SPIN

PEC będzie się modernizował

Aneta Borkowska środa, 28 maja 2014, 16:07 Aktualnie

Dziś przedstawiciele Banku Gospodarstwa Krajowego w obecności Janiny Ewy Orzełowskiej członka zarządu województwa mazowieckiego podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Energetycznym w Siedlcach na realizację inwestycji miejskiej, wpisującej się w założenia Działania 4.3 „Ochrona powietrza, energetyka”.

Projekt zakłada poprawę infrastruktury ciepłowniczej. Istniejący układ wody sieciowej oraz układ chłodzenia EC-2 zostanie przystosowany do potrzeb odbioru ciepła z kondensatora turbiny parowej. Dzięki czemu zostaną maksymalnie zwiększone możliwości wytwarzania energii cieplnej elektrycznej bez zwiększania zapotrzebowania na paliwo gazowe. Dodatkowo ograniczone zostanie wykorzystanie źródła węglowego, a tym samym zmniejszy się emisja zanieczyszczeń do atmosfery. Drugie zadanie będzie polegało na modernizacji sieci ciepłowniczej na odcinku niespełna 1 km wzdłuż ul. 3 Maja. Ponadto wyremontowane zostaną komory ciepłownicze, co zabezpieczy je przed działaniem czynników atmosferycznych oraz poprawi ich wygląd.

„Program poprawy infrastruktury technicznej dla Miasta Siedlce” jest kolejną inwestycją finansowaną ze środków RPO WM na lata 2007-13 w ramach Inicjatywy JESSICA wdrażanej przez Bank Gospodarstwa Krajowego. BGK wraz z Agencją Rozwoju Mazowsza S.A. oraz Mazowiecką Agencją Energetyczną Sp. z o.o. pełni rolę Funduszu Rozwoju Obszarów Miejskich.

Koszt inwestycji wyniesie 4,7 mln zł, z czego 3,5 mln zł zostanie sfinansowane dzięki preferencyjnej i niskooprocentowanej (0,9 proc. w skali roku) pożyczce JESSICA.

źródło: Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego

7 komentarzy

 1. Andy dodano 7 lat temu

  A co z Turbinami ? też chyba była inwestycja

 2. TIK-TAK dodano 7 lat temu

  Potrzebna jest kontrola szczegółowa w PEC.

 3. Co tu się... dodano 7 lat temu

  Co tu się chwalić. Dziesiątki milionów Figat zamroził chyba ze 2 lata temu w syndykowe turbiny. Nadal nie generują ani 1 grosza przychodów – zaś generują b. duże koszty. Ale ad rem. Niech pan Figat powie publicznie siedlczanom ile zarobi Spółka uruchamiając jesienią turbiny???? bo wszystko w tej materii jest już prawnie uregulowane. A może milczenie wynika z tego, tak szepczą korytarze, że energii nie będzie się opłaciło produkować, gdyż cena nie pokryje kosztów??? Warto by rozwiać wątpliwości w tym zakresie i uciąć spekulacje bądź potwierdzić nieopłacalność tej inwestycji – co równać się będzie niegospodarności.

 4. bankier dodano 7 lat temu

  "(…)zwiększone możliwości wytwarzania energii cieplnej elektrycznej(…)"??? Chyba brakuje "i" pomiędzy "cieplnej" i "elektrycznej"

 5. :) dodano 7 lat temu

  A Pani Ewa Janina to po co jeździ na wszystkie podpisania umów?
  Ma sklep papierniczy i długopisy im dowozi?
  Czy TYLKO uświetnia swoją osobą?
  Może lepiej hostessy wynająć do trzymania długopisów?

 6. ona dodano 7 lat temu

  Owszem potrzebna jest kontrola, tylko z zewnątrz. Dziwię się niektórym radnym, że tylko zgłaszają wątpliwości co do zasadności inwestycji w nowe turbiny, a nie zgłoszą tych wątpliwości tam gdzie trzeba. Niechby ktoś kompetentny wyjaśnił raz na zawsze sprawę. Albo, albo.

 7. a.... dodano 7 lat temu

  A merytoryczny nadzór nad działalnością PE Spółka z o.o. sprawuje, uwaga, MARCHEL – sekretarz Miasta.Katastrofa. IIIIIIII. Już student prawa wie, że w spółce z o.o. mamy organy władzy: Zarząd. Radę Nadzorczą i Zgromadzenie Wspólników. Koniec i kropka. Zapis o nadzorze Marchela znajduje się na stronie internetowej Miasta. Co na to Naczelny Prawnik Miasta????? A może nie rozróżniają nadzoru właścicielskiego od merytorycznego?????

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?