SPIN

Siedleckie uczelnie w rankingu szkół wyższych

Aneta Borkowska środa, 21 maja 2014, 12:43 Siedlce

Opublikowano ranking najlepszych uczelni wyższych w kraju według Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”. Tegoroczna już piętnasta edycja rankingu objęła 88 uczelni akademickich, 80 uczelni magisterskich niepublicznych oraz 27 państwowych wyższych szkół zawodowych.

Siedlecki Uniwersytet Przyrodniczo Humanistyczny w kategorii uczelni akademickich zajął 69 miejsce i tym samym zaliczył spadek o jedną pozycję względem roku 2013. Najwyżej w siedleckiej uczelni oceniono potencjał naukowy, potem warunki kształcenia i efektywność naukową. Najgorzej wypadło umiędzynarodowienie. Według kryteriów co do warunków nauczania UPH zajął 45 miejsce.

uph ranging

W rankingu uczelni niepublicznych na 61 miejscu uplasowała się Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa, która również w porównaniu w rokiem poprzednim zaliczyła spadek, ale z miejsca 54. Najwyższą notę uczelnia dostała za warunki kształcenia, a najniżej oceniono umiędzynarodowienie.

collegium ranking

Najlepsza trójka to: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

7 komentarzy

 1. 1121 dodano 7 lat temu

  a ciekawe czemu tutaj nie ma komentarzy ???

  • matti dodano 7 lat temu

   Cyferki i tabelki przerażają miejscowych nieuków 😉

  • Co tu komentować?? dodano 7 lat temu

   Ci, którzy dbają o poziom i prestiż tych uczelni to przecież żyją między swojakami, czyli iluzorycznie wykreowaną wiedzą o światowym poziomie, więc jakie mogą być wyniki.
   Lepszy ciepły smrodek niż świeży chłodek.
   Klapa, rąsia, buźka, goździk….

 2. matti dodano 7 lat temu

  UPH na topie widać jest:
  http://forumakademickie.pl/fa/2014/05/nieistniejace-publikacje-habilitanta/

 3. Morejko dodano 7 lat temu

  Tajemnicą poliszynela jest, że tzw. uniwersytet siedlecki to tylko znakomita przechowalnia dla pseudonaukowców. Daje im świetną robotę i rzekomy prestiż, a narobić się nie trzeba. A ja się pytam: Gdzie wybitne osiągnięcia naukowe? Gdzie rozsławiający tę szkołę wybitni absolwenci?
  Ano nie ma ani jednego, ani drugiego.
  Dlaczego?
  Przeczytajcie powyższe zdania jeszcze raz.

 4. ciekawe ja wypadną? dodano 7 lat temu

  "W uzasadnieniu zaznaczono, że uwzględniając charakter uczelni publicznych, tworzonych przez państwo reprezentowane przez właściwy organ władzy lub administracji publicznej – uzasadnione jest objęcie obowiązkiem składania oświadczeń także kierujących nimi rektora i prorektorów, kierującego administracją i gospodarką uczelni kanclerza oraz kwestora, pełniącego funkcję głównego księgowego. Do składania oświadczeń majątkowych zobowiązane będą również osoby pełniące funkcje kierownicze i zarządcze Polskiej Akademii Nauk."
  cytat za wp.pl

 5. gość dodano 7 lat temu

  Jaki pracodawca zatrudni absolwenta siedleckiej "sorbony"??? Chyba jako barmana albo przedszkolankę!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?