SPIN

Spadła liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Siedlcach

Beata Głozak środa, 28 maja 2014, 22:27 Siedlce

Powiatowy Urząd Pracy w Siedlcach opublikował statystyki za kwiecień. Zgodnie z nimi liczba osób bez pracy w naszym mieście jest najniższa od półtora roku.

4 167 bezrobotnych siedlczan było zarejestrowanych na koniec kwietnia w Powiatowym Urzędzie Pracy w Siedlcach. Zgodnie z danymi to najlepsze statystyki od grudnia 2012 roku. W porównaniu do marca tego roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych zmniejszyła się o 159 osób.

Dobra informacja jest taka, że nie tylko spadła liczba osób bez pracy, ale także odsetek osób bezrobotnych z prawem do zasiłku. To dowód na to, że pracy nie tracą ci, którzy w ostatnim 1,5 roku przepracowali co najmniej rok w pełnym wymiarze czasu pracy lub z najniższym wynagrodzeniem. W marcu bezrobotnych z prawem do zasiłku było 503 a miesiąc później 481.

Ze statystyk wynika, że na przestrzeni ostatniego roku o 151 spada liczba osób bezrobotnych do roku 25, o ponad 300 wzrosła liczba siedlczan długotrwale bezrobotnych i o ponad 20 osób bez pracy powyżej 50 roku życia. W kwietniu 190 osób podjęło pracę niesubsydiowaną, czyli znalazło zatrudnienie na otwartym rynku pracy, które nie jest finansowane ze środków Funduszu Pracy, a 46 podjęło pracę subsydiowaną.

26 komentarzy

 1. Ula dodano 10 lat temu

  …Spadła liczba ZAREJESTROWANYCH bezrobotnych w Siedlcach…
  Niezły chwyt…

 2. Piotr i Paweł dodano 10 lat temu

  wyjechali za granice!

  • Bolek dodano 10 lat temu

   tak jak ja, zona, moja mama, tata, zony brat z rodzina, nasze dziecko I zona w ciazy..

 3. siedlczanin dodano 10 lat temu

  Brawo Platforma. Ten rząd robi naprawde dużo dla bezrobotnych. Teraz nadszedł czas aby wreszcie zmusic ich do pracy. Koniec darmowego pobierania zasiłków.

  • Wup dodano 10 lat temu

   No tak. Wystraczy spojrzeć ile POpierających znalazło pracę w urzędzie pracy. Dużo robi. By żyło się lepiej, swoim.

 4. ~abc dodano 10 lat temu

  zmieniają się przepisy ws. bezrobotnych. wg nowych przepisów pracownicy UP będą premiowani za zmniejszanie liczby bezrobotnych poprzez proponowanie i finalne dopasowanie oferty pracy dla bezrobotnego. W końcu pracownicy UP w całej Polsce ruszą tyłki i zaczną normalnie pracować ….

  • y. dodano 10 lat temu

   To fakt, idealny pracownik UP powinien mieć misję – pomóc bezrobotnemu. A teraz misja jest jedna – przyjść do pracy i aby do piątku.

 5. Prawda dodano 10 lat temu

  Gdyby Członkowie Zarządu STS, chcieli by podzielić się pracą z ludzmi, to bezrobocie byłoby jeszcze mniejsze.Dyrektor PG nr 4 w Siedlcach, może przejść na emeryturę a mimo to pracuje na dwóch etatach dyrektorskich zarobki ponad 13 tyś miesięcznie ,nauczyciel w-f 26 godz tygodniowo dodatkowo trener prezes, w ZSnr 2 w Siedlcach następny przykład osoby , która może przejść na emeryturę a mimo to 10 godz nauczycielskie, 8 godzin kierownik obiektów sportowych , prezes trener klubu z dotacją prawie 200 tyś rocznie, emerytka Sochacka z oszczędnosciami 140 tyś zł o dolarach nie wspomnę.
  Hasło STS-u RAZEM PRACUJEMY DLA SIEDLEC.To jest oblicze miasta SIEDLCE , tego miasta.

  • :) dodano 10 lat temu

   Tak, panie Adamie, a pana "wykopali" ze stolka 😀
   boli co?

 6. józia dodano 10 lat temu

  Dokładnie ZAREJESROWANYCH, a faktycznie jak jest? Jest tak, że Siedlce nic nie oferują swoim mieszkańcom w kwestii zatrudnienia. Miasto ciucholandów i call center. Pojawiło się trochę miejsc pacy w Parku Wodnym, Galerii, oczywiście nieosiągalnych dla człowieka, który nie ma znajomości, znajomości wymaganych do podjęcia wymarzonej pracy za 6 brutto/h. Pan Prezydent chwali się, że liczba mieszkańców wcale nie spada, nie wyjeżdżają, a niech powie ile osób jest zmuszonych codziennie dojeżdżać do Warszawy za pracą. PUP pięknie działa, finansuje staże i załatwia tanią siłę roboczą zwykłym oszustom, co wykorzystają stażystę przez okres wakacji, a zatrudnić nie zamierzają. Żeby chociaż pozwolili się czegoś nauczyć…. sama byłam na stażu w pewnej jednostce samorządowej to przechodzi ludzkie pojęcie co "należało" do moich obowiązków, poza parzeniem kawy i robieniem zakupów dla kierownika… Po prostu wstyd…

 7. Zirytowany dodano 10 lat temu

  "Dobra informacja jest taka, że nie tylko spadła liczba osób bez pracy, ale także odsetek osób bezrobotnych z prawem do zasiłku"
  Dobra informacja? Dla kogo niby dobra?

 8. Młody Siedlczanin dodano 10 lat temu

  Wyjechali z miasta ,albo za granice sam za kilka dni stąd wyjeżdżam.

 9. obserwator II. dodano 10 lat temu

  Nie wiem czy się cieszyć czy płakać.Szczyt politycznej głupoty funkcjonuje cały czas.Czy to zasługa Urzędu Pośrednictwa Pracy,chyba nie.Dlaczego nie podacie prawdziwej liczby bezrobotnych w Siedlcach łącznie z tymi,którzy już stracili prawo do zasiłku.Wiem ,że propaganda liczy się w polityce i nie ma na to siły ale kłamstwo o bezrobociu to już parodia i kpina z ludzi,którzy nie znają prawdy ukrywanej przez zapracowanych urzędników Biura pośrednictwa pracy.Pracowniku jak sobie sam nie znajdziesz pracy to to biuro znajdzie tylko "nielicznym".Lepsze by było hasło tego biura"Praca nie dla wszystkich"

 10. siedlce dodano 10 lat temu

  Dużo ludzi starciło prace i pozakładali własne firmy. Póki zus mały ( dwa lata ) coś tam będą knocić. przetrwa co 10. Takie zatykanie dziury…

 11. TIK-TAK dodano 10 lat temu

  Prawda oj PRAWDA JESZCZE ZAPOMNIAŁEŚ O TYM LESERZE KRZYMOWSKIM Z TBS PO CO ON TAM PIERDZI W STOŁEK ZA PRAWIE 10 TYS ZŁ MIESIĘCZNIE,TAKIE RZĄDY DOPROWADZIŁY PANIE KUDELSKI DO BANKRUCTWA MIASTO .AMEN

 12. spadnie... dodano 10 lat temu

  No Jeszce Sochacka emerytka niech bawi wnuki, Kudelski emeryt, Garucki emeryt etc.etc. A propos Parku Wodnego – nawet na stołek kasjerki "proponował" Tchórzewski. Rodzina na swoim.

 13. TIK-TAK dodano 10 lat temu

  Tyle lat wysysała pieniądze z miasta emerytka a może jeszcze nie wiem, pani Krawcznowa znajoma Tchórzewskiego. Kudelski kończ te zabawę i podziękuj koledze że zrobił z ciebie balona a nie prezydęnta miasta . amen

 14. EwaKa dodano 10 lat temu

  Ha, ale śmiech po uszy! A niby gdzie ci wszyscy bezrobotni – pomarli z głodu?
  Za chwilkę wzrośnie ich liczba – wszak w sławetnym naszym Uniwersytecie, co to niby jubileusze hucznie świętował – zwolnienia już są przygotowane na biurku. I gdzie ci ludzie po czterdziestce pójdą? Nawet do Biedry okażą się za starzy.

 15. mam jeszcze 10 lat do emerytury dodano 10 lat temu

  O ponad 300 wzrosła liczba siedlczan długotrwale bezrobotnych i o ponad 20 osób bez pracy powyżej 50 roku życia."
  młody człowiek dopiero po szkole może jeszcze rok dwa nie pracować,utrzymują go rodzice,może ten czas poświęcić na dokształcanie i zdobywanie doświadczeń,ale co ma zrobić osoba po 50 mająca na utrzymaniu rodzinę?Dla takich najmniej ofert pracy,nikt ich nie chce bo za starzy na pracę.
  Dlatego ci co nabyli praw do emerytury mogliby wykazać się wrażliwością społeczną i na jakiś czas zwolnić miejsce pracy dla innych.

  • a może abdykacja? dodano 10 lat temu

   Król Hiszpanii abdykował na rzecz syna to może i nasz Pan Prezydent dobrowolnie odda stanowisko młodszemu?

 16. Surmia dodano 10 lat temu

  Wyjechali na szparagi, zmywaki i sprzątanie. Po letnim sezonie “wróco”.

 17. bezprawie w PUP dodano 10 lat temu

  PUP proponując bezrobotnym umowy zlecenia tak samo łamie prawo jak pracodawcy co je składają / bo na wiele stanowisk nie ma znamion umowy cywilnej tylko normalne warunki umowy stałej/ słodka pracownica mówi wprost że muszą tak wywieszać dopóki PIP nie zacznie prowadzić postępowania o naruszenie praw pracownika przeciwko takiemu pracodawcy. Pracownicy to wiedzą ,dyrekcja wie , prawnik wie a nadal jest łamane Prawo Pracy. Wykreślić te oferty i na to co zostanie wystarczy 2 pośredników pracy.

 18. Ala z Siedlec dodano 10 lat temu

  jak wszystko takie cacy w Pup-ie to skąd bezrobotni? Młodych nam potrzeba w mieście a nie emerytów. Młodzi na stanowiska w um Siedlce.

 19. mieszkańcy miasta dodano 10 lat temu

  Czy w końcu ktoś pomyśli, że:
  młodzi są bez możliwości pracy zgodnie ze swoim wykształceniem…
  etaty zajmowane są przez osoby, które mają inne świadczenia (emerytury) i inne źródła utrzymania…..
  Czy nasze Państwo stać na to, aby płacić za wykształcenie młodych, zdolnych ludzi, a potem zapisywać ich do grona bezrobotnych.
  Panie Prezydencie – prosimy – czy w naszym mieście muszą być zatrudniani emeryci i osoby, które mogą być emerytami?
  Dajmy szanse młodym,….

 20. pracownik dodano 10 lat temu

  Młodości dodaj im – młodym skrzydeł. W mieście potrzeba we władzach młodych ludzi a nie emerytów. Już się napracowali. Czas na zasłużony odpoczynek. Gdy młodzi przejmą władzę w naszym mieście to i spadnie realne bezrobocie. Właśnie tego nam trzeba w Pup-e. Młodzi do władzy, proszę dać im szanse ,a nie przyklejać łatki bezrobotnych. Daję to pod rozwagę emerytom z naszego grodu.

 21. Janko Muzykant dodano 10 lat temu

  Coroczna rewelacja!!!! Ludzie poszli do zbioru truskawek i do innych prac sezonowych, a tutaj już jaki sukces polityczny!!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?