SPIN

„To nic innego jak kampania wyborcza. Dziwię się radnym PO”

Beata Głozak piątek, 16 maja 2014, 01:19 Siedlce

– Ja im tylko współczuję, że znowu prowadzą kampanię negacji i przepadną na takiej kampanii – tak prezydent Siedlec, Wojciech Kudelski w rozmowie z nami kwituje środową konferencję prasową siedmiu radnych Platformy Obywatelskiej.

Będąca w minionym roku w koalicji z PiS-em i STS-em Platforma, dwa dni temu publicznie zaapelowała do władz miasta o jak najszybsze podjęcie działań, które uzdrowią finanse miasta. Według nich prezydent od dłuższego czasu przedstawiał radzie miasta dane, które nijak miały się do rzeczywistości.

– Robienie przez radnych konferencji prasowej na schodach, w sytuacji kiedy mają do dyspozycji salę w urzędzie miasta jest niepoważne – mówi w rozmowie z nami Wojciech Kudelski, prezydent Siedlec. – To co się stało, to nic innego jak kampania wyborcza. Tak to odbieram – komentuje i dodaje, że w najbliższym czasie odbędzie się konferencja prasowa, na której przedstawione zostaną sprawy ważne dla miasta.

Prezydenta dziwi atak radnych PO, bo jak przypomina jeszcze do niedawna razem współtworzyli siedlecką rzeczywistość.

– Czy oni pierwszy dzień są w radzie miasta? Oni tę sytuację tworzyli, stan miasta nie jest katastrofalny, a na najbliższej sesji zostaną przekazane informacje o planie naprawczym. Kampania przed poprzednimi wyborami też była kampania negacji, a wiele dobrych rzeczy zrobiliśmy razem. Dziwię się radnym Platformy, że wchodzą w te same buty. Jest jeszcze wiele do zrobienia i możemy to zrobić razem. Ja im tylko współczuję, że znowu prowadzą kampanię negacji i przepadną na takiej kampanii – kończy.

Czy jest szansa, aby obie partie ponad podziałami porozumiały się dla dobra miasta, jego mieszkańców i ich portfeli? O tym przekonamy się zapewne podczas najbliższej sesji kiedy dojedzie do głosowania uchwał mających, jak zapewnia prezydent, wyciągnąć Siedlce z finansowego letargu.

49 komentarzy

 1. Pis = PO dodano 10 lat temu

  Już dawno się porozumieli dla portfeli mieszkańców. A dokładniej dla ich zawartości. Najgorsze, co ich teraz może spotkać to z dołu nowa prawica z tzw. Dwoma Pawłami na radach, a z góry Komisarz.

  • juda dodano 10 lat temu

   Jak to tylko wybory to co się tak PAn pieklisz PAnie Prezydencie ??? oj chyba PO trafia w 10 !!! teraz pewnie Prezydent wywali resztę ludzi związanych z PO z pracy ??? ale to juz norma więc …….. po owocach poznacie ich.

 2. komornik dodano 10 lat temu

  Lombard już wybrany?

 3. powiedział duzo i nic nie powiedział dodano 10 lat temu

  Oczywiście, że budżet miasta i długi ti wina PO, a nawet samego Tuska.
  Przecież Kudelski jest prawym i sprawiedliwym człowiekiem, otacza się wybitnymi jednostkami, nie mającymi powiązań rodzinnych i dniem i nocą pracującymi dla dobra Ojczyzny i naszego miasta.
  To nic, ze tatus posłęm, synek radnym, teść płaci synowej, itd. najwazniejsze jest znaleźć winnego.
  Obłuda pisowska jest jak Himalaje. A przykład idzie z góry.
  Wczoraj prezes "zawiesił" kampanię i pobiegł ratować dobytek powodzian. Tylko nikt nie może się dowiedzieć, kto zapłacił za tę wycieczkę (w dodatku pogoda pokazała mu wała i powodzi nie było), z jakiego budżetu, bo skoro kampania "zawieszona" to nie może to być ze środków wyborczych.
  Mimo, że uważam Kudelskiego za starca (jestem w tym samym wieku, ale wydaje mi się, że jestem bardziej sprawna umysłowo) – to jednak zagłosuje na niego w wyborach prezydenckich. Niech wypije to piwo, którego nam nawarzył. Zobaczymy jak sobie poradzi.

  • {?} dodano 10 lat temu

   Czy zepsuty zegarek powinien naprawiać ten co go popsuł?

   • naprawa dodano 10 lat temu

    Nie, ale powinien "słono" za to zapłacić.

 4. pisarz dodano 10 lat temu

  Pan Dobijański kandydując na prezydenta miasta cztery lata temu robił kampanię negatywną i przegrał z kretesem, nawet z kandydatką STS. Dzisiaj PO robi to samo i przegra. Panowie nie idźcie tą drogą .

  • obserwator dodano 10 lat temu

   Już niedługo PiS wywiozą w historyczny niebyt i miotła zacznie zamiatać, a wtedy zobaczymy jak bardzo są lojalni do swojej partii i czy nie będą na niej psów wieszać jak Kurski, Ziobro, Cymański,Kowal i inni.

 5. juznienaiwny dodano 10 lat temu

  Na ostatniej w tym roku sesji, która odbyła się 28 grudnia Rada Miasta uchwaliła budżet Miasta na 2013 rok. Wszystkie kluby radnych jednomyślnie poparły uchwałę. Planowane przyszłoroczne dochody Siedlec to ponad 440 mln zł, a wydatki 368 mln zł.
  ………..
  W dyskusji nad budżetem wielokrotnie przewijał się wątek zadłużenia miasta. W przyjętym budżecie nie przekroczy ono dopuszczonej przez ustawę o finansach publicznych 60 % dochodów. Jak podkreślał skarbnik to efekt pozyskania 156 mln zł środków unijnych, do których trzeba było dołożyć drugie tyle środków własnych.

  http://www.siedlce.pl/index.php?option=16&action=news_show&news_id=1555

  Przeszacować przychody budżetu o 80 mln pln tj.18 % to albo sabotaż albo głupota, tu komisarz jest potrzebny a wszystkim panom i paniom z rady miasta oraz zarządu miasta należy podziękować za pracę a na rondzie M.Curie -Skłodowskiej zawiesić baner ze zdjęciem z obrad RM i podpisem "Siedlce przeciwne głupocie"
  To że PO wykorzystuje to w kampanii to nie jest zaskoczenie, elementem kampanii jest też odwołanie sesji RM , ciekawe ile procent straciłby PiS w naszym mieście gdyby sesja się odbyła i prasa zdążyłaby przed 25 maja o niej napisać.

 6. Roki dodano 10 lat temu

  Kudelski przyznał publicznie ze miasto doprowadził do zapaści finansowej to co on chce naprawiać niech on się pakuje.

 7. prognoza budżetu dodano 10 lat temu

  "Przeszacować przychody budżetu o 80 mln pln tj.18 % to albo sabotaż albo głupota". To też niekompetencja, ignorancja,pewność siebie a właściwie swoich wyborców,bo ciemny lud wszystko kupi.

 8. ??? dodano 10 lat temu

  Kampania jak nic i wreszcie mądre słowa prezydenta. Wystarczy sobie popatrzeć co tworzy czasem na facebooku p. Kordecki. Takiego jednostronnego punktu widzenia już dawno nie czytałam. Tam wszystko, co złe to p. Kudelski. Suchej nitki nie zostawia. A pewnie będzie tak jak podobno po ostatnich wyborach, że p. Kordecki pierwszy, kilkanaście minut po wiadomości o wynikach przyleci do magistratu z gratulacjami. Hipokryzja pełną gębą.

  Przyjrzeć się bliżej tym ludziom ze schodów i stwierdzić można, że tam połowa taka. Ci, którzy nie pchają się do kadru, stoją z tyłu, z boku to jedynie normalna, ludzka twarz PO. Jej niestety nie pokażą, bo ……………….

 9. Leon dodano 10 lat temu

  Ten wiec przed urzędem to kolejne absurdy Dobijańskiego. Z jego pomocą panowie z PO pójdą na dno. Aby tak głupio dalej.

  • Leoś dodano 10 lat temu

   Odpocznij , bo Ci się przewody przegrzały. Staruszek Kudelski i PiSiorki to jeden wielki absurd – Dobijański miał rację jak widać z perspektywy ostatnich lat.

  • PO schodzi na dno juzcałkiem dodano 10 lat temu

   tylko krytykanctwo im wychodzi w siedleckim PO ,żenada ….i zgadzam się z prezydentem ,że przepadną na tym do cna

   • Czyli jak nikt nie będzie pisał dodano 10 lat temu

    Czyli jak nikt nie będzie pisał, krytykował, to będzie znaczyło, że jest wspaniale i bogato.

    Jednak nawet gdyby wszyscy naraz zamilkli nadal będzie jak jest.
    Milczeniem długu się nie spłaci.

   • ryt dodano 10 lat temu

    Trzeba martwić się o własną dupę, która nieźle w g….. siedzi.

  • obserwator dodano 10 lat temu

   Chciałbyś, ale czas Wasz już dobiega.

 10. Oskar Lange dodano 10 lat temu

  Gdzie jest lewica? Kłóci się prawica od starej do nowej a lewica nie zyskuje. Żadnych plakatów, spotkań i dyskusji. Kordecki wisi na placu a plac ten niedobry jest dla PO. Jasiński z Kaczyńskim stoi a młodego Tchórzewskiego też nie widać.

 11. prezydencie, prezydencie dodano 10 lat temu

  Wasz Prezydent mówi: nic się nie stało, a za chwilę dodaje: niedługo przedstawimy plan naprawczy dla miasta… Panie Prezydencie, rozdwojenie jaźni?

 12. to tylko walka partyjna dodano 10 lat temu

  Najeżdżanie teraz na tych z PO jest obroną Prezydenta . Czy słusznie?Prezydent nic nie winien, to winne PO?Zobaczymy ten plan naprawczy jaki przygotuje nam Prezydent i wtedy zobaczymy.W tej wypowiedzi Prezydent tez nie mówi oproblemie tylko o zachowaniu obecnych przeciwników, byłych koalicjantów.

  • tez mi to przyszło do głowy dodano 10 lat temu

   Miasto w długach, sytuacja katastrofalna – a jak ktos o tym głosno mówi – to kampania wyborcza. I oczywiście wina tych co mówią.

 13. ona dodano 10 lat temu

  Panie Kudelski "kończ Waść wstydu oszczędź"

  • rihanna dodano 10 lat temu

   Platfuski nie mają nic więcej do powiedzenia? Żal was panowie. Jak zwykle te same błędy.

  • cytat dodano 10 lat temu

   Już na ten temat pisałem.
   Trzeba przeczytać książkę (fragment z tym cytatem)
   i zrozumieć kto tu Kmicic, a kto Wołodyjowski.

   • ona dodano 10 lat temu

    Wyrzucono ich z koalicji za to że jak się okazało mówili prawdę. Teraz kiedy tą prawdę z przed roku i dwóch przypominają to im mówicie "wiedzieliście i nic nie mówiliście tylko głosowaliście" Myślę że krytykom PO ktoś nadepnął na ucho, albo kazał im pisać z urzędu to co piszą. A tak w ogóle to powiedzcie co obecny skład prezydentów zrobił dla mieszkańców coś naprawdę dobrego. Zaznaczam nie jestem zwolenniczką PO

 14. Zorro dodano 10 lat temu

  INTELIGENCJA KUDELSKIEGO UWAGA , DZIWIE SIĘ RADNYM Z PO ŻE KRYTYKUJĄ. amen

 15. wyborca - młody dodano 10 lat temu

  Głosuję na PO. To przyszłość a nie stagnacja. I oczywiście młodość oraz europejskość.

  • rihanna dodano 10 lat temu

   Nie żartuj 😀

 16. obiektywny dodano 10 lat temu

  i jak zwykle cały urząd miasta Siedlce zaangażowany w godzinach pracy do pisania komentarzy 🙂
  Od listopada to sie zmieni, nowa władza w magistracie nie będzie kazała Wam tego robić 🙂

 17. tiger dodano 10 lat temu

  Nowa nazwa koalicji w Siedlcach: LOMBARD.

 18. widz dodano 10 lat temu

  każde miasto ma długi
  kwestia genezy co z tego mamy jako mieszkańcy

 19. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Oj PISiorki pali się grrunt pod nogami. Tyle synekur możecie starcic. A wystarczyło nie słuchac Tchórzewskiego i nie wyrzucać PO z koalicji. Kim wy teraz chcecie wojowac z PO, tymi 80cio letnmi dziadkami.??? przeciez oni was smiechem załatwią

 20. do Zorro dodano 10 lat temu

  Może inteligencja poszła już na emeryturę i dlatego nie dopuszcza żadnej krytyki?. A jak wiadomo na emeryturze się odpoczywa, a nie zaprzęga szare komórki do pracy. Przyjęcie krytyki jest sporym wysiłkiem umysłowym.

 21. Radek -fan województwa SIEDLECKIEGO dodano 10 lat temu

  Proszę to opublikować to dla wyborców-ważne

  Najbiedniejsze i najstarsze polskie emerytki. Julia Pitera namawiała do emerytury w wieku 67 lat, a sama przeszła na nią… natychmiast po 60-tce.

  Polskie 60 – letnie emerytki

  Z oświadczenia majątkowego Juli Pitery wynika, że w ubiegłym roku posłanka PO z tytułu dostała 8888 zł. Przeszła na nią trzy miesiące po urodzinach. Dostaje dwa tysiące dwieście emerytury.

  Przypominamy, że Julia Pitera była orędowniczką podwyższenia wieku emerytalnego. Musimy zmienić mentalność i wyjść z komuny – twierdziła – uzasadniająć konieczność podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat.

  Teraz postanowiły zadbać o podwyższenie emerytury i kandydować

  do parlamentu europejskiego.

  I pewno mądzry Polacy będą na nia głosować. Przecież do była minister d/s walki z korupcją.

  Tak przy okazji w sierpniu, po skończeniu 60 lat i 5 miesięcy, uprawnienia nabędzie inna poseł – Anna Grodzka. Gdyby nie zmieniła płci, to musiałaby pracować dokładnie o 6 lat i 7 miesięcy dłużej. Jako wiek emerytalny osiągnęłaby po ukończeniu 67 lat, czyli w marcu 2021 roku. A to spryciula.

  -– podawał „Super Express”

 22. Ignacy dodano 10 lat temu

  Naczelna zasada jaka powinna obowiązywać każdego kto publicznie zabiera głos zarzucając innym cokolwiek brzmi- Zacznij od siebie. W szczególności powinni zważać na to ludzie piastujący poważne i odpowiedzialne funkcje. Innymi słowy. Jeżeli stawia się zarzut o prowadzenie kampanii wyborczej to samemu nie należy tego robić.
  Prezydent miasta ostatnio, tj. 16 maja, na jubileuszu XXX- lecia Szkoły Podstawowej nr 11, dokładnie uczynił to samo, co innym zarzucił. Natomiast istnym kuriozum było zaproszenie i wystąpienie, na wspomnianym jubileuszu, delegowanej przedstawicielki biura poselskiego posła Krzysztofa Tchórzewskiego.
  No chyba, że to to już swoista norma w Siedlcach.
  Pozdrawiam.
  Ignacy.

 23. rihanna dodano 10 lat temu

  Widać Platfuski w natarciu. Smutne.

  • wybory dodano 10 lat temu

   Nie ma co ukrywać, w siedleckiej PO walecznych młodych wilków nie ma. A ci wystartowali za późno i stara wataha u władzy ich nie wpuści w swoje układy. A co my mamy wybrać?

  • obserwator dodano 10 lat temu

   Szykuj bambetle, bo możesz nie zdążyć i będziesz zwiewać z gołą d..

 24. on dodano 10 lat temu

  Do Kudelskiego. Droga ze szczytu władzy na samo dno nie jest daleka. Często dlatego że nic tak nie zaślepia jak wiara we własną genialność i przewagę nad innymi.

  • Radek -fan województwa SIEDLECKIEGO dodano 10 lat temu

   spadochroniarzy np.z Warszawki-którzy Siedlce mieli zawsze w 4 literach.Amen

 25. Radek -fan województwa SIEDLECKIEGO dodano 10 lat temu

  Kobitki polityczne -chętne do Europarlamentu-podrzucono Siedlcom- fatalne. Kolejna -" kawiorowa Lewica "-KALATA -wyciągnęła grube miliony od PZU- poprzez Necla- będąc w Rządzie z ramienia Samoobrony.Okropna kandydatura- a fe

  • Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

   Po pierwsze: Nikt Pani Kalaty Siedlcom nie podrzuca. Jest liderką okręgu obejmującego całe województwo mazowieckie z wyłączeniem stolicy.

   Po drugie: jeśli masz dowody na przestępstwo popełnione przez tą Panią jesteś zobowiązany do ich przedstawienia organom ścigania, w przeciwnym razie możesz być pociągnięty do odpowiedzialności z paragrafu zakazującego ukrywania dowodów przestępstwa. Jeśli takich dowodów nie masz to nic innego jak zwyczajnie kłamiesz, aby zdyskredytować tę kandydaturę. Rozwagi trochę!

 26. młoda fanka PO dodano 10 lat temu

  Z wami mnie po drodze ku nowoczesności.

  • pawcio dodano 10 lat temu

   hahahahahaha, uśmiałem się

  • Radek -fan województwa SIEDLECKIEGO dodano 10 lat temu

   Poczta

   Radio
   avatar Zaloguj się
   .

   Wyborcza.pl

   Najnowsze artykuły

   .

   .

   ..

   .
   . Wybory
   Kraj
   Świat
   Kultura
   Nauka
   Opinie
   Miasta

   Ale Historia
   Duży Format
   Piątek Ekstra
   Świąteczny
   Wysokie Obcasy
   Tylko Zdrowie
   .wszystkie.

   Andrzej Rysuje

   Projekt: Praca

   .

   GW ujawnia: 1,3 mln od Netzla dla Kalaty

   .
   Głos byłej minister pracy Anny Kalaty przesądził, że Jaromir Netzel został prezesem PZU. Niedługo potem zarząd PZU przyznał Kalacie i jej mężowi 1,3 mln zł odszkodowania, o które procesowali się z firmą 10 lat

   Anna Kalata ponad rok była, z rekomendacji Samoobrony, ministrem pracy w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Zasłynęła tym, że z pieniędzy resortu wynajęła wizażystkę, która za 11 tys. zł miesięcznej pensji miała ją szkolić, jak się ubierać i malować, by dobrze wypadać w mediach; robiła nawet pani minister manikiur. A ministerialny zaopatrzeniowiec miał służbowy telefon, pod którym minister Kalata mogła zamawiać słodycze.

   Ostatnio Kalatę wzięli pod lupę wynajęci przez zarząd PZU audytorzy oraz Komisja Nadzoru Finansowego. Kontrolerzy sprawdzają ugodę podpisaną przez nią i jej męża z b. prezesem PZU Jaromirem Netzlem…

   Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75248,4936047.html#ixzz32A9grePN

 27. 18 - latek dodano 10 lat temu

  Natomiast ja nie dziwię się, tylko popieram PO w wyborach.

 28. Siedlczanin - racjonalista dodano 10 lat temu

  Do Radka – fana województwa siedleckiego.

  Z przykrością muszę stwierdzić, iż podtrzymuję swoje poprzednie zdanie w zakresie intencji, które Panem kierują, aby zdyskredytować Panią Kalatę.

  Zarówno czas sprawy, którą Pan porusza (2008 rok), jak i treść źródła, na które się powołuje wyraźnie dowodzi, iż nie tylko nie zapoznał się Pan z jej szczegółami, ale także nie ma zielonego pojęcia o okolicznościach towarzyszących finalizacji postępowania odszkodowawczego ze strony PZU na rzecz poszkodowanego będącego członkiem rodziny Pani A. Kalaty.

  Skierowanie sprawy do centrali, a później zakończenie jej stosowną ugodą nie przejawia znamion ingerencji w te postępowanie, co orzekło kilka instancji Sądów, na wniosek nowych władz PZU po dymisji J. Netzla w głośnej aferze gruntowej. Podstaw, by zakwestionować kwotę odszkodowania na drodze porozumienia nie było, zwłaszcza że jej finalizacją zajęły się nowe władze w Zarządzie PZU.

  Ponieważ brak jakichkolwiek dowodów na oddziaływanie postępowania odszkodowawczego przez zajmowane wówczas stanowisko przez Panią A. Kalatę nic nie stoi na przeszkodzie, by reprezentowała Ona interesy mieszkańców okręgu wyborczego, czyli całego Mazowsza. Uzyskany doktorat w kierunku ekonomiczno – społecznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie jest potwierdzeniem merytorycznego przygotowania do pracy w Parlamencie Europejskim.

  Jeśli chce Pan czynnie uczestniczyć w kampanii wyborczej i przedstawiać na forum internetowym swoje argumenty proszę o bardziej bieżące w czasie dowody. Mówiąc dosłownie, proszę się lepiej przygotować do dyskusji. Pozdrawiam.

 29. Radek -fan województwa SIEDLECKIEGO dodano 10 lat temu

  Do Siedlczanina-racjonalisty Chłopie nic do Ciebie nie mam.Przypuszczam ze jesteś Pan S……- na co liczysz ? ,na posadę Wizarzysty za 11000 zł + inflacja.Gratuluje i pozdrawiam.Ps.Moim obywatelskim obowiązkiem jest mówić o kandydatach- również to co chcieliby ukryć

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?