SPIN

NOVEKINO – Oczami Kobiet: „Imigrantka”

Aneta Borkowska wtorek, 22 kwietnia 2014, 09:06 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Ewa przez całą „Imigrantkę” pozostaje zwiewna i waleczna zarazem, uwikłana w sytuację, a jednocześnie próbująca umiejscowić samą siebie gdzieś poza nią. Usiłująca wsiąknąć w nowy świat na własnych warunkach. Na własnych zasadach. Ocaliwszy moralny kręgosłup. Albo choć zachować nadzieję, że przyjdzie moment, w którym będzie mogła zabrać się za jego zrekonstruowanie po trudnej walce o przeżycie. (Urszula Lipińska/stopklatka)

W środę (30 kwietnia) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to melodramat „Imigrantka”.

Jest rok 1921. Dwie młode Polki, siostry – Ewa i Magda wyruszają do Ameryki w poszukiwaniu lepszego życia. Zanim jednak spełni się ich amerykański sen muszą przejść selekcję na Ellis Island. Chora na gruźlicę Magda zostaje zatrzymana i poddana kwarantannie, a zdana tylko na siebie Ewa rozpoczyna zdobywanie Ameryki na własną rękę. Niestety szybko przekonuje się, że młoda Polka bez znajomości i referencji na Manhattanie nie może liczyć na zbyt wiele. Trafia na ulicę, gdzie jej przewodnikiem i opiekunem zostaje Bruno (Joaquin Phoenix), który wciąga ją w nowojorski półświatek brudnych interesów i prostytucji. Ewa przypadkowo poznaje również kuzyna Brunona – Orlando (Jeremy Renner), który swoimi obietnicami na nowo rozbudzi w dziewczynie marzenia i nadzieje.

reżyseria: James Gray,
scenariusz: James Gray, Ric Menello,
aktorzy: Marion Cotillard, Joaquin Phoenix, Jeremy Renner,
gatunek: melodramat,
kraj produkcji: USA,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 120 minut,

źródło: NoveKino Siedlce – reklama / stopklatka

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?