SPIN

NOVEKINO: Oczami Kobiet – „Grace księżnej Monako”

Aneta Borkowska piątek, 16 maja 2014, 14:21 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

Powracają w filmie ujęcia szumiących drzew, pojawiają się ptaki, jest też kręcona „rozedrganą” kamerą sekwencja konnego galopu. Owe symbole utraconej wolności są najpewniej wyrazem tęsknoty bohaterki za dawnym życiem. Dahan pokazuje ją jako heroinę, która za cenę osobistego szczęścia i w imię społecznego posłannictwa złożyła się na ołtarzu monarchii. I właśnie ta naiwność boli w „Grace księżnej Monako” najbardziej. (Michał Walkiewicz/filmweb)

W najbliższą środę (21 maja) o godz. 19. w NoveKino na ekranie zobaczymy kolejny film z cyklu „Oczami Kobiet”. Tym razem będzie to dramat „Grace księżnej Monako”.

Życie gwiazdy filmowej, zawrotna kariera uwieńczona Oscarem i wielka sława to tylko początek baśniowego życia Grace Kelly, skromnej dziewczyny z Filadelfii. Kiedy ma już niemal wszystko, poznaje Księcia Monako Rainera. Zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Grace decyduje się porzucić Hollywood dla jednej, najważniejszej roli w swoim życiu – zostaje Księżną. Od tej pory plan zdjęciowy zastępują jej europejskie salony. U boku ukochanego od nowa musi zbudować swój świat, w nieznanym kraju, wśród koronowanych głów. Wydaje się, że nic nie jest w stanie przerwać tego pięknego snu. Jednak gdy zbliża się francuska inwazja na Monako w 1960 roku, Grace staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Jej rola w nadchodzącym dramacie okaże się kreacją jej życia.

reżyseria: Olivier Dahan,
scenariusz: Arash Amel,
aktorzy: Nicole Kidman, Milo Ventimiglia, Tim Roth,
gatunek: biograficzny/dramat,
kraj produkcji: Belgia, Francja, Luksemburg, USA, Włochy,
rok produkcji: 2014,
czas trwania: 103 minuty,

Partnerem wieczoru będzie GreenBaar – jedyny bar ze zdrową kuchnią w Siedlcach. Od kilku sezonów filmowych GreenBaar przygotowuje dla widzów Oczami Kobiet smaczne przekąski  hołdując zasadzie „Jeść dla przyjemności a nie odżywiać się”. Zgodnie z przesłaniem filmu na gości Oczami Kobiet czekać będzie kulinarna uczta królewska.

źródło: NoveKino Siedlce (reklama), filmweb

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?