SPIN

Dwa razy zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu

Aneta Borkowska środa, 28 maja 2014, 17:01 Kronika Policyjna

Siedleccy policjanci dwukrotnie (wczoraj i dzisiaj) zatrzymali 52 – letnią siedlczankę, która wybrała się w podróż samochodem mając w każdym z tych przypadków grubo ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W najbliższym czasie kobieta ze swego zachowania będzie musiała wytłumaczyć się przed sądem.

Wczoraj (27 maja) około godz. 13.35 w miejscowości Bojmie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, po sygnale społecznym pochodzącym od jednego z kierowców podróżujących drogą krajowa 2, którego zainteresowało dziwne zachowanie na jezdni kierującej peugeot-em, zatrzymali 52 – letnią siedlczankę. Po sprawdzeniu przez funkcjonariuszy jej stanu trzeźwości podejrzenia zgłaszającego kierowcy potwierdziły się. Okazało się bowiem, że zatrzymana prowadziła auto mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Wczoraj zatrzymano jej uprawnienia do kierowania pojazdami.

Jednak najwyraźniej sytuacja ta nie zrobiła na kobiecie większego wrażenia, bowiem dzisiaj (28 maja) również dzięki czujności innego kierowcy ww. kobieta ponownie została zatrzymana. Podczas wypadku, do którego doszło w Broszkowie na drodze krajowej 2 z obydwu stron miejsca zdarzenia utworzyły się korki. Zgłaszający o dzisiejszym zdarzeniu kierując ciężarowym IVECO stał w jednym z nich. W pewnym momencie zauważył, że stojący przed nim osobowy peugeot stoczył się i opar o zderzak ciężarówki. Następnie po podjechaniu przez samochody na tzw. „wahadle” kilkudziesięciu metrów sytuacja się powtórzyła. W związku z tym kierowca iveca po zatrzymaniu pojazdów wysiadł z kabiny i podszedł do kierowcy peugeot-a. Okazało się, że za kierownicą auta siedzi kobieta, której zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod znacznym wpływem alkoholu. Kierowca ciężarówki natychmiast o fakcie tym powiadomił policjantów, którzy potwierdzili jego podejrzenia. Okazało się, że kierującą jest kobieta zatrzymana przez funkcjonariuszy za jazdę pod wpływem alkoholu już wczoraj. Podczas dzisiejszego badania ustalono, że siedlczanka ma w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu.

W najbliższym czasie ww. za swoje czyny odpowie przed sądem, a za jazdę pod wpływem alkoholu grozić jej może do 2 lat pozbawienia wolności.

autor: nadkom. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Komentarze (1)

  1. efaster dodano 7 lat temu

    może 3 dniowe imieniny miała ??

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?