SPIN

Wypadek koło Żelkowa. 7 osób poszkodowanych

Aneta Borkowska poniedziałek, 10 marca 2014, 15:21 Kronika Policyjna

Wczoraj (9 marca) około godziny 17.25 na drodze krajowej 2 w okolicach miejscowości Żelków doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący hondą civic, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu vw passat. W wyniku zdarzenia 7 osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala.

Jak wynika z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, 29 – letni mieszkaniec Siedlec kierując samochodem honda civic, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu poruszającemu się w kierunku wschodnim drogą krajową 2 volkswagenowi, którym podróżowała czteroosobowa rodzina z pow. terespolskiego, i doprowadził do zderzenia aut.

W wyniku wypadku do szpitala z obrażeniami ciała przewieziono siedmioro jego uczestników, w tym dwoje dzieci w wieku 7 i 8 lat podróżujących passatem.

Jak potwierdzono to podczas przeprowadzonego badania, kierowca hondy w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu, mając go w organizmie ponad 0,9 promila. Obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia wyjaśniane są przez policjantów KMP w Siedlcach.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?