SPIN

Harcerskie Igrzyska Olimpijskie

Aneta Borkowska niedziela, 9 marca 2014, 21:19 Społeczeństwo

W weekend (7–9 marca) w Zespole Szkół nr 1 w Łosicach odbyły się Harcerskie Igrzyska Olimpijskie dla drużyn Hufca ZHP „Podlasie”. W sportowych zmaganiach wzięły udział zuchy oraz harcerze, harcerze starsi i wędrownicy. Dla każdej z grup wiekowych przeprowadzone zostały konkurencje sportowe.

harcerzeZgromadzonych na ceremonii otwarcia igrzysk gości oraz sportowców powitał sam Zeus i bogowie olimpijscy, którzy przekazali  symboliczny płomień wszystkim reprezentacjom drużyn. Kiedy zapłonął znicz olimpijski rozpoczęły się rozgrywki w duchu fair play, połączone z radosną zabawą i atmosferą na trybunach. Rozegrane zostały konkurencje takie jak: tory przeszkód, dwa ognie, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy. Zwycięzcą igrzysk w kategorii zuchy została reprezentacja 1 WDH „Płomienie” z Łosic, w kategorii harcerze – 70 PDH „Nienudni” z Siedlec, w kategorii harcerze starsi – „Dzikie koty” z Białk. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

harcerze 3Na zakończenie sportowej rywalizacji odbył się towarzyski mecz w siatkówkę pomiędzy uczestnikami zlotu harcerskiego a kadrą. Jak nietrudno się domyślić, wygrali harcerze. Szkoda, że igrzyska trwały tylko trzy dni. Za rok harcerska brać spotka się znowu, by w atmosferze radości, przyjaźni i braterstwa promować sport i zdrowy styl życia.

tekst: phm Małgorzata Jakubowska

Komentarze (1)

  1. Nienudna dodano 7 lat temu

    Bardzo fajnie zająć pierwsze miejsce ale to nic w porównaniu z zabawą 😀

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?