SPIN

MKK Siedlce jak tornado

Beata Głozak sobota, 22 marca 2014, 23:35 Aktualnie, Sport

Siedlczanki nie pozostawiły w dzisiejszym spotkaniu żadnych wątpliwości – podopieczne trenera Teodora Mołłowa pokonały we własnej hali Poznań City Center AZS 70:47 (21:7, 15:14, 14:10, 20:16). Zawodniczki wygrały tym samym pierwsze spotkanie rundy play-off w walce o awans di ekstraligi.

I KWARTA: Mecz rozpoczęły zawodniczki MKK od dwóch akcji za 2 punkty, a po chwili Urbaniak dokłada „trójkę”. Kolejna „trójka” tym razem Niedzielskiej i po trzech minutach spotkania MKK prowadzi 10:0. W połowie kwarty jest 12:2. Siedlczanki cały czas starają się powiększyć przewagę i próbują wyprowadzać szybkie akcje. Po udanym zagraniu Chaliburdy na niecałe trzy minuty do końca kwarty jest 16:4. Faulowana rywalka zdobywa 2 punkty z gry i dorzuca jeden z rzutu wolnego, jednak po chwili Urbaniak odpowiada „trójką”. Mukosiej dokłada 2 punkty i kwarta kończy się 21:7.

II KWARTA: Gra w pierwszych minutach drugiej kwarty raczej spokojna. W czwartej minucie jest dopiero 27:12. Poznań rzuca w meczu pierwszą „trójkę” i po chwili drugą, ale przewaga MKK jest na tyle duża, że siedlczanki nie muszą się obawiać. Jest 29:18. Niecelne rzuty wolne i parę nieudanych akcji w obu drużynach sprawia, że ta kwarta jest wyrównana. Kończy się wynikiem 36:21.

III KWARTA: Przez cztery pierwsze minuty tylko rywalkom udaje się zapunktować. Dopiero „trójka” Bibrzyckiej i za chwilę Ubraniak przełamuje ciszę w naszej drużynie.Odskakujemy 42:28. Kolejna „trójka” Bibrzyckiej pokazuje moc naszego zespołu. Na niecałe trzy minuty do końca jest 49:30. Obie drużyny dodają jeszcze po jednym oczku i kwarta kończy się 50:31.

IV KWARTA: Ostatnie dziesięć minut rozpoczyna się od „trójki” Ubraniak. Kolejne 2 punkty dokładają Mukosiej po asyście Krzywoń i uciekamy rywalkom, którym nie udaje się zapunktować  przez 4 minuty. Dopiero rzuty wolne przynoszą im 2 punkty i jest 57:33. W ostatnich minutach obie drużyny wyraźnie ruszyły do przodu. Parę akcji punkt za punkt i jest 68:45. Na szczęście do końca meczu pozostało już niewiele ponad dwie minuty, więc zwycięstwo MKK jest niezagrożone. Spotkanie kończy się wyniki 70:47.

Punkty: Elżbieta Mukosiej 15, Marta Urbaniak 14, Magda Bibrzycka 11 (7 zbiórek), Agnieszka Krzywoń  9 (9 zbiórek), Lidia Niedzielska 8, Agata Chaliburda 6 (6 zbiórek), Katarzyna Salska 5, Marta Dobrowolska 2.

 

3 komentarze

  1. WDR dodano 10 lat temu

    Pięknie 🙂

  2. mniniStrant dodano 10 lat temu

    Spotkanie super tylko sędziowie troszeczkę je popsli.

  3. Piotrek dodano 10 lat temu

    Brawo dziewczyny. Brawo Mołłow. Brawo Mazurkiewicz. Całe siedlce czekają na sobotę. Czy historyczny awans stanie sie faktem? Wierni kibice na to czekają. Powodzenia. Trzymamy kciuki.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?