SPIN

W Siedlcach trzeci wynik zdobywa Nowa Prawica

Beata Głozak poniedziałek, 26 maja 2014, 17:57 Siedlce

Z ponad 61 tysięcy osób w Siedlcach uprawnionych do głosowania zagłosowało 16 012. Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego wyniosła w naszym mieście 26,11 proc. – wynika z danych Państwowej Komisji Wyborczej.

Największym poparciem cieszyło się Prawo i Sprawiedliwość (40.04%), dalej Platforma Obywatelska (24.65%) i Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke (10.63%). Na czwartym miejscu uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe (7.73%).

Wybory do Parlamentu Europejskiego – miasto Siedlce

wybory-ogolem
W roku 2009 w wyborach do PE frekwencja wyniosła 25,72 proc. W ciągu ostatniej kadencji bardzo straciła Platforma Obywatelska, która 5 lat temu miała w naszym mieście 40.01 proc. poparcia. Na PiS w wyborach z czerwca 2009 zagłosowało 30.87 proc. wyborców. Na trzecim miejscu, z ponad 10-procentowym poparciem (10.21%) był SLD-UP, a poza podium tak jak i w tym roku znalazło się PSL (8.18%).

Bardzo doby wynik zanotował Paweł Wyrzykowski startujący z listy Nowej Prawicy, który w Siedlcach pokonał „pierwszą trójkę” PSL-u: Jarosława Kalinowskiego, Janinę Orzełowską czy obecnego marszałka Mazowsza Adama Struzika. Wyrzykowski zdobył więcej głosów niż Marian Piłka (PiS), Zbigniew Stasiek (SLD) i o niecałe 100 głosów mniej niż obecny radny siedlecki Marek Kordecki. Ten ostatni swój wynik może odebrać jako porażkę. Wieloletni samorządowiec i siedlczanin od kilku pokoleń wśród kandydatów PO w naszym mieście zdobył mniej głosów niż Julia Pitera czy wojewoda Jacek Kozłowski.

Komitet Wyborczy Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro  – najwięcej głosów: Ludwik Dorn – 212

wybory-ziobro

Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Narodowy – najwięcej głosów: Tumanowicz Witold – 94

wybory-ruch-narodowy

Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy – najwięcej głosów: Anna Kalata 588

wybory-sld

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość  – najwięcej głosów: Karol Tchórzewski 2 123

wybory-pis

Koalicyjny Komitet Wyborczy Europa Plus Twój Ruch – najwięcej głosów: Celiński Andrzej 321

wybory-europa-twoj-ruch

Komitet Wyborczy Polska Razem Jarosława Gowina – najwięcej głosów: Marek Czarnecki 201

wybory-gowin

Komitet Wyborczy Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke – najwięcej głosów: Paweł Wyrzykowski 686

wybory-korwin-mikke

Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP – najwięcej głosów: Julia Pitera 1888

wybory-po

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe – najwięcej głosów: Kalinowski Jarosław 652

wybory-psl

 

45 komentarzy

 1. juzekzprzywozek dodano 10 lat temu

  Brawo dla wyborców. Głosujcie dalej na PiS i ich przyd..sow. Doprowadzili miasto na skraj upadku, a inteligentni dalej ich pchają do koryta. Szczyt bezczelności osiągnął Pan Stefan Kalicki, który sam wyleciał za przekręty w ZUO, ale był MĘŻEM ZAUFANIA w komisji wyborczej. Szczyt bezwstydności i braku honoru tegoż człowieka. Jeśli on stoi na straży porządku i uczciwości w tym mieście , to calkowity upadek moralny stał się faktem

  • Leszek Myśliński dodano 10 lat temu

   Prawo to nie zawsze Sprawiedliwość

 2. Kordecki dodano 10 lat temu

  Kordecki miał drugi wynik w mieście wśród Siedlczan i to nie jest porażka zostawił w tyle mnóstwo "tuzów"politycznych, oczywiście mógł i powinien mieć lepszy wynik ale to już niech sam się zastanowi i wyciągnie wnioski dlaczego nie miał…??? Uważam też ,że uzyskał dobry wynik poza Siedlcami pokonując wielu faworytów politycznych. Jego "starcie" z Wojewodą Mazowieckim i tak mała różnica głosów również nie jest"porażką". Patrząc na listę PO to prawdziwą "klapą" jest wynik Lanc. Osobiście widzę w tym człowieku naprawdę duży potencjał polityczny. I żeby uczciwie wyjaśnić głosowałem właśnie na tego Pana.

  • Wyborca dodano 10 lat temu

   Tyle co wydał Kordecki na swoją kampanię i jaki uzyskał wynik w porównaniu z młodym Wyrzykowskim z Nowej Prawicy to jest porażka.

   • matti dodano 10 lat temu

    Kordecki miał trudną sytuację – dwóch spadochroniarzy na przodzie. Poza tym miejsce na liście do bani. Albo 3, albo ostatni, a nie przedostatni. Przypuszczam, choć mało wiem w temacie, że w lokalnej platformie ma on słabą pozycję. Normalnie ze spadochroniarzami lokalne struktury potrafią sobie poradzić, żeby nie wygrali, a tutaj… byli chyba nielojalni wobec lokalnego kandydata.

  • nie żartuj dodano 10 lat temu

   Jaki drugi wynik? Przegrał z Piterą, Kozłowskim, Tchórzewskim, Kuźmiukiem, Jasińskim. Szósty wynik dla rodowitego Siedlczanina jak zwykł mawiać Kordecki to śmiech na sali. Brawo dla Wyrzykowskiego, a Kordecki niech pokory nabierze i schowa się za kolegów (o co nie trudno) bo wstyd.

 3. juzekzprzywozek dodano 10 lat temu

  Dlaczego nie dodajecie komentarza? Dziennikarska kontrowersja? Myślałem, że mamy wolność słowa i wolne media.

  • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

   Drogi czytelniku
   Komentarz został dodany dzisiaj. Nie wiem czemu jeśli nie zostanie zaakceptowany po 5 minutach od razu się nam coś zarzuca. Naprawdę nie jestem w stanie siedzieć przed komputerem 24 godziny na dobę, czasem mam materiał, a czasem po prostu chcę odpocząć.

   • Anonim dodano 10 lat temu

    więc może zrezygnować z komentowania art.

    • Aneta Borkowska dodano 10 lat temu

     Nikogo nie zmuszamy do komentowania ani nikomu nie zabraniamy.
     Jednak jeśli ktoś z czytelników pisze komentarz w godzinach wieczornych to naprawdę powinien mieć tą świadomość, że o tej porze mam prawo już nie pracować.
     Nikt nie pracuje 24 godziny na dobę, więc nie wiem czemu kogoś to dziwi, że komentarz czasem musi przez noc poczekać.

 4. eurowybory dodano 10 lat temu

  Analiza mędrca szkiełkiem i okiem: czarny koń lub jak kto woli "wilczek" Wyrzykowski pokazał pazur w regionie, na jednym ze spotkań miał potyczkę z Piterą, w okolicy wyprzedził Szpanelewskiego, a na Mazowszu "dwójkę" ze swojej listy z trzykrotnie większego od Siedlec Radomia. Ale najbardziej zaszalał Kuźmiuk, z Radomia właśnie, który startując aż z 4. miejsca przeprowadza się z Sejmu do Europarlamentu, a był widoczny w całym okręgu, także u nas, gdzie nawet "jedynkę" wyprzedził na neutralnym terenie. Tchórzewski musiał wydać horrendalne pieniądze na wojnę plakatową (nie z kim innym jak z "wilczkiem"), jeden zaklejał drugiego bez pardonu – strach pomyśleć, co by było, gdyby przypadkowo spotkali się przy słupie. Plakaty miał też Kordecki, ale kiedy zaczął się bardziej rzucać w oczy ze słupów, Solidarność szybko zakleiła go swoimi ulotkami. Co do PO – dali ciała na całej linii, zdominowani przez desant spoza swojego okręgu i wysokim wynikiem tylko w zakładzie karnym. Kordeckiemu pomógł wielki billboard na pl. Sikorskiego, ale w okręgu jako całości przegrał z Wyrzykowskim – który wg mnie chcąc zostać radnym powinien bardziej skupić się na mieście, niż na regionie. Solidarna Polska nie wydała tu ani złotówki, jako jedyna nie obsadziła żadnej komisji wyborczej, a mimo "olania" Siedlec złowili relatywnie sporo głosów. Gowin odwiedził Siedlce kameralnie tylko raz, a wypadł porównywalnie do Palikota, który odwiedzał Siedlce kilka razy. SLD powoli zwija manatki i bez szybkiej zmiany wróżę im odejście kilku "wolnych elektronów". Narodowcy – szkoda gadać, szkoda słabego wyniku pana Goławskiego, bardzo interesującego siedlczanina. Najbardziej mnie fascynuje dysproporcja w ocenianych "na oko" środkach pieniężnych przeznaczonych na kampanię wyborczą. Co ciekawe, dwóch kandydatów z mandatem Kuźmiuk i Kalinowski debatowało – ale aż w Łochowie, również z udziałem Wyrzykowskiego oraz Tumanowicza (Ruch Narodowy). Miejmy nadzieję, że to ostatni raz, kiedy w Siedlcach nie było debaty przedwyborczej. Ciekawi mnie, jak by sobie "młode wilki" z KNP poradziły po drugiej stronie barykady, nie strzelając, a będąc pod ostrzałem. W każdym razie: oj, ciekawie zapowiada się listopad tego roku, a jeszcze ciekawiej późniejsze wybory sejmowe.

 5. qqwq341 dodano 10 lat temu

  wszyscy wiedza ze ten SPIN to PO i PSL wspiera!

 6. do "nie żartuj" dodano 10 lat temu

  czytaj ze zrozumieniem..to nie boli. Kordecki miał II miejsce wśród siedlczani to jest fakt z którym nie można dyskutować.Jeśli nie potrafisz czytać to schowaj się za kolegów w Twoim przypadku to nie problem.hehe…Pozdrowienia dla KNP i szacunek dla Kordeckiego za wynik i "samotną" walkę.

  • nie żartuj dodano 10 lat temu

   Samotna walka? O czym ty piszesz? Za nim stała cała organizacja polityczna. II miejsce wśród Siedlczan – fakt. No to miał również pierwsze miejsce wśród kandydatów poniżej metra sześćdziesiąt. I pewnie pierwsze miejsce wśród najbardziej zadufanych w sobie. Można mnożyć kategorie. Przerżnął wybory zajmując w nich daleką pozycję bo szóstą wśród kandydatów startujących do UE. Sukces odnieśli Ci, którzy się dostali i młody narodowiec od Korwina. Pozdrawiam zza pleców – he he.

 7. bankier dodano 10 lat temu

  Gratuluje Panie Wyrzykowski. Mam nadzieję, niedługo "radny Wyrzykowski". Dostałeś ode mnie 2 głosy, tzn dostał JKM. Szkoda że jest aż taki radykalny i nie dało się stworzyć koalicji wyborczej z Gowinem. Programy tak bardzo zbieżne, że aż się prosi. I chyba Gowin na czele byłby strawniejszy dla wiekszej ilości wyborców. W mojej ocenie efekt synergii gwarantowany.

  • oszust dodano 10 lat temu

   Można by było z Gowinem, ale to oszust. Głosował za podniesieniem vat i wieku emerytalnego. Chocby nie wiem jak miał podobny program do KNP to nie można ufać takim ludziom. To jet taki Palikot tylko że na prawicy. Specjalnie odszedł z PO by zabrać głosy KNP tworząc podobną partię… To było jego ostatnie zadanie

 8. Radek -fan województwa SIEDLECKIEGO dodano 10 lat temu

  Do Tchórzewskiego ,Kordeckiego ,Stąsieka ,Wyrzykowskiego i innych.-byliście dostarczycielami punktów dla KRÓLIKA.Ostatni raz głosuje w okręgu wielomandatowym-szanowni celebryci w/w .Nie oddam głosu do urny z 1978 r / skrzyni z płytu / -na Ukrainie widzeliśmy przejzyste z pleksji. Głosowałem na siedlczanina i co ? Pomogłem , jak wielu , wygrać osobie ,którą nienawidzę za to ,że przedłuzyla wiek emerytalny o wiele lat-pewnie nie dożyje emerytury

  Zastanawiam się kiedy Ci tak zwani celebryci pojmą ,że oni w wyborach to tak zwane" mięso armatnie " ale oni chyba nigdy tego nie pojmą więc dlatego partie aby zapełnić swoje listy tam ich umieszczają.

 9. MW dodano 10 lat temu

  Wyluzujcie …..najlepiej na plakatach wyszedł niejaki Stąsiek hahahahah. szok że toto chciało do europarlamentu.

 10. Zorro dodano 10 lat temu

  SZACUNEK DLA KORDECKIEGO KTÓRY SAM PRAKTYCZNIE PROWADZIŁ KAMPANIE Z DZIEWIĄTEGO MIEJSCA REWELACJA.

 11. TIK-TAK dodano 10 lat temu

  PiS to moher na szczęście co rok to mniej tego elektoratu ,ściana wschodnia ludzie z pod zaboru Rosi tu się liczy co powie pleban ,Siedlce to miasto biskupie tu PiS marnuje publiczne kasę ,ile wydał Tchórzewski na kampanie publicznych pieniędzy to głowa boli.Kudelski wynajmuje przez siedem lat lokal pod biuro pisowskie za 4 zł za metr to świadczy że dochody miasta to on ma głęboko w D…… . amen

 12. elektryk dodano 10 lat temu

  Aż strach pomyśleć co z tej Nowej Prawicy wyrośnie. Poprzednia mutacja czyli Unia Polityki Realnej Korwina Mikke dała nam takich polityków jak Kozaczyński, Kordecki czy Ambroziewicz. Czyli Panie Wyrzykowski kariera w PO otwarta ;-)))))))

  • Dzidek w mercedesie dodano 10 lat temu

   elektryk napisał:UPR dała nam takich polityków jak Kozaczyński, Kordecki czy Ambroziewicz."
   Mam nadzieję,że to z poczuciem humoru stwierdzenie.Chyba że taki polityk,jak z koziej d… trąba

 13. ON dodano 10 lat temu

  Drodzy Państwo nie ma co tu gadac Kordecki slabo… 780 w miesice to na adnegotyle glosow a nie do europarlamentu, miejsce 9? slabe alebez przesady kazdy umie czytac, Tchorzewski 5 miejsce ale u siebie wygral ale wiadomo jaki jest region… nawet dobijanski kilka lat temu bylna 4 czy 5 miejscu ale mial najlepszy wynik w siedlcach tak samo jak Sosnowska byla tylko zatchorzewskim a na senatora wygrala z PIS-em a ogolnie i z PSL na tym regionie… Nawet Kozaczynski bierze ok 45 procen na liste wiec nie mowice ze 20 porcent na liste jest dobrze

 14. Do ON dodano 10 lat temu

  Nie może zrozumieć ktoś kto zna się na polityce jak skarbnik na finansach 🙂 że II miejsce Kordeckiego w Siedlcach to dobry wynik. Cieszy bardzoooo poracha komuszków i dziwolągów 🙂

 15. ? dodano 10 lat temu

  Drugie miejsce Kordeckiego? A kto pierwszy w tym rankingu? I jakim rankingu, bo chyba nie w wyborach. Tam był szósty. Ale może czegoś nie wiem?

 16. i.... dodano 10 lat temu

  i…łopatką nakładamy do główki..bo inaczej nie zrozumiemy :)..II miejsce Kordecki Marek wśród Siedlczan 🙂 a pierwszy był Tchórzewski..i III Wyrzykowski…zrozumiałeś ? czy znów łopatką?

 17. Gdyby.... dodano 10 lat temu

  Prawda jest taka. Merytorycznie Karol T. w porównaniu z Kordeckim to słabeusz. Gdyby nie wierna armia pracująca dla ojca na rzecz synka – to wynik byłby pewnie pożal się boże. Tylko taki stan nie będzie trwał latami………

 18. ? dodano 10 lat temu

  He he – pewnie się tą łopatką zdrowo uderzyłeś. Ten sposób myślenia świadczy o zwykłej hipokryzji. W Siedlcach miał szósty wynik – masakra. Na swojej liście zaledwie trzeci – żenujące dla siedlczanina od pokoleń. Przegrał z Tchórzewskim – porażka PO. A z młodym Wyrzykowskim przegrał w okręgu o kilkaset głosów. Brawo dla młodego chłopaka, a nad wynikiem pana Radnego spuśćmy zasłonę milczenia.

 19. ON dodano 10 lat temu

  Jeszcze nie podoba mi sie takie "szczucie" na Nowa Prawice, maja niektore fajne pomysly i ktos dalim szanse na zaistnienie w polityce,wiemze region PIS i ludzi bardzo kochajacych bliznich np KALICKI chcial pokazac ze lubi przyszla synowa todal jej fajny kontrakcik, a oni nie maja nic tylko narazie swojglos niech sie pokazai zobaczymy

 20. TIK-TAK dodano 10 lat temu

  Karol TCHÓRZEWSKI = Krzysztof Tchórzewski ten wynik to porażka przy takiej mobilizacji pisiorów prezydęnta Kudelskiego i kleru , ten wynik to wstyd widać jak Siedlce przepadają za tą dynastią .amen

 21. Posłuchaj wyraźnie dodano 10 lat temu

  fanie Wyrzykowskiego…od początku mowa jest o rankingu siedlczan w tych wyborach – Kordecki był drugi w Siedlcach jeżeli Cię to boli to Twój ból.Tyle w temacie.TYLKO LEGIA

  • eurowybory dodano 10 lat temu

   Trzeba rozgraniczyć wyraźnie, że mowa jest po 1) o wyniku w Siedlcach (Kordecki II, Wyrzykowski III) i po 2) o wyniku w całym okręgu (gdzie Wyrzykowski ma ~400 głosów więcej niż Kordecki), wtedy unikniemy nieporozumień, bo są różne zestawienia i w tym szczególnym przypadku obaj mogą mówić o sobie "jestem lepszy".

 22. Licznik dodano 10 lat temu

  Prawda wygląda inaczej niż sobie to Panowie i Panie wyobrażacie. W Siedlcach I miejsce Tchórzewski z 6 pozycji na liście 2 123 głosy i 13,67% ogółu oddanych głosów, II miejsce Kordecki z 9 pozycji 780 głosów i 5,02% głosów III miejsce Wyrzykowski z 3 miejsca 686 głosów i 4,42% oddanych głosów. I żadne zaklinanie rzeczywistości nic tu nie da. PiS z Tchórzem dostali prawie 3x więcej głosów niż konkurencja i znokautowali wszystkich.

 23. ? dodano 10 lat temu

  Posłuchaj fanie Kordeckiego. Łomot jak się patrzy. Prawdziwy Siedlczanin to prawdziwy przegrany. Jego start w eurowyborach to pomyłka. A podobno ma być kandydatem PO na Prezydenta. Oby tak było, to może się okazać, że liczba POpaprańców w Radzie będzie żenująco mała – mała he he

 24. TIK-TAK dodano 10 lat temu

  Licznik ty się przeliczysz z tym Tchórzem i klerem.amen

 25. A tak było w okręgu dodano 10 lat temu

  W okręgu wyborczym Warszawa II obejmującym Mazowsze (bez Warszawy i okalających ją powiatów) wygrało PiS – na listę tej partii oddano 163.775 głosów (41,77%). PO otrzymała 75.369 głosów (19,22%), PSL – 61.259 głosów (15,62%), Nowa Prawica – 27.671 głosów (7,06%), SLD-UP – 24.647 głosów (6,29%), Solidarna Polska – 11.464 głosy (2,92%), Europa Plus Twój Ruch – 10.710 głosów (2,73%), Polska Razem – 10.485 głosów (2,67%), Ruch Narodowy – 6.686 głosów (1,71%).
  Mazowsze w Parlamencie Europejskim będą reprezentować: Zbigniew Kuźmiuk z PiS (otrzymał 69.035 głosów), Julia Pitera z PO (37.269) i Jarosław Kalinowski z PSL (33.879).
  Inni kandydaci, którzy mieszkają w naszym regionie, otrzymali następującą liczbę głosów: Zygmunt Goławski (Ruch Narodowy) – 150, Krzysztof Miąsko (SLD-UP) – 576, Zbigniew Stąsiek (SLD-UP) – 1.221, Teresa Wargocka (PiS) – 5.694, Marian Piłka (PiS) – 6.674, Karol Tchórzewski (PiS) – 8.475, Piotr Maciejec (Europa Plus Twój Ruch) – 271, Paweł Wyrzykowski (Nowa Prawica) – 2.103, Izabela Reduch (Nowa Prawica) – 507, Marek Kordecki (PO) – 1.720, Elżbieta Lanc (PO) – 2.513, Janina Ewa Orzełowska (PSL) – 4.360, Marcin Uchman (PSL) – 2.055.

  informacja ze strony Tygodnika Siedleckiego

 26. Andrzej dodano 10 lat temu

  Marek mam szacunek do Ciebie za Twoje zdanie. Potrafiłeś głosować w Radzie inaczej niż PO i za to ,że nie uginasz karku głosowałem na Ciebie i będę głosował na Jesień.

  • fan dodano 10 lat temu

   Taaak. Szacunek. Powinien oddać mandat. Z takim poparciem to do rady dzielnicy najwyżej

 27. One milion dodano 10 lat temu

  Marek jest drugie miejsce jest dobrze:) a pieski zawsze robią hau hau ..:)

  • hau hau dodano 10 lat temu

   miernota nad miernotami. I tyle w temacie.

 28. ul Wyszyńskiego dodano 10 lat temu

  Pozdrawiam serdecznie Marka Kordeckiego i gratuluje wyniku 🙂

 29. Marta dodano 10 lat temu

  Uważam,że Kordecki jest jedynym człowiekiem z siedleckiej PO z którym mozna normalnie i poważnie rozmawiać na tematy społeczne.

 30. Rvs dodano 10 lat temu

  każdy głos jest wyborem

 31. Dorota z Siedlec dodano 10 lat temu

  Brawo Panie Marku Kordecki.

 32. Radek -fan województwa SIEDLECKIEGO dodano 10 lat temu

  Partyjnie "wybrani" amatorzy władzy NARODU,przywilejów , immunitetów i naszych dóbr wszelakich są NOWOTWOREM złośliwym żerującym na zdrowych organizmach społeczeństwa.

  Wybierając do władzy nad nami – partyjnie "WYBRANYCH" – pozbawiamy się zwierzchniej władzy sprawowanej bezpośrednio przez NARÓD – jak wpisano do demokratycznej konstytucji.

  Tak robią tylko patrioci z wypłukaną prawdą z mózgów – samodzielnie niepotrafiący myśleć o swoim losie .
  Oddając swój mandat konstytucyjny do władzy amatorom władzy partyjnie zrzeszonych – w PARLAMENCIE EU, SEJMIE, SENACIE, Izbach pozbywamy się naszej osobistej władzy i – kreujemy siebie sami – na "bezwładnych" INWALIDÓW .
  Inwalida ma prawo po wyborach – do protestów i pałowania przez policję za zakłócanie parlamentarnego porządku !
  Jasne?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?