SPIN

Spektakl kolektywu tanecznego Dzikistyl Company

Aneta Borkowska sobota, 8 marca 2014, 10:55 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

dzikistyl caly

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 16 marca o godz. 18. do sali „Podlasie” na „7.2” spektakl kolektywu tanecznego Dzikistyl Company, który został zainspirowany opisem piekła w „Boskiej komedii” Dante Alighieri.

7.2 podejmuje próbę uchwycenia niuansów ludzkiej psychiki, jej siły i słabości zarazem. Bohaterami przedstawienia są ludzie, w których działania wpisane są grzechy główne. Każda postać musi skonfrontować się z podłym światem, każda poszukuje odpowiedzi, próbuje stawiać tezy, ale często w obliczu wyboru jest zupełnie bezbronna. Bohater zmuszony jest też skonfrontować się ze sobą samym, ponieważ dopóki nie rozgryzie własnej tajemnicy – cierpi i tworzy wokół siebie swoje własne piekła.

Poza tym spektakl pokazuje kruchość zawiązujących się relacji w kontekście przesytu postaw dozwolonych, codzienność splecioną z rytualnym dokonywaniem decyzji, a także stawia ważne pytania natury osobistej i duchowej współczesnego człowieka:
Jaka powinna być postawa jednostki w obliczu konwenansu i nadmiaru oczekiwań, które generuje społeczeństwo?
Czy z biegiem czasu grzechy główne uległy trywializacji wpisując się w życie codzienne na takim poziomie, że mogą być niezauważane?
Co się dzieje z ludzką moralnością w obliczu rzeczywistości jaką nam podaje życie?
Czy trafne jest stwierdzenie, że ludzie często robią nie to co trzeba, aby osiągnąć swój cel?
Jak wygląda moralność mężczyzny, a jak kobiety i gdzie przebiega granica zmieniająca ludzki system wartości ?
Każdy wie czym jest dobro, ale czy każdy potrafi być dobry?
Co sprawia, ze postać żyjąca ideałami stwierdza, że nie należy do nikogo innego tylko do samego siebie?

Spektakl jest kolejną produkcja kolektywu tanecznego Dzikistyl Company znanego z takich produkcji jak „Dzieci innego Boga”, „Streetwise”, „Great Dictator”, czy „Nie-Boska Komedia” – produkcja Teatru Wybrzeże, w którym tym razem najważniejsza będzie narracja. To teatr skupiony na bazie aktorskiej oraz choreograficznej penetrującej najśmielsze możliwości ruchowe ludzkiego ciała.

Twórcą spektaklu jest Patryk Gacki, choreograf m.in. spektaklu „Nie-Boska Komedia” w reżyserii Adama Nalepy. Tancerze „7.2” to Wioleta Fiuk (dyplomowana zawodowa tancerka oraz studentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim), Helena Genjalyan (absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Bytomiu), Mikołaj Wieczór i Marcin Powszuk (zdobywcy wielu prestiżowych nagród sceny street-owej w Polsce i za granicą). Scenografię przygotowała Beata Targosz (absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku), a wizualizacje Andrzej Rajkowski (absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi). Muzykę do spektaklu skomponował Igor Herbut (leader zespołu LemOn, zwycięzcy III edycji programu Must be the Music).

Bilety w cenie 15 zł (młodzież szkolna) i 20 zł (dorośli) do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

 Spektakl zostanie wystawiony ponownie 17 marca o godz. 9.30  12.30   w sali „Podlasie”.

tekst: MOK (reklama)

2 komentarze

  1. Kolektywu ? dodano 7 lat temu

    to szukanie oryginalności doprowadza niektórych do skrajnej głupoty. Kolektyw partyjny -to dość znany w niedawnych czasach organ ,który niszczył Polaków ,I znowu jakiś kolektyw ? Boże widzisz i nie grzmisz

  2. gargamel dodano 7 lat temu

    http://mok.siedlce.pl/Newsy/7_2___Spektakl_kolektywu_tanecznego_Dzikistyl_Company___spektakl_odbedzie_sie_w_innym_terminie_,633

    jestem zażenowany takim traktowaniem widza, dowiedziałem się o fakcie, kiedy napotkałem na zamknięte drzwi przed salą podlasie, amatorszczyzna

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?