SPIN

NOVEKINO – Oczami Kobiet: „Camille Claudel, 1915”

Aneta Borkowska piątek, 2 maja 2014, 20:54 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Filmy Brunona Dumonta z reguły stawiają widzowi opór. Z wierzchu surowe, niepozorne, nie „oglądają się” dobrze. Tuż po seansie trudno zazwyczaj powiedzieć, czego się właśnie doświadczyło. Dopiero zepchnięte na boczny tor umysłu wspomnienia seansu zaczynają fermentować i – czasami – w wyniku tego procesu rodzi się w widzu poczucie, że obcowało się z czymś szczególnym. „Camille Claudel 1915” jest utrzymana w podobnym tonie. ( Jakub Popielecki/filmweb)

W środę (7 maja) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat biograficzny „Camille Claudel, 1915″.

Historia wybitnie uzdolnionej francuskiej rzeźbiarki. Pochodząca z ubogiej rodziny Camille Claudel (Juliette Binoche) od najmłodszych lat tworzyła prace, które znawców sztuki zaskakiwały dynamicznością i nowatorstwem. Nie mając żadnego oparcia w rodzinie, kobieta została kochanką Auguste Rodina. Po stracie dziecka zniszczyła większość swoich prac i zapadła w głęboką depresję. Umieszczona przez brata w szpitalu psychiatrycznym spędziła w nim 30 lat bez kontaktu z najbliższymi.

reżyseria: Bruno Dumont,
scenariusz: Bruno Dumont,
aktorzy: Juliette Binoche, Jean-Luc Vincent, Robert Leroy,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Francja,
rok produkcji: 2013,
czas trwania: 95 minut,

źródło: NoveKino Siedlce (reklama)

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?