SPIN

Szpital miejski w Siedlcach z certyfikatem

Beata Głozak wtorek, 8 kwietnia 2014, 14:23 Aktualnie

Przestrzeganie praw pacjenta, komfort pobytu, kwalifikacje personelu i wyposażenie w sprzęt medyczny – to wszystko według Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia stoi w szpitalu miejskim na wysokim poziomie.

Dla szpitala i jego pacjentów to ważna informacja, bo w przypadku kontraktowania usług medycznych oferta szpitala posiadającego certyfikat akredytacyjny jest wyżej punktowana przez NFZ.

Przegląd trwał w siedleckim ZOZie od 12 do 14 lutego. Kontrola odbyła się pod kątem spełnienia przez szpital norm określonych przez Ministerstwo Zdrowia. Pod lupę wzięto m.in.: procedury medyczne stosowane w szpitalu, sposób prowadzenia dokumentacji medycznej, kwalifikacje personelu, komfort pobytu pacjenta, przestrzeganie jego praw, wyposażenie w sprzęt medyczny i stan techniczno-sanitarny pomieszczeń.

Koszt procesu akredytacyjnego został sfinansowany ze środków unijnych i Ministerstwa Zdrowia. Certyfikat akredytacyjny z rąk profesora Jerzego Henniga, dyrektora Centrum Monitorowania Mirosław Leśkowicz, dyrektor SP ZOZ odbierze w najbliższy czwartek.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?