SPIN

Siedlecki WORD walczy o zyski. Chce swojej filii w Garwolinie

Aneta Borkowska środa, 9 kwietnia 2014, 15:02 Siedlce

word

Z obawy przed możliwą utratą klientów w związku z otwarciem łukowskiej filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej – Podlaskiej siedlecki WORD postanowił otworzyć swoją w Garwolinie.

– Postanowiliśmy uruchomić tam filię, bo będzie to i taniej i lepiej dla osoby zdającej – mówi Marek Kordecki, zastępca dyrektora WORD-u w Siedlcach. – Osoby z tego rejonu miałyby bliżej do Łukowa, więc prawdopodobnie mogłyby już nie jechać do nas tylko zdawać tam – dodaje.

Marek Kordecki, WORDKordecki wyjaśnia, że biznes plan oraz badanie rynku jakie zrobił Ośrodek wskazują, że to przedsięwzięcie będzie samofinansujące i siedlecki WORD powinien z niego mieć jeszcze zysk.
– Mamy już wybrane miejsce, jest to teren w garwoliński PKS-ie – tłumaczy Kordecki. – Jest to miejsce wylane asfaltem, które będzie spełniało wymogi. Budynek będzie również wynajmowany od PKS, czyli nic nie musimy budować, płacimy tylko pieniądze – dodaje.

Ostateczna decyzja o utworzeniu filii należy jednak do radnych sejmiku województwa mazowieckiego. Głosowanie nad projektem uchwały odbędzie się 14 kwietnia. Jeśli radni dadzą zielone światło w Garwolinie będą prowadzone egzaminy praktyczny i teoretyczny na prawo jazdy kat. „B” i teoretyczny kat. „A”.

11 komentarzy

 1. tadek dodano 8 lat temu

  Niech jeszcze podniosą ceny egzaminów i dołożą egzamin z zapinania pasów to na pewno znajdą się chętni

 2. Poinformowany dodano 8 lat temu

  Już w poniedziałek na sejmiku radni Platformy odrzucili projekt.

 3. bankier dodano 8 lat temu

  zróbcie jeszcze egzamin na taczki, wózki pchane, wózki ciągnięte, noszenie drabiny, wyprowadzenie psa, jazdę na rolkach i noszenie worka – a co – wszak szlachta urzędnicza musi mieć na chlebek…

 4. reklama podprogowa dodano 8 lat temu

  Zastanawia mnie fakt dlaczego ciągle przy temacie WORDu wypowiada się zastępca dyrektora a nie dyrektor? Jest dyrektor czy go nie ma? Pytam bez ironii, bo nie mam pojęcia.

  Zastanawia mnie fakt dlaczego w tym i w styczniowym artykule na temat WORD poza zdjęciem głównym mamy portret zastępcy?

  Odnosząc się do ostatniego fragmentu artykułu to decyzja wydaję się tylko formalnością, wszystkim powinno być to na rękę – Siedlcom i Garwolinowi. W sejmiku wiadomo która opcja ma większość.

  Na koniec pozytyw: korki się zmniejszą 😉 Przynajmniej eLki z "WG" znikną.

 5. Radek dodano 8 lat temu

  Kordecki weź sie do roboty a nie sie tylko lansujesz.

 6. :) dodano 8 lat temu

  Na ogrzewanie nie mają, że pan dyrektor w "ocieplaczu" ?
  Może w następnej odsłonie kufajka, gumofilce i uszanka?

 7. free lancer dodano 8 lat temu

  niech ZWM sprawdzi te swoje WORDY czy w ogole tacy Kordeccy sa potrzebni w tych instytucjach Przy spadku ilosci kursantow I odpowiednio wplywow wlasnie tacy walcza o byt. stad te ozywienie I aktywnosc czytaj lans. a wczesniej zapewne totalny niebyt. oczywista oczywistosc legitymacja PO, PSL PIS utwierdza beton mierny bierny ale wierny. z jednej strony kasa 5-10 tys. zl (za czesto 1/4 etatu albo nic tasmy prawdy kolek rolniczych) a z drugiej lojalnosc dobrze cementuje ten deal.

 8. Oskar Lange dodano 8 lat temu

  Na pekaesach to radny się zna, jest członkiem rady nadzorczej PKS Radom. Szkoda tylko, że po te parę groszy musi tak daleko jeździć,.. raz w miesiącu. Co mógłby przez ten dzień zrobić dla miasta? Nie wiem dlaczego wstawili radnego na listę hańby PO?

 9. obserwator dodano 8 lat temu

  Egzaminatorzy specjalnie oblewają kursantów za byle co by tylko nadal wpływy z opłat egzaminacyjnych były, by urzędnicy mieli pensje, niestety to nasza rzeczywistość. Szkoda gadać, wszystko by kasa była a kursant może i 10 razy zdawać jeśli zda. Chore to i nie wiem czy jakakolwiek ekipa to zmieni. współczuję nowym kierowcom. A tak na marginesie to chore jest jeśli na pierwszej lekcji z jazdy instruktorzy posyłają kursantów w miasto i stresują ich zamiast wcześniej poedukować ich na specjalnych placach do tego przystosowanych.

 10. pawel dodano 8 lat temu

  Z tego co pamietam to tego pana nie powinno juz byc w Wordzie za jazde (…)

 11. marcin_86 dodano 7 lat temu

  Rewelacji nie będzie skoro tylko kat. A (teoria), natomiast kat. B (teoria + praktyka), a gdzie reszta kat.?
  To ja wole jechać do Łomży, jeśli czujesz się na siłach to za pierwszym razem zdasz tam egzamin…
  Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?