SPIN

Po Forum Inwestorów zostały kontakty

Beata Głozak niedziela, 11 maja 2014, 21:20 Siedlce

– Są kontakty, tworzy się koncepcja – mówi prezydent Siedlec pytany o efekty I Siedleckiego Forum Inwestorów. Spotkanie, które pół roku temu miało zapoznać przedsiębiorców z koncepcją budowy Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego w rejonie dworca PKP na razie nie przyniosło wymiernych efektów.

Temat I SFI, a w zasadzie jego skutków wzbudził zainteresowanie siedleckich radnych podczas ostatniej sesji miejskiej. Jacek Garbaczewski chciał wiedzieć czy po 6 miesiącach są już konkretne propozycje ze strony ewentualnych inwestorów. – Czy jest szansa, aby to Forum można było uznać za udane? – dopytywał.

– Pół roku przy podejmowaniu tak ważnych decyzji jak zorganizowanie, przygotowanie dokumentów do budowy centrum przesiadkowego w naszym mieście to okres dosyć krótki – stwierdził prezydent Siedlec Wojciech Kudelski. – Jesteśmy na etapie opracowywania koncepcji, która została zlecona specjalistycznej firmie i jest na ukończeniu. Jesteśmy też w kontakcie przynajmniej z kilkoma firmami, które są zainteresowane zainwestowaniem tam – dodał Kudelski, ale nazwy firm ani nawet ich branż nie wymienił.

Zdaniem jednego z potencjalnych inwestorów teren przy dworcu PKP ma jeden, główny problem.

– W tej chwili jest bardzo mocno izolowany komunikacyjnie. Tam po prostu nie ma tej drogi, która ma być. Kiedy ona będzie, w jakim kształcie? Tego nie wie nikt – przyznał w rozmowie z nami.

Tereny przy stacji kolejowej bez wątpienia zyskają na wartości po doprowadzeniu do nich 3 etapu obwodnicy i wybudowaniu tunelu na przedłużeniu ulicy Kilińskiego. Nie wiadomo jednak kiedy to się stanie, bo miasto liczy w tym względzie na dofinansowanie unijne.

9 komentarzy

 1. LLU dodano 10 lat temu

  Rok, najmniej rok…

 2. n dodano 10 lat temu

  "W tej chwili (teren przy dworcu PKP) jest bardzo mocno izolowany komunikacyjnie. Tam po prostu nie ma tej drogi, która ma być. Kiedy ona będzie? Tego nie wie nikt" No właśnie TEGO NIE WIE NIKT. To dlaczego ma się ktokolwiek z inwestorów interesować się tematem? Może będzie kolejny "sukces"

 3. Sohcackaa dodano 10 lat temu

  Kończ waść wstydu oszczędzi .amen

 4. Karol dodano 10 lat temu

  czytam czytam.. a może któryś z dziennikarzy zainteresuje się jak można przemysł ściągnąć do naszego miasta? i zada to pytanie naszym władzom i nie tylko w urzedzie miasta ale gminy i wyżej! mamy w chorobę różnych różności w ziemi czemu tego nie wyciągać i nie zacząć w końcu na tym zarabiać ???
  inwestorzy sami się pojawia!
  a handlu i usług długo się nie pociągnie i każdy to powie!

  • efaster dodano 10 lat temu

   przemysł już siedzi w Bangladeszu, Wietnamie, Chinach, Tajlandii itp. a ściągnąć nowego inwestora z zagranicy to trzeba beczkę soli zjeść, nie ma u nas autostrady więc połowa odpada, linia kolejowa w remoncie więc na razie jej przepustowość mocno ograniczona, no i brak odpowiednich dużych i tanich terenów, do tego ulgi i zwolnienia z podatków od nieruchomości po dochodowy. A kapitał ma to do siebie, że idzie tam gdzie mu się to bardziej opłaca i dlatego u nas nikt nie inwestuje, bo i w UM brak osób przedsiębiorczych z pomysłem, które jeździły by na seminaria, targi itp. i zachęcały inwestorów do inwestowania, lepiej siedzieć w ciepłym gabinecie i zbijać bąki czasem udając się na jakąś ivent dla VIP-ów gdzie można się dobrze najeść i napić za darmo.

 5. Sohcackaa dodano 10 lat temu

  Tygodnik Siedlecki to nie gazeta to ……………. za parę groszy to i słonia w D …… POCAŁUJE a Kudelskiemu to zrobi ………… amen

 6. korea północna dodano 10 lat temu

  Po raz kolejny zapytam czego obawia się dyrektor MOK że nie pozwala publikować komentarzy pod informacjami z ośrodka? Nawet głupiego pytania zadać nie można. Czemu to ma służyć? Głupota.

  • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

   Drogi czytelniku prosta odpowiedź: reklamodawca ma prawo zablokować komentarze pod swoimi tekstami reklamowymi. I tak jest w tym przypadku. Powody są dla nas nieistotne.

 7. gość dodano 10 lat temu

  Kiedy wybudują ten tunel do osiedla Strusa bo chyba gdzie indziej to on nie bedzie potrzebny ?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?