taka protekcja ??

  Czy w S. jest jeszcze jakaś praca bez znajomości ?? Zdobyta przez posiadane umiejętności a nie przez ilość znajomości.

  A żebym nie był gołosłowny sonda TV Wschód (4:28)
  http://www.tvsiedlce.pl/9,4669-sonda_-_ferie_w_miescie.html

 22. TIK-TAKRR dodano 10 lat temu

  TO SĄ MARNI NAGANIACZE TCHÓRZEWSKIEGO MIERNI ALE NIEWIERNI, BO JAK TCHÓRZ ZNIKNIE TO PRZYKLEJĄ SIĘ DO NASTĘPNEGO .

 23. nikomu się nie narazić i przetrwać,a potem może wypali dodano 10 lat temu

  Narojek.Choć udało się Tobie (…) rugbistów,ich rodziny i znajomych na posadę radnego,to mam nadzieję,że w przyszłych wyborach i przy wyborze ludzie będą pamiętali co zrobiłeś przez trzy lata.Piesek do szkoły,licznik przy Swiatłach(to akurat nie jest Twój pomysł,tylko ściagnięty z kraju) i ubieranie pomnika przy Jacku-wybory się zbliżają>Nijaki Naroj.

 24. Panie efaster.. dodano 10 lat temu

  To nic nowego. Dodatkiem do pensji trenera Wędzyńskiego było stanowisko Członka Zarządu ARMS, w której nic nie robił, nawet bardzo rzadko bywał. Przecież zajmował się piłkarzami. Ale to zrobiliśmy MY zyli władza PIS i to było OK. Gdyby zrobiła to PO to byłby to skandal niebotycznych rozmiarów.

 25. ... kundelskiego! dodano 10 lat temu

  Tyle w tym temacie. Nieudacznik do potegi ntej.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?