SPIN

Sportowa wiosna w „Dwójce”

Aneta Borkowska czwartek, 10 kwietnia 2014, 10:27 Społeczeństwo

Rok szkolny 2013/2014 Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło Rokiem Szkoły w Ruchu. Odpowiedzią na to hasło jest całoroczny projekt „Dwójka w ruchu” realizowany przez PG nr 2 im. G. Narutowicza w Siedlcach. Na projekt składają się między innymi przedsięwzięcia „Sportowa wiosna w Dwójce”, „Dzień Dziecka na sportowo”, happening „W zdrowym ciele zdrowy duch”, „Rowerowy Rajd Szlakiem Rezerwatów Przyrody”.

Głównym celem projektu są działania promujące zdrowy styl życia, wzmacnianie poczucia odpowiedzialności za zdrowie, inspirowanie do aktywnego wypoczynku. „Dwójka” wprowadza modę na ruch i aktywny wypoczynek.

9 kwietnia w PG2 odbyły się zawody sportowo – rekreacyjne „Sportowa wiosna w Dwójce”. Organizatorzy zadbali o atrakcje sportowe i wesołą zabawę. Uczestnikom zaproponowano niecodzienne konkurencje: strzelanie z łuku, „dziką procę”, kręgle, wyścigi „pojazdów”, strzelnicę paint – bollową, przeciąganie liny. Młodzież bawiła się doskonale.

Puchar za zdobycie I miejsca wywalczył zespół reprezentujący Szkołę Podstawową  nr 10.  Najlepsi w konkurencjach indywidualnych: Iza Jurczak SP 4 i Grzegorz Skiermunt SP 6 (strzelanie z łuku), Kinga Kot SP 10 i Dawid Deniszczuk (kręgle), Agata Żołna SP 6 i Łukasz Joński (paint ball). Zwycięzcom gratulujemy.

źródło: PG nr 2

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?