SPIN

Taki wyczyn nie udaje się każdemu. SP ZOZ z akredytacją

Beata Głozak czwartek, 10 kwietnia 2014, 20:56 Siedlce

Wysoka jakość świadczonych usług, dbanie o prawa pacjenta, kompetentny personel, wyposażenie w odpowiedni sprzęt – siedlecki SP ZOZ ma na to dowód. Dyrektor szpitala miejskiego odebrał dzisiaj z rąk podeskretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia specjalny certyfikat akredytacyjny.

Akredytacja jest dowodem na to, że SP ZOZ w Siedlcach spełnia normy określone przez Ministerstwo Zdrowia. Spełnia je w 85 procentach, co plasuje go powyżej średniej wszystkich akredytowanych szpitali, których na dzień dzisiejszy jest w Polsce 145. Certyfikat ma wymierny efekt, bo podczas procedury kontraktowania szpital, który go posiada jest wyżej punktowany przez NFZ. Przeglądu szpitala dokonało Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Sprawdzano wszystko.

– Prześwietlono diagnostykę, opiekę nad pacjentem, jego prawa, żywienie i tak dalej co w sumie daje 221 standardów do spełnienia – mówi Jerzy Henning, dyrektor Centrum Monitorowania. – Siedlecki szpital wypada bardzo dobrze zwłaszcza, że przystąpił do procedury po raz pierwszy. Taki wyczyn nie udaje się każdemu – dodaje.

Jerzy Henning, dyrektor CMJ (posłuchaj)

Jerzy Henning.mp3

Mirosław Leśkowicz, dyrektor SP ZOZ-u w Siedlcach podkreśla, że akredytacja to nie tylko prestiż placówki. To także wymierne korzyści.

– Są pewne warunki, które określają w przyszłości zasady kontraktowania, czy też ustalania wyceny ubezpieczenia OC przez ubezpieczycieli. W przypadku szpitali akredytowanych będzie szansa na większe pieniądze z NFZ-u, a ubezpieczyciele deklarują możliwość obniżenia ceny za wykupienie polisy ubezpieczeniowej – mówi.

Mirosław Leśkowicz, dyrektor SP ZOZ-u (posłuchaj)

Mirosław Leśkowicz certyfikat.mp3

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Cezary Rzemek przyznaje, że przyznanie certyfikatu jest dla szpitala dowodem jakości określonej rozporządzeniem ministerialnym.

– Dla NFZ-u jest to informacja, że temu szpitalowi można zaufać i jest to efekt pracy całego personelu – mówi.

Cezary Rzemek, podsekretarz stanu w MZ (posłuchaj)

Cezary Rzemek o akredytacji.mp3

13 komentarzy

 1. Andrzej dodano 10 lat temu

  Gratuluję. Jak widać nie trzeba być prywatną spółką zeby dobrze leczyć pacjentów.

 2. ~~alles dodano 10 lat temu

  można ? można !!! niech Mazowiecki Szpital w Siedlcach bierze dobry przykład . Wystarczy mądry Manager z głową na karku.

 3. także Andrzej dodano 10 lat temu

  Da się? Da! Gratuluję Dyrektorowi i personelowi.

  P.S. Chociaż z drugiej strony zastanawiam się dlaczego jeszcze siedleccy frustraci i malkontenci nie podchwycili tematu, że szpital spełnia normy tylko w 85% !? 🙂

 4. *** dodano 10 lat temu

  Super dyrektor i pracownicy różnych grup zawodowych. Zapracowali sobie na ten sukces. Leczyć się to tylko w u nich.

 5. Piotr dodano 10 lat temu

  GRATULACJE! DYREKTOR SUPER NA DOBRYM MIEJSCU!! WIECEJ TAKICH LUDZI W MIESCIE!!!

 6. hhh dodano 10 lat temu

  "Wysoka jakość świadczonych usług, dbanie o prawa pacjenta, kompetentny personel" – dobre sobie, popytajcie najpierw pacjentów ile w tym prawdy…

 7. pisarz dodano 10 lat temu

  Byłem nie dawno pacjentem Szpitala Miejskiego i mogę potwierdzić doskonałą opiekę ,miły i kompetentny personel, dobre wyposażenie w sprzęt medyczny.

  • hhh dodano 10 lat temu

   to chyba byliśmy w innych szpitalach… oprocz wyremontowanego budynku i sprzętu nie ma tam nic po co by warto ryzykowac zycie przebywaniem w tym miejscu

 8. Mirek A dodano 10 lat temu

  Tacy menadżerowie dbający o ludzi i sprzęt przydali by się też gdzie indziej w Siedlcach. Np w pogotowiu czy straży pożarnej bo tam tez mają ratować.

 9. pacjent też dodano 10 lat temu

  Ale śmieszne z tym pianiem zachwytów nad ich usługami ,byłem tam niestety jako pacjent , przerost formy nad treścia, gburowatość i spychologia białego personelu mnie przytłoczyła, dlatego śmieszy mnie jak czytam te ble , ble

 10. obserwator dodano 10 lat temu

  To też wina Tuska? a tak poważnie fajnie że nie wszystko w czambuł jest be i że ludzie zaczynają widzieć i doceniać dobrą robotę. Gratulacje.

 11. teo dodano 10 lat temu

  wojewódzki też ma akredytację I co z tego?

 12. były pacjent dodano 10 lat temu

  Akredytacja za co?Personel na oddziale na nic nie reaguje siedzi w swoim pomieszczeniu i wychodzi za potrzebą albo przed obchodem byłem świadkiem jak starszy człowiek uderzył się kilka razy o kant szafki i mimo zgłoszenia personelowi żadnej reakcji drugiego dziadka inny pacjent pobił dość dotkliwie po twarzy pielęgniarz ich tylko rozdzielił i za co ta akredytacja

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?