SPIN

Postoi, poczeka, aż znajdą się pieniądze

Beata Głozak piątek, 2 maja 2014, 23:49 Siedlce
budynek po policji

Nie wiadomo kiedy do przejętego w formie darowizny budynku po komendzie policji przeprowadzą się siedleccy urzędnicy. Projekt remontu jest gotowy od miesięcy, ale pieniędzy na prace adaptacyjne nie ma. Zimowe utrzymanie obiektu kosztowało podatników kilkadziesiąt tysięcy.  

Oszczędna wersja zakłada, że remont może pochłonąć 5 mln zł. Prace będą obejmowały wymianę instalacji elektrycznej, podłóg i zabezpieczenia dachu. Planowane jest także założenie sieci komputerowej oraz budowa windy. Do dyspozycji urzędników będzie ponad 3,4 tysiące metrów kw, ale na razie budynek stoi pusty. Stoi pusty co nie znaczy, że nie generuje kosztów.

– Na tę chwilę nie ponosimy żadnych kosztów związanych z ochroną obiektu, bo jeszcze zajmuje się tym policja, ale w najbliższym czasie będziemy musieli przejąc to zadanie – powiedział sekretarz miasta Sławomir Marchel. – Koszty są tak naprawdę zimą. Mieliśmy dylemat czy spuścić wodę czy ją grzać i kosztowało nas to kilkanaście tysięcy miesięcznie.

Nie wiadomo jednak kiedy do budynku przy ul. Prusa przeprowadzą się siedleccy urzędnicy. Wszystko zależy od sytuacji finansowej miasta, a ta nie jest najlepsza. Marchel nie wyklucza jednak, że „inwestycja w tym roku ruszy”.

– Mamy dokumentację, ponosimy drobne rachunki wspólnie z policją za energię elektryczną i wodę – dodał prezydent Siedlec Wojciech Kudelski.

Przypomnimy, że zgodnie z planami, na parterze i pierwszym piętrze ma znaleźć się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Na drugim Poradnia Psychologiczno–Pedagogiczna, a na ostatnim część wydziałów urzędu z ulicy Piłsudskiego 45 i Oskara Lange. Do skrzydła przy budynku planowane jest przeniesienie straży miejskiej.

17 komentarzy

 1. Zorro dodano 7 lat temu

  Kudelski Wojciechu marny gospodarzu a dla ZUO to wynajmujesz i płacisz i nie tylko dla nich a budynek po policji będzie niewykorzystany długo a jego remont co roku będzie droższy, zajmij się wnukami prawnuczkami i wstydu oszczędzi i nie ośmieszaj się dalej. Twoje rządzenie Kiernikowskiego ,Tchórzewskiego Siedlce długo będą pamiętać i przeklinać .

 2. Zorro dodano 7 lat temu

  Zapomniałem dodać amen przepraszam. amen

 3. wylkowyje dodano 7 lat temu

  Zero pojęcia o zarządzaniu. Niemoctwo. Ja NIC NIE MOGĘ CZEREPACH. Wstyd! A oni se chcieli Ratusz w centrum stawiać Janukowycze jedne. Ale nic dziwnego, jak kasa miasta idzie na prezenty ślubne ślubne.

 4. pisarz dodano 7 lat temu

  Dobrze ,że Miasta przejęło ten budynek od Policji, różne wydziały porozrzucane po terenie miasta będzie można umieścić w jednym obiekcie. Policja ma cały swój kompleks przy ulicy Starowiejskiej i budynku przy ul. Prusa już dawno nie użytkuje.

 5. Karol dodano 7 lat temu

  o znów fachowcy się odzywają!
  weźcie ludzie idźcie do weterynarza zaszczepić się na wściekliznę…
  jak się nie podoba to wypier…. z tego miasta i nie piszcie po cichu bzdur…

  • wylkowyje dodano 7 lat temu

   Żebyście tchórze jedne już do końca sprywatyzowali to miasto – niedoczekanie wasze!

  • maro dodano 7 lat temu

   Sam wy…..j nam z naszego miasta ,d….e Kudelskiego!

 6. on dodano 7 lat temu

  Dobrze że ten obiekt który stoi i czeka dostaliśmy za darmo. Gorzej z tym co stoi i czeka za 55 mln.

 7. www dodano 7 lat temu

  A Kiernikowskiego to nawet w Legnicy nie chcą……napisali do Papierza list….to wiadomość z pewnego źródła.

 8. ? dodano 7 lat temu

  Kto to PapieRZ?

  • Set dodano 7 lat temu

   To czlowiek uczulony na papier i ortografie 🙂

   • www dodano 7 lat temu

    tylko tyle masz w tym temacie do powiedzenia, polonisto? Jak kogoś poprawiasz to sam pisz poprawnie czLowieku……. małostkowy.

    • Set dodano 7 lat temu

     jak skończysz czytać słownik ortograficzny, zainteresuj się oprogramowaniem, które nie posiada znaków diaktrycznych

 9. wylkowyje dodano 7 lat temu

  To dobry pomysł. Wsadzić tam zarządy wszystkich spółek. Ich stać na dezajnerki to i tutaj na wykończenie znajdą.

 10. Karol wygania... dodano 7 lat temu

  Karol wygania, delikatnie mówiąc, inaczej myślących z Miasta. Jakiś fanatyk???Wyznawca????Prawda jest smutna. Władza PIS w Siedlcach doprowadziła do stanu że nawet na ten remont nie maja kasy. Potrafią za yo do BÓLU obsadzać najniższe stanowiska w Spółkach czy innych instytucjach SWOIMI. Przykład jeden – nabór do Parku wodnego.Nepotyzm, który widza tylko u PO czy PSL. Szkoda słów – na szczęście wybory samorządowe wkrótce.

 11. Radek dodano 7 lat temu

  Szkoda marnować zabytkowego budynku ale może on juz komuś sie spodobał i trzeba tylko odczekać. Tak jak było z Przychodnia na Armii Krajowej koło Hali , Kasyno i wiele innych by sie znalazło. Dlaczego do Siedlec nie wejdzie prokurator czy na pewno wszystko było legalnie.

 12. majka dodano 7 lat temu

  Stoi, ale czy poczeka??? Następny w kolejce. Jeden budynek w poczekalni na Konarskiego, żal patrzeć jak przeistacza się w ruinę, teraz na Prusa kolejny. .. Miasto postawiło sobie za punkt honoru wzbogacenie bazy turystycznej o zabytkowe ruiny???? Ktoś stracil kontrolę nad tym wszystkim. ..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?