SPIN

Karaś: „To gwałt na demokracji”

Aneta Borkowska piątek, 28 lutego 2014, 10:58 Aktualnie, Siedlce

Trwa właśnie Sesja Rady Miasta Siedlce. W porządku obrad pojawiły się zmiany, które nie spodobały się radnym. Mianowicie punkt „Interpelacje i zapytania radnych” znalazł się na końcu obrad, a nie na początku jak było to zawsze.

Radny Zbigniew Piwoński zaapelował do innych radnych by nie zgadzali się na ten fakt, gdyż jak wszyscy wiedzą do odpowiedzi na pytania trzeba się przygotować, a przerzucenie tego punktu na koniec obrad nie daje takiej szansy.

Radny Piotr Karaś zapytał wprost czego się przewodniczący rady boi, że taką decyzję podjął i nazywa to gwałtem na demokrację. Podobne zdanie ma radny Marek Kordecki, który na znak protestu zakleił sobie usta.

– Pan przewodniczący chce zasznurować usta tym, którzy stawiają trudne pytania – mówi Kordecki. – Sesje trwają bardzo długo, ludzie którzy przychodzą nie mają tyle czasu. Po godzinie 15 frekwencja jest mała i wtedy tylko my będziemy dyskutować, a nie o to chodzi – dodaje.

Henryk Niedziółka, przewodniczący rady uważa, że to usprawni sesję i zaznacza, że nie uważa, że punkt 1 czy 7 jest gorszy od 20.

– Najważniejszą funkcją rady jest stanowienie prawa, a drugą funkcją jest zadawanie pytań. I nie wyrzucam tego z sesji, a w którym miejscu to będzie to nie ma znaczenia moim zdaniem – tłumaczy przewodniczący.

Nie zgadza się z tym tłumaczeniem radny Mariusz Dobijański, który nie akceptuje tego pomysłu.

– Myślę, że pana tłumaczenie można by było przyjąć jakby przed panem nie było innych przewodniczących. Ja tą funkcję sprawowałem kiedy działała twarda opozycja i pan w niej był. W tym czasie również próbowano zasugerować, aby ten punkt przenieść na koniec bo nie będzie dziennikarzy i nie będzie się chciało zadawać trudnych pytań – mówi Dobijański. – Chcecie przenieść to na koniec to przeniesiecie, tylko proszę mi nie mówić, że to usprawni bo nie usprawni – dodaje.

Radny Jacek Garbaczewki zaapelował by tego typu zmiany były konsultowane z innymi. Zapytał także jak w związku z tymi zmianami przewodniczący wyobraża sobie zadawane pytania do prezesów i dyrektorów spółek i instytucji w Siedlcach.

– Wszyscy wcześniej wiedzieli od początku czy muszą się przygotować do odpowiedzi czy mogą wrócić do swoich obowiązków. Uważam, że to duży nietakt w stosunku do osób zajmujących te stanowiska i brak szacunku do ich pracy – dodaje Garbaczewski.

AKTUALIZACJA: Trwa głosowanie w tej sprawie. Za przeniesieniem na początek punktu „Zapytania i interpelacji radnych” było 11 radnych, przeciw 12. Wniosek nie przeszedł.

 

64 komentarze

 1. znaleźli.... dodano 10 lat temu

  Znaleźli myk. Podłe to.

  • a.g obłudnik dodano 10 lat temu

   j co już mnie o nic nie zapytacie bo kto bedzie czekał na koniec interpelacji i znowu wam ciemniaki z siedlec choinkę POstawię i nie pytajcie którędy na GRUNWALD

  • Wolne Siedlce dodano 10 lat temu

   Prezydencie Kudelski czego się boisz naprawdę tyle narozrabialiście że boisz się pytań

   • kekemeke dodano 10 lat temu

    O prezydencie ani słowa, a ty walisz właśnie w niego. Słabe. To jak w słynnym memie "To wina Tuska".

  • Lopez dodano 10 lat temu

   Błazenada! Żenada! Do piaskownicy popaprańcy! Przedszkole daje słowo!

 2. kekemeke dodano 10 lat temu

  Oni sami gwałcą demokrację przez głupie interpelacje, czepliwość i dbałość tylko i wyłącznie o swój interes. Radny Karaś zrobił się nagle taki czepliwy, bo już nie jest przewodniczącym. Radny Garbaczewski chyba odpuścił czepliwość w stosunku do ARMS, bo został tam zatrudniony. Radny Dobijański jest czepliwy od początku, bo przegrał z kretesem wybory prezydenckie i do dzisiaj przeboleć tego faktu nie może. Był w koalicji, a zachowywał się jak największy opozycjonista. Radny Piwoński, choć z opcji której nie toleruje i z przeszłością której nie akceptuje, wydaję mi się, że od zawsze potrafi wyważyć swoje stanowiska niezależnie od punktu siedzenia i zarządu miasta, dlatego jedynie głos tego radnego w pewnych sprawach może zostać potraktowany merytorycznie. Szkoda, że z opiniotwórczej i sensownej opozycji mamy tylko i wyłącznie dwóch radny właśnie z SLD (kto by pomyślał?), którzy ślepo nie walą we władzę i jej pomysły, a te mądre popierają i uzupełniają. Za to plus. Dla reszty minus z adnotacją "Mam nadzieję, że to wasza ostatnia kadencja w tej radzie, POpuliści.". Oczywiście i PO ma sensownych radnych, jednakże są oni zagłuszani i podporządkowani przez trio Dob-Kar-Gab. Szkoda, ale to szkoda głównie dla tej opcji w radzie miasta.

  • demokraci od 7 boleści dodano 10 lat temu

   Na innym forum zapytano, czy ci sami obrońcy demokracji tak samo bronili rady dzielnicy Nowe Siedlce, czy raczej zagłosowali za jej rozwiązaniem. Prezydent określił wtedy tamtą radę jako zbytnią demokratyzację. Przyszła kryska na matyska.

 3. Andrzej dodano 10 lat temu

  Czyżby koniec lansu prze wyborami? SPIN i tak ma swojego dziennikarza na sesji to napisze o co pytał Garbaczewski, Dobijański . A głos Karasia o demokracji to jakis chyba żart. Nawet jak na SPIN.

  • co mówili dodano 10 lat temu

   o co pytali, czekamy.

 4. Andrzej dodano 10 lat temu

  do Kekemeke. O ile wiem radny Garbaczewski nie odpuści ARMS bo juz pracuje u Strusa w galerii. I oby jak najdłużej – przystanek załatwił jeszcze przed przyjściem do Strusa. Gratuluję skuteczności.

  • kekemeke dodano 10 lat temu

   Prawda czy nieprawda to na pewno chore, zawistne podejście. Czy o taką demokrację pytał pan Karaś? Tutaj pracuje, o to nie pytam. Tutaj /już/ nie pracuje to mogę walić w to dalej. Bez sensu taka rada i tacy radni. Ci mądrzy nie są cytowani, bo nie robią show na sesjach.

   • A dodano 10 lat temu

    Swoją drogą to świetny ruch to zatrudnienie Garbaczewskiego u Strusa.Przed wyborami pan Jacek i cała PO nie zada kłopotliwych pytań /m.in. czy kwota za którą sprzedano działke po stadionie wpłyneła w całości do kasy miasta?/
    Bardzo sprytnie ,a pan Jacek dał się złowic jak zwykle.
    No cóz sami radni za kilka srebrników niszczą wizerunek ugrupowania ,z którego pochodzą.Jak tak dalej pójdzie to po kolejnych wyborach już ich w tej radzie nie będzie.

    • Anonim dodano 10 lat temu

     Spoko, jak PiS będzie tak dalej rządził to skończą w pierdlu.

    • xavi dodano 10 lat temu

     ludzie nie są naiwni i głupi, wystarczy, że tusk podwyższa podatki i wiek emerytalny i ludzie są rujnowani z góry, do tego dochodzą wpadki wizerunkowe jak zegarki ministra nowaka czy pijany protasewicz plus inne afery cmentarzowe lub 19mld wyparowujące z OFE nie wiadomo gdzie i już poparcie PO leci na łeb na szyję. do tego dodajmy, że w Siedlcach ten wymysł obywatelskości jest na marnie niskim poziomie, zero indywidualności, głupia zajadliwość niektórych "jesteśmy w koalicji, ale nie jesteśmy", ciągłe zmiany pracy pewnych radnych, ciągłe ataki na prezydenta mimo tego, że ludzie widzą jak miasto się zmieniło od lewa do prawa to już totalna kaplica dla PO. nikt o zdrowym umyśle na nich nie zagłosuje ani na górze, ani na dole

     • litość mniej dodano 10 lat temu

      nad sobą bp tak pie…………, że hej!

 5. Anonim dodano 10 lat temu

  Piotr Karaś: „To gwałt na demokrację” ??? Pomijając fakt czy pan Karaś merytorycznie ma rację, to w takiej formie na demokrację to może być zamach …. , a gwałt na DEMOKRACJI

  • Sullivan dodano 10 lat temu

   Pan radny chciał chyba powiedzieć, że to gwałt metodą "na demokrację":) Albo znów ktoś źle zapisał…

  • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

   Oczywiście, przepraszam mój błąd w szybkim pisaniu. Za co bardzo przepraszam i dziękuję za zwrócenie uwagi.

 6. garbaczewski u strusa ? dodano 10 lat temu

  buuuuchacha…brawo panie Strus…szybciutko wyjdzie bokiem ten "markietingowiec"..to juz znowu bedą pytania dotyczące ARMSu na sesji bo przestał pracowac , koniunkturalne z… i tyle!

 7. Zorro dodano 10 lat temu

  Jacy ludzie tacy radni taki prezydent. Ale będę pytał do końca ile wpłynęło gotówki do kasy miasta za takie nieruchomości ,Hala Targowa, Dworek w Suchożebrach . Uwaga niech prezydent odpowie na to jak uważa się za prawego i sprawiedliwego.

  • obiektywny dodano 10 lat temu

   do kasy miasta nie wpłynęło nic, bo nieruchomości były własnością CKiS, więc one są odpowiedzialne za sprzedaż i kasa teoretycznie ich, a od nich nie dowiesz się co i na co poszło i za ile 🙂
   Dobry myk z tymi spółkami miejskimi, niezły sposób na wyprowadzanie kasy na boki 🙂 w sumie kampanię z czegoś trzeba zrobić 🙂

   • obywatel ma prawo dodano 10 lat temu

    pytać o wszystko. Piszesz podanie do UM i po przejściu procedur pewnie po roku otrzymasz odpowiedź ile za dworek ile za halę otrzymano.

    • do zorro dodano 10 lat temu

     Nie trzeba daleko szukać. Dworek za 2mln 101 tys. (za podlasie24.pl), a Hala 3mln 450 tys. (za podlasie24.pl). Miasto pożyczyło od CKiS później ponad 3mln (też za podlasie24.pl).

 8. Politolog dodano 10 lat temu

  Xavi masz racje pisząc o PO zgadzam się,ale jak ja patrze i słucham Kaczyńskiego ,Tchórzewskiego ,Kudelskiego to ja wraz wybiorę i postawię na Tuska . To teraz widzisz ile jest warte PiS.

 9. on dodano 10 lat temu

  Kiedyś było tak; jak przewodniczącym RM był Kudelski to prezydent Symanowicz go się bał, jak przew. RM był Dobijański to prezydent go się obawiał. Dziś kiedy przew. jest H. Niedziółka to prezydent ani się go boi ani obawia tylko co najwyżej może mu kazać.

 10. Politolog dodano 10 lat temu

  Niedziółka to się nadaje na plaster do D..y i też się obawiam, przepraszam do diety radnego w przybliżeniu 3500zł to tak.

 11. jarek dodano 10 lat temu

  Ponoć sesja po raz pierwszy trwała do 19tej. Gratuluję usprawnienia pracy!

 12. starsi panowie dodano 10 lat temu

  Szanowni państwo będąć młodym nie ważne jest czy przed czy po, bo zawsze można, ale w starczym już tak nie jest ,lepiej po by sie dłużej pamiętało,więc uszanujcie ten wiek

 13. HAHAHA dodano 10 lat temu

  hahah 3500 zł 😀 no kretynki jesteście. Nawet w Warszawie radni tyle nie mają. Oj polaczki polaczki.

 14. Zorro dodano 10 lat temu

  HA-HU sprawdzi ile ma przewodniczący miasta to (…) za mało bedzie ,amen.

 15. radny garbaczewski dodano 10 lat temu

  znowu sprzedałes sie za judaszowe srebrniki, z dawnych ksm-owskich lat zostało z ciebie tyle co nic!

 16. obserwator II. dodano 10 lat temu

  Głupi,głupszy i najgłupszy tak w skrócie można nazwać idiotyzmy jakie są tworzone w tej zbieraninie,gdzie nie ma żadnej konkurencji i podobnie jak w skali kraju tak i tu usiłuje swoje rządy na rzucić mafia pisowska licząc na poklask swoich klakierów i sprzedajnych radnych,którzy w zależności od punktu siedzenia mają poglądy dziwnie zbieżne z ekipą,która daje pracę i etaty dla swoich.

  • Obserwator III dodano 10 lat temu

   Prawda jest taka:
   … i podobnie jak w skali kraju tak i tu usiłuje swoje rządy narzucić mafia P e O w s k a licząc na poklask swoich klakierów i sprzedajnych radnych,którzy w zależności od punktu siedzenia mają poglądy dziwnie zbieżne z ekipą,która daje pracę i etaty dla swoich.

 17. To prawda, ze Garbaczewski pracuje u Strusa? dodano 10 lat temu

  Prosze o potwierdzenie tej informacji. Jako kto pracuje u Strusa? I co z jego zatrudnieniem w ARM? Jesli to prawda to jestem tym przerazony. Kozaczynski w takim wypadku bedzie musial wywalic na zbity pysk garbaczewskiego z po.

  • Marek dodano 10 lat temu

   Ciekawe ile wytrzyma u pana S. Czy zrobi tam taką karierę jak Mrówa…. Myślę, że do końca roku nie posiedzi…

 18. potwierdzenie dodano 10 lat temu

  zamiast pluć jadem i wydawać wyroki, jak chcesz, możesz sam zapytać radnego a nie szukać sensacji… chyba że robisz to celowo.

 19. 234234234 dodano 10 lat temu

  panie radny Kordecki – postawa pana to błazenada
  kolejna kadencja nic dobrego nie robi tylko głupota się zajmuje i na głupiego wychodzi
  lepiej by było tyłek zakleić
  a jeśli ma pan głupie pytania zadawać to czemu nie pomysł pana jest trafiony i niech więcej pan się nie odzywa!!

  • i co ma robić dodano 10 lat temu

   dobrze robi tylko PIS więc radny K nie musi.

  • Obserwator III dodano 10 lat temu

   Mowa jest srebrem a milczenie złotem. Tak było jest i będzie!

 20. Zorro dodano 10 lat temu

  Panie Kordecki tak trzymać ,mieszkańcy muszą widzieć do czego zdolny jest tak zwany pisuar.

 21. obłuda dodano 10 lat temu

  Tego Pana przez małe p nie powinno być na tych salonach.A dlaczego?Przypominam złapanego radnego w niedzielny dzień przez funkcjonariuszy Policji na podwójnym g….Mam taką nadzieję ,że Pani Aneta Borkowska nie usunie mojego komentarza,poniewaz wczesniej to zrobiła.

 22. o radnych dodano 10 lat temu

  Tak tu tyle piszecie, a przyjdzie czas i wybierzecie znowu tych samych. Może by jakaś akcja głosowania tylko na nowych.
  ONI JUŻ BYLI! TYLKO NOWI RADNI dają szanse na rozwój. KONIEC trwania w lenistwie, kolesiostwie i układach.

 23. Politolog dodano 10 lat temu

  Pnie Kordecki jak słowa nie pomagają i nie rozumieją to tylko gesty pozostały a może księdza im potrzeba niech diabła z nich wygoni.

 24. jacek dodano 10 lat temu

  pojednajcie sie bracia!

 25. Zorro dodano 10 lat temu

  Obiektywny ty nie jesteś bo CKiS jest własnością miasta a nie Orzełowskich tylko oni tak uważają ,przez wiele lat karmią się to instytucją czas najwyższy dobrać im się do pupy a to nie jest taki trudne uwierz .

  • do zorro dodano 10 lat temu

   Tak samo jak MOK nie jest własnością Woszczyńskich. I tak dyskutować możemy sobie bez końca.

 26. Zorro dodano 10 lat temu

  [komentarz nie został zaakceptowany, bo zawierał taką samą treść jak wcześniejszy]

 27. Konserwatysta dodano 10 lat temu

  W kadencji gdy Przewodniczącym Rady Miasta był Dobijański na porządku dziennym stosował "kneblowanie" wówczas nie przeszkadzało to ani Karasiowi,ani Kordeckiemu , ani żadnemu Radnemu z PO czy SLD – wręcz swoim zachowaniem dawali mu na tą pogwałcającą demokrację praktykę przyzwolenie.Żadne lokalne media również nie chciały tego dostrzec ponieważ obowiązywała ZGODA i ZMOWA.
  O dziwo dzisiaj upominają się o demokrację Ci którzy wcześniej jej nie szanowali.
  Zdjęcie zakneblowanego Kordeckiego kojarzy mi się z Kordecki jako zwolennikiem kneblowania.

 28. Vernis dodano 10 lat temu

  Jak widzę na zdjęciach na tej sesji pojawiła się dawno niewidziana TW MARIA Pogorzelska (….) dyr Biura Pracy. Nie było jej od chwili wyjścia na jaw jej udziału w donoszeniu na swoich przyjaciół do SB. Chyba ona i jej mąż sądzą że sprawa już została zapomniana.
  Dziwię się bardzo Panu Kudelskiemu dlaczego zwalnia z pracy pod byle pretekstem ludzi z innych parii a utrzymuje na stołku towarzyszkę. Jak się chce być Prawym i Sprawiedliwym to należy zrobić najpierw porządek na własnym podwórku, prawda? Chyba że jest się marnym prowincjonalnym politykierem

 29. Roman dodano 10 lat temu

  Karas i jego słownictwo oraz brak pracy w radzie nie mieści sie w żadnych normach. Co sie dziwić dzięki Bogu ju nie jest przewodniczącym i większego zła nie narobi jak narobił. Szacunku nie odbuduje bo jego arogancja była wielka i zel nie pomogła a jeżeli pomogła to fałszywie w końcu sie przekonał. Może zostanie wcielony do wojska.

 30. siedlczanin z pra-pradziada dodano 10 lat temu

  Dlaczego przed siedlczanami ukrywa się straszną prawdę-W SIEDLCACH WYSYPISKA ŚMIECI NIE BĘDZIE !!!!!!!!!.Siedlce będę wozić swoje śmieci do OSTROŁĘKI.Dlaczego ? Ponieważ Prezydent nie wykonał koniecznych inwestycji- wartych-+ 10 milionów złotych.Wykorzystał to Paluszkiewicz-pracuje podobno już w Ostrołęce….A kasa miejska pusta……….Oj zle biedakowi-bankrutowi , oj żle……

 31. Zorro dodano 10 lat temu

  Szukać trzeba bo to jest kasa nasz wszystkich. Dworek w Suchożebrach za 2 mln 101 tys a Hala Targowa 3 mln 450 taka kwota powinna wpłynąć .Dochodzę bo obiekty które należą pod Konserwatora Zabytków mają upust w przetargu i tylko to mnie interesuje i chce żeby radny z opozycji zapytał publicznie prezydenta.To były obiekty CKiS ale CKiS jest miasta i dlatego prezydenta,proste jak budowa cepa.

 32. Zorro dodano 10 lat temu

  [komentarz nie został zaakceptowany, ponieważ był kopią wcześniejszego]

 33. z gieesu dodano 10 lat temu

  Jakiś wybitnie uzdolniony ten radny G. W kilka lat: PR-owiec u Prezydenta, dyrektor Novego Kina, agent w Agencji Rozwoju teraz menago w GS-ie. CV bogate. Błyskotliwa kariera, czy wszędzie klapa?

  • aska dodano 10 lat temu

   jaki menago, szary pracownik, menager jest wybrany

 34. :) dodano 10 lat temu

  dziwni jesteście, zazdrośnicy i populiści. poszedł radny G. do Agencji to było źle bo spółka miejska, poszedł do prywatnej firmy pana S. też źle a ja myślę, ze pisze tu paru byłych kolegów pana G. co nie mogą znieść, że jemu wyszło a im nie. Powodzenia panie G. niech się pan nie przejmuje tymi maluczkimi ludźmi.

  • :) dodano 10 lat temu

   WYSZŁO???
   Ciekawe co? chyba szydło z worka…

  • :( o maluczkich dodano 10 lat temu

   Gdyby Pana G. traktowano tak jak innych niepartyjnych, a tak samo albo i lepiej wykształconych ludzi to g…o by Pan G. uzyskał. Poszedł do partii najpierw jednej potem drugiej, podlizał się komu trzeba i manewruje pomiędzy posadami dawanymi mu tak ot po prostu na tacy. Wcale nie jest dziwne dla mnie, że ludzi zniesmaczonych taką karierą nazywasz zazdrośnikami i populistami i maluczkimi. Nie jestem maluczkim człowiekiem tylko bardzo mi jest przykro, że 20 parę lat po minionej epoce przyjmowanie ludzi do pracy wciąż odbywa się na podstawie takich samych kryteriów. I przykro, że tacy jak Ty młodzi ludzie przesiąkli tym wszystkim i nie widzą w tym nic złego i że uczciwość i sprawiedliwość mają w głębokim poważaniu. 🙁

 35. pisarz dodano 10 lat temu

  Nie istotne jest czy interpelacje i zapytania Radnych są w p.1 w p.5 czy w p.15 istotne są odpowiedzi na interpelacje i zapytania ,a pora ich udzielania nie uległa
  zmianie.Większości Radnym nie zależy na odpowiedzi tylko na zadaniu interpelacji.

 36. do z gieesu dodano 10 lat temu

  jeszcze nie dodałeś pracy inspektora w WUP u swojego koleżki Karasia..nadzwyczajnie uzdolniony "kameleon" zmienia barwy i oblicza 🙂

 37. Jola i Alicja dodano 10 lat temu

  .D Pana Marka K. Piękne życzenia z Okazji Dnia Kobiet. Dziękujemy.

 38. Leon dodano 10 lat temu

  Pan Piotruś (a może Piotuś Pan) jak był przewodniczącym RM to kreował się na grzecznego i uładzonego chłopczyka. Jak zabrali mu "stołek i zabaweczki" to wyszło szydło z worka i uładzona pozostała tylko czuprynka na żel.

 39. Leon dodano 10 lat temu

  Dajcie się Panowie dalej za nos wodzić frustratowi Mariuszowi D. Klęska w poprzednich wyborach wyryła olbrzymią bruzdę w psychice tego Pana. A pan Kordecki to powinien sobie mózg zalepić to by może skupił się na czymś ważnym a nie tylko na szopkach. A tak przy okazji to jest on w tym Klubie PO czy nie, bo trudno zgadnąć. Po wyborach i tak przyleci pierwszy z gratulacjami do Prezydenta Kudelskiego. Ten typ już tak ma.

 40. Zorro dodano 10 lat temu

  Kordecki na prezydenta SIEDLEC.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?