SPIN

5 premier filmowych już jutro

Aneta Borkowska czwartek, 3 kwietnia 2014, 08:41 Kultura

NoveKino Siedlce zaprasza wszystkich miłośników kina w najbliższy piątek (4 kwietnia) na 5 premier filmowych: „Droga do zapomnienia„, „Kochanie, chyba cię zabiłem”, „Niezgodna”, „Sarila: Podróż do krainy legend” oraz „Stacja Warszawa”.

Droga do zapomnienia

Bestsellerowa powieść o odwadze i nadzwyczajnej sile miłości. Eric Lomax jest tajemniczym, nieco melancholijnym mężczyzną, który w pociągu poznaje piękną nieznajomą, Patti. Miłość od pierwszego wejrzenia prowadzi parę do szybkiego ślubu. Szczęście Patti zakłóca jednak niepokojąca tajemnica związana z przeszłością Erica. Jako młody brytyjski oficer, Eric został pojmany przez Japończyków podczas II wojny światowej. Osadzony w obozie jenieckim, zmuszany był do wycieńczającej pracy przy budowie osławionej Kolei Śmierci. Podczas długich i brutalnych przesłuchań otarł się o śmierć. Teraz, wspierany przez niezwykle odważną Patti, wyrusza na poszukiwanie swojego japońskiego oprawcy.

reżyseria: Jonathan Teplitzky,
scenariusz: Frank Cottrell Boyce, Andy Paterson,
aktorzy: Colin Firth, Nicole Kidman, Jeremy Irvine,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Australia, Wielka Brytania,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 116 minut,

Kochanie, chyba cię zabiłem

„Kochanie, chyba cię zabiłem” – pełna humoru komedia sensacyjna o zbrodni z przypadku i śledztwie wbrew wszelkim procedurom. Śledczy Wierzbowski, samozwańczy twardziel i naśladowca Brudnego Harry’ego, doprowadza do załamania nerwowego kolejnego partnera, do reszty wyczerpując cierpliwość szefa. Zmęczony wybrykami Wierzbowskiego przełożony skazuje go na towarzystwo funkcjonariusza Grasia, chorobliwie przesądnego specjalisty od… papierkowej roboty. Niekonwencjonalny duet, któremu nikt nie wróży powodzenia, szybko staje przed największym wyzwaniem w karierze. Wszystko za sprawą Jana, który pechowo zastrzelił niewierną żonę i jej kochanka. Nieustępliwi policjanci ruszają tropem zabójcy, a lista ofiar kilera z przypadku niespodziewanie zaczyna się wydłużać…

reżyseria: Kuba Nieścierow,
scenariusz: Kuba Nieścierow,
aktorzy: Zbigniew Zamachowski, Marcin Korcz, Ireneusz Czop, Arkadiusz Jakubik,
gatunek: komedia/sensacyjny,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2014,

Niezgodna

W metropolii wzniesionej na ruinach Chicago idealne społeczeństwo budowane jest na zasadzie selekcji. Każdy nastolatek musi przejść test predyspozycji określający jego przynależność do jednej z pięciu grup. Jeśli nie posiadasz żadnej z pięciu kluczowych cech, będziesz żyć na marginesie. Jeśli zaś masz więcej niż jedną z nich, jesteś NIEZGODNYM i czeka cię całkowita eliminacja. Chyba że – tak jak Beatrice – uda ci się uciec i znaleźć drogę do podziemnego świata ludzi, którzy zdecydowali się rzucić wyzwanie bezdusznemu systemowi. Beatrice musi znaleźć w sobie dość odwagi, by zaryzykować wszystko w walce o to, co kocha najbardziej.

reżyseria: Neil Burger,
scenariusz: Evan Daugherty, Vanessa Taylor,
aktorzy: Shailene Woodley, Theo James, Ashley Judd,
gatunek: akcja/dramat/science-fiction,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2014,

Sarila: Podróż do krainy legend

Kiedy za sprawą złych mocy szczęście odwraca się od plemienia Eskimosów, jednym sposobem na pokonanie zaklęcia pozostaje wyprawa do magicznej krainy Sarila. Na czele ekspedycji staną dzielny syn wodza Putulik i jego piękna narzeczona Apik, wspierani przez młodego czarodzieja Markussiego, psotnego leminga oraz zaprzęg wesołych psów husky. Czy bohaterom uda się dotrzeć do skrytej pośród lodowców krainy, do której wejście – jak głosi legenda – mogą odnaleźć wyłącznie osoby o dobrym i czystym sercu?

reżyseria: Nancy Savard,
scenariusz: Roger Harvey, Paul Risacher, Pierre Tremblay,
gatunek: animowany/przygodowy,
kraj produkcji: Kanada,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 85 minut,

Stacja Warszawa

Sześć splecionych historii składa się na panoramę obyczajową i niepokorny portret współczesnej Warszawy i jej mieszkańców. Igła to były więzień, któremu zwiduje się Matka Boska. Przeżył nawrócenie i pragnie zbawiać ludzi. W swej wędrówce po Warszawie spotyka kolejnych bohaterów: Marcina – wyglądającego na nieśmiałego biznesmena, ofiarę mobbingu, Lucy –pracującą w sex shopie marzycielkę, Filipa – nastolatka pragnącego wyrwać się z rodzinnej wsi, Jurka – zgorzkniałego alkoholika, który przegrał swoje życie oraz Monikę – korporacyjną singielkę. Łączy ich samotność, wyobcowanie charakterystyczne dla mieszkańców współczesnych metropolii. Każde z nich przeżywa coś w rodzaju przebudzenia. Może to być przerwanie pasma upokorzeń, odruch współczucia wobec obcej osoby, próba samobójstwa, lub… morderstwo. Jednocześnie wszystkim bohaterom przyszło żyć w mieście, na którym cieniem położył się krzyż.

reżyseria: Maciej Cuske, Kacper Lisowski, Nenad Miković, Mateusz Rakowicz, Tymon Wycisz,
aktorzy: Eryk Lubos, Janusz Chabior, Monika Dryl,
gatunek: dramat/obyczajowy,
kraj produkcji: Polska,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 90 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?