SPIN

Ulica Floriańska nie wcześniej niż za dwa lata?

Beata Głozak wtorek, 29 kwietnia 2014, 23:30 Aktualnie, Siedlce

– Nie ma widoków na remont ul. Floriańskiej w Siedlcach – przyznaje prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. – Przynajmniej nie w ciągu najbliższych dwóch lat – dodaje.

O remoncie jednej z najgorszych dróg w centrum miasta mówiono często i długo. Niestety tylko mówiono. Podczas ostatniej sesji miejskiej prezydent Siedlec przyznał, że na remont ul. Floriańskiej nie ma co liczyć.

– Jeśli będą nabory na środki unijne to przymierzymy się do przebudowy ulicy Floriańskiej. Ja nie widzę możliwości, w tym roku ani prawdopodobnie w przyszłym, wybudowania jej z własnych środków – stwierdził Wojciech Kudelski.

Miasto na inwestycję ma czas do września 2016 roku i od dwóch lat informuje, że odbędzie się ona w etapach. Jeden z nich, jak informuje wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki, został zgłoszony do programu tzw. „schetynówek”, ale według niego nie wiadomo z jakim skutkiem. Niestety, najprawdopodobniej z marnym.

4 kwietnia 2014 roku Minister Administracji i Cyfryzacji zatwierdził przekazaną przez wojewodę mazowieckiego zaktualizowaną listę wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój. Siedlec na niej nie ma. Warto jednak podkreślić, że ulicy Floriańskiej nie ma też na wstępnej liście rankingowej inwestycji na rok 2014 opublikowanej w październiku minionego roku przez wojewodę.

12 komentarzy

 1. gość dodano 10 lat temu

  Mieszkam przy Floriańskiej. Wczoraj wymieniłem zawieszenie w samochodzie. Postanowiłem zmniejszyć prędkość jazdy na Floriańskiej z 30 na 20km/h to może pół roku wytrzyma..

 2. a myśleli... dodano 10 lat temu

  a PISowcy myśleli, że z STSem sobie podziałaja… ech…

 3. mieszkaniec dodano 10 lat temu

  Moze po prostu tych wniosków nikt nie potrafi dobrze napisać?

 4. echo dodano 10 lat temu

  Pieniędzy na ul.Floriańską brak ale na ulicę od Domanickiej do Borówkowej były.Warto obejrzeć : z jednej strony las ,dalej kilka domków i pole,pełna szerokość ,kilkaset metrów długości, ścieżka rowerowa,uzbrojenie i oświetlenie.
  Ciekawe kto tam mieszka?

  • pisarz dodano 10 lat temu

   Czy nie jeden z ważnych urzędników miasta?

 5. gałgan dodano 10 lat temu

  a trzeba było drażnić tuska? pisiaki jedne? teraz nie ma drogi

 6. obserwator II. dodano 10 lat temu

  Może mieszkańcy ul.Floriańskiej się dołożą jak to ma miejsce przy remontach innych ulic miasta a miasto dołoży parę marnych groszy i z tego zrobi się pompa polityczna jak to Prezydent i Miejscy Rajcowie przed wyborami mogą coś zrobić dla miejskiej gawiedzi.No może więc politycy szczebla lokalnego zamiast budować pomniki pomyślicie o kierowcach w zrujnowanych samochodach i mieszkańcach tej jedynej ruiny wylotowej i przelotowej w naszym tak upolitycznionym grajdole.

  • Lesio dodano 10 lat temu

   Jak nie ma pieniędzy z zewnątrz, to może za swoje zacząć remont i robić go etapami a nie czekać nie wiadomo kiedy.

 7. kketrab dodano 10 lat temu

  Wg mnie wstyd dla miasta. Ulica w samym centrum, tuż obok ratusza, o sporym natężeniu ruchu a jest w takim a nie innym stanie- tak jak niegdyś Pułaskiego. Ale cóż skoro wolą robić drogi w 'lasach' niech se robią. Pewnie wychodzą z założenia, że w centrum to i po dziurach ludzie będą jeździć.

 8. Inga dodano 10 lat temu

  Ten Kudelski to nic nie może. Stary człowiek i nie może…

  • Ws dodano 10 lat temu

   Młodość nie równa się energia i inteligencja. Prawda jest taka, że pan Kudelski w tych wielbionych przez Ciebie młodych nie ma żadnej konkurencji. W sumie to dobrze, bo jak patrzę na niektórych kameleonów z dzisiejszej opozycji to nie wiem czy śmiać się czy może płakać. Ot Siedlce właśnie.

 9. Ja dodano 10 lat temu

  Kolejna do remontu powinna byc janowska,poprostu dziura na dziurze,zeby dojechać na cmentarz jeżdzę na około Starowiejska, ale na nią na pewno tez nie bedzie funduszy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?